KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Aj dobro vidim da sve znas oko zaloga,ovrha,plombi,zemljisnih knjiga i nekretnina. Kerum je kupio sta je kupio i to je u tih 48 Ha sto treba odbit.Zalozi se vode godinama kao i ovrhe, ali indikativno je da ih je 90% od 2010,2011,2012,2013 i to duzniku(KSST) ne ide u korist jer kamata ide,a pogledaj moj post na stranici 512. glede svake cestice. Povrat imovine zavrsena prica. Đe me nađe??? Hoces li jedno rjesenje prvostepenog tijela gdje je zahtjev podnesen u roku jos davne 1997,a taman sam ga primio prije mjesec dana.Tinta se na njemu jos nije osusila.A sada na njega isla zalba,pa ce ici ukidanje rjesenja i vracanje prvostepenom tijelu na ponovno odlucivanje. Dok mi to vrate proce jos 20 godina. Tako ti je i u slucaju plombe z-163/2010.Covik je tu stavija plombu da mu se ne dogodi da ako se to kojim slucajem otudji(prodajom,ovrhom…) da nema pravo na povrat jer ce se pozivat na povjerenje u zemljisne knjige sto znaci da ako netko to i uzme,a njemu sutra daju pravo na naturalni povrat da mu se bas ta cestica vrati,a ovaj koji mozda to kupio i posteno platio od KSST ili na sudskoj drazbi ce onda moci traziti naknadu stete tj povrat novca sa kamatom od dana isplate. Vidis sad kako je zemljisnik vazan,a i povjerenje u zemljisne knjige.
Ali nemoj ti mislit da te ja plasim i odvracam od kupnje.Samo udri i kupuj dok je mukte. I mirno spavaj jer znas sto kupujes.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!


@ Frankie
KSST – Nakon izdvajanja 8 Ha u najgorem slučaju ( prema tvojim očekivanjima ) ostaje oko 20 Ha građeviskog zemljišta + sve poljoprivredno umanjenoza 8 Ha. Tebi to ne vrijedi previše, a meni samo građevinski dio vrijedi 2000 Kn/dionica. Naravno, moja očekivanja su puno optimističnija od tvojih.
Nekretnina – Ako platiš 400 k€ i amortiziraš za 20 god. to je 20000 €/god.
Očekivana zarada 70000 – amortizacija 20000 – operativni troškovi 10000 = 40000 €/god.
Na uloženih 400000 imaš minimalno 10% godišnje.
Zato i jesu nekretnine naše najveće blago. Uz zemlju, naravno.

ma kakvih 20 keka amortizacije , pari da će svake godine čupat parket i minjat namještaj , eto ja ću njemu za te pare održavat tu kuću u tip top stanju i to s svojim materijalom i putnim troškovima
čak ću mu i hortikulturu sredit

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

@ Frankie
Za tebe je jako dobra vijest ako si dobio rješenje o povratu imovine (pretpostavljam poljoprivrednog zemljišta), ali:
– ako je zemlište u međuvremenu postalo dio nekog poduzeća neće ti biti vraćeno.
– ako je zemljište u međuvremenu postalo građevinsko neće ti biti vraćeno.
– ako je zemljište u međuvremenu prodano trećoj osobi ili privrednom subjektu neće ti biti vraćeno.
U svim tim slučajima možda ( nakon dosta natezanja ) dobiješ od države nekakvu ponudu za zamjensku parcelu ili obeštećenje.
Ni jedno ni drugo nema veze sa sadašnjim vlasnicima . Za njih je svako tvoje pozitivno rješenje ništetno.
Ja kupio, držao 5 godina, prodao, a nasljednici su cijelo vrijeme tražili povrat.

KSST – Znaš kako se to odražava na količinu zemlje koju KSST imaju.

@upupup

Meni je rjesenje doslo da s obzirom da ne postoji akt o oduzimanju vec je nacionalizirano onako generalno da mi u biti nikad nije ni oduzeto pa mi ni ne moze biti vraceno jer je oduvijek moje,ali sam se na to mada mi takva konstatacija odgovara morao zalit radi pogresne primjene prava(jednog clanka zakona).
Tocan je dio da ako je uslo u pretvorbu da nece biti naturalni povrat nego isplata u obveznicama RH na 20 godina,ali kod KSST je uslo poljoprivredno zemljiste koje nije moglo ni uc nego se islo na izmjenu GUPa da ispadne da je u gradjevinskoj zoni pa da je ono kao gradjevinsko mada u biti to nije pa je tek naknadno uslo(2000 godine malverzacijama Ive Benzona,Hrvoja Vojkovica i Mislava polica),ali je stvarno trebalo postat vlasnistvo RH(budi siguran da ovi sto traze povrat znaju to vrlo dobro). To ti sve pise u onoj reviziji koju sam nekidan postao.
Ako je u medjuvremenu prodano isto ce biti vraceno ako je postojala zabiljezba da postoji zahtjev za povrat,a ako je zabiljezba starija od kupoprodajnog ugovora(povjerenje u zemljisne knjige).Ako nema zabiljezbe plai voljena zemljo(mislim na ove koji traze povrat)
Ako je zemljiste u medjuvremnu postalo gradjevno biti ce itekako vraceno prethodnom vlasniku,a to je zakonodavac rijesio zakonom o turistickom i ostalom gradjevinskom zemljistu. Procitaj clanak 2. i 31. i ponovno ga dovedi u korelaciju sa onim sto sam napisao jer mada je ovo zemljiste uslo u pretvorbeni kapital firme uslo je kao fol gradjevinsko,a ne gradjevinsko,a u kapital firme nije moglo uc poljoprivredno(procitaj zakon o pretvorbi i privatizaciji) nije moglo vec je napravljena manipulacija. I to je zemljiste na dan stupanja ovoga zakona(zakon o turistickom i drugom zemljistu) bilo gradjevinsko i nije privedeni svrsi(sada svrsi gradjevinskog zemljista).
Jesu li nasljednici stavili zabiljezbu da je zatrazen povrat.Ako nisu povjerenjem u zemljisne knjige kao sto sam vec napisao kupac zemljiste dobiva,nasljednicima sipak,ako jesu kupac ostaje bez zemljista jer je za to znao u momentu sklapanja ugovora.
Na kraju dana cijela ova prica nije ni bitna,ali svatko tko kupuje zna koliko dugo treba da se istira na cisto vlasnistvo. Prije si napisao Moj pokušaj mijenjanja stanja u zemljišnim knjigama je bio Sizifov posao. Jasno da je bio kao sto ce i biti ne Sizifov nego nemoguc posao da se KSST sada uknjize na ono sto do sada nije na njima jer nemaju pravni osnov cak i da im je uslo u pretvorbu jer jedini nacin na koji su to mogli stec bi bila dosjelost. Znaci nacin sticanja KSST nad tim zemljistem je dosjelost i oni jednostavno nemaju drugog pravnog osnova,a gro te zemlje je oduzeto nekome i dato tadasnjem PIK Jadru tj danasnjim staklenicima.Medjutim sud u Strazburu u predmetu Trgo protiv Hrvatske ih je razbio ko beba zvecku
http://sljeme.usud.hr/usud/prakES.nsf/Praksa/E8037A7DD64715C9C12575FC00469D5C?OpenDocument
Pa je kasnije Ustavni sud morao mjenjati Zakon o vlasnistvu i drugim stvarnim pravima te U članku 388. iza stavka 3. dodao se novi stavak 4. koji glasi:
„U rok za stjecanje dosjelošću nekretnine koje su na dan 8. listopada 1991. bile u društvenom vlasništvu, kao i za stjecanje [drugih] stvarnih prava na tim nekretninama dosjelošću, ne računa se i vrijeme posjedovanja proteklo prije toga dana.’”
Znam da ovo izgleda konfuzno jer tesko je ovo objasnit ovako ukratko i preko foruma ,ali na ovome sam doktorira zajedno sa svojim odvjetnicima u mojih 16 godina rata.
Nadalje kad imas kilavo napravljenu privatizaciju pa onda kriminalno unosenje u kapital firme zemljista koje pripada RH tj silovanje prava
http://www.slobodnadalmacija.hr/Split-%C5%BEupanija/tabid/76/articleType/ArticleView/articleId/133995/Default.aspx

I kad na kraju vidis da se u proteklih 15 godina nitko u toj firmi nije sjetio barem pokusat ocistit to vlasnistvo dok je mogao ti mislis da ce ga rijesit sada u 5 minuta i nekome to uspit uvaljat po 250 eura kvadrat. Ja ti kazem malo morgen i da je ono sto sam Vam napisao da je samo 20 Ha cisto puna saka brade. Bice dobro da u nastavku sudovanja i bez toga ne ostanu.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

@ Frankie
Ovo je bila demonstracija fantastičnog poznavanja prava. Čestitam.
Ako ovih dana pročitaš da je netko ogradio svoj dio splitske obilaznice i promjenio brave na nekim zgradama, znaj da si ti kriv jer si me upoznao sa dijelom pozitivnih hrvatskih zakona za koje nisam znao.
Hvala.

p.s. Molim moderatora da pusti post. Baš se dobro zabavljamo.

http://www.hanfa.hr/izdavatelji/HR/povlastene_informacije/3285/2013-05-24-23985_pdf.pdf
Evo ovi revizori napisali da staklenici imaju samo neku siću pod ovrhama,mora da ih Frenki nije upoznao sa situacijom.
Sve lijepo piše od A-Z.

Pardon zaboravih,str. 43,44,45etc..[emo_cool]


http://www.hanfa.hr/izdavatelji/HR/povlastene_informacije/3285/2013-05-24-23985_pdf.pdf
Evo ovi revizori napisali da staklenici imaju samo neku siću pod ovrhama,mora da ih Frenki nije upoznao sa situacijom.
Sve lijepo piše od A-Z.

Sreco to sam Vam ja postao na strani 519. i procitao od slova do slova. I puno lipo pise. Steta sta nisu pisali krasopisom dojam bi bio jos bolji.Ali po meni tu ne pise od A-Z nego mozda od A do H. Od A-Z ti pise tamo gdje sam ti ja napisao cesticu po cesticu. Ja svoje pare nisam zaradio citajuci Grimmove bajke,a najmanje vjerujuci u njih. Kako to da u tom revidiranom izvjescu nije spomenuta izmedju ostaloga niti ovrha 1062/2013 koja je pokrenuta u 2. mjesecu 2012.(kasnije joj je promjenjen broj). Ovrhovoditelj Croatia osiguranje.Dug sa kamatom preko 2 milje kuna,povrsina parcele beznacajnih 20823 m2.Zelis li i ime osobe koja to vodi za CO??? Evo dacu ti inicijale necu sve,a nastavis li me cackat dobit ces i telefonski broj pa provjeravaj i zovi(M.T. i njena sefica V.D.F.)Kaze mi ta osoba i njena sefica da postoji mogucnost u mirno rjesenje. Ja se u svojoj karijeri jos nisam susreo sa duznikom koji iz dana u dan ne obecava da ce vratit pare sve dok kamata ne pojede sve pa i vise od toga.Sto je sa drugim ovrhama,zalozima,kreditima,plombama?? Njih je revizor isto zaboravio?? Slucajno??? Inace na Dalekovodu su revizori napisali da je dug miljardu,a par mjeseci kasnije ispadne da je 3 miljarde(a sta ti je nasim revizorima miljarda kuna gore dole). Svaka slicnost sa revizorom KSST je jasno sasvim slucajna. BTW taj revizor mi je u susidstvu pa kad dojdem doma mogu otic do njega i pitat ga kako zdravlje?? Ali ne zelim ja da ti slucajno odustanes od kupnje radi moga pisanja.Sacuvaj Boze zato ti udri odma u 10 po asku i meti sve do 500. Imas cak i jednu stvar sta Vam ide u prilog.Jako malo dionica u opticaju. Od unazad godinu dana kazu nemoguce dokupit ispod 1000,800,700,600,500,a sada vec i ispod 400,a ja prije ove rokavele dokupio 50 komada prosjecno na 470 u 2-3 dana. Da ovo ne kupuju Mato i Golubovi gdje bi ti bila cijena. Nadam se da cete sve pokupovat i da se nema sto vise pojavit na asku pa cijena ni da hoce nece moc dole,ali to ne znaci da ovaj biser vrijedi.


@upupup

Moje pravno skolovanje studenta uz placanje koji ne pohadja pravni fakultet nego odvjetnicke urede kosta prosjecno 100njak tisuca kuna godisnje,a na kraju mi diplomu pravnog fakulteta nitko nece dat.Smrs,smrc.Ali bizarno je kad dojdem na sud da me odvjetnici i suci oslovljavaju sa kolega.
U gornjem postu sam od brzine napisao pogresku.Naime Ustavni sud je i prije presude Trgo protiv Hrvatske mislim negdje 1999. donio odluku da se ukine neustavna odluka te da se stavkom 4. clanka 388. u rok za stjecanje dosjeloscu nekretnina koje su na dan 8. listopada 1991. godine bile u drustvenom vlasnistvu, kao i za stjecanje stvarnih prava na tim nekretninama dosjeloscu, NE racuna i vrijeme posjedovanja proteklo prije toga dana,a koji je bio donesen izmjenama zakona o vlasnistvu iz 1996. To je jedna izvrsna odluka Ustavnog suda jer je prvo ukinila retroaktivnu primjenu zakona koju je donio Sabor,a takodjer ispravila i nepravdu koje bi jedan takav clanak napravio bivsim vlasnicima mada cak ni bivsi ZOVO nije predvidjao stjecanje prava vlasnistva na drustvenom vlasnistvu doisjeloscu. Znaci s obzirom na to dosjelost se treba racunati tek od 8. listopada 1991.Na tu temu imas dobar rad Jasne Brezanski sutkinje VsRH.

http://www.vsrh.hr/CustomPages/Static/HRV/Files/JBrezanski-Dosjelost_kao_nacin_stjecanja_stva.pdf

te nekoliko presuda Ustavnog suda kao npr. da ih ne stavljam vise sada ovdje i ne spamam temu
http://sljeme.usud.hr/usud/praksaw.nsf/Ustav/C1256A25004A262AC12570BB002BFD6B?OpenDocument

http://sljeme.usud.hr/usud/praksaw.nsf/Ustav/C1256A25004A262AC1256F15004ADE5D?OpenDocument

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

korisniče frankie,
staklenici će šibnuti gore kad im dođe vrijeme, tebe sigurno neće pitati za to!

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

6€/m2, hahahahaha, nije smiješno. Ovo je za USKOK.
“.. Društvo se obvezalo da će kao garanciju osiguranja povrata kratkoročne pozajmice u iznosu od
2.000.000,00 kn, a prema Ugovoru o poslovno-tehničkoj suradnji u proizvodnji povrća
sklopljenim dana 30. studenog 2005. godine sa Vagros Zagreb d.o.o. Zagreb, izdati hipoteku na
nekretninama (zemljište) katastarske oznake: č.zem. 973 površine 3.647 m², č.zem.978
površine 2.604 m², č.zem. 975 površine 3.133 m², č.zem. 969 površine 8.279 m², č.zem. 967
površine 2.758,50 m², č.zem. 972/2 površine 2.667 m², č.zem. 1113/1 površine 132 m², č.zem.
1115/1 površine 1.133 m², č.zem. 1116/1 površine 2.851 m², č.zem. 1117/1 površine 82 m²,
č.zem. 881 površine 4.064 m², č.zem. 882 površine 1.198 m², č.zem. 076 površine 2.180 m²,
č.zem. 968 površine 4.992 m², č.zem. 979 površine 2.478 m², č.zem. 842 površine 3.683 m² sve
k.o. K. Štafilić u ukupnoj površini od 45.886,50 m².”


6€/m2, hahahahaha, nije smiješno. Ovo je za USKOK.

Sila Boga ne moli. A sto si mislio da ce im dat 150,200,300 eura/m2 koliko ocekuju nasi kastelanski dionicari.Pa na kraju i da se proda po bilo kojoj cijeni sve ce se to pojist,popit i prosrat. Javim ti iza lita za koliko ce se prodat kompleks gradjevinskog zemljista vlasnistvo CAMENA D.O.O. iz Zagreba u Kastel Novom povrsine 35000 m2. Banke su za to zemljiste dale kredita 13 miljona eura 2008.,a ja drzim da za kvadrat danas nece uvatit vise od 55-60 erla i sto je najbitnije kupac dobiva vlasnicki cisto zemljiste oslobodjeno od svih tereta.I sad da li kupit ovo cisto za cijenu 55-60 isto Kastela i isto gradjevinsko ili zemljiste staklenika gdje ne znas sto kupujes.Za ovo stvarno ne treba biti doktor.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!


korisniče frankie,
staklenici će šibnuti gore kad im dođe vrijeme, tebe sigurno neće pitati za to!

Ja ni ne ocekujem da mene pitaju. Sto bi mene pitali. Neka pitaju management,direktora,upravu,nadzorni odbor,revizora…. A sad im je ocito vrijeme za padanje. Nema vise naivaca za utrpat im dionice,a vi pitajte Upravu moze li vam dato malo zemlje za sadit pome odpopodne za vratit pogubljene pare.
Vrijeme za rast ce doci kad stignu vijesti da staklenici umjesto sto rasprodaju zemlju i ne proizvode nista budu da s obzirom na plan prosirenja proizvodnje kupuju jos 10 Ha zemljista,a 30 Ha uzimaju u dugorocni najam. Jasno sanse da se takvo nesto dogodi su nikakve.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

New Report

Close