KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Evo ja ču sad javno napisati da trenutno stojim na kupnji na/oko 300 kn. Nisu sad to neki novci, ali trenutno nemam više slobodnog. Ako dočekam ok, ako ne opet ok. Upadne li slagat čemo potporu i na 200-150 kn. Imam trenutno samo 10 dionica. Ne mislim plačati više od 300, jedino ak se po TA ne probiju važniji otpori i napravi potvrda.

Cijenjena gospodo
Ovdje primječujem nekakve tenzije koje nam nisu potrebne.
Čitajući postove suprotstavljenih strana shvatio sam da pišemo isto, samo iz toga dolazimo do suprotnih zaključaka. Kako sada stvari stoje, proizvodnja ostaje, pa se ffff… ne mora bojati za svoj peeling. Radi se o proizvodnji na 8 Ha na Rudinama.
Ostatak poljoprivredne zemlje je u najmu ili će biti ( po tržišnim uvjetima ? ).
Ostala, prenamjenjena zemlja biti će, ili već je, zapuštena makija koja čeka kupca po 150 do 250 €/m.
Nekretninski fond nije loša ideja.
Slažem se da nema smisla pisati targete.
Srdačan pozdrav.

@upupup
Ne vidim suprostavljene strane,a jos manje vidim da pisemo isto,a donosimo suprotne zakljucke. Postoje samo dogme da su ovi puni gradjevinskog zemljista koje vridi ka suvo zlato i cinjenice da su oni stvarno prema zemljisno knjiznom stanju vlasnici nesto manje od 20 Ha zemljista koje nije pod zalogom,ovrhama,plombama….
Osnovno pitanje je sad s obzirom na ovo sto si naveo tj pored tih 8 Ha na kojima ce se nesto obradjivati uzgajat (pretpostavljam pome,kukumari i salata pa se nastavno na to pitam sto ce im 70-80 radnika zobradjivat 8Ha,a kamoli 130) koliko jos zemlje pored toga oni imaju u svom vlasnistvu??? Koliko je kvadrata te prenamjenjene zemlje( a prica o nedavnoj prenamjeni isto ne drzi vodu jer su KSST privatizirani pod sumnjivim okolnostima na nacin da je sva zemlja usla u firmu kao gradjevinska jer drugacije ne bi ni usla jer je u doba privatizacije svo poljoprivredno zemljiste postalo vlasnistvo RH i ne da Bog ic kopat po ovome ili cackat mecku pa istirat vuka),gdje tocno i tko to danas placa za zapustenu makiju u Kastelima 150-250 eura/m2. Odgovore tipa svak tko zeli znat, sve vec zna ne priznajem jer sam provrtio temu od pocetka i nigdje nitko nije tocno naveo/provjerio zemljisno knjizno sto Staklenici imaju (osim mene) i dao konkretan argumentiran podatak/cinjenicu.
Evo dole neke cijene gradjevinskog zemljista stambene i turisticke namjene doduse nizeg cjenovnog ranga u Kastel Stafilicu,ali iz iskustva tvrdim da ni ovo nece postic trazenu cijenu,a klasa optimista koji prodaju po 150 i vise i cekaju kupca ce se drzim nacekat za naci ga.Vjerujem da ce svi oni dozivjeti duboku starost i jos uvijek biti vlasnici zemlje koju prodaju.

http://www.njuskalo.hr/nekretnine/gradevinsko-zemljiste-kastel-stafilic-2400-m2-oglas-8137424

http://www.centarnekretnina.net/HR/oglas1272749/Kastela-Stafilic-700-m2-zemljiste-uz-magistralu-prilaz.htm

http://www.njuskalo.hr/nekretnine/gradevinsko-zemljiste-kastel-stafilic-1050-m2-oglas-6085464

http://www.njuskalo.hr/nekretnine/gradevinsko-zemljiste-kastel-stafilic-710-m2-oglas-4797224

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

@ Frankie
Bio sam, i još sam uvijek vlasnik nekih parcela u blizini Splita.
Jednu parcelu uz magistralu ( slično položaju KSST ) prodao sam nešto iznad 150 €/m i svi u okolici me smatraju budalom jer traže 300 i više.
Vaši primjeri iz oglasa su manje parcele pogodne za individualnu gradnju, a lakše se prodaju veće parcele poslovne namjene i postižu veće cijene.
Još uvijek imam jednu parcelu o kojoj bi se dala napisati knjiga apsurda. Nalazi se u ulici sa svim komunalijama. Davno je za nju izdana građevinska dozvola, ali nije građeno. U zemljišniku je samo pola čisto vlasništvo, ali katastarski je sređeno i nitko mi ne osporava vlasništvo. U zadnjih 10 godina parcela je prebacivana iz građevinske u poljoprivrednu zonu, pa nedavno ponovo u građevinsku. Cijelo vrijeme imao sam mogućnosti za prodaju po prihvatljivim cijenama, ali sada cijena može biti i do 200 €/m. Toliko o sređenosti zemljišnih knjiga i utjecaju na cijenu.
Vračam se nečemu oko čega smo se već složili. Ako prihvatimo da su nam nekretnine i zemlja bezvrijedni………
Srdačan pozdrav.

Nisu bezvrijedne nego su precjenjene. A posto i sam znas gdje su im parcele uvjeren sam da znas za sto je to pogodno pa navedi?? Nadalje oni ni ne prodaju zemlju na trzistu nego se navodno bave uzgojem povrca,cvijeca i slicno i imaju uteg od kako neki tvrde 112 radnika odnosno 130 kako ja citam iz zadnjeg FI.
Malo offtopik koliko bi para dao za nekretninu 600 m2 stambeno poslovno(restoran 200 m2 i 7 apartmana) prvi red uz more ima dozvolu za sve,a nalazi se 2 metra od granice pomorskog dobra??? Koliko to vrijedi po tebi?? A ja ti javim ako uzmem koliko sam platio.Trenutno kako stvari stoje nisam spreman dat vise od 400 kila erla,a toplo se nadam da cu dat i manje ako uzmem.Nekretnina donosi godisnje oko 70 kila cisto. Sad kad imas sve varijable rijesi mi ovu jednandzbu s dvije nepoznanice i reci mi koliko to vrijedi te koliko onda vrijedi ova zemlja u Kastelima.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

@ Frankie
O proizvodnji – pokazala se neisplativom pa su proizvodnja i radnici ugurani na 8 Ha. Mudro bi bilo i poslovno ih izdvojiti u posebni d.o.o. Kada bi i poklonili radnicima tih 8 Ha zemlje sa infrastrukturom, trošak bi bio oko 40 €/m ( zemlja + ostalo ) što bi za KSST značilo jednokratni gubitak od 24 miliona KN.
Radnici bi pristali, a KSST bi se riješio i radnika i svih budućih gubitaka. Ostaje sve ostalo za pozitivno tržišno poslovanje ( bez radnika ) ili prodaju.
O nekretnini – Vrijedi 1,2 do 1,5 miliona €. Ako je dobiješ ispod 800000 €, pun pogodak. Ne znam zašto prodavatelj prodaje, ali se nadam da neće umrijeti prije potpisivanja ugovora. Kada kupiš tebi će ta nekretnina vrijediti i više od moje procjene. Sretno.

@upupup
Ok. Znaci kad i ako se izdvoji tih 8 Ha za pome i kukumare u poseban d.o.o. koliko tocno zemlje ostaje za sve ostalo tj pozitivno tržišno poslovanje ( bez radnika ) ili za prodaju.Koliko je to tocno u hektarima ili m2 ili nekoj drugoj mjernoj jedinici povrsine.
Po pitanju ovoga gore ponudio sam 280 kila valute EU i dobio odheb. Kontam podici ljestvicu,ali i proci ispod 400. Preko toga ne dam,a ti kazes vrijedi 1,2-1,5 milje(ako ovo ovoliko vrijedi ili netko plati i ima povrat 70 kila pa to je jedva 6% povrata ne ukljucujuci trosak odrzavanja,kad ukljucis to ne ostane nista). I sad gledam koliki se u biti ja i ti razilazimo po pitanju vrijednosti/procjene,a za cifru koju si ti naveo ja radim 3 pune godine svaki dan ukljucujuci vikend,praznik,petak i svetak,odnosno 6 godina ako radim kao sto obicno radim samo 6 mjeseci godisnje.Mnogo je to rada za malo betona i bloketa pari mi se. Bilo kako bilo pregovori se nastavljaju. Ako se dogovorimo realizacija ce ici krajem mjeseca kad se vrtaim kuci.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

@ Frankie
KSST – Nakon izdvajanja 8 Ha u najgorem slučaju ( prema tvojim očekivanjima ) ostaje oko 20 Ha građeviskog zemljišta + sve poljoprivredno umanjenoza 8 Ha. Tebi to ne vrijedi previše, a meni samo građevinski dio vrijedi 2000 Kn/dionica. Naravno, moja očekivanja su puno optimističnija od tvojih.
Nekretnina – Ako platiš 400 k€ i amortiziraš za 20 god. to je 20000 €/god.
Očekivana zarada 70000 – amortizacija 20000 – operativni troškovi 10000 = 40000 €/god.
Na uloženih 400000 imaš minimalno 10% godišnje.
Zato i jesu nekretnine naše najveće blago. Uz zemlju, naravno.

Znaci po tebi ima 20Ha gradjevinskog i xxxx poljoprivrednog(koliko tocno? i gdje vidis to svo zemljiste jer ja ga ne vidim u knjigama koje su jedine relevantne za podatke o vlasnistvu). Posjedovno stanje 48 Ha,stvarno zemljisno knjizno neoptereceno dugovima,ovrhama,plombama manje od 20(za sve cestice sam vam prethodno dao ZK stanje),a za neke sam Vam dao i pogled iz zraka sa geoportala(cca 21000 m2 koji ce uskoro promjenit vlasnika). Matematika je egzaktna znanost i nekome racun ne stima,sad da li meni ili tebi vidit cemo.Ja vjerujem da gledam i vidim,ali drzim da ni Vi niste slijepci pa bi molio da i meni malo otvorite oci jer sam pazljivo gledajuci zemljisne knjige zaradio neku kintu do sada.

Tako ja i racunam,ali dat za to tvojih 1,2-1,5 milja nikad ih ne bi vratija mada sam relativno mlad(konac tridesetih).

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

@ Frankie
KSST
Moje gledanje zemljišnih knjiga u Dalmaciji je bio pogled u ništa.
Moj pokušaj mijenjanja stanja u zemljišnim knjigama je bio Sizifov posao.
Nakon pozitivnog ishoda čekanje promjene ( upisa ) je bilo beskonaćno.
Zato kod KSST priznajem stanje u katastru.

Nekretnina
Pozitivan ishod ( poslovni ) daje i kupnja za 800000 €. To je 2,5 % čiste zarade godišnje u čvrstoj valuti. Na zapadu mnogi su sretni sa takvom kamatom, a treba još računati sa inflacijom koje u slučaju nekretnine nema.
Mislim da će cijene nekretnina uz obalu uskoro rasti, što povećava isplativost.

Kako objasnjavas posjedovno stanje parcela koje se vode na KSST,a u zemljisniku su vlasnistvo npr i izmedju ostalih Kerum d.o.o.(kupio ih od staklenika provjeri povijesno stanje),kako objasnjavas one puste zaloge i ovrhe.Nisu valjda s Marsa pale valjda. Kako objasnjavas zabiljezbe zabrane raspolaganja temeljem povrata imovine(tzv denacionalizacija), kako objasnjavas suvlasnistvo nad nekim parcelama???
2,5% brrrr.Ne zelim ni pomisljat o tome,a drzim da ce cijene i uz obalu i ne uz obalu dole.Jednostavno nema razloga da su cijene nekretnina u RH ovako visoke sa plateznom moci kakvu ima 99% stanovnistva. Ta prica jednostavno je suprotna zdravom razumu i logici.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

@ Frankie
Povrat imovine je davno završena prića. Kome je vračeno taj ima i raspolaže onim što mu je vračeno.
Zalozi se vode godinama nakon što je stvar već riješena.
Kerum je kupio što je kupio i u niti jednom izvješću KSST nisam pročitao da mu to netko osporava.
KSST su od 100 Ha zemlje pali na oko 47 Ha i to je to.
U hodu su neka zemljišta prenamjenili i time im uvećali vrijednost.

New Report

Close