KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Pogon Resnik

Staklenici u Pogonu Resnik izgrađeni su krajem 60-tih godina prošlog stoljeća. U pogonu su izgrađena: 13 staklenika po 10.000 m2 (staklenik br. 9 uništen je za vrijeme rata); 4 staklenika po 5000 m2, 1 staklenik od 2000 m2; 1 staklenik od 550 m2. Gotovo 40 godina u njima se intenzivno uzgaja povrće. Suvremeni uzgoj povrća u zaštićenim prostorima traži i suvremene tehnologije, u koje je društvo od 2006. počelo ulagati.

Tijekom domovinskog rata dio staklenika je uništen. Teret financiranja obnove tih staklenika bio je dugo prisutan u poslovanju Društva što je ostavilo traga u poslovanju društva kao i u proizvodnji.

Za navodnjavanje kultura u staklenicima koristi se voda iz vodoopskrbnog sustava. Voda se iz vodoopskrbnog sustava dovodi i akumulira u betonskim bazenima. Iz bazena se uz pomoć crpke i razvodnog cjevovoda voda dovodi do staklenika. U staklenicima se za navodnjavanje uzgajanih kultura koriste mini-rasprskivači. Samo na jednom dijelu staklenika primjenjuje se sustav za navodnjavanje kapanjem.

U današnjim uvjetima prihrana uzgajanih kultura provodi se ručno, što znači da se granulirana biljna hranjiva razbacaju oko biljke.

Uprava “Kaštelanskih staklenika” d.d. 2006. je donijela odluku da se krene u modernizaciju staklenika. Modernizacijom staklenika na Pogonu Resnik će se izmijeniti sustavi navodnjavanja i hlađenja odnosno vlaženja svih staklenika. U osam staklenika prijeći će se na suvremeni hidroponski uzgoj (u kokosovim vlaknima) rajčice i paprike. Modernizirat će se sustav grijanja kao i sustav vlaženja koji će se zasnivati na principu „kapanja“.
Pogon Knežine

Početkom 80-ih godina prošlog stoljeća sa sjeverne strane magistrale (Državna cesta br. 8) na području Knežine izgrađena su 24 staklenika svaki površine 5000 m2. Visina ovih staklenika je 7 m. Svaki staklenik ima tri krovna zabata i na svakom zabatu po dvije klapne za otvaranje radi ventilacije.

U ovom pogonu kao i u Pogonu Resnik za navodnjavanje se koristi voda iz vodoopskrbnog sustava koja se akumulira u betonskom bazenu, pa se iz bazena pomoću crpka i razvodnog cjevovoda razvodi po staklenicima.

Napominjemo da je Društvo u 2004. godini izgradilo bušotinu za vodu koja djelom supstituira vodu iz vodoopskrbnog sustava. Za očekivati je da će se dodatnim usavršavanjem vlastitog bunara praktično eliminirati ovisnost o vodoopskrbnom sustavu.

Do početka 2006. godine Pogon Knežine bio je u cijelosti u najmu. Sada je u najmu 15 staklenika (7,5 ha) i to 9 staklenika kod tvrtke MBM d.o.o. za proizvodnju cvijeća i 6 staklenika kod tvrtke VRNI d.o.o. za proizvodnju povrća. Preostalih 9 staklenika (4,5 ha) Društvo priprema za jesenju sjetvu povrća po klasičnoj tehnologiji.


Kolega je bio iscrpan …obratite pozornost na pogon Knežine koje ostaje i dalje u funkcije proizvodnje

DAJ PET !!!


Pozitivne stvari – nema pogodovanja ZL Split i PS kojom se dugovi ili barem veći dio dugova otpisuju i najvažnije traženje strateškog partnera, čitaj privatizacija. A što bi drugo bilo traženje strateškog partnera? Da znam kako se crta privatizacija nacrtao bi ali neznam[emo_mrgud]. I najvažnija pozitivna stvar – akumulirani gubitak 140 milja koji garantira kupcu da neće plačati porez na dobit najmanje 5 godina ako ostavi barem neki staklenik u funkciji[emo_smijesak]
Ono što ne znamo je cijena ali s obzirom na cijenu dionice na burzi to su slatke brige. Ipak čudi me da burzovni kojoti nisu još na njušili krv….ali iskreno nisu ni 2011g….. osim nas nekoliko[emo_smijesak]

Proglaisija si nas neznalicama što se tiće pojam dug i gubitak …. a evo sad si u raskoraku govoriš o otpisu dugova …pa kasnije o gubitku …..
Objašnjenje ide ovako na tvom primjeru…. trenutno si ti u gubitku na ovoj dionici jer si svojom lovom kupova po cijenama višom od trenutne
……a KSST staklenici imaju dugove jer su posudili novac od banaka i ini zajmodavaca a nisu ga vratili
Što se tiče strateški partnera … i ja mislim da ide privatizacija ili prodaja po lokacijama …….ali moguće je da recimo idu na iznajmljivanje ili koncesije što mi nikako ne bi bilo drago … ovo isto ne moš crtati ….probaj zamisliti…
Neće više davit na ovoj temi….sretno svima

DAJ PET !!!

Što se događa,netko je fino kupio po 277.Nije loše..

Sta se desava.Evo danas fin promet. Ili je nesto procurilo. Mislim na privatizaciju,bazu za kruzere,hotele,apartmane…

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!


Što se događa,netko je fino kupio po 277.Nije loše..

ima još 21 komad na prodaji pa ko voli nek izvoli….
[emo_namigusa]

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!


Što se događa,netko je fino kupio po 277.Nije loše..

Netko je mozda fino prodao po 277.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

A bit će da je i nekom bilo fino prodat,šta je tu je ..vidjet ćemo dalje.Živci rade i jednima i drugima…

Lako za zivce dionicara..poceli su “radit” nadam se i bivsim i sadasnjim upravama..a zalosno je sto nitko ne pita nista vecinskog vlasnika

http://slobodnadalmacija.hr/Split-županija/tabid/76/
articleType/ArticleView/articleId/235971/Default.aspx

Pozdrav

svi smo mi Crobex

A zivci rade,evo ja bas pomazem ovome da proda po 277,a nadam se da necu kupit ni jednu dionicu greskom mada smo sad tu negdje jako blizu onih mojih 250 kuna ako se kolege sjecaju.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Ne radi link pa cu dodat cijeli clanak ..

“”
Inspektori odjela gospodarskog kriminaliteta Policijske uprave splitsko-dalmatinske bili su prošlog tjedna u “Kaštelanskim staklenicima”, doznajemo iz pouzdanog izvora.

Povod je, po svemu sudeći, obavijest o uočenim nepravilnostima u postupanju Uprave posrnule kaštelanske tvrtke u razdoblju od 2005. do 2011. godine, koju su u prosincu 2012. godine Županijskom državnom odvjetništvu u Splitu uputili novoizabrani članovi Nadzornog odbora “Staklenika”. Uz obavijest su bili priloženi i prateći dokumenti.

Imovinu tvrtke osiguravali preko posrednika iz – Istre
Policijski djelatnici obavili su obavijesne razgovore s pojedinim zaposlenicima, pregledali i preuzeli određenu dokumentaciju te zatražili dodatnu na uvid, sve kako bi utvrdili postojanje eventualne kaznene odgovornosti bivše uprave za zatečeno stanje.

A zatečeno stanje najbolje ilustriraju dva podatka. U zadnjih desetak godina prodano je 550.000 kvadrata zemljišta za 200 milijuna kuna, podizani su kratkoročni hipotekarni krediti i ostvaren gubitak od 120 milijuna kuna.

Među nepravilnostima, na koje je upozorio Nadzorni odbor, nalazi se i način na koji je osiguravana imovina “Kaštelanskih staklenika”. Za početak je primijećeno da je polica osiguranja s jednom osiguravajućom kućom (podaci poznati redakciji) sklopljena preko posrednika, što je zapravo neuobičajeno budući da se posredniku za taj posao plaća provizija. Dodatna zanimljivost je da je posrednik iz Istre.

Primijećeno je i da nije bilo javnog poziva za dostavu ponuda osiguravajućih kuća koje bi sigurno bile zainteresirane za ovakav posao i s kojima su se uvjeti osiguranja mogli ispregovarati.

Bilo je i drugih nepravilnosti?
U svakom slučaju, ono što je definirano kao nepravilnost jest podatak da je imovina “Staklenika” osigurana na puno veći iznos od svoje stvarne vrijednosti. I ne samo to, osiguravani su, navodno, strojevi kojih uopće nema ili nisu u funkciji, kao i urod u staklenicima koji uopće nisu zasađeni. Ugovor o osiguranju sklapan je na petogodišnji rok.

Osiguranje je, prema nama raspoloživim informacijama, tek jedna, ali ilustrativna, u nizu uočenih nepravilnosti. “”

Kolega Frankie..270..250..ili koja druga cijena..nebitno. Po broju dionica koje su bile na prodaji (150) ocito se radi o kompenzacijskim paketima vlasnika nacionaliziranih zemljista .
Vaznije da se rasciste racuni , a po svemu sudeci krenulo se u tom smjeru.

Pozdrav

svi smo mi Crobex

ja ne znam zašto država kao većinski vlasnik ne počne prodavati dionice na ovim razinama i s tim fino podmiri zaostale plaće radnicima , i ove iz 2014 evo već skoro dva miseca prošlo

[b]PATOKRATI VLADAJU SVIJETOM I BURZOM.Izmanipuliranog, zombiziranog medijskog čovjeka u današnjem svijetu čeka izravna klopka đavla[/b]

@Lucijan
S obzirom da mi je “rad” splitske policije i Uskoka(evo i jutros su me uspili iznenadit svojom brzinom i ucikovitoscu) jako dobro poznat ocekujte da ovo razrijese oko 2050,a od staklenika ce do tada ostat mozda koji komadic razbivenog stakla u zemlji. Evo meni je draze da sam coviku pomoga da ovo proda od icega. Upravo sam odustao od kupnje ovog bisera.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

New Report

Close