KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Najbitnije je da se konačno ide u prodaju imovine koja nije u funkciji proizvodnje a to je praktično sve osim pogona Knežine……a i to će na prodaju ….. neće se valjda država baviti prizvodnjom povrća
O čemu uopće pričamo temeljni kapital (vrijednost tvrtke u realnim iznosima) je oko 300 mil kuna a na ZSE-u je oko 45 mil kuna
Po meni zemljište Resnik realno vrijedi između 2000-3000 kuna m/2 a ima ga više os 150 000 m/2 ….pa sad kontaj.

DAJ PET !!!

S obzirom da je “realna” vrijednost zemljišta iznimnmo visoka, dajte nam objasnite zašto bi vjerovnici koji ga imaju pod hipotekom otpisali 50% svojih potraživanja?

Nadalje, zašto vjerovnici, koji imaju to zemljište pod hipotekom, ne bi odbili predstečajnu nagodbu i naplatili se u nekretninama kroz stečaj?

Time bi se ujedno ostvarila i ona da se država nema šta bavit uzgojem povrća.

Ma računaj kako kod hoćeš ali trenutna cijena od 400 kuna na ZSE-u nema nikavu osnovu.
U pravu si što se tiče otpisa glavnice ali otpis kamata bi moga proći.
Ali budemo vidili …..najbitnije je da konačno ide prodaja Resnika i Brnik ….a ni Zemljište Kaštela nije u funkciji proizvodnje to je isto građevinsko zemljište

DAJ PET !!!

Osim toga što se mene tiče ja navijam za stečaj ……. licitacija pa ko više ponudi neka kupi
Koliko po tebi vridi pogon Knežine …. 120 000 m/2 staklenika visina 7 m pogodna za hidroponski uzgoj rajčica plus ostala infrastruktura …..

DAJ PET !!!

Zanimljiva pismena javna objava pod točkom 1.1.3 … vidi tekst: Nakon mjera…
http://www.zse.hr/default.aspx?id=10006&dionica=INGR-R-A


S obzirom da je "realna" vrijednost zemljišta iznimnmo visoka, dajte nam objasnite zašto bi vjerovnici koji ga imaju pod hipotekom otpisali 50% svojih potraživanja?

Nadalje, zašto vjerovnici, koji imaju to zemljište pod hipotekom, ne bi odbili predstečajnu nagodbu i naplatili se u nekretninama kroz stečaj?

Time bi se ujedno ostvarila i ona da se država nema šta bavit uzgojem povrća.

Od tebe bi ipak čovjek očekivao nešto malo više. Koliko glasova je potrebno da prođe p.n? Tko ima 85% glasova? A ti si navodno doktor za p.n. [emo_smijeh]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

U Sinju pokraj autobusnog kolodvora cijena zemljišta je oko 1000 k/m2 …. pa sad zašto je upitna cijena od 2500k/m2 između zračne luke i plaže

DAJ PET !!!

Kolega lebowski ne radi li se ovdje kako pise o otpisu “neosiguranih potrazivanja”…Porezna i javna uprava sigurno nemaju hipoteke na zemljistima a dug prema njima je 78,5 mil kuna ili 65%…Radnici potrazuju 8,7 mil kuna ili 7,2 % , oni su prioriteni i isplata im ide u iznosu od 100 %…Ostali sa potrazivanjima od 34,4 mil kuna ili 28 & takodjer su navedeni pod neosiguranim potrazivanjima i u njima se koliko se da zakljucit ne navode banke i dugovi po kreditima jer su one osigurane hipotekama i redovno se imaju namjeru otplacivat.
Sad je samo pitanje hoce li drzava i javna uprava kao i tvrtke u drzavnom vlasnistvu pristat na ovu nagodbu ili ne…a i uz to mozda nece bit dovoljno 75% za prihvacanje iste.

Pozdrav

svi smo mi Crobex



S obzirom da je "realna" vrijednost zemljišta iznimnmo visoka, dajte nam objasnite zašto bi vjerovnici koji ga imaju pod hipotekom otpisali 50% svojih potraživanja?

Nadalje, zašto vjerovnici, koji imaju to zemljište pod hipotekom, ne bi odbili predstečajnu nagodbu i naplatili se u nekretninama kroz stečaj?

Time bi se ujedno ostvarila i ona da se država nema šta bavit uzgojem povrća.

Od tebe bi ipak čovjek očekivao nešto malo više. Koliko glasova je potrebno da prođe p.n? Tko ima 85% glasova? A ti si navodno doktor za p.n. [emo_smijeh]
[/quote]

Ne trebaš ovdje biti doktor da shvatiš koliko je ovo amaterski, površan i da izvineš retardirani pokušaj nagodbe. Samo pogledaj projekciju poslovanja 2014.-2018., sve bi ti trebalo biti jasno.

Prije svega, imaš viška zemljišta, a niti u jednom trenutku čak ni ne predlažeš vjerovnicima da ga uzmu pod dug.

Nego ih tražiš da otpišu 50%, a preostalih 50% ćeš vraćati iz core businessa, u kojemu nikad, ali baš nikad nisi bio u plusu.

Pa, ukupne obveze su 121 milijun kuna, a oni planiraju godišnji prihod od 11 milijuna kuna. Pa tko je tu lud?

Onaj tko je napravio ovakav plan restrukturiranja trebao bi dobivati dodatak na plaću za intelektualnu invalidnost. Ozbiljno mislim.

Mislim da je prijedlog napisan prema aktualnom trenutku tj. tko bi danas imao muda odrediti cijenu nekog zemljišta za zamjenu dugovanja prema državi.Na ovaj način koji je predložen Ksst proda zemljište i novcima plati dugovanje,a krivicu za visoku ili nisku cijenu zemljišta ne snosi nitko iz struktura vlasti ili birokratskog aparata.Da je tako bilo odrađeno na Spačvi nitko ne bi pitao da li je država otpisala 20 ili 50 posto duga,a koliki otpis na ksst može proći mislim da se Paladino informirao prije nego je prijedlog napisan.Što sve može proći smo vidjeli na Industrogradnji gdje je nešto što se meni nikako ne čini fer prošlo jer je bio dovoljan postotak glasova.Ovdje mi se potreban postotak glasova čini jako dostižan,a onaj jedan posto od banke zato dobija samo otpis kamata,što bi banci trebalo biti donekle prihvatljivo.Dalje i nije bitno da li je godišnji prihod 5,10,ili20 milja nego da nema gubitka,a onda čuvaš vrijednost dok ne dođe strateški partner koji se bavi nekom drugom djelatnošću npr turizmom,ili građevinom,ili zračnim prijevozom…nastavi niz

@lebowski … najviše bode u oči najava prodaje zemljišta Resnik i Brnik a ima ga oko 200 000 m/2 … zračna luka je plaćala po 1000 k/m2 i to za gradnju parkinga Kako to nazvati nego heba.. u zdrav mozak.Ove predstečajne su gore pljačke od privatizacije u 90-tima.Firma vridi realno (minimalno) 300 mil kuna,ima dugove 120 mil kuna a prihode 10 mil kuna ….. koja je ovo brlja

DAJ PET !!!

Da su recimo išli obrnutim smijerom bilo bi logičnije …. raspisati natječaj za prodaju osnovnog poslovanja tj. pogona Knežine koji bi privatiziran ima prihode 10-tak puta veće od današnji (hidroponski uzgoj).
Riješili bi se i dugova i radnika a ostalo bi oko 400 000 m/2 građevinskog zemljišta koje treba staviti u funkciju ….

DAJ PET !!!

New Report

Close