KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

nema vise rasprodaje rekao sam vam prije par dana, jos ovih par drhtavaca koji slusaju nase forumase i idemo polako gore.

Mogu samo dodati, da imate dionicu koja vrijedi daleko više od trenutne tržišne cijene, ali nemate vlasnika koji zna to naplatiti. Dapače, vlasnik vam je korupirani i nesposobni kadar, koji je spreman zbog 10.000 eura u džep, upropastiti tvrtku vrijednu 500 mil. kuna. To je problem!



Ako Vlada udje u suvlasništvo kolko je to ono novih miliona dionica ??

Vidim da na Ingri razumiješ, a u staklenicima ne razumiješ?
[/quote]

Benkei ne prodaji kruške pod lubenice ..

NA INGRI Država dobiva isključivo kapitalne udjele jer INGRA nema šta predati državi.

Na KSST Država dobiva isključivo zemlju, jer je zemlja više nego dovoljna da pokriju sva dugovanja.

Kažem, prouči si INDG slučaj pa ćeš skopčati da Država li uzima imovinu za porezni dug i doprinose ili ulazi u kapital

U pravilu se u kapital ulazi kad više nema drugog riješenja i kad je , kao kod INGRE ili DIOKI-ja dug pojeo kapital, prerastao ga dragi moj Benkei ..

A kod KSST je kapital i danas 250 % veći od duga.

Stvarno je klošarski da bacaš ovakve patke ne bi li vratio prodane dionice ispod svake cijene , po meni, ako to radiš

Onda bolje piši da ide stečaj, i ciao, za to ima temelja, jer blokada je odavno prešla 60 dana ..
[lol]

Kressho

nisam neki ljubitelj pisanja Plejboja ali mislim da je htio reći kako kapitalnim udjelom u Staklenicima država i dobiva nešto (vrijedno zemljište) dok u Ingri istim tim "kapitalnim" udjelima dobiva trenutno samo hrpu obveza…

[/quote]
Vidim da ne možeš razumijeti, jer ne vjerujem da ne želiš. I ja sam budala što se sa tobom raspravljam. Na Ingri dobiva kapitalne udjele, a na Ksst zemlju, ahahah. [lol]
[/quote]


nisam neki ljubitelj pisanja Plejboja ali mislim da je htio reći kako kapitalnim udjelom u Staklenicima država i dobiva nešto (vrijedno zemljište) dok u Ingri istim tim "kapitalnim" udjelima dobiva trenutno samo hrpu obveza…


Vidim da ne možeš razumijeti, jer ne vjerujem da ne želiš. I ja sam budala što se sa tobom raspravljam. Na Ingri dobiva kapitalne udjele, a na Ksst zemlju, ahahah. [lol]
[/quote]

[/quote]

Zvonac izvini, ali imam dojam da ni ti kao Benkei ne razumiješ u potpunosti narav ove zamjene. Država ne dobiva nikakav kapitalni udio , upravo zbog toga što KSST d.d. državi daje zemlju u zamjenu za novce kojima bi morala pokriti nastale kratkoročne obveze.

Ne vidim razloga zašto bi KSST duplo plaćali porezni dug – i zemljom i kapitalom ?

Po tom rezonu će država uzeti kapitalni udio i kod Industrogradnje, jer je i njima uzela dio imovine za porezni dug ..

E pa živi bili pa vidjeli [smiley]

Kressho

u pravu si malo sam "zabrijo"..

[

Zvonac izvini, ali imam dojam da ni ti kao Benkei ne razumiješ u potpunosti narav ove zamjene. Država ne dobiva nikakav kapitalni udio , upravo zbog toga što KSST d.d. državi daje zemlju u zamjenu za novce kojima bi morala pokriti nastale kratkoročne obveze.

Ne vidim razloga zašto bi KSST duplo plaćali porezni dug – i zemljom i kapitalom ?

Po tom rezonu će država uzeti kapitalni udio i kod Industrogradnje, jer je i njima uzela dio imovine za porezni dug ..

E pa živi bili pa vidjeli [smiley]
[/quote]
[thumbsup]

Malo sam prelistao temu iako je jako teško pronaći kvalitetne postove. Našao sam o čemu se radi, svaka čast čovjeku, šteta da ne piše više ovdje. Znači, država bi za dug uzela dio zemljišta Kaštela, a sa njim bi vjerojatno dokapitalizirala ZL, a ne Ksst! Tako bi se Ksst riješili duga prema državi, a sa prodajom dijela Resnika bi vratili ostale dugove. Ok.
Šta onda?

Usput, plejboj da te pitam nešto. Dok sam listao unazad temu, primjetio sam da već godinu dana miniraš cijenu Ksst, ne razumijem? Zašto se sada buniš kad je cijena došla tamo gdje si želio, ti bi sad tužio sve oko sebe. Ne kontam?

Odmah ću ti objasniti Benkei .. Ovako, prvo ništa ja ne miniram, nego sam samo ironičan na cjelokupnu situaciji u kojoj nas se kao male dioničare preočito vesla i od strane države koja je većinski vlasnik, i od strane Uprave koja je NACRT! programa restrukturiranje pisala duže nego moja sestra kazališnu dramu, što je – budimo realni – prava sramota. Takva nesposobna Uprava bi u svakoj normalnoj zemlji od bruke sama dala ostavku, a tamo gdje ne bi, dobila bi otkaz iovako ionako.
No u Hrvatskoj je očito i dalje na snazi balkanski mentalitet , čak bi rekao bosanski po sistemu "Ja častim, vi plaćate", ili "Rodjo, a da uzmemo nešto ?" i "JA kad uzmem, uzmem pošteno!" a svi znamo da od poštenja u ovoj korumpiranoj Rumunjskoj-nalik zemljici ni "P"

Dakle, ove spike da sam nešto minirao ne priznajem, minirali su špekulanti koji su nakon svake podjele dionica plasirali jake naloge na ASK – osobno to NIKADA nisam radio i pritiskali cijenu dolje čitavo vrijeme a sad ne znaju kako da ju vrate i minirali su ti cijenu svi ti "branitelji" kojima su dionice podijeljene džabe pa prodaju i po četvrtinki nominale , samo da uzmu CASH

I minirali su ti cijenu mediji koji čitavo vrijeme provlače i žvaču ovu dosadnu priču o štrajkovima i stečajevima, iako ovdje nema razloga za nikakve štrajkove – da sam na Čačićevom mjestu isto bih smišljao kako da se riješim barem 2/3-ine radnika koji k… a ne rade već svaki dan doma nose svežnjeve voća i povrća na račun države i nas dioničara , a o stečaju nema govora pored tolike imovine

Uopće izjaviti da jedan forumaš može "minirati" cijenu time što sarkastično i parodično sagledava doista već bizarnu situaciju oko ove kompanije je po meni nezrelo od tebe ..

Možda doista i jesam u jednom ili dva navrata utjecao svojim povremenim pesimizmom – nažalost danas je pesimizam u HR realnost – na kretanje cijene ove dionice prema dolje za 100, 200 kn, ili zastoj raste, ali isključivo je to moglo biti privremeno , jedno popodne ili sl ..

Hvala što mi pridaješ toliku važnost, ali iskreno, ja ju niti zaslužujem niti mi treba , niti vjerujem u taj bull shit da jedan forumaš može isključivo napisima utjecati na kretanje cijene neke dionice dulje od ćuku , dve

Bolje je pitanje – Zašto tebe smeta što nas par pripremamo tužbu upravo ovih dana , je li možda radiš za Upravu KSST ?
Ako da, onda zavrnite malo te rukave i pokažite svijetu da se može i pošteno.

A ako vam treba stručnjak koji ima viziju uvijek mi možete poslati ponudu za mjesto savjetnika, a možda se i sam javim ovih dana.

Da ne bi došlo do spika ala "Nemamo novaca za savjetnika" , ponudit ću svoje znanje i vještine ovoj kompaniji poput Lee Iaccoce – za jedan dolar mjesečno dok god kompanija ne počne poslovati na nuli !

Kressho

Likčine se natječu na 650 kn a prodaje ispod 750 kn osim ovih par njihovih lažnjak naloga nema .. Prepatetično ..

Likčine još nisu pokapirale da petkom cijena ili ide gore , il uopće nema trgovanja .. Samo jedan petak unatrag dva mjeseca vam je cijena pala 2.5 do 3 % , ostale sve petkiće cijena je rasla, a jedan petak nije se ni trgovalo ili čak dva .

Likčine više učiti i pratiti trgovanje , manje se nabidavati na suho, fkt mi smiješno izgledate već,

A ovaj Golub je nečije žešće spremište dionica postao , pitam se čije, hmmm, da razmislimo .. koji je naš političar i član vijeća AUDIO-a iz Medjimurskog kraja ? [wink]

Kressho

Likčine se natječu na 650 kn a prodaje ispod 750 kn osim ovih par njihovih lažnjak naloga nema .. Prepatetično ..

Likčine još nisu pokapirale da petkom cijena ili ide gore , il uopće nema trgovanja .. Samo jedan petak unatrag dva mjeseca vam je cijena pala 2.5 do 3 % , ostale sve petkiće cijena je rasla, a jedan petak nije se ni trgovalo ili čak dva .

Likčine više učiti i pratiti trgovanje , manje se nabidavati na suho, fkt mi smiješno izgledate već,

A ovaj Golub je nečije žešće spremište dionica postao , pitam se čije, hmmm, da razmislimo .. koji je naš političar i član vijeća AUDIO-a iz Medjimurskog kraja ? [wink]

Kressho

Kad anonymous provale u SKdd pa vam presele dionice na račune nekih penzionera i osoba sa invaliditetom , ali pravim ,bit će veselo ..

Al će onda paničariti današnji "veliki igrači", kad preko noći prah od papirića pretvori se u kibernetički pepeo ..
..

SAd se još skupljaju potrebni podaci, a mnogim igračima su već neko vrijeme u računalima ..

Jeste li primili možda neki mail u posljednje vrijeme ? 😉

Kressho

http://www.realestatecroatia.com/hrv/showconn.asp?id=1832

Moje isprike kolegi Golubu, mislio sam da je Vice Prezidents storage house al izgleda da je čovjek prodao svoj hous za preuzimanje KSST-a ..

Kolega, ako ovako nastaviti morat ću HaRfi prijaviti da je nastala obveza ponude za preuzimanje [wink]

Kressho

New Report

Close