KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Na Fini objavljeno rijesenje o produzenju roka za dostavu psn do 29.05. 🙂
Brzo su reagirali..svaka cast.

Pozdrav

Pa ovdje će predstečajna trajati duže nego u Ingri. Dok se taj proces završi, bude ostao list salate…


Možda za početak da 'priupitate' nadležne organe, zašto se zemljište prodaje daleko ispod procjene porezne uprave!? Evo vam u prilogu procjena Resnika, sa tim da se radi samo o procjeni zemljišta, a ne i infrastrukture istog, koja na Resniku dodatno vrijedi najmanje 400 kn/m2.

Ne znam zasto mi je obrisan post. Kao sto sam napisao porezni sluzbenik se u trzisnu cijenu necega razumi ko Mara u krivi qrac pa je mogao slobodno napisat i 5000 kuna. A cak da je i procjena realna to je iz 2012. znaci 2 godine stara procjena. Da je ta cijena i realna tada bila danas bi to bilo niti pola. Koliko je trziste za nekretninu od 2-3 Ha. Kupci sa takvom kolicinom love se svaki dan presetavaju po Kastelima. Nije ni bitno tko je iz Splita i okolice mozda i shvati.Tko ne shvati ni nece.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!


Ne znam zasto mi je obrisan post. Kao sto sam napisao porezni sluzbenik se u trzisnu cijenu necega razumi ko Mara u krivi qrac pa je mogao slobodno napisat i 5000 kuna.

O čemu ti pričaš? Porezna uprava procjenjuje zamljište na osnovu kupoprodajnih ugovora. Procjena jest iz 2012, ali tada je i dogovorena ta kupoprodaja sa ZL. Eto vas tamo, nego sam naletio slučajno na to.

Puno lakše je pričati o novcu nego ga stvarati - Voltaire

Kolega lebowski ne mjesajte kruske i jabuke . Staklenici su tvrtka u drzavnom vlasnistvu sa najvecim dugom upravo prema drzavi i temeljnim kapital 5x vecim od duga .

Pozdrav

svi smo mi Crobex


…O čemu ti pričaš? Porezna uprava procjenjuje zamljište na osnovu kupoprodajnih ugovora. Procjena jest iz 2012, ali tada je i dogovorena ta kupoprodaja sa ZL. Eto vas tamo, nego sam naletio slučajno na to.

A sva sreca imam tebe da mi pojasnis pravnu legislativu vezano za nekretnine jer tu sam poprilicno tanak. Znaci cijena je na temelju kupoprodajnih ugovora!!!!! A nas narod posten odmah navalili domoljubi ko mutavi stavit u ugovor cijenu koju su platili ne bi li svojoj voljenoj drzavi dali sto vise.

A evo ti zakon pa procitaj clanak.9 s naglaskom na stavak 6.

http://porezi.net/zakoni/a_Nekretnine/Zakon_o_porezu_na_promet_nekretnina_2011.htm

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

A šta je tržišna vrijednost, nego vrijednost ostvarene kupoprodaje nekretnina na tom području!?

Nema šta, veliki si stručnjak za nekretnine. [emo_palacg]

Puno lakše je pričati o novcu nego ga stvarati - Voltaire

Kolega lebowski ne mjesajte kruske i jabuke . Staklenici su tvrtka u drzavnom vlasnistvu sa najvecim dugom upravo prema drzavi i temeljnim kapital 5x vecim od duga .

Pozdrav

Kolega, želite reći da se predstečajna može riješiti za pola sata, s obzirom na strukturu dugovanja i vlasništvo?

A zašto onda upravi treba dva mjeseca da uopće prikupi dokumentaciju, što je prvi i najbanalniji korak u svakoj predstečajnoj nagodbi?


A šta je tržišna vrijednost, nego vrijednost ostvarene kupoprodaje nekretnina na tom području!?

Nema šta, veliki si stručnjak za nekretnine. [emo_palacg]

Ne strucnjak nego za tebe doktor za neketnine. Nemas ti blage veze. A kad jednog dana mozda budes kupovao nekretninu stavi za kupoprodajnu vrijednost jednu kunu pa mi javi da li ti je porezna razrezala porez u vrijednosti od 5 lipa.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Od 22.04. promjena u top 10 samo na zadnjem mjestu +1 a nekako se srusilo,hmmm
Na temelju cega…mozda nas jako zanima opet gubitak u fin.izvj. za razliku od ostalih izvjestaja ili nekoga zanima okretanje stampeda malo lijevo malo desno…pa jahanje na valovima i u zadnju [emo_novac]


A šta je tržišna vrijednost, nego vrijednost ostvarene kupoprodaje nekretnina na tom području!?

Nema šta, veliki si stručnjak za nekretnine. [emo_palacg]

da se malo uključim u raspravu.

Vi niste shvatili bit.

Stručnjak za nekretnine Vam angažira sudskog vještaka, koji Vam odredi cijenu nekretnine.

Ako ste starosjedilac zemlja Vam ništa ne vrijedi.

Ak ste žmukljer (čitaj poštovani poduzetnik) cijena vam će biti i 100% veća od tržišne.

U ovome slučaju mislim da nažalost svi skupa mlatite praznu slamu.

Novim zakonom će država izvlastiti STaklenike zbog ZRAČNE LUKE, a cijena će Vam biti kao poljoprivredno zemljište.

Tako da čist sumnjam da će to biti dovoljno za pokrivanje dugova.

I sve po zakonu. Čist sumnjam da su uspjeli pretvoriti poljoprivredno u građevinsko zemljište kad su uspjeli izgubiti zemlje veličine za jednu NATO Bazu.

Žalosno.

Lp

imao sam KSST, više nemam jer vidim kam to vodi, a opet mali dioničari će najviše izgubiti.

[b]black magic[/b]

Kolega po revizorskom izvjescu poslanom na Finu:

Temeljni kapital : 283 mil
Revalorizacja : + 105 mil
Preneseni Gubitak:- 135 mil
Gub. tekuce godine:- 30 mil
……………………..
Ukuno kapital : cca 223 mil kuna.

Koliki je ono dug prema drzavi I vjerovnicima ?. Po Fini cca 60 mil.
Neka bude po vasem ali sumnjam..opet ostane poprilicno imovine ili tocnije 160 mil kuna. Koliki je broj dionica ? 113 583.
Znaci cca 1400 kn po dionici !.
Naravno govorim o knjiznim vrijednostima..ne trznim..ne kolika je zarada ili gubitak..ili kolika je cijena u slucaju bilo kojih vlasnickih promjena.
Do sad nismo imali primjer da je trenutna vlast ista dobro napravila za dionicare pa lako moguce da nece ni ovdje…ali da argumenata ima I za opciju potpunog gubitka I za opciju dobre zarade..jos uvijek ima.

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Belje uložilo 78 milijuna kuna u novi staklenik za uzgoj rajčica


Znači 45 000 m2 staklenika plaćeno 78 MK( s tim da tu vjerojatno nije uračunata cijena samog zemljišta) a u pogonu Knežine imamo 120 000 m2 pod staklenicima (24 komada po 5 000 m2) ili skoro 3 puta više plus upravna zgrada, sklasišta i ostalo. Imaju i opremu za hidroponski uzgoj koji su mudaci ugradili u pogonu Resnik iako nije zadovoljen osnovni uvjet -visina je trebala biti preko 5 metara … koju dakako na Knežinama imaju.
Usporedba ovog staklenika u Baranji sa pogonom Knežine daje cijenu od oko 200 mil kuna.

DAJ PET !!!

New Report

Close