KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Aha onda dobro šjor skužajte. Pripremaju se već 8 godina.To je hebeno detaljna priprema,a jos ni natjecaja nema.U međuvremenu izgubili pola zemljista i to onoga sto je bilo cisto i uknjizeno na staklenike(to se zovu kvalitetni pripremni radovi), sad me jos samo interesira na ovome sto je uknjizeno(doduse toga bas i nije ostalo puno) kako skinit one zaloge ilitiga hipoteke. Da li mozda zaljevanjem/ispiranjem ili zracenjem?

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

@ sintagma
Ako se zna kupac za resnik onda se zna i za ostalo tj. Knežine jer taj pogon ne može raditi profitabilno …..treba uložiti u hidroponski uzgoj povrća …
Ali meni ne ide u glavu da se država bavi uzgojem povrća …… to više ni kubanci ne radu

DAJ PET !!!


Potrudite se bar pročitat.
Ako ima koga cimnite.

Ja sam se itekako potrudio tj. drzim da sam se potrudio daleko vise od vas. Rezultati moga truda su vam na stranici 512. ovoga threada. Procitajte, provjerite(to su vam sve javni dokumenti) pa mi onda recite sto ste Vi baremko procitali ako vec ne razumijete i ne proucavate.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

U ovoj dionici sam od 2006g i dosta sam pisao dok je to imalo smisla.

Sve sto se čini je pojednostavljeno ovo što obje uprave dosljedno rade: jedu svoju supstancu maksimalno, a usput smanjuju radnike i čiste vlasničke knjige.

Ništa se ova firma ne vodi drugačije nego sve koje su privatizirane prije nje: smanji joj maksimalno vrijednost, napravi od nje problem, i kasnije pozovi prijatelja da je spasi i da podijelite utrženo.

Jedino zašto sam u ovoj dionici je što je već X puta skakala i po 10x svoje vrijednosti i uvijek sam kupovao ispod 500 i prodavao iznad 1500.

Zbog toga za mene je ovo najbolja dionica na burzi s najlošijom upravom u HR.
Sa druge strane rizik mi je anuliran (još uvijek) ogromnim neprodanim zemljištem.

Ako znate još koju dionicu koja se tu i tamo tako random podupla, javite pa da podijelimo utrženo 😛

Ne budi nula od čovjeka. Budi sedam nula!

S obzirom da vidis da ciste vlasnicke knjige mozes li mi reci konkretan broj jednog ZK izvadka sta su ga ocistili(osim ako na ciscenje ne mislis koliko su zemlje popusili do sada)??
Mada konkretno nisi odgovorio nista vec si sad okrenio pilu naopako meni to nije uopce problem pa cu ti postavit novo pitanje s obzirom na ovo sto si u zadnjem postu napisao.Preko ovoga prije cu proci i pravit se Tošo ko da nikad nisi napisao.
Ako nije problem volio bi znat koliko si to puta kupovao ispod 500 i prodavao iznad 1500 i koliko je puta dionica skakala po 10x?? Znas ja ti na forumu nisam bas od jucer(mada ona 2013 bode,ali to pitaj moderatora zasto je tako),a na burzi sam jos i dulje.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

S ovogodisnjom se privatizacijom i nisu nesto proslavili..Osim CROSIG neznam jesu li ista ozbiljnije uspjeli prodat..Uskoro cemo dakle saznat koji je plan za iducu.

“Pejnović je najavio i da će plan upravljanja imovinom u državnom vlasništvu za iduću godinu biti dovršen do kraja listopada, kada će i na Vladu, što je i termin koji je preporučila Europska komisija (EK) kojoj se taj plan također mora dostaviti.

Plan je u pripremi, a po riječima Pejnovića, podržali su i u njega ugrađuju sve primjedbe EK-a, a bit će sličan ovogodišnjem koji je Vlada donijela krajem travnja i dio je Strategije upravljanja i raspolaganja državnom imovinom za razdoblje od 2013. do 2017.

I u planu za iduću godinu trebaju biti definirani jasni ciljevi daljnje privatizacije i restrukturiranja trgovačkih društava u državnom vlasništvu, a kako je kazao Pejnović, tek će se za dvije-tri teme razgovarati da se izmjene u odnosu na ovu godinu, među kojima bi mogli biti promjene oko imenovanja, nadzora i nagrađivanja u upravama državnih tvrtki.”

A sto se tice “poznatog kupca” ili slicnih fraza vezanih uz zainteresirane oko ksst toga smo se naslusali ovih godina pa tako da i dalje nebi bas trebalo ista za ozbiljno uzimat..Nedavno se cak i IKEA spominjala kao zainteresirani kupac zemljista..samo navodno malo nudi :))
ali sve je to rekla kazala pa bolje se na to ne obazirat..
Neka prodje psn pa o tom potom

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Bitne su činjenice …
na lokaciji resnik ima 160 000 m2 grđ. zemljišta …zračna luka je kupila 48 000 m2 za izgradnju parkinga i platila je 1 000 kuna m2 ….. ako uzmemo cijenu izgradnje stambenog ili trgovačkog kvadrata u rasponu 500-700 eura m2 plus cijenu zemljišta od cca. 150 eura m2 tj. ukupna cijena izgrađenog bi bila između 700-900 eura m2 a prodajna bi bila 2 000-3 000 eura m2 ……. želim reći da je cijena zemljišta na resniku od 1 000 kuna ili 150 € m2 ….. BAGATELA
…u PSN-i KSST je priznao potraživanja od 105 mil kuna ….tj. samo resnik pokriva sve dugove plus oko 55 mil kuna

Zračna luka je tražila od vlade 60 000 m2 zemljišta Kaštela radi sigurnosti i to će se gotovo sigurn prebiti za porezni dug …….za koliko vidit ćemo nadam se uskoro ….. još 130 000 m2 ostaje za prodaju

O Knežinama pišite vi …

Ovaj post nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica KSST …..
A ka da ovo ko uzima za ozbiljno

DAJ PET !!!

Važeći podaci za uredovni dan 18.09.2014 .

KAŠTELANSKI STAKLENICI D.D./REDOVNA DIONICA KSST-R-A
Vlasnik/nositelj računa (OIB) / Suovlaštenik/imatelj VP (OIB) Stanje [%] Vrsta računa
1.
CERP (38083028711)/REPUBLIKA HRVATSKA (52634238587)
84.683 74,55 Zast. račun
2.
CERP (38083028711)/DRŽAVNA AGENCIJA ZA OSIG. ŠTEDNIH ULOGA I SANACIJU (94819327944)
4.051 3,57 Zast. račun
3.
CERP (38083028711)/HZMO (84397956623)
3.235 2,85 Zast. račun
4.
VODOVOD I KANALIZACIJA D.O.O.SPLIT (56826138353)
1.992 1,75 Osnovni račun
5.
AJDUKOVIĆ MATO (36931547986)
899 0,79 Osnovni računplus 26 komada[emo_smijeh]
6.
KRAMAR IVAN (89399989504)
399 0,35 Osnovni račun
7.
TESKERA MIŠO (61467721901)
366 0,32 Osnovni račun
8.
JURIĆ ZORAN (89802654910)
363 0,32 Osnovni račun
9.
MITROVIĆ MILIVOJ (30993670198)
321 0,28 Osnovni računplus 4 komada[emo_smijeh]
10.
GAŠPAROVIĆ VALENTINO (63109783014)
273 0,24 Osnovni račun
Ukupno: 96.582 85,02

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

Onaj osigurant iz Istre koji je do sad osiguravao navodno je pod lupom pa se mali pritajio. Ostala osiguranja su smiješno jeftina pa nema mjesta za mito.[emo_smijeh]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

Kolega Frankie vidite da pome I nisu tako los proizvod 🙂
“Prehrambena industrija Podravka u suradnji s izraelskim partnerom počela je testni uzgoj rajčica u Istarskoj županiji, a na poljima uz rijeku Mirnu pokraj novigradskog Antenala danas je predstavljeno testno polje koje bi uz uporabu nove tehnologije uzgoja trebalo dati pedeset posto veći prinos i produljenje sezone uzgoja industrijske rajčice u Istri.
Do sada smo u Istri imali sezonu koja je trajala od 35 do 40 dana, a kako bi udvostručili preradu u tvornici u Umagu i popunili kapacitete, sezonu rajčica moramo produljiti na 60 dana, izjavio je novinarima predsjednik Uprave Podravke Zvonimir Mršić.

Dodao je kako je Podravka spremna platiti više i nagraditi sve one proizvođače koji će im donositi kvalitetniju rajčicu, čime će proizvodnja rajčica, ali i proizvodnja gotovog proizvoda na bazi rajčice biti efikasnija, nuditi će se kvalitetniji proizvod na tržištu s time da će se moći više ulagati u brend i marketing.

Po njegovim riječima, hrvatski poljoprivrednici mogu proizvesti kvalitetnu sirovinu za proizvode koje hrvatska prehrambena industrija može nuditi na svjetskom tržištu i u tome može biti konkurentna.

Spremni smo sada kvalitetnu rajčicu upakirati u proizvod koji ćemo nuditi diljem tržišta u Europi i u Rusiji, zaključio je Mršić.

Ministar poljoprivrede Tihomir Jakovina rekao je kako je Podravka, kao jedna od najvažniji tvrtki iz prehrambenog sektora u zemlji, očito našla odličnog partnera s kojim je pokazala nova znanja i tehnologiju, odnosno koliko zapravo nedostaju takvi projekti i koliko su važni i potrebni hrvatskoj poljoprivredi.

Izrael je u vrlo oskudnim proizvodnim uvjetima u svojoj državi izvukao maksimun za svoje poljoprivrednike i farmere pa nema razloga da mi ne koristimo njihovo znanje i tehnologiju, poručio je ministar Jakovina.

Direktorica Podravkine tvronice u Umagu Marina Diminić Vizintin očekuje da će se s novom tehnologijom ove sezone dobiti oko sto tona rajčice.”

http://liderpress.hr/tvrtke-i-trzista/poslovna-scena/podravka-predstavila-novu-tehnologiju-uzgoja-rajcica-u-istri/

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Već su Izraelci instalirali hidroponski uzgoj povrća ali u staklenicima na Resniku koji nemaju visinu za takav uzgoj dok staklenici na zemljištu Knežine imaju a sad zašto su ih instalirali tamo di su neefikasni to je veliko pitanje.
Staklenici na Knežinama 24 kom po 5 000 m2 ili 120 000 m2 vridi samo kao građevinski objekti …. treba u njih instalirati hidroponski uzgoj a to mema nikakve veze sa kaštelanskom zemljom …… tu se radi s kompjutorima i inima a prinosi su višetruko veći…. to je druga dimenzija od ovoga što oni sad rade. Ovi staklenici imaju visinu od 6 metara i imaju vlastiti bunar a to je najbitnije za razliku od staklenika na Resniku koji nemaju ni visinu ni bunar za vodu.

Na 120 000 m2 staklenika ( jedan dio su iznajmili ) rade 4-5 mil prihoda to je smijurija.
Evo mogućeg kupca
http://www.glas-slavonije.hr/224002/7/Agrokor-u-Belju-investirao-78-milijuna-kuna-i-otvorio-50-novih-radnih-mjesta

Pogon Knežine ovako od oko vride oko 100 mil kuna

DAJ PET !!!

Komentar danasnje trgovine?

New Report

Close