KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

A sta bi vi kolega ?…

Sad cekajte da se odredi datum kad ce se glasat o predstecajnoj nagodbi..u koliko prodje…cekajte duudi da raspise natjecaj s pocetnom cijenom…u medjuvremenu mozda bude sazvana skupstina..izaci ce financijiski izvjestaji…sijat ce sunce i padat kisa…negdje snijeg…strpljenja i cekajte gdje jeste…prodajte ako mislite da sve ide u stecaj ili kupujte ako smatrate da vrijedi vise.

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Mislim da stečaj ne možeš pokrenuti kad ti je imovina veća od dugova ….. a svi znamo da je ovdje u najmanju ruku razlika dvostruko veća

DAJ PET !!!

Svi znamo da se u ovoj drzavi može sve….pa i to
…naravno ako si na pravom mjestu.

Ovaj njihov plan restrukturiranja tak bu zveknul ko krušketina, pajte šta sam vam reko.


Ovaj njihov plan restrukturiranja tak bu zveknul ko krušketina, pajte šta sam vam reko.

Moguće, ali tko o tome odlučuje?
Većinski dioničar (CERP-država), glavni vjerovnik (porezna uprava-država) i/ili sudac (država) –> koji vam je odgovor draži? 😀

Jeste još uvijek tako sigurni?

Iz sadašnje perspektive, ova firma ne može poslovati pozitivno niti da počne saditi mikročipove (nažalost), stoga jedino logično rješenje je kakvo-takvo restrukturiranje i prodaja državnog udjela za fer cijenu. Sve ostalo prolongiralo bi tlačenje svih: i burze, i dioničara, i države, a na kraju krajeva, moguće da bi i radnicama koje su pred penzijom bilo draže uzeti otpremninu nego čekati sljedeći malo jači vjetar da ih zatrpa staklom.

Vidjet ćemo, izrazito špekulativna dionica.

Zanimljive su razlike izmedju prvog predlozenog plana predstecajne nagodbe I izmjenjenog.
Naime u prvom planu obaveze su bile :
Prema javnoj upravi I td u vlasnistvu RH : 78,5 mil kuna
Prema finance inst : 726 tis kuna
Ostali : 33 mil kuna
Zaposlenici : 8,7 mil kuna
Ukupno 120,5 mil kuna

Po izmjenjenom planu :

Prema javnoj upravi I td u vlasnistvu RH : 3,1 mil kuna
Prema finance inst : 1,2 mil kuna
Ostali : 2,6 mil kuna

Razlucni vjerovnici :
CERP : 3,6 mil kuna ( osigurano hipotekom na 20 00 m2 )
MFIN : 27 mil kuna (hipoteka na sve )
VIK : 20 mil kuna (hipoteka na 46 000 m2)
CO : 1,5 mil kuna
V.Samardjic : 2,17 mil kuna (hipoteka na 12 375 m2)
HPB : 319 000 KUNA ( hipoteka na 20 000 m2 u vrij 7,2 mil kuna !!)

Ukupno dugovanja 61 mil kuna od cega je cca 55 mil kuna osigurano hipotekama na zemljistima puno vece vrijednosti nego li sam dug..npr preostali dug prema HPB 319 000 a hipoteka jos upisana na 20 000 m2 za vrijednost 7,2 mil kuna !!

Razlika dugovanja izmedju prvog I izmjenjenog 60 mil kuna !!??

Zanimljive brojke…zanimljive hipoteke…razlike u dugovanjima…sve u svemu odraz drzavnih tvrtki..njihovog poslovanja…pravosudja RH i da ne nabrajam daljue.

Kako kaze kolega prije mene…jako spekulativna dionica.

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Srića u nesrići je što idu izbori na godinu pa je vrimena sve manje … PSN je dobro sročena za male dioničare …još pečat

DAJ PET !!!

Vjerujem da će biti još koja izmjena plana predstečajne nagodbe. Izmjena plana može ići i na sam dan predstečajne nagodbe. Čini mi se, da će se prije predstečajne nagodbe pokušati naći strateški partner.

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

Moguce kolega…Po popisu imovine objavljenim na stranicama Fine…Staklenici imaju vlasnistvo nad cca 430 000 m2 a kako vidimo hipoteke su uglavnom upisane od samih vlasnika (cerp,drzava,vik) dok odvjetnik,hpb i co mogu vrlo lako bit isplaceni prodajom i brisanjem iste jer dug prema njima je niti 5 mil kuna.

Sad je pitanje kako ce se postavit sama drzava odnosno duudi i cerp. Vlasnik ste tvrtke na cije ste zemljiste upisali hipoteku sami sebi i od te iste svoje tvrtke trazite da vam se vrati dug !?!…Strateski vam ne treba jer tvrtka nije na tom popisu..zelite je se rijesit i izvuc svoja potrazivanja ali isto tako imate u vlasnistvu puno vrijedniju imovinu .

Znamo da se drzava u slucaju staklenika nije bas pokazala kao “brizna majka” i vise je nastojala namirit svih oko njega oduzimajuci i umanjujuci vrijednost pa lako moguce da se i sad tako ponesu. Bit ce zanimljivo vidjet kako ce se stvari odvijat dalje.

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Moguće je da ZL otkupi još zemljišta jer je prvotno tražila oko 70-80 000 m2 a kupila je 48 000 m2 ….uz to su tražili i oko 60 000 m2 s gornje strane radi sigurnosti.
Ovih dana bi trebali početi radovi na ZL proširenje glavne zgrade i izgradnja novog parkinga na ovih kupljenih 48 000 m2 …tako su bar najavili

DAJ PET !!!

@lucijan staklenici imaju 430 000 m2 zemljišta

A to je bez pogona Knežine koji imaju 120 000 m2 pod stalenicima a sveukupno zamljište Knežine je oko 250 000m2

Resnik je imao oko 220 000m2 minus 48 ooo prodani ZL ….. ostalo je oko 170 000
Kaštela imaju oko 200 000 m2
Brnik ima oko 50 000 m2
I to bi trebala biti ta računica ….. 170…200…50 ….. oko 420-430 000 m2

DAJ PET !!!

Pozdrav svima,
prošli put sam na žalost izbacio izgleda krivu kalkulacijuona trba izgledati ovako:

450000M2
113593 DIONICE
=3,961,5 m2/dionica
1 DIONICA = 280 KN
280KN =3,961,5 m2
m2=70,680 kn

= 9,3 EUR

evo samo se ispravljam i još sam sretniji, do sada nikada nisam kupio povoljniji kvadratni metar zemljišta na sličnim lokacijama.[emo_namigusa].
Nikakva inputacija bilo kakvih namjera nije sadržana u postu.

Lp i puno sreće svima

New Report

Close