KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dio radnika zatražio stečaj Staklenika

U dugovima do grla Kaštelanska tvrtka radnicima duguje 5,6 mil. kuna, a Porezna uprava potražuje svih 46 mil. kuna

Nekoliko dana nakon što su radnici Kaštelanskih staklenika dobili tri zaostale plaće za siječanj, veljaču i ožujak, njih dvadesetak je odlučilo splitskom Trgovačkom sudu predložiti pokretanje stečaja nad tvrtkom u golemim dugovima. Kako se može doznati od odvjetnika koje su angažirali radnici, prijedlog će biti podnesen već ovog tjedna uza svu prateću dokumentaciju, a najviše u roku od tri mjeseca sud će odlučiti prihvaća li prijedlog.

Dug stiže na naplatu Ovim potezom ta se grupa radnika izdvojila od kolega, jer Kaštelanski staklenici imaju 130 zaposlenih kojima ukupno na ime plaća i drugih materijalnih prava duguju 5,6 milijuna kuna. Radnici su već tužili Staklenike i dobili pravomoćnu presudu u svoju korist, ali uz dogovor o odgodi potraživanja koje su upisali kao zabilježbu na zemljište tvrtke. Predsjednik Uprave Staklenika Jadran Penga, koji na nedavnoj Skupštini tvrtke nije dobio razrješnicu za poslovanje u 2011., nije bio dostupan za komentar, ali je iz dosadašnjih poslovnih pokazatelja jasno da će Staklenici teško izbjeći stečaj. Naime, uskoro istječe dvomjesečna odgoda naplate potraživanja Porezne uprave od 46 milijuna kuna. Samo zahvaljujući toj odgodi stečaj je izbjegnut sredinom srpnja. Još se čeka i objava programa …
PD

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje


Golube, prijete oni stečajem po tko zna koji put!? Onaj tko ga pokrene mora platiti i troškove pokretanja, zar ne!? Odakle im novci za to? Šuplja priča koju neće podržati nitko od radnika kad treba dati novce.

Pa naravno da nitko od radnika neće davat novce, kad prema zakonu radnici ne moraju davati novce da pokrenu stečaj. 😉

Drugi par čarapa je to hoće li privremeni stečajni sudac prihvatiti njihov prijedlog ili ne.

Istina leb!

Puno lakše je pričati o novcu nego ga stvarati - Voltaire


Istina leb!

Daj smart promjeni avatar 😉

Nevjerovatno, ali koju god sliku ubacim, vraća mi onu ne pišem više na forumu, hahah!

Puno lakše je pričati o novcu nego ga stvarati - Voltaire

AKO RASPISU NATJECAJ STO JE VRLO VJEROPJATNO JER TAKO DOBE NA VREMENU OPE CW NA 4XXX…..


AKO RASPISU NATJECAJ STO JE VRLO VJEROPJATNO JER TAKO DOBE NA VREMENU OPE CW NA 4XXX…..

Nema potrebe za raspisivanjem natječaja ako se prihvati stečaj. Stečaj je čišćenje. Dakle, svi radnici automatski dobivaju otkaz, a početna pozicija svih vjerovnika je nula posto. To je onda početna točka. Onda banke uzmu sve staklenike pod hipotekom, radnici dobiju minimalce i pravo na dio otpremnine, ako se proizvodnja nastavlja dio se vraća na posao s ugovorima na određeno vrijeme, ako se ne nastavlja svi ostaju doma.

One staklenike koji su u najmu kupit će vjerojatno najmoprimci, zemljište za zračnu luku također biva riješeno, država naplaćuje porez prodajom preostalih kvadrata…

I tomu nasuprot, imaš natječaj, imaš zajebanciju sa sindikatima, moraš okretat telefone i molim Todu ili Rajića da se jave…

Smart je pametan pa je zbrisao na vrijeme!
Ja se nadam da ćemo barem dobiti više od ovih bijednih 700 kn

DA ALI STECAJ SE NECE PRIHVATITI ,JER PO ZAKONU NESMIJE STECAJA BITI, AKO JE IMOVINA PUNO VECA OD DUGOVA STO JE SLUCAJ TU.

Izgleda da se dioničari baš i ne boje stečaja ali ima onih koji se jedva suzdržavaju od kupnje. Bid je posložen da može izači tko god poželi ali izgleda da nema takvih.
Nek mi se javi tko kupuje na bidu zadnjih dana, dopada mi se strategija…..ja kad kupujem nikad ne izdržim a da sam sebi ne nabijem cijenu [angry]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

Evo stigla nam je i likvidnost. [rolleyes]…..predaja štafete na 600 kuna po mom skromnom mišljenju.. [smiley]…..dobro tempirana vijest o prijedlogu stečaja.

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!


DA ALI STECAJ SE NECE PRIHVATITI ,JER PO ZAKONU NESMIJE STECAJA BITI, AKO JE IMOVINA PUNO VECA OD DUGOVA STO JE SLUCAJ TU.

Nebi rekao! Nije baš zakon tako elastičan kako bi vi htjeli!

ps Ako dođe do stečaja, kako je neko pisao stečajni će vjerojatno nekom pogodovat za vrijedne nekretnine.
Znao je Toda da ne treba žuriti kad je cijena bila na 3 – 4.000 kn, moglo bi se tu dogodit da veliki gazda okrupni svoje imanje za puno prihvatljivije pare.

[yawn]

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

New Report

Close