KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

…ma da kolega….jasno mi je to oko smanjivanja kapitala za vrijednost dugova ali mi nije jasno kako će se i s ćime podmiriti ti isti dugovi jer novaca nema… i dalje će ostati dužni (državi i šta ti ga ja znam kome još) te iste novce…… kako če se to riješiti u svijetlu smanjenja…ili se pretvaraju potraživanja u nove dionice…??… to nije ni napisno kao mogučnost glasanja na skupštini. ..!??!?[emo_vrtimise]

John Maynard Keynes:dugoročno gledano ionako smo svi mrtvi....veni, vidi......uložih u dionice :) Aristotel kaže - ...pare nisu za budale... :)


Samo jos jedan dio. Trebamo cekati 29.12. za sluzbenu objavu a do tada lagano ukrcavati…

Ili 29.12. ulazimo u Grobex?

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Treba formirati i novi folder na zse sa tiketima kao sto su mgma ksst ingr hgsp. Tu bi bilo turbulentno

Niste shvatili kolega tipavac…Smanjenjem nominale eliminirali su se knjgovodstveni negativni rezultati nastali poslovanjem ..znaci ono kad vam na kraju fin izvjesca pise..dobit ili gubitak. E pa kad imate godinama gubitak I prenosite ga u iducu godinu I tako godinama..I tako se godinama skupilo cca 160 mil kuna. Smanjenjen nominale oni su podmireni.
Druga stvar su dugovanja vjerovnicima tj za poreze..doprinose..place…dobavljace itd koji iznose cca 110 mil kuna..Taj dug je predmet predstecajne nagodbe. Kako ce se on prebijat..to nam je jos za vidjet. Vecina duga je osigurana hipotekama I vecinski vjerovnici su I sami vlasnici staklenika (drzava..cerp..vodovod )
Koliko ce se otpisat..hoce li se otpisat..to je za vidjet I mora biti dogovoreno do 04.01.15.
Nadam se da ste sad shvatili ovu pricu oko minusa..nominale…duga.
Drzava ce sigurno htjeti..I ima na to potpuno pravo zastiti interese zl split..To su probali ali im agencija za zastitu trzisnog natjecanja nije dala zeleno svjetlo , sa preuzimanjem 90 000 m2 ( 30 000 iz resnika I 60 000 sa sjeverne strane zl ) na ime poreznog duga. Tad je porezni dug bio nesto manji ali isto nije proslo.. Sad bi tih 90 000 i mogli skinut pa nek se rijesimo duga a zl nek se siri..time raste i vrijednost resniku.. Ostaje i dalje 140 000 m2 na resniku ..turisticka zona..mor3e..blalala..i 250 000 po ostalim lokacijama..kvalificirano visoko poljoprivredno (povrsine su cca )
Po planu navedenom u strateskom dokumentu duudia koji je na snazi u 2015 staklenisi idu na prodaju nakon prihvacanaj psn.
Knjigovodstvena vrijednost dionice..znaci ne nominala nego vrijednost tvrtke gdje se racuna i revalorizacija je negdje oko 1700..1800 kn…Hoce li drzava nakon svega objavit natjecaj i koliko ce trazit ..hoce li prije svega pozitivno zavrsit prica oko psn-a..hoce li se naci netko tko ce za tvrtku koju je prije koju godinu drzava prodavala za 700 mil kuna tj 7000 po dionici..sad moc kupit za recimo 200 mil..ili 1700 po dionici ..a da sad ima ciste racune..otpisana dugovanja i skinute hipoteke sa visoko vrijednog zemljista..to je pitanje ..ali kad bi to znali onda bi svi znali koje brojeve na lotu zaokruzivat.

Pozdrav

svi smo mi Crobex

….. eeee hvala lijepa na iscrpnom objašnjenju… ukazalo mi se sunce i mnogo mi je jasnije….LP !![emo_cool]

John Maynard Keynes:dugoročno gledano ionako smo svi mrtvi....veni, vidi......uložih u dionice :) Aristotel kaže - ...pare nisu za budale... :)

@Lucijan
lijepo napisano i obrazlozeno


….. eeee hvala lijepa na iscrpnom objašnjenju… ukazalo mi se sunce i mnogo mi je jasnije….LP !![emo_cool]

Ako prođe PSN BVPS će biti blizu 2000 kn.
Nominala na 1000 kn znači da će višak od cca 1000 kn u bilanci biti “dobit”.
Stratewški okupator ne može ulaziti u dokapitalizaciju ispod sadašnje nominale
od 1000 kn.I to je dobra vijest.Više može.
Ovakav KSST ne može servisirati obveze iz PSN pa će se gubici nastaviti.
Izlaz je da strateški okupator uđe sa minimalno 113 mil kn u dokapitalizaciji za 50% vlasništva i sa državnom omčom koja bi zadržala više od 25%.
Dakle,dokapitalizacija bez obvezujuće ponude za preuzimanje.To je u modi.
Ali možda će se i državi ponuditi otkup dionica.Iskreno,ne vjerujem u takav scenarij,jer će se vjerovatno podobnom strateškom okupatoru omogućiti da sa što manje novca uđe u vlasništvo.Vidi HPDG i HZVG.Ali ne baš tako drastično.
Ali zašto se ne bi ponovio scenarij iz BLJE i VPIK pa se napravila denominacija
denominacije.Ipak ne bih se kladio da će se radi ovih dvadesetak tisuća dionica u rukama malih dioničara
čija je sadašnja tržišna kapitalizacija cca 8 mil kn totalno ih ošišati pa sadašnja cijena od 400 kn ne predstavlja veliki rizik za zgubitak,dapače veća je šansa
za dobitak.
Tko sa državom tikve sadi o glavu će mu ih razbiti.I to je najveći rizik!!!!!!

Ne može PSN proć ……traži se da nekog ko je sam sabe proglasio bogatašem (revalorizirana vrijednost od 380 mul kuna ….piše u PSN) i sad traži otpis dugova ………. a istodobno tvrdi da nije uvjeren zbog zastaejelosti opreme i tehnologije i ini razloga u mogućnost vraćanja ostatka duga ……… najbitnije je da u PSN piše da ostavljaju mogućnost prodaje ili privatizacije društva od strane većinskog vlasnika …… to je jedino mudro što su napisali u PSN

DAJ PET !!!

Ma nego recite vi meni hoce li bit suske ovdje ako ne bude poma. To je jedino sta me interesira.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

A ili su poceli susit bakalare u staklenicima kad najavljujes veselje na ovoj dionici.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

proizvodnja rajčica je ciklična, tako da se opet otkupljuju zelene, prodaju zrele, tko ne proda, ostaju mu trule i tako to ide sa staklenicima


Ne može PSN proć ……traži se da nekog ko je sam sabe proglasio bogatašem (revalorizirana vrijednost od 380 mul kuna ….piše u PSN) i sad traži otpis dugova ………. a istodobno tvrdi da nije uvjeren zbog zastaejelosti opreme i tehnologije i ini razloga u mogućnost vraćanja ostatka duga ……… najbitnije je da u PSN piše da ostavljaju mogućnost prodaje ili privatizacije društva od strane većinskog vlasnika …… to je jedino mudro što su napisali u PSN

Sve ovo sta si napisa je puno lipo,ali mi nekako mirise da si proda u krivo vrime i mislija nadokupit jeftinije. Na zalost pari mi se da si donija krivu odluku i ja sam misljenja da ce unatoc svemu ovaj puran opet poletit.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

New Report

Close