KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pa jasno da citam zakone necu valjda citat Druzbu Pere Kvrzice.Trziste te demantira. Poceli i drugi citat zakone i zemljisne knjige pa bajke za malu djecu vise ne prolaze,a u EU se zakoni postuju. To ne sanjam nego sam se za to borio.Ali nekima ocito odgovara nered jer u neredu je laksi lov u mutnom.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

@ Frankie

Dobro je da čitaš zakone, ali i iz Družbe Pere Kvržice se može ponešto naučiti.
Griješiš u pogledu tržišta. Radi se o pametnoj akumulaciji dionica.
Objasnit ću ti kada budem imao vremena.
Nered je naša stvarnost, a lov u mutnom nacionalni sport.
Neću ti savjetovati da se tome prilagodiš jer mi se čini da si to već davno odradio.
Pozdrav.

Pametna akumulacija jos od 1200. I danas smo na 330. I grijesim u pogledu trzista??? A ako slucajno skoci 100-200 kuna onda cete mi reci da sam u krivu?! Aj dobro.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Protekla 2 dana koristio za kupovinu manje količine, više ni 15kom ne znači velike novce.
E sad pitanje je dokle će pad sada, nadam se osobno da će se zaustaviti na 300kn.
P.S. Planiram dokup na 300kn. [emo_smijeh]


Prije 3 godine prodao sam parcelu u Splitu. Vrijednost oko 200.000 €. U zemljišnim knjigama se stanje mijenja malo "usporeno", pa sam još uvijek "vlasnik".
Pretpostavimo da sam " spreman riskirati ". Zemlju koja je u zemljišnim knjigama moja prodam raznim kupcima desetak puta po 100.000 €.
Svaki od kupaca u dobroj vjeri kupuje zemlju od "vlasnika" upisanog u zemljišne knjige.
Kako će to pomoći kupcima ( ako ja nestanem ) ?

Sinko moj, ako je kupac pravi, pronaći će i tebe i sve tvoje članove obitelji ako se zainati, a tada ćeš ne samo vratiti mu tih 100.000 Eura nego i dodati još toliko da preživiš!!!
Bar bi ja tako napravio da sam kupac,a ti se baš ne bi sjajno proveo.

@ prognozer

NARAVNO !!!
Zato ja ne prodajem tu parcelu iako sam “vlasnik”.
Zato ni “vlasnici” parcela (razne obitelji) ne prodaju zemlju koja je u posjedu KSST. Znaju da nije njihova.
Kupac bi se možda i našao ( Frankie ? ), ali prodavatelja nema.

Ti zemlju ne prodajes jer cvikas od zakona i kaznenog djela prevare ili si mozda i moralan.Vlasnikom se postaje samo upisom u zemljisne knjige. Prestani ljude dovodit u zabludu. Posjed/katastar=nista/0 bodova. A gore sam ti napisao da ono nikako nije moglo postat vlasnistvo staklenika niti ce ikada jer u trenutku privatizacije niti nije bilo drustveno vlasnistvo pa niti nije moglo postati vlasnistvo RH,a KAMOLI STAKLENIKA JER SE RADI O POLJOPRIVREDNOM ZEMLJISTU.Pravni slijed o kojem pricas predmjevam ides u smjeru dosjelosti,ali sam ti to vec objasnio da za vrijeme trajanja komunizma staklenici dosjeloscu nisu moglo steci vlasnistvo (pogledaj praksu Ustavnog suda koju sam ti vec postao). I eto nas na 320 kunica(pametna akumulacija).

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

@ Frankie

Našao si rupu u zakonu.
Zbog toga se isplati čitati naše zakone ( iako je Družba Pere Kvržice mnogo kvalitetnije i dugotrajnije štivo).
Ako misliš da će se zbog rupe u zakonu država odreći bilo čega prebacujem te iz grupe sposobnih genijalaca u grupu naivaca.

Mislim da je kolega FRANKIE u pravu ovaj put, ipak i ćorava koka nekad pogodi.
Stoga prodajem KSST na 350kn i završavam uspješnu priču oko bureka ovdje. [emo_smijeh]

Kolega Frankie je uvijek u pravu. Zao mi samo sto sam jutros morao na put i sto me stavilo na onaj prvi radnicki avion za Zagreb i s obzirom da je u 5 i po mrak nisam uspio udrit ni jednu sliku “proizvodnje” u Kastelima.Ade zamolit cu nekoga da ode i poslika da ne ispadnem neozbiljan.Samo da me ovi trudbenici ne preduhitre i sve ne uskopaju,pognoje i posade u iducih par dana hahaha.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

@upupup
Treba razlikovati rupe u zakonu od decidirano napisanog clanka 2. Zakona o poljoprivrednom zemljistu kome je intencija da se poljoprivredno zemljiste u drustvenom vlasnistvu nije moglo privatizirat vec da ostane vlasnistvo RH jer poljoprivreda nam je strateska grana. Mozda onda shvatis da je cijela privatizacija KSST nistavna. U svakom slucaju da je zemljiste koje je obradjivao Jadro(pravni prednik) kojim slucajem bilo upisano kao drustveno bi postalo vlasnistvo temeljem zakona o poljoprivrednom zemljistu clanak 2. vlasnistvo RH.A kako nije s obzirom da je na dosta tog zemljista i dan danas upisane fizicke osobe drzim da niti nema odluke o nacinalizaciji pa se stoga tada nije ni mogla izvest promjena vlasnistva u drustveno vlasnistvo,a dosta tih fizickih osoba trazi povrat.A onda pogledaj praksu upravnog suda.Ako nema odluke o oduzimanju(nacionalizaciji) nema ni nacionalizacije(oduzimanja) sto znaci da ce Upravni sud odbit zahtjev za denacionalizaciju,a onda je vlasnik onaj tko je upisan u zemljisne knjige jer ne postoji drugi pravni osnova za stjecanje,osim dosjelosti,ali nju si valjda vec apsolvirao praksom Ustavnog suda koju sam postao.Zato placi voljena zemljo tko god da je u ovome. Tesko da ce te se na ovome opernatit. Jasno moji postovi nisu nagovor na prodaju,a jos manje na kupnju ove donice.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

ovo nikak da krene [emo_palacg].
Znači, jedino je moguće da ode [emo_palacd]

[emo_namigusa]

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!

New Report

Close