KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Evo kazu na Novoj TV radnici staklenika da se firma namjerno gura u stecaj.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

A šta je se moglo očekivati kad su postavili direktora koje su glavne i jedine reference bile u Skladgranji na bojanju tunela.

A tko je ono većinski vlasnik?
Drżava!
Sve je onda jasno.

Konačno![emo_palacg]….hebeš takvo gazdovanje ali uzalud se veselim …..ovim trutovima ovaj mjesec sjeda 14 milja na račun pa će isplatiti plače a ostatak spiskati na farbanje stakla u ružičasto[emo_smijeh]…a onda opet po starom.

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

Tridesetak zaposlenika kaštelanskih staklenika danas je prosvjedovalo jer nisu dobili čak devet plaća. Ogorčeni i ljutiti kažu da više ne mogu čekati jer nemaju što jesti. Tvrtka je u državnom vlasništvu, a država, koja je inače donijela Zakon da je neisplata plaća kazneno djelo, kaže da plaća kasni zbog restrukturiranja.

Salata iz Kaštela mogla bi ostati neubrana. Radnici prosvjeduju jer nisu dobili čak devet plaća. ‘Oboljela sam ovdje – i fizički i fizički. Na antidepresivima sam, gladna i žedna’, kazala je Dijana Muštar, zaposlenica ‘Kaštelanskih staklenika’.

U staklenicima su zaposlena 82 radnika. Kako kažu, došli su do ruba. ‘Moje dijete ide u treći osnovne i pita me da mu dam za marendu, a ja mu nemam odakle dati. Jadno i žalosno’, kazala je Marija Pensa., zaposlenica ‘Kaštelanskih staklenika’.
Kaštelanski su staklenici u većinskom vlasništvu države. Prošle godine pokrenut je proces restrukturiranja, no plaće i dalje kasne. Sumnjive su i platne liste, kažu radnici. ‘Mi smo pokušali preko Fine i odvjetnika dobiti svoj novac. Međutim, ispostavilo se da ispisi plaća nisu ispravni’, kazala je Jagoda Dragun, sindikalna povjerenica HUS-a.

Radnici tvrde da se tvrtka namjerno gura u stečaj. Država pak odgovara da se nitko nije žalio za neisplaćene plaće: ‘Radnicima kasni plaća jer je tvrtka u fazi restrukturiranja. Država je u 2012. dva puta dala ovom društvu pozajmice, jednom i za isplatu neisplaćenih plaća. S ovom praksom se prekinulo jer se želi osigurati poštivanje europskih regulativa i regulativa tržišnog natjecanja i bitno je da se društvo samostalno dokazuje na slobodnom tržištu’, priopćili su iz Državnog ureda za upravljanje državnom imovinom.

Izgleda da su i najokorjeliji vjernici poceli sumnjat u ovaj biser i samoprozvane proroke. Ovdje vise ni dobri Alah ne pomaze. Sad mozemo gledat tko izlazi iz topa 10 kako smo gledali i pozdravljali svaki ulaz. Pozrav Mati ma gdje bio.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Pa nitko te ne sili sine. Ne citaj. Mudro je bilo ulagat u ovaj biser i na 600 i na 500 i na 400.Bice mudro ulaganje i na 50.Svako vrijeme svoje breme nosi. S postovanjem me se prodji,a ponos pregrizi.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Uvijek ti isto treba pisat,a to je da u dalekovod nisam usao radi cijene dionice i to mi je u ulasku bilo 2,5% portfelja. Moj ulazak u dalekovod je daleko veci nego tvoj portfelj. No to nije bitno. Stavi me na ignore i okoncaj si muku.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Jutarnji….štampano izdanje, koga zanima nešto o ksst, novonastali dugovi se kompenziraju sa državom sa zemljištem pa poslje privatizacija.

Ovo su citati iz clanka objavljenog 12.travnja.03…”Pored loših poslovnih odluka bivših uprava, ovaj je Nadzorni odbor pregledom dokumentacije društva, ustvrdio da postoje i neke radnje bivše Uprave za koje smatramo da bi se trebalo i kazneno odgovarati. O svemu tome izvjestili smo nadležne institucije – kazao je Đaković nazvavši zatečeno stanje u Kaštelanskim staklenicima, spaljenom zemljom te naglasio da od kada je došla nova Uprava radnici redovito primaju plaće, a isplaćeno im je i dio duga iz perioda bivših uprava.…..Radnici se ne moraju bojati za svoja primanja, jer imamo kontinuitet proizvodnje. Treba nam samo uredan rad, red i mir, te ćemo ove godine vjerojatno biti likvidni te isplatiti sve plaće, a ako bude vanjskih priljeva i zaostale plaće, koje radnicima nisu isplaćene u vrijeme prošlih uprava – poručio je direktor Paladin….Direktor Paladin već nam je platio dio duga koji su ostavili bivši direktori Benzon i Penga, a najavio nam je i isplatu ostatka duga. Drugi su samo obećavali, dok je direktor Paladin dio isplate i izvršio – kazale su nam u glas okupljene djelatnice.
http://www.kastela.org/novosti/aktualnosti/18872-staklenici-nadzorni-odbor-podrzao-direktora-paladina

U clanku od 02.01.14 radnice isticu da nisu dobile placu od travnja….na zse je obavjest o blokadi ziro racuna…u novembru je najavljena izvanredna skupstina koja se trebala odrzat u prosincu..otpis dugova drzavi na ime “oduzete” zemlje…smanjenje temelnog kapitala…cista bilanca..itd..itd…

Ocito je da je voda “opet” dosla do grla i zbog sporosti drzavne birokracije a lako moguce i namjernog otezanja ova se tvrtka opet gura ka stecaju i grabez bi se mogla nastavit…Kako bilo nadam se da ce strajk ako nista drugo bar ubrzat procese u bilo kojem smjeru isli.

Pozdrav

svi smo mi Crobex


Jutarnji….štampano izdanje, koga zanima nešto o ksst, novonastali dugovi se kompenziraju sa državom sa zemljištem pa poslje privatizacija.

Navedeno je do kraja mjeseca siječnja 2014.


…Navedeno je do kraja mjeseca siječnja 2014.

Privatizacija je sada pitanje ne dana nego sata,a trziste uopce ne reagira. Cudno.Valjda je razlog veliki strah od raspleta da blazeni Ivan Spasitelj svega hrvatskog ovo ne preuzme.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Nece to tako brzo kolega.. Po izjavi uprave najprije treba “sjest” na racun tvrtke 11,5 mil kuna od zl split..pa zatim “ocistit” porezni dug drzavi predajom zemljista…definirat novu vrijednost poduzeca i onda tek mozemo krenut u privatizaciju. E sad ..tko ce bit zainteresiran..hoce li ga bit..po kojoj cijeni…to neznamo ni ja ni vi…ali nitko nam ne brani spekulirat i nadat se da smo u pravu.

Pozdrav

svi smo mi Crobex

New Report

Close