KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Od svibnja prvi letovi hidroaviona na Jadranu

I šta očekivate u ponedjeljak

DAJ PET !!!

Bez detalja predstecajne I nacina otplate duga tesko je prognozirat…

“Direktor Kaštelanskih staklenika Marijo Paladin podnio je prijedlog za otvaranje redovnog postupka predstečajne nagodbe posrnule kaštelanske tvtke u većinskom vlasništvu države.

Paldin u prijedlogu navodi da obveze poduzeća ovoga trenutka iznose 55.940.963 kune te da staklenici imaju 88 zaposlenika. Uz prijedlog je priložena izjava, koju potpisuje Paladin, a po kojoj sklapanje predstečajne nagodbe neće utjecati na tražbine radnika.

Mogućnost predstečajne nagodbe direktor staklenika već je najavio prošlog mjeseca i potvrdio odgađanjem skupštine. Razloge valja tražiti u poreznom dugu u iznosu od 50 milijuna kuna, koji u međuvremenu nije riješen na dogovoreni način da se država naplati preuzimanjem zemljišta u vlasništvu staklenika površine oko 93.000 kvadrata.

Predstečajna nagodba prilika je za rješavanje tog problema tim prije što odluku donosi većinski vlasnik, dakle država. U isto virjeme tražit će se i strateški partner kako bi staklenici konačno stali na zdrave noge.

U veljači su staklenike posjetili i inspektori odjela gospodarskog kriminaliteta Policijske uprave splitsko-dalmatinske, a na osnovu obavijesti o uočenim nepravilnostima u postupanju uprave u razdoblju od 2005. do 2011. godine koju su u prosincu 2012. Županijskom državnom odvjetništvu u Splitu uputili novoizabrani članovi nadzornog odbora. ”

http://slobodnadalmacija.hr/Split-županija/tabid/76/articleType/ArticleView/articleId/238261/Default.aspx

Pozdrav

svi smo mi Crobex

http://slobodnadalmacija.hr/Split-%C5%BEupanija/tabid/76/articleType/ArticleView/articleId/235971/Default.aspx

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Hrvatski model rada represivnih organa – pustiš da se firma temeljito popljačka, a onda s 10 godina zakašnjenja otkriješ neki kriminal za pola godine uvjetno.

A inače, što se tiče predstečajne nagodbe, država tu neće ništa otpisivati, ako se može naplatiti. A ovdje se sigurno može naplatiti u zemlji.

Jer, ako se odrekne potraživanja, a može se naplatiti, to vam je gospodo isto kriminal.

Iz zakona :

(1) Prijedlog za otvaranje postupka predstečajne nagodbe mora sadržavati:
1. tvrtku ili naziv, sjedište i poslovnu adresu, odnosno ime i prezime, sjedište i poslovnu adresu, adresu prebivališta te OIB dužnika i zahtjev da se nad dužnikom provede postupak predstečajne nagodbe,
2. izvješće o financijskom stanju i poslovanju dužnika,
3. plan financijskog restrukturiranja,
4. plan operativnog restrukturiranja,
5. izvješće ovlaštenog revizora koje sadrži: pozitivno mišljenje o planu financijskog i operativnog restrukturiranja,
6. popis imovine i prava dužnika koji su upisani u odgovarajuće upisnike,
7. izjavu da sklapanje predstečajne nagodbe neće utjecati na tražbine radnika.

http://www.zakon.hr/z/543/Zakon-o-financijskom-poslovanju-i-predste%C4%8Dajnoj-nagodbi

Ovo još nismo vidjeli i sve prije toga su spekulacije.

Pozdrav

svi smo mi Crobex

istovario se samo jedan.. tako da ne znam o čemu pričate

samo podsjećam da je nominala 2500,00 kn.

Knjigovodstvene vrijednost je 256 mil kuna ili 2200 kn po dionici a dug se spominej od nekih 55 mil kuna ili nekih 500 tinjak po dionici pa svaka usporedba sa nekim drugim tvrtkama je bezpredmetna.

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Koja smijurija od trgovine…..

Samo u Hrvatskoj……garantirano. [emo_vrtimise]

Zasto kolega ?..na pocetku su kupci pustili prodavace da se “iskrcaju” a sad krecemo na drugu stranu …Sve je to jos uvjek u okvirima spekulacija. Sacekajmo predstecajni plan

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Kako god bilo krenulo se u raspetljavanje..jesmo li “najcrnje” dane za tvrtku prosli ili ne to prosudite sami ali ocito je da “netko” trazi ciste racune

KASTELANSKI STAKLENICI DVA DESETLJECA PREDMET NEMARA I PLJACKE
INSPEKTORI ČEŠLJAJU STARU DOKUMENTACIJU
http://www.kastela.org/novosti/aktualnosti/21004-kastelanski-staklenici-dva-desetljeca-predmet-nemara-i-pljacke

Zanimljivo je i da je psn predan na RC Zagreb (po pravilu bi trebao bit Split) i da se pod nadleznu poreznu upravu navelo – nepoznato.
Paladin to sigurno nije napravio bez razloga.

Pozdrav

svi smo mi Crobex

New Report

Close