KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Jesu da kolega…Sad je jedino pitanje dali drzava zaista zeli prodat tvrtku kojoj da odbijete sva dosadasnja negativna poslovanja…sve kredite…sve neplacene obaveze za poreze i doprinose od vrijednosti imovine i dalje vrijedi 1000 kn po dionici ili ce se i dalje ona koristit za dobrobit samo pojedinih “rodjaka”

Usput budi receno da je danas isplaceno i preostale tri place..a i “ton” direktora je malo drugaciji nakon posjete uskoku.

“Direktor Marijo Paladin nam veli kako je za dugove plaća isplaćeno oko 4 milijuna kuna.

– Ostali smo dužni još jednu plaću, nismo je uspjeli isplatiti jer su nam drugi vjerovnici sjeli na račun. Ono što mogu kazati je to da ćemo se truditi i dati sve od sebe da se plaće ljudima u budućnosti isplaćuju na vrijeme – kazao je Paladin.

http://slobodnadalmacija.hr/Dalmacija/Splitzupanija/tabid/76/articleType/ArticleView/articleId/234900/Default.aspx

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Nekad su se place trebale i zaradit. Koliko god to bila unistena firma, jednostavno ne postoji mogucnost da toliko minusa stvore, a da nisu madjionicari. Svaka im cast, direktor nakon ovoga moze potraziri posao u nekom renomiranom cirkusu.

@kanabis – čini mi se da su jedan kvartal više potrošili na plaću, nego što su uopće imali ukupnih prihoda. Koja brodogradnja…

O STAKLENICIMA OPĆENITO
Agrokorov staklenik u Baranji
– Investicija 78.000.000 kn
– Planirana proizvodnja 2.300.000 kg
– Broj zaposlenih 50
– Cijena rajčice kod proizvođača (veleprodajna) oko 6 kn/kg
– Planirani godišnji prihod 13.800.000 kn
Rashodi:
– Cijena rada 50 (radnika) x 3500 kn (oko minimalca) x 12 (mj.) = 2.100.000 kn
– Amortizacija (20 godina) 3.900.000 kn/god
– Otplata investicije (kamata) 10% na iznos od 78.000.000 kn = 7.800.000 kn/god
Ako zbrojimo samo do sada navedene rashode, oni su jednaki planiranim prihodima. Tu bi još trebalo navesti troškove sjemena, energenata, vode, osiguranja i još mnogih stvari koje ja ne znam.
Izgleda da je posao sa staklenicima unaprijed osuđen na propast u hrvatskim uvjetima poslovanja.
Međutim, gospodin Todorić zna nešto što mi ne znamo i sasvim sigurno ne ide u financijsko samouništenje.

O KAŠTELANSKIM STAKLENICIMA
Kaštelanske Staklenike treba dovesti u stanje u kojem ne generiraju gubitke. Osnovni uvjet je da Staklenici ne budu opterećeni dugovima.
Prema zadnjim događajima možda bi se moglo zaključiti da je i država došla do tog zaključka. Ako je država shvatila da oprost poreznih dugova povećava vrijednost poduzeća koje će i tako prodati, mislim da smo na pravom putu. Tada bismo trebali još samo ozbiljnog investitora koji zna zbrojiti nekoliko brojeva.
Već neko vrijeme razmišljam o nečemu. Kada bi netko kupio Staklenike i postavio održivu proizvodnju, što može očekivati za 20 godina? Hrvatska bi tada trebala biti pravi dio Evrope, a zemljišta bi mogla imati prave evropske cijene.
Mislim da država treba tražiti kupca koji skuplja nekretnine. Ako znamo što je gospodin Todorić do sada skupio, ispada da je on sasvim prihvatljiv potencijalni kupac. Nadam se da ih ima još nekoliko.
Pozdrav.

@lucijan
Na stranici 30 (od @smart)imaš pogled iz ptičije perspektive.Osim te tri lokacije KSST posjeduje još zemljišta u Splitu (ako u međuvremenu nije prodano) tako da se tvoja procijena može shvatit uvjetno.Prije 2 godine je u natječaju za privatizaciju traženo 7000 kuna po dionici a još nije bila donesena odluka županijske skupštine o prenamjeni zemljišta u građevinsku (resnik i kaštela). Dolazak novog upravitelja koji bi treba otvorit predstečajnu nagodbu….. (to je više formalno jer se zemljište resnik prodavalo po 1000 kuna m2 a ima ga po toj cijeni za 200 miliona kuna a dug je “samo oko 140 miliona” )….je farsa ne možeš otvoriti predstečajnu nagodbu ako ti je imovina višestruku veća od duga.Ali dobro neka se tako i zove ako će poslužiti svrsi.U neku ruku sve je ovo pomalo “gadljivo” al šta je tu je ….. barem su radnici-patnici primili plaće……. 8 miseci bez plaće …… koji bezdušni svit

DAJ PET !!!

Nema tu nikakvog duga od 140 miljuna, malo se skockajte i naučite što je dug a što gubitak. Gubitak je odlična stvar jer se prenosi i ne plača se porez na dobit dok se ne pokrije gubitak. Ali to vas 95% ne kuži pa nema smisla objašnjavati.
Nekad smo preko oglasnika tražili d.o.o. koji ima gubitak i to kupovali jer je to značilo isto kao da te država oslobađa 5 godina od poreza na dobit. Jedini uvjet da barem djelomično nastaviš djelatnost.
Dakle ako se dugovi u PS brišu a gubitak ostaje kupac 2 puta profitira.

http://www.poslovni.hr/media/PostAttachments/1107450/ZL%20Split%20%26%20Ka%C5%A1telanski%20staklenici%2002.jpg

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

Posuđeno od Smarta sa 30. stranice ovog topica.

GUP Grada Kaštela

Dakle, predviđeno je da se RESNIK (138.000 m2) prenamjeni u zonu “D” ili tzv. Javne namjene, a dio je već “S1” (75.000 m2), ukupno (213.000 m2)

Zona “D” – NAMJENA

* Upravne, zdravstvene, školske, kulturne i vjerske građevine
* Financijske institucije, manji športski objekti
* Unutar površina javne namjene mogu se graditi hoteli
* Moguća je igradnja manjih komunalnih objekata

Zona “IS” – NAMJENA

* Površine na kojima se smiju graditi linijske i površinske građevine prometnih i infrastrukturnih sustava, u pravilu državnog ili županijskog značaja
* Ulične mreže i trgovi
* Željeznička mreža, građevine i prateći sadržaji
* Luke za javni promet (Resnik) IS2
* Zračna luka (Resnik) IS1
* Benziske postaje sa pratećim sadržajima
* Iznimno na zasebnim građ.česticama poslovne građevine (uredski i ugostiteljski sadržaji i odmarališta)

Zemljište KAŠTELA (198.000 m2) će se prenamjeniti u zonu “I” ili tzv. Gospodarska zona – proizvodna

Zona”I” – NAMJENA

* Gradnja objekata za proizvodne i zanatske djelatnosti koje ne zagađuju okoliš, servisi i skladišta
* Prateći sadržaji, prodavaonice i manje ugostiteljske građevine
* Intezitet gradnje max.30%, a 30% moraju biti zelene površine

E sad, odgovor na gornje pitanje bi bio da. Zračna luka je zainteresirana za proširenje i za tu namjenu je već prenamjenjeno 75.000 m2 na Resniku u zonu IS. Naravno, sigurnosni uvjeti ZL postoje, ali će se oni uklopiti u ovu prenamjenu jer je sve dogovoreno na sastanku. Napomenuo bi, da se uz ove standarde zona, mogu prilagoditi posebnim zahtjevima i uvjetima Kaštelanskih staklenika ili potencijalnih novih kupaca. Kako meni ovo sve zajedno izgleda, sve je prilagođeno novim kupcima i koncesionaru ZL Split, a na tom području će biti napravljen novi centar grada Kaštela, sa svim pratećim sadržajima. Ogroman projekt, ali ako gledate da će se koncesije za Zračne luke dodijelivati na 40 godina, itekako isplativ. Svakako interesantno, što dokazuje i ovotjednu borbu za dionicama KSST i promet od ne malih 2,2 miliona kuna. Sliku ZL-e i zemljišta KSST-a sam već stavio na prošloj strani.

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

@upupup
Pusti Todu …novi trogirski knez je vlasnik brodogradilišta i on bi bio najbolji kupac.Škver u Trogiru na otoku Čiovu će se vjerojatno za koju godinu zatvorit a na istom treba gradit hotele i ine sadržaje.Zemljište Kaštela su idealne ( a praktički i jedino u bližoj okolici Trogira) za razvoj industrijskih pogona koji bi bili nadomjestak za ugašena radna mista u škveru.A i ne bi mu bio problem cjelokupan projekat isfinacirat ……sam ili da nađe partnere.

DAJ PET !!!

Kad vec vadite postove iz naftalina evo da se vidi kako je to nekad izgledalo..i samo za podsjetnik..drzava je vlasnik ovo tvrtke…i nisam cuo da se ikoga pozvalo na odgovornost zbog njenog unistavanja..
“Samo” su tri godine prosle od objavljenog clanka

24.01.2011

Fond će tražiti 7000 kuna po dionici Staklenika, a Podravka se neslužbeno počela spominjati kao treći potencijalni kupac

“”Kao svoj posljednji veći projekt Hrvatski fond za privatizaciju namjerava pokrenuti prodaju Kaštelanskih staklenika. Upravni odbor prije tjedan dana odobrio je objavu natječaja za prodaju većinskog paketa dionica te tvrtke, i to ne po nominalnoj cijeni, kako je ustaljeno u prvom krugu prodaje, već uvećanoj za čak 280 posto! Tako će za dionicu nominalno vrijednu 2500 kuna, HFP tražiti 7000 kuna, odnosno za paket od 75,6 posto temeljnog kapitala vrijednosti 214,8 milijuna kuna početna cijena će biti 601,4 milijuna kuna. Na Zagrebačkoj burzi dionica Staklenika u četvrtak dostigla je cijenu od tisuću kuna. Visoka cijena nije iz natječaja izbacila standardne uvjete HFP-a.

Rok od 10 dana

Iako se za gubitaše, u koje se ubraja i Kaštelanske staklenike, u prvom krugu u pravilu ulagači ne javljaju, već čekaju diskontiranu cijenu, u ovom slučaju nije isključeno i da se unatoč vrtoglavoj cijeni odmah pojave kupci. Interes za preuzimanje Staklenika već je, naime, iskazao Luka Rajić, koji je na temu ulaganja u tu tvrtku ljetos razgovarao i s premijerkom Jadrankom Kosor. Glavni konkurent u kupnji vjerojatno će mu biti Agrokor Ivice Todorića, s čijom je tvrtkom Agrofructus prije godinu dana Uprava Kaštelanskih staklenika zaključila dugogodišnju suradnju koja im osigurava plasman najvećeg dijela proizvoda. U kontekstu mogućeg kupca Staklenika neslužbeno se počela spominjati i koprivnička Podravka. No, osim jakih igrača iz branše, moguć je interes i ulagača iz nekretninsko-turističkog sektora zbog činjenice da su Kaštelanski staklenici smješteni na atraktivnoj lokaciji uz splitsku zračnu luku.

Olabavili kriterije

Tvrtka u posjedu ima više od 700 tisuća četvornih metara zemljišta na četiri lokacije, a za dvije je još lani zatražila prenamjenu iz poljoprivrednog u građevinsko. Postupak izmjene GUP-a i prostornog plana je u tijeku, što je i povećalo vrijednost nekretnine, a samim time i početne cijene u prvom krugu.
http://www.kastelanska-panorama.com/news.php?readmore=2396

Pozdrav

svi smo mi Crobex

http://www.slobodnadalmacija.hr/Split-%C5%BEupanija/tabid/76/articleType/ArticleView/articleId/235079/Default.aspx
Ovo je ruganje s radnicima ……kakva su ovo vrimena ovog nije bilo ni za vrime komunizma

Još jedna najava strateškog partnera ….jel ovo znači da ide u privatizaciju … ili nešto drugo … treće
Ima li ko info o povjereniku iz ministarstva poljuprivrede

DAJ PET !!!

Drzava kao vlasnik nije uspjela “otkinut” zemlju i na racun dugova je dodjelit zl split samo zato jer se usprotivila AZTN i to je razlog zasto se ide u psn nagodbu.. svaka cast agenciji.
Najveci vjerovnik je sama drzava i vidjet cemo hoce li se i dalje “macehinski” odnosit prema staklenicima a tako siroke ruke prema drugima s kojima nema vlasnicke veze.
Odlicna je vijest da je agrofructus isplacen kao i hpb..ostalo je jos 4 mil kuna koje je zl duzna kastelanima i po svemu sudeci sad je jedini problem sam vlasnik tj dudi ili tko li vec u ime njih jer su svi dugovi rjeseni osim prema samom vlasniku.

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Pozitivne stvari – nema pogodovanja ZL Split i PS kojom se dugovi ili barem veći dio dugova otpisuju i najvažnije traženje strateškog partnera, čitaj privatizacija. A što bi drugo bilo traženje strateškog partnera? Da znam kako se crta privatizacija nacrtao bi ali neznam[emo_mrgud]. I najvažnija pozitivna stvar – akumulirani gubitak 140 milja koji garantira kupcu da neće plačati porez na dobit najmanje 5 godina ako ostavi barem neki staklenik u funkciji[emo_smijesak]
Ono što ne znamo je cijena ali s obzirom na cijenu dionice na burzi to su slatke brige. Ipak čudi me da burzovni kojoti nisu još na njušili krv….ali iskreno nisu ni 2011g….. osim nas nekoliko[emo_smijesak]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

New Report

Close