KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Fajrunt, to je lako moguće da ovaj koji prodaje zna da neće biti privatizacije, ali to su i onako politicke odluke tako da je danas tako, a sutra već dugačije, tako da ja ostajem i još mislim nešto dokupiti i cekati, bitno da firma u međuvremenu ne radi neke minuse, a kako je uprava promjenjena, planira se smanjiti broj ljudi, očito da se ide u pravom smjeru, mene isto salata ne interesira ali je bitno da firma ne stvara minus i ne opterćuje i dalje svoje nekretnine s novim dugovima….a kada dodje privatizacija takve firme, ode cijena najmanje duplo gore….


… DUG = 0, proizvode hranu, mozda sutra cvijeće, a nekretnine vride brat bratu par tisuća po dionici. U Dugoplju tzv. radnoj zoni ide po 120 eur kvadrat, ovdje uz more,magistralu i aerodrom sa svim dozvolama koliko? Nek je 200 eur puta 700 000 kvadrata = 140 mil Eur/113000 dionica = cca 1200 eur po dionici ili 9292 Kn.
Izgleda da san pretjero sa drukom ali moze li mi netko objasnit gdje?

Dobar dan škvadro, čitam postove gospodina parchy.. možem zamolit da bi netko prokomentirao stvarnu vrijednost dionice ksst.Bil sam jednom u Kaštelima kraj Splita i vidil sam firmine pogone.To izgleda stvarno dobro.
E sad dionica ima 113 000.DUG = 0, 700 000 kvadrata možda,cijena kvadrata = 150 eur možda… da li je to to?
hvala

Meni nije jasno kako se uvijek barata s ovih 700.000m2. Država se namiri zemljom za porezni dug. Aerodrom plati još toliko zemlje, ali na forumu ostaje 700.000m2 u vlasništvu. Kad smo kod duga 0 Kn, nisam pratio kakva je situacijama sa vračanjem pozajmica: Cestaru, Agrokoru(posredno), vodovodu, radnicima, dobavljačima. I najbitnije tako često apostrofirano građevinsko zemljište aerodrom će ovom dinamikom otkupljivati još minimalno 5-10 godina.

e nina pa bilo je tu nekad 1.3 milijuna kvadrata, mene je zanimalo koliko toga sad ima. sta ce bit za 5 god ufuf . nego usput bil ti kupovo malo da je jeftinije?

Mislim da je bilo par postova od relevantnijih osoba od mene na ovom forumu kji su rekli da je staklenicima ostalo oko 590.000 kvadrata zemlje, naravno da me interesira dali stoji tvrdnja da je od toga zadnjim izmjenama GUP-a 300.000 tisuca postalo gradjevinsko…sto je onda lako pomnoziti sa 150 eura i doci do lijepe cifre…


e nina pa bilo je tu nekad 1.3 milijuna kvadrata, mene je zanimalo koliko toga sad ima. sta ce bit za 5 god ufuf . nego usput bil ti kupovo malo da je jeftinije?
Plačalo se nekad ksst od 700 do preko 4000 jer se vjerovalo. Iz toga možete zaključiti da je jeftinije vrlo relativan pojam, odnosno da su ove cijene “bagatela”, s ogradom da više ne vjerujem u brzi kraj ove priče. No tko zna što donosi “sutra”.

Kupovao sam hotele za privatizaciju, a od ACI-a sam odustao jer ne ide u privatizaciju, u medjuvremenu ACI-ju cjena narasla za 50% a privatizaciju hotela jos cekamo,i tako da je i ovdje sve relativno, bitno je da firma vrijedi vise nego cijena na burzi, a s vremenom cemo saznati koja je sudbina namjenjena ovoj firmi…i bitno je da je nova Uprava dobila zadatak nakon rjesavanja dugova da poslovanje dovede u red da se ne stvaraju nov dugovi, a sto je vidljivo najavom smanjenja broja radnika sa oko 130 na 80…..


Mislim da je bilo par postova od relevantnijih osoba od mene na ovom forumu kji su rekli da je staklenicima ostalo oko 590.000 kvadrata zemlje, naravno da me interesira dali stoji tvrdnja da je od toga zadnjim izmjenama GUP-a 300.000 tisuca postalo gradjevinsko…sto je onda lako pomnoziti sa 150 eura i doci do lijepe cifre…

uzalud ti ta cifra koja je samo na papiru jer KSST nastavlju s proizvodnjom poma i kukumara, a ako ih krene onda nema razloga da se ovo privatizira još godinama…

moje pisanje je osobno mišljenje te nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

@lustig

Naravno da nema razloga, državna kasa je puna ko brod, para ima ko u priči. A rejting smeće nam ide na ruku. Investitori su krenuli prema Hrvatskoj s punim kočijama zlata.[emo_zloban]

Čekaj dok prođu izbori, da vidiš kako će se sjetiti staklenika..[emo_namigusa]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

Definitivno da nema razloga da se staklenici ne privatiziraju kao i drugih 300 firmi sa vecim ili manjim udjelom drzave za koje je najavljena privatizacija ove godine, i jos toliko iduce godine, ali je pitanje da li drzava zeli prepustiti nadzor nad tako vaznim i velikim zemljistem nekoj privatnoj firmi, salata i pomidori nisu vazni ni drzavi ni buducem kupcu u privatizaciji…a ni nama malim dionicarima…

Golube, naravno da se mora prodati, ili firma ili vrijedno zemljise, na ovaj ili onaj nacin, jer drzavi trebaju novci kao i investicije koje se mogu na takvom zemljistu ostvariti….a mi mali dionicari smo tu da pokupimo vrijedne mrvice koje padnu sa stola, samo strpljenja…

mozda samo da prodju lokalni izbori..

Vi svi ovdje imate krivi stav. Na državu treba izvršiti pritisak. A ne gledati kako se topi vaša/naša imovina u tuđe novčanike. Čekati prvo izvješće, ako do toga ne privatiziraju, i prema rezultatima reagirati. Ako staklenici ne mogu raditi profitabilno to je samo radi nesposobnosti ili radi krađe. Druge opcije nema.

New Report

Close