KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Golob ili ne zna ili namjerno obmanjuje

[emo_smijeh]

Golob ili ne zna ili namjerno obmanjuje

[emo_smijeh]

Mislim da si pomiješao “Golubove”[emo_smijeh][emo_smijeh]

Ide li ovo puran ponovno na 370 krznenih zivotinjica???

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

http://www.slobodnadalmacija.hr/Split-%C5%BEupanija/tabid/76/articleType/ArticleView/articleId/216937/Default.aspx

Da je pameti KSST su mogli bit izmedju ostaloga i suvlasnici aerodroma. Doduse ni sada nije kasno za reorganizaciju i ucinit recimo aerodromsku pistu za novi A 380 izmedju reda poma i kukumara,pa onda nagradit plazu,pa posadit red salate,pa zgradit lanac hotela,pa usadit red paprike,pa baza za kruzere,pa red balancana pa nekoliko zgradurina sa luxuznim elitnim(hebiga danas bez luxuza i posebno elitizma nista ne prolazi) apartmanima. Znaci da je pameti domace kerozinsko povrce u ni jednom momentu ne bi bilo dalje od 500 metara od pijata/trzista za strane kerozinske goste. Znaci ne gubis pare na distribuciji,transport,preprodavace,a vidimo da novi direktor ima ozbiljne planove za reorganizirat firmu i postavit je na zdrave temelje. Pogotovo je interesantno da se trenutno ceka procjena utjecaja na okolis i siguran sam da ce rezultat bit da nikakvog utjecaja nema,a ovo po meni jedinstveno kerozinsko povrce u svijetu treba brandirat i nastavit razvoj u tom smjeru.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

@ Frankie
Frankie prijatelju, pozdrav.
Vidim da si opet sa nama na KSST i da radiš na našem zajedničkom cilju ( KSST na 250 KN ). To cijenim. Glavno da nisi odustao.

Ipak, osvrnuo bih se na nekoliko sitnica iz tvog zadnjeg posta.
Vlasnici Zračne luke Split su RH, Županija, i gradovi Kaštela, Trogir i Split. Prodaja zemljišta ZLS je mnogo logičniji potez od ulaska u njegovu vlasničku strukturu. Pri tome cijena nije niti bila važna, nego je cijeli posao više sličio prelijevanju vrijednosti i zadovoljavanju potreba ( države i lokalne zajednice ).
Slično zadovoljavanje se moglo prepoznati i u ranijim prodajama zemljišta i kompenzacijama dugova zemljištem. Tako su zadovoljeni i Vodovod, Grad Kastela ( komunalni doprinos ), i lokalni šerif ( Kerum ). Kasnije su čak dobivene neke povoljne presude ali kompenzirano zemljište je galantno zaboravljeno.
Ako pravilno gledam na stvari ispada da su i dugovi gotovo planirano nastajali da bi se moglo zadovoljiti sve planirane potrebe.
Zanimljiva je činjenica da Staklenicima nitko nikada nije oprostio nikakve dugove, pa ni država koja je i privatiziranim poduzećima znala opraštati.

Ipak, sada kada su svi zadovoljeni, ostalo je nešto zemlje što vrijedi više od nominale.

Osnovno je pitanje ima li još potreba koje treba zadovoljiti i dali naša država daje baš svakome tko bi od nje nešto htio uzeti.
Odgovor ne znam, ali bi mogao biti u informaciji koju bi mogao znati Frankie.

Što je bilo sa često spominjanom dražbom ( oko 20000 m2 zemlje za dug od 1.500.000. KN )
Ako je zemljište prodano nekom anonimusu za smiješno mali iznos ispada da je naša država jeftina djevojčica koja dijeli svoje baš svakome.
Ako je postignuta povoljna cijena ili je zemlja ostala Staklenicima to bi moglo potaknuti optimizam i kod cijene KSST i kod percepcije naše države.

Frankie, molim točnu informaciju o spomenutoj dražbi ( ili netko drugi tko zna ).
Unaprijed zahvaljujem.

Srdačan pozdrav.

Ma ne radim na nicemu jer rad ubija,a to ce samo sve doci na svoje.Kad vidis plan proizvodnje( nikako ne kuzim zasto ova firma u planove nikad u planovima ne predvidi kolike gubitke planiraju napravit u tekucoj godini)za ovu godinu nece zaradit ni za sol i papar,a svi znamo koliko oni godisnje kuna sprze tako da ce razliku novca planiranog zaradom od proizvodnje do okvirno ove cifre trebat nekako nadomirit(a svi znamo na koji nacin KSST nadomiruje gubitak).
Drazbeno rociste nije odrzano. Vjerovnik nema namjeru prodat dug(valjda konta da mu vrijeme i kamata radi za njega mada mi je to malo nategnuto jer drzim da je ova cijena po meni vec na granici kupit ili ne kupit).
Nego napisi mi malo ovo o presudama o kojima govoris. Nije mi poznato,a kuriozast sam. Kad kazes da je ostalo nesto zemlje napisi koliko je po tebi ostalo i koju cijenu uzimas po kvadratu kad kazes da ostatak vrijedi vise od nominale.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

@ Frankie
Pozdrav.
O zemlji koju Staklenici još imaju dopisivati smo se, svaki sa svojim argumentima, cijeli vikend, na ovoj temi, stranica 520. Ostao sam pri istom mišljenju zbog razloga koje sam tada i objasnio.
Preporučam ponovno čitanje stranice 520 jer smo se potrudili argumentirati svoja različita stajališta.
Svemu tada napisanom dodao bih činjenicu da je donijeta odluka o primjeni “povjerenja u zemljišne knjige” tek od 2015. god. što je dodatni dokaz da je država svjesna nesređenosti zemljišnih knjiga i da je pravo stanje vlasništva u podacima katastra.

Zaključak:
KSST imaju oko 56.000 m2 zemljišta. Dio uz obalu na lokaciji Resnik je vrlo vrijedno građevinsko zemljište ( i do 500 EUR/m ). Ostalo, poljoprivredno zemljište vrijedi preko 40 EUR/m, pa je izračun prilično jednostavan.

Kada smo zadnji put raspravljali, tvoj prilično jaki argument je bila dražba koja se tek trebala održati. Izgleda da je za Staklenike jako dobro prošla.

U međuvremenu je dodatno smanjen broj zaposlenih, pa će i mogućnost stvaranja gubitaka u proizvodnji biti značajno smanjena.
Za mene su to sve dobre vijesti.
Mislim da je krajnji rok da se ponovno ukrcaš.
Srdačan pozdrav.

Vijesti odlicne. Kvadrat zemlje gradjevinske u Resniku i do 500 Erla/m2.Svaka cast. Stvarno hrabro i sa puno entuzijazma. E sad da se probudit pa vidit stvarne cijene prvi red uz more na daleko boljim lokacijama znam da je tesko i bolno zato ni ne pokusavaj.Pored toga postao sam ja i prostorni plan Kastela ako se dobro sjecam i tu nema govora da se radi o gradjevinskom osim mozda jednog manjeg dijela.
Poljoprivredno 40 eura/m2.Isto hrabro i solidno zasto ne? Samo se pitam koju kulturu osim maka moze neki investitor uzgajat na tom zlatnom poljoprivrednom zemljistu za vratit pare u recimo 20 godina.Ah da.Jasno u nas ulagaci ne ulazu za vratit pare vec iz ljubavi i hobija.
A sad kad se drazba ne odrzi tome se svaki ovrsenik raduje mada im to sjedne ko budali smaar,a na kraju svaki vise manje popusi samo sto dug u medjuvremenu naraste od zalijevanja zateznim kamatama i odvjetnickim troskovima. Sve u svemu odlicna racunica.
Trenutno sam “ukrcan” na Indiju i dan mi je soma i 300 erla. Meni dosta.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!


….Svemu tada napisanom dodao bih činjenicu da je donijeta odluka o primjeni "povjerenja u zemljišne knjige" tek od 2015. god. što je dodatni dokaz da je država svjesna nesređenosti zemljišnih knjiga i da je pravo stanje vlasništva u podacima katastra.—

A do te tvoje 2015.valjda ne bi smjelo biti ni jedne kupoprodaje nekretnina jer povjerenjem u zemljisne knjige evanđeljem po upupupu kupuje se macak u vreci,a da tome nije tako evo sto Ustavni sud misli o tome.

http://sljeme.usud.hr/usud/praksaw.nsf/Pojmovi/C12570D30061CE53C12575A1002C05B2?OpenDocument
http://www.iusinfo.hr/dailycontent/Topical.aspx?id=10643
http://www.pravnadatoteka.hr/pdf/Zastita_povjerenja_u_zemljisne_knjige.pdf

I sto sada s ovim zelim rec. Znaci cak i ako se radi o vanknjiznom vlasnistvu( u sta sumnjam jer vjerujem da bi KSST davno pokrenuli postupke za utvrdjenje vlasnistva) da ja npr sada kupim nekakvu parcelu od nekog Mate iz Kastela koji je na toj parceli uknjizen,a na kojoj su npr staklenici kastelanskih staklenika puni poma i kukumara, a u zemljisnim knjigama nema zabiljezbe spora glede utvrdjenja vlasnistva ta bi zemlja temeljem tog kupoprodajnog ugovora bila moja bez obzira sto u tim staklenicima rastu crvene pome i zeleni kukumari kastelanskih staklenika i sto je zemlja mozda njihova.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Covik najavljuje održavanje konferencije za novinare za par dana, na kojoj će, kaže, sve reći.Valjda ce pricat o strateskim partnerima,ulaganju,hotelima, plazama, bazi za cruisere…,a sto je najbitnije jos jedan zaposleni manje u KSST. ZNaci sve ide prema planu smanjuje se broj zaposlenika i ide prema optimanlnom broju 1(direktor ili menađer kako se to sad moderno zove)

http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrvatska/tabid/66/articleType/ArticleView/articleId/217349/Default.aspx

http://www.kastela.org/novosti/aktualnosti/19512-kastelanski-staklenici-ministre-jakovina-opet-smo-pred-stecajem

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

a ovo je komentar radnika Kakav muljator,sram vas bilo.Više se proizvelo u ovoj godini nego zadnjih 20.g.Ovakav jedan pošten i vrijedan direktor ne odgovara samo lopovim i neradnicima.Ljudi su poćeli radit,sadit,brat i prodavat svoje proizvode,a njih šaka neradnika ležala je 20.g. primala minimalac iz proračuna kojeg ja punim i sad bi opet ležali.Sramite se.!

Ma ovo je ludilo. A najjace je sta je dobio otkaz mimo zakona i onda ce pokrenit tuzbu kao sto je i najavio i sad ako firma i ode u stecaj sto svi ovdje prizeljkuju ,stecaj se ne moze okoncat dok se ne okoncaju sve parnice.A znamo koliko u nas traje sudski postupak sa zalbama(sva sreca sada izmjenama zakona o parnicnom postupku presuda moze biti samo jednom ukinuta i ne moze se bezbroj puta vracat na nizi sud na odlucivanje), visim sudom i na kraju revizijom pa ako i na kraju ostane sta mesa nakon prodaje stecajne mase dobro ce se dionicari nacekat za najist se. Sve u svemu pozoriste u kuci se nastavlja.

http://www.slobodnadalmacija.hr/Split/tabid/72/articleType/ArticleView/articleId/168025/Default.aspx

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

New Report

Close