KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


ovo nikak da krene [emo_palacg].
Znači, jedino je moguće da ode [emo_palacd]

[emo_namigusa]

Žuri ti se? Prodaj dok još ima bida[emo_zloban]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!



ovo nikak da krene [emo_palacg].
Znači, jedino je moguće da ode [emo_palacd]

[emo_namigusa]

Žuri ti se? Prodaj dok još ima bida[emo_zloban]
[/quote]

Lako za napunit bid. Dok je volje ([emo_kuna]) ima i načina!
[emo_namigusa]

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!

Hoce li koji stovatelj ovog bisera podmetnuti ledja?? Jos 3 komada na 313 i eto nas na 304 cune pionirske.A onomad se pricalo da kad branitelji izadju samo nebo je granica jer dionica vrijedi,a i free float je mali. A nu sada?? Branitelji izgleda provjerili fundamente i vidili da su temelji losi. Da se betoniralo sa slanom vodom ima bit s obzirom na blizinu mora.
Ups nisam ni napisa stigla konjica.Dobro je dobro.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Fino,fino smo ispratili trgovanje u petak i evo nas na 340(ka da je upravo dosla vijest da su staklenici prodali 10 vagona paprika i balancana za ajvar) doduse cijena dignuta samo sa 4 dionice,ali polako vratit ce se rode na 320.
Ajmo sad opet malo racunice za obicne male poljoprivrednike kao sto su staklenici,a ostavimo hotele, apartmane,plaze i baze za kruzere ozbiljnim investitorima.Ipak mali poljoprivrednici nisu u rangu ozbiljnih investitora developera niti to mogu biti. Nemaju ni novac ni znanje.Da jesu ne bi do sada sprzili onoliko zemlje.
Znaci staklenici navodno imaju 48-50 hektara i imali su donedavno 110 radnika na sisi,a sada imaju navodno samo 90 sa tendencijom daljnjeg smanjenja na 70.Pohvalno rekli bi investitori developeri,ali kao sto sam rekao mi ovo trebamo gledat ocima malog poljoprivrednika tako da s tog aspekta ovo bas i nije pohvalno jer sstaklenici nisu nikakvi developeri nego mali poljoprivrednik koji sadi povrce na samo 6 Ha i sa tih 6 Ha bi sada trebalo nahranit cijelu ovu malu vojsku radnika. Neka ih je sad 90 i da svaki prima 5 kilo kuna u brutu u prosjeku(a sigurno je vise,ali eto neka bude konzervativno) to je godisnje 5,4 miljona kuna. Sad se ja pitam kako sa 6 Ha ucinit 5,4 miljona kuna za place,platit Agrokoru 12% kamate na dug od 5 miljona kuna,platit onoj firmi iz Zagreba kamatu na dug,platit onima za plastenike iz Slavonskog Broda, platit struju, vodu, sime, gnoj, otrove…..,a 43 Ha ti lezi obraslo u korovu.
A dionicari se raduju kako je dobro sto je skresan broj radnika umjesto da pitaju Upravu sto ne posade jos paprika,poma,blitve,rascike,kupusa,boba,fazoleta, balancana,brokule, selena,petrusimula(vezica 3 kune u Splitu),tikvica ma kumpira na kraju krajeva(kilo je 5 kuna na pazaru)…. na tih navodnih 43 Ha(ciji jesu da jesu) i upregnu te radnike da oru ka stoka. Stvarno ne razumin.Misle li dionicari ove firme otic na koju skupstinu i postavit koje suvislo pitanje Upravi ili uvijek pasivno citat predvidiva izvjesca I iz njih izvlacit nekakve nebulozne zakljucke koje ne bi pas s maslom pojia.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

@ Frankie

Frankie nemoj se ljutiti. Poneki plitki post nije nikakva katastrofa. Zapravo, ja tebe pokušavam shvatiti mnogo ozbiljnije.

Pokušajmo ovako:
Osnovni cilj zakonodavca je da poljoprivredno zemljište kao jedno od najvećih vrijednosti ostane u vlasništvu RH.
Ako zemljišne knjige nisu čiste (a nisu), i ako nije smjelo doći do privatizacije poljoprivrednih poduzeća sa državnom zemljom (a možda i nije), dolazimo do bitnoga.
Osnovni resursi i bogatstva RH došli su u privatne ruke protuzakonito.
Ako u svojim postovima zastupaš tu ideju i sve radiš sa ciljem ispravljanja nezakonitosti u privatizaciji imaš i mene na svojoj strani.
Ako u toj (tvojoj?) borbi uspiješ, pa dođe do detajkunizacije i pravednije podjele i odnosa u društvu, stavljam te u grupu ljudi sa državotvornom idejom. Čak ćeš za mene biti ispred nosioca državotvorne ideje za 200 obitelji.
Dakle, izjasni se. Što si? Velika faca ili jeftino piskaralo kojem je cilj srušiti cijenu jedne dionice?
Srdačan pozdrav.

Kao sto sam rekao ovu dionicu ne mislim kupit pa to nije razlog pisanja.Tesko da ces mene pronaci na nekoj dionici da drukam gore ili dole iz nekakvog svog interesa.Drzim da je cijena preskupa pa da oni koji misle ulagat dobro promisle sto dobivaju za cijenu koju placaju.Zemlja koja je navodno od staklenika nikada nije mogla postati vlasnistvo staklenika(to sam ti vec objasnio,a ako mislis da je ovo kriva tvrdnja reci mi koji papir po tebi trebaju staklenici predat u zemljisnik,a koji bi bio podobna isprava za uknjizbu),a da je tome tako vecina te zemlje i nije upisana kao njihovo vlasnistvo,a i da je kojim slucajem prije privatizacije i bila upisana kao drustveno vlasnistvo tj da je kojim slucajem provedena nacionalizacija danas bi na njoj trebala biti upisana RH sto i je u jednom manjem djelu. S obzirom da RH nije upisana(osim u tom manjem djelu gdje se mogla upisat jer je ocito to bilo upisano kao drustveno vlasnistvo),a ne vidim nigdje ni rjesenje o nacionalizaciji ta zemlja ce i dalje biti vlasnistvo onih koji su upisani u zemljisnim knjigama,a koji i jesu jedini pravi vlasnici(slijednici bivsih vlasnika kojima je ovo mozda i oduzeto nekakvom gimnastikom). Ovo govorim jer sam i sam u jednom slicnom postupku gdje je mom predniku istom gimnastikom oduzeta zemlja(bez ikakvog rjesenja samo temeljem nekakve generalne nacionalizacije i moj prednik je ostao upisan u zem .knjigama.Ti koji su to dobili na “koristenje” su zgradili i objekt(hvala im), 1997 smo podnijeli zahtjev za denacionalizaciju i istovremno vlasnikcu parnicu.Tijekom postupka prednik umire i njegov slijednik se najnormalnije knjizi kao vlasnik temeljem rjesenja o naslijedjivanju i nastavlja oba postupka.Nedavno upravno tijelo odbacuje zahtjev za denacionalizaciju jer rjesenje o nacionalizaciji ne postoji i eto sad cekam da to postane pravomocno i onda ulazim u posjed temeljem pokrenute prave vlasnicke parnice(gdje vlasnik neposjednik trazi predaju od nevlasnika posjednika-vidis li slicnost) koja je za vrijeme trajanja upravnog postupka(denacionalizacije) bila u prekidu,pa po ovom pitanju itekako imam iskustva. Nadam se da pocinjes shvacat kako ce ovo zavrsit.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

.Drzim da je cijena preskupa pa da oni koji misle ulagat dobro promisle sto dobivaju za cijenu koju placaju

Znači ti Frenki misliš da tvoje pisanje utječe na odluke burzovnih igrača? Konačno si priznao da je tvoje pisanje u stvari odvračanje kupaca od ove dionice.
Bojiš se da ne izgube lovu?….kao ti na Dalekovodu? Zašto sebi nisi pomogao? Zar nakon kupovine Dalekovoda po 120 ti da utječeš na nečije odluke? Spusti se na zemlju Frenki. Luzeri poput tebe nisu kompetentni da daju izjave što je skupo a što jeftino. [emo_zloban]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

Možda ovaj uspije zaustaviti privatizaciju K.staklenika[emo_zloban]

http://www.tportal.hr/biznis/gospodarstvo/286363/Sef-HSS-a-pozvao-na-molitvu-protiv-privatizacije.html?utm_source=facebooktportal&utm_medium=fanpagetportal&utm_campaign=facebookshare

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

Ne drzim ja nista. A ti koji ulazu u stalenika su burzovni naivci i zaj mi ih je kad vidim sto ste im ucinili sa drukovima jos od 1500.Dalekovod na 117 uz koeficijent 16 opet ponavljanje ,a to je 2,5% portfelja na ulazu. Ja taj gubitak ni ne vidim,ali kad te veseli neka. Bolji je potez rasprodat sve zivo zatuc solaris na 200 i ulupat miljun kuna u ovo koji i napravit od njih 400 kila kuna. Ali enka te ljudi slijede zasto ne.Svak je kovac svoje srece,ali ne mogu gledat one koji za nakovanj koriste tudja ledja kao sto ti radis.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!


Možda ovaj uspije zaustaviti privatizaciju K.staklenika[emo_zloban]…

Cuj i bez molitve se ovo privatizira vec godinama,a molitvu ne bi potcjenjivao da sam na tvom mjestu jer molitva je jaca i od minobacacha.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Samo se ti moli[emo_zloban]….probaj molitvom dignuti Dalekovod na 120, to nebi trebao biti problem jer molitva je strašna stvar[emo_zloban]

Usput možeš i nekoliko zdravo mariji za staklenike….recimo na 1500 ako može[emo_zloban]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

Ma cuj ja ne cvikam za tih 150 kilo kuna(znao sam da to ide dole kao sto znam da ce i ovo jos dole,ali moralo se tad kupit),a kamoli za 10871,00 kunu(znat ces ti o cemu ja pricam),pa se nemam potrebu icemu molit.A za staklenike dignit na 1500 to spada u bozja cuda i trebat cete klecat ti i Snjeza na soli barem do privatizacije,a vjerojatno i nakon.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

New Report

Close