KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

U očekivanju provođenja predstečajne nagodbe, koju je predložio Marijo Paladin, predsjednik Uprave “Kaštelanskih staklenika”, u ovoj donjokaštelanskoj tvrtki obavljaju se redoviti sezonski radovi. Različite kulture povrća zasađene su na ukupno osam hektara, od toga samo zelena salata na tri hektara u staklenicima u Resniku.

Ostale površine planirane su za balancane, krastavce, pome i papriku, i to mahom u pogonu Knežine koji za navodnjavanje ima vlastite bunare, za razliku od Resnika u kojemu se koristi voda iz gradskog vodovoda.

– Unatoč općepoznatim financijskim problemima, koji su, uostalom, i doveli do predstečajne nagodbe, ovogodišnja proizvodnja financira se vlastitim novcem – tvrdi direktor Paladin.

Činjenica je, međutim, da to nije dovoljno za preživljavanje na duži rok, jer “Staklenicima” je oko vrata omča od prevelikoga poreznoga duga od 53 milijuna kuna (od toga je pet milijuna kuna kamata), zbog čega je Porezna uprava i blokirala žiroračun poduzeća. Blokadu je prouzročilo i još nekoliko manjih vjerovnika za ukupan iznos od oko tri milijuna kuna.

Hitna deblokada računa, prihvaćena temeljem obrazloženja u sklopu predstečajne nagodbe, omogućit će normalan rad ove tvrtke i pregovore s vjerovnicima.

Stići će i 4,1 milijun kuna s računa Zračne luke

U predstečajnoj nagodbi, podsjetimo, ne primjenjuje se ovrha pa bi tako “Staklenici” imali novac za poslovanje i isplatu izostalih plaća radnicima. Sukladno tome, Paladin najavljuje isplatu plaća za prosinac 2013., te siječanj i veljaču ove godine, i to u roku od sljedećih desetak dana.

U “Kaštelanskim staklenicima” računaju i na prihod s osnova zadnje rate koju splitska Zračna luka treba isplatiti za 49.000 kvadrata zemljišta kupljenog od njih u Resniku. U veljači ove godine Zračna luka isplatila je veći dio u iznosu od sedam milijuna, a do kraja ove godine treba isplatiti i ostatak od 4,1 milijun kuna. KOJA JE OVO NAMJEŠTALJKA 49.000 m2 za 11 milja znači cca 30 eura / m2. E TO JE BILO ZADNJE ŠTO VRIJEDI

‘Vodovodu’ dužni osam milijuna kuna

Među vjerovnicima s kojima ‘Staklenici’ moraju pregovarati jest ‘Vodovod i kanalizacija’ Split kojemu se na ime neplaćene vode duguje oko osam milijuna kuna. Visoka cijena (15 kuna po metru kubičnom) donosila je i visoke račune koji, međutim, nisu podmirivani. ‘Vodovod’ je svoja potraživanja zaštitio hipotekom na zemljište ‘Staklenika’, kao i većina drugih vjerovnika.

Pa sve je pod hipotekom a oni očekuju ogromana prihod od 5 milja.

STRAŠNO I UŽASNO !!!!

E pa Đuro ima tešku ruku.

I CROS ih drzi za jaja ovrhom na 21000 m2 rociste na 2/3 je za 3 dana. A nisam zna da ih je i vodovod isto ovrsija. Ok mozda su oni sili na koju lipsu parcelu od ove sta je ovrsija CROS, dobro da si mi reka Miro.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Kolega miro…
‘Na osnovi natječaja za prodaju nekretnina Kaštelanskih staklenika i prihvaćene ponude Zračne luke Split, između dvaju poduzeća u ponedjeljak, 19. studenoga, zaključen je ugovor o kupoprodaji zemljišta površine 48.297 kvadrata na lokaciji u Resniku. Ugovoreni iznos od 48.248.703 kuna Zračna luka će uplatiti kroz tri obroka u ovoj, 2013. i 2014. godini. …”
http://limun.hr/main.aspx?id=873465

Znaci cijena kvadrata 131 e/m2.
Prije te prodaje staklenici su bili vlasnici :

pogon Resnik 275.193,00 m2
pogon Ka5tela 117.490,00 m2
pogon kneZine 257.345,00 m2
pogon Brnik 49.417,00 m2

Kazete hipoteke..dugovanje…za vjerovnike.?. Koje vjerovnike.?. Vodovod je i sam vlasnik tvrtke..8 mil duga za vodu ?..CROOSIG..koliko 4 mil ?..sve skupa 12..15..mil..Pa vrijednost zemljista i imovine staklenika je kolega 256 mil kuna !!..Po cijoj procijeni…necijoj od prije 10 godina kad se pisao prospekt. Dali su danas zemljiste i pogoni vrijedniji…o tome necemo.
Kao ni o tome dali se tvrtka sustavno unistava da bi se netko svega toga docepao za puno manje novaca.

Pozdrav

svi smo mi Crobex

@Lucijan
Imaju li oni onaj papir kako se ono popularno zove danas vlasnicki list za ovo sto si ti gore nabrojio??? Rekla kazala i katastarsko tj. posjedovno stanje zaboravite.

http://www.poslovni.hr/forum/tema/ksst-kastelanski-staklenici-dd-2066?page=512

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

U azuriranost katastra..grutovnice..i sl ustanova u sd zupaniji nebi ulazio…ja sam iz pg a to je ipak drugi nacin razmisljanja.
Ako vjerovnik moze upisat hipoteku na onda se zna i tko je vlasnik.

Pozdrav

svi smo mi Crobex


…Ako vjerovnik moze upisat hipoteku na onda se zna i tko je vlasnik.

Pozdrav

Hipoteka se ne upisuje u katastru nego u zemljisniku,ali golub nam je pojasnio da vecina zemlje nije jos proknjizena. Da je davno bi to oni sprzili ne boj se. Sva sreca bez vlasnickog lista ne mogu nista mjer bez njega nisu ni vlasnici jer se vlasnikom postaje upisom u zemljisne knjige. Ovo Vam nije sala. To Vam je zakon. Ja nisam saljivdzija poput goluba. Ja sam samo ironican pa neki ne kuze. I zasto sam ja jadan?? Nemoj si laskat.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Drzava je na ime oduzete imovine isplacivala vlasnike zemljista u dionicama staklenika..i to u vrijeme kad su je procjenjivali na nekoliko tisuca kuna…
To sto vlasnistvo staklenika nije proknjizeno gdje je sve trebalo zahvaljujemo nasoj birokraciji i pravosudju..

Pozdrav

svi smo mi Crobex


Drzava je na ime oduzete imovine isplacivala vlasnike zemljista u dionicama staklenika..i to u vrijeme kad su je procjenjivali na nekoliko tisuca kuna…
To sto vlasnistvo staklenika nije proknjizeno gdje je sve trebalo zahvaljujemo nasoj birokraciji i pravosudju..

Pozdrav

A kome zahvaljujete sto nekoliko obitelji jos uvijek bodi sporove za denacionalizaciju i vjerojatno ce uspjeti u postupku.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

NEMA ŠTRAJKA
Ono što je obećao, direktor Kaštelanskih staklenika Marijo Paladin, je i učinio, pa su tako radnicima na račun stigle dvije od tri zaostale plaće, zbog čega su oni odustali od štrajka najavljenog za početak idućeg tjedna.

Radnicima su uplaćene plaće za prosinac prošle i siječanj ove godine , čime im tvrtka duguje samo plaću za veljaču.

Poslovi u Kaštelanskim staklenicima tako se nastavljaju, a hoće li sve dalje teći glatko ili će sindikalisti ponovno biti u situaciju da reagiraju, nitko sa sigurnošću ne može reći.
http://www.kastela.org/novosti/aktualnosti/21068-u-staklenicima-isplacene-dvije-place

Ako bude srece doci ce novi vlasnik pa ce i sindikati drugacije razmisljat.

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Kad na stranice FINE stigne plan predstecajne nagodbe bit ce vam tad kasno kupovati dionice staklenika,bit ce vam skupe.

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

U postupku predstečajne nagodbe moguće je da se pojavi investitor koji bi preuzeo tvrtku po recimo nominali 2500 kuna ,tako da postojećim dioničarima isplati 2000 a za dugive plati 500 kuna.Strateški partner je najavljen i to ne bi trebalo biti iznenađenje ….. A i svi bi zaradili… manje-više …a s obzirom na trenutnu cijenu dionica mali dioničari su zadnji koji bi se trebali žaliti…. šta mislite

DAJ PET !!!

Korisnice mikro,
previse predpostavljate, a zivot je tako jednostavna stvar. Ovdje, na staklenicima imamo jednog vecinskog vlasnika, drzavu, jednog vecinskog vjerovnika, drzavu, stoga imamo samo jedan model rjesavanja problema. To je model koji ce se i dionicarima morati svidjeti.

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

New Report

Close