KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@kanabis

Riječ je o cijeni kroz restrukturiranje KSST koliko sam shvatio, ne kroz stečaj!?

Puno lakše je pričati o novcu nego ga stvarati - Voltaire

Ok, to je onda nešto drugo. Ako dođe do stečaja ksst, to je onda vrlo rizično. Stečajni upravitelj može napraviti gotovo što hoće.

Ok, to je onda nešto drugo. Ako dođe do stečaja ksst, to je onda vrlo rizično. Stečajni upravitelj može napraviti gotovo što hoće.

A može i u zatvoru završiti. Nebi bio prvi.A sigurno ni zadnji.

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

Teško. Radim na par stečajeva, pa ne želim komentirati

Davno sam o tome pisao, a čitao sam nedavno tu opet od nekoga. Glavni generator nelikvidnosti i financijskih problema KSST je Zračna luka Split. Oni su inzistirali da se zemljište Resnik prenamjeni za namjenu IS1, funkcija Zračne luke, poslali su pismo namjere (vidio sam ga osobno) za kupnju 48.000 m2 i kada su sve strane udovoljile njihovom "skomnom" zahtjevu, sada ne žele kupiti zemljište.

To je prevara teška stotine milijuna kuna, jer su se KSST u tom slučaju bili spremni odreći oko 110.000 m2 staklenika sa svim plaćenim komunalijama, lokacijskim i građevinskih dozvolama.

Nema tu kraja momci, mogao ja ovako u nedogled. KSST su krađa teška milijardu kuna. Prodano je preko 300.000 m2 građevnog zemljišta do sada i usput napravljeno preko 100 mil. kuna duga i to je već oko 500 mil. kuna štete. Kako im to nije bilo dovoljno, sada hoće zamuljati i ostalih 500 mil. kuna vrijednosti, dok će svi radnici ostati bez posla, a dioničari bez imovine. No, to je Hrvatska, za to smo se borili!

Puno lakše je pričati o novcu nego ga stvarati - Voltaire

Ja i pak smatram da je dobro što su zaprijetili stečajem. A što bi drugo bandu lopovsku pokrenulo? Oni bi tako još godinama a u međuvremenu bi Linićeva lihvarska kamata pojela velik dio kolača.

Ako neće raspisati natječaj onda je stečaj manje zlo od stagniranja i tihe pljaćke. Ali već na početku stečaja ako do njega dođe (sumnjam jer za koji dan ističe rok za restruktuiranje što god to značilo)treba uključiti medije i upozoriti na mogući kriminal.

ps: da nisu u natječaju mahali sa cijenom 7000kn po dionici lakše bi pljaćkali ali sad je malo komplicirano.

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

Golube drago mi je da si optimist. No dioničari su zadnji na platnoj listi kod stečaja. A Ksst ima jako dobru podlogu da se sve odigra na najcrnji mogući način. Po meni ipak trebate priželjkivat da ne dođe do stečaja.

Golube, prijete oni stečajem po tko zna koji put!? Onaj tko ga pokrene mora platiti i troškove pokretanja, zar ne!? Odakle im novci za to? Šuplja priča koju neće podržati nitko od radnika kad treba dati novce.

Kad kažeš upozoriti na "mogući" kriminal, šta misliš da je ovo do sada bilo? Žao mi je ovog naroda, zaista!

Puno lakše je pričati o novcu nego ga stvarati - Voltaire


Golube, prijete oni stečajem po tko zna koji put!? Onaj tko ga pokrene mora platiti i troškove pokretanja, zar ne!? Odakle im novci za to? Šuplja priča koju neće podržati nitko od radnika kad treba dati novce.

Kad kažeš upozoriti na "mogući" kriminal, šta misliš da je ovo do sada bilo? Žao mi je ovog naroda, zaista!

Ni ja ne vjerujem u stečaj KSST jer se neki drugi planovi kuhaju ali ako ja to napišem opet će me razapeti jer sam u nekoliko navrata spomenuo da se stečaja ne bojim.

Ali se ne slažem da smo baš tak jadni. Prijavio sam poreznog inspektora (osnovana sumnja na korupciju) i rešetao ga uskok tri mjeseca.

Tužio sam gradonačelnika Čakovca uskoku i već imamo zakazano ročište…ne odbacuju se tek tako predmeti samo trebaš imati muda. Istina sudi se pristrano ali svaki proces dobro uzdrma lopužu.

ps: nesmiješ pisati kriminal jer dobiješ odmah protu tužbu….treba u rukavicama – imam saznanja….osnovano sumnjam…bla..bla. Barem ja tako radim.
Pogledaj moj profil na fejsu.

ps:pogledaj kako je prošao sličan pokušaj stečaja na Elektroprometu

… stečajni postupak obustavljen uz obrazloženje stečajnog upravitelja da za to nema razloga jer je imovina puno veća od zaduženja….

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

[smiley] Osnovano sumnjam da će oni provesti ono što su naumili, pisali mi u rukavicama ili golih ruku! Zato sam se i ostavio svega, malo me nekad ovako uhvati nostalgija.

Puno lakše je pričati o novcu nego ga stvarati - Voltaire


[smiley] Osnovano sumnjam da će oni provesti ono što su naumili, pisali mi u rukavicama ili golih ruku! Zato sam se i ostavio svega, malo me nekad ovako uhvati nostalgija.

Carstvo koje se ne drži vlastitih zakona nije carstvo već obična pljaćkaška banda. A pljaćkaške bande znamo kako završavaju. Neće se usuditi pokrasti Staklenike, siguran sam. Bacit će nam nominalu pod njušku. Svi znamo da je to malo ali opet svi znamo da ćemo na to pristati. Znaju to i ONI.

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

E moj golube sa grane. Pa pogledaj kako se drze zakona na LRH,BELJU…Eto sad i na staklenicima. Ali svi bleje niko glavu ne dize. Ma o kakvom zakonu mi pricamo u ovoj zabokrecini od drzave gdje je politika,kriminal,krupni kapital i pravosudje tako premrezeno da ne znas uopce tko je tko u cijeloj prici.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!

New Report

Close