KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ako se i smanji nominala, na koliko će ići BV?

Koliko je danas knjigovodstvena , sa svim dubiozama ?

Po mojoj nekoj računici, je 2500 kuna, a ako se smanje gubici na nulu,
onda bi trebao još porasti

@micro
Ma neka sad izbace jednu nulu i traze 700 meni dosta. 2 puna kruga odradjena. Jedino mi je zaj poma. Jer ovdje ce netko doc sta ce sagradit svemirski grad,NASA bazu, luku za kruzere poput one u Miamiju i ko ce se jos sitit sto sve ne.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Kolega fenderoo link vam je http://narodne-novine.nn.hr/oglasi/default.aspx
Kako vidite radi se o narodnim novinama..znaci sluzbeno glasilo RH.
Sto se tice uprave..ne ljutite sena njih..na njihovim stranicama je jos objavljen ogls za pozivom strateskom partneru 🙂

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Prošla su vremena kada sam žurio. Ulaz mi je na 350 i ovo je ok. 🙂

Kolega Frankie pa nemate nista protiv ni zavrtit se nekoliko puta po 7000 manje jedna nula dakle 280 sa jos jednom nulom
🙂

@ Lucijan

Pronašao sam Objavu, hvala!

@ Brzezinski

Smanjenje nominale neće utjecati na knjigovodstvenu vrijednost: mijenjaju se dvije stavke u “pasivi” pod opcijom “kapital i rezerve” –> TK se smanjuje za iznos akumuliranih gubitaka, dakle, ako je temeljni kapital 200, a gubitak -100, onda će nakon smanjenja TK biti 100, a gubitak 0. I u jednom i u drugom slučaju knjigovodstvena vrijednost je ista, tj. jednaka je 100, samo se drugačije piše u bilanci.

Daj dignite je ovaj put makar na 1000 pa da i ostatak foruma dodje na lansiranje space shuttlea punog pomidora u NASA bazu u Kastelima.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Reklo bi se ko ceka taj doceka 🙂

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/HvelMGxXQHZUBYYSvKwG7g==.pdf

drage kolege…opšto sam neuk …molio bih nekoga tko zna da mi pojasni šta mi imaoci dionica dobivamo sa predloženim eventualnim smanjenjem temeljnog kapitala …. isplatiti nas neće jer novaca nema …. ili će nam dati dionice u zamjenu za smanjenje vrijednosti,….ali tada bi i cijena dionice trebala da se strmospizdi…gledajući matematičku stranu priče…ne ulazim u sentiment i moguče vijesti vezane uz nekakve partnere…..ali mi dajte objasnite jednostavno šta će da bude ako se izglasa smanjenje kapitala…pošto će se odnosi u postocima zadržati na sadašnjim pozicijama…hvala

John Maynard Keynes:dugoročno gledano ionako smo svi mrtvi....veni, vidi......uložih u dionice :) Aristotel kaže - ...pare nisu za budale... :)

Nista nemate I nemojte se brinut oko toga. Temeljni capital tvrtke je do sada bio x sad je x umanjen za dosadasnje gubitke u poslovanju I to je to.
Nominala dionice je bila x kroz broj dionica sad je x – dosadasnji gubitci kroz broj dionica I to je to.
Ne mozete imat tvrtku koja ima temeljni capital x , deset godina samo proizvodi gubitke a da te gubitke negdje ne knjizite . Sad je doslo vrijeme da se za akumulirane gubitke umanji temeljni capital I umanjio se za 170 mil kuna. Mi dionicari imali smo dionice nominale 2500 kn..sad ta ista vrijedi nominalno 1000 kn. jer nam je tvrtka 10 godina akumulirala gubitke I to smo sad “platili”..
Jasno.?

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Samo jos jedan dio. Trebamo cekati 29.12. za sluzbenu objavu a do tada lagano ukrcavati…

New Report

Close