KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Prodat će ti , bez brige .. samo čekaj na 760 kn, kao svi normalni ljudi još par dana i bit će dionica [wink]
Okitili smo Goluba malo da plaća 100 kn više sad ćemo opet spustiti ljestvicu kad je ptičić ispucao municiju [thumbsup]

Kressho

pa cekam na 7xx

koliko sam shvatio radnici ne dobivaju plaću kao i kod INGRE izgleda(zbog blokade računa) ali je ovima ipak bolje jer neće biti gladni imaju sezonsko povrće….a šta će Ingraši jest tačke,motike,krampove….

nece to vise dolje , vrijeme da odblokiraju racun …………..

imate moj glas.

ali nema razloga da ide nize svi koji su mislil prodati prodali su, ja mislim da nece vise dolje, to je moje misljenje, jer nema potrebe ici nize.

hehehhe svi cekaju na 7xx hehehhe sad kad krene gore heheheh


hehehhe svi cekaju na 7xx hehehhe sad kad krene gore heheheh

teško da će gore kad svi znaju da golub i ženica jedva čekaju iskipati 500 komada [undecid]

moji postovi nisu investicijski savjeti niti poziv na kupnju ili prodaju dionica!!

a sto vam je 500 komada ????????”’ kad je promet par miliona , a mozda ne misle odma prodati vi to nemozete znati , pa ni nagadati po takvom bi audio moga prodati svih 75,xxxkomada, heheehh , mora to gore jer ce i ostali kipati, pa dali ima smisla da ide jos dolje???????????????’

Puno je 500 komada…točnije 520komada….ali ja to nisam kupio da zatučem bid. Ova firma nezna i ne može raditi. Znači treba je zatvoriti i prodati imovinu ili obrnuto. Pošto su obaveze nekoliko puta manje od vrijednosti zemljišta kupio sam cca: 0,5% ove firme nadajući se nekakvoj zaradi kad se ovo proda na natječaju.

Kad će biti i kakav natječaj za privatizaciju nitko od nas malih ne može znati pa je na svakome da sam odluči – čekati ili prodati….ili kupiti ako još nije. Sva ostala mudrovanja su mlaćenje prazne slame.

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!



hehehhe svi cekaju na 7xx hehehhe sad kad krene gore heheheh

teško da će gore kad svi znaju da golub i ženica jedva čekaju iskipati 500 komada [undecid]
[/quote]

A kao ostali ne žele iskipati? Ostali su valjda vjerni investitori koji su kupili dionice KSSTa iz humanitarnih pobuda [smiley]. Pogotovo oni koji su kupovali na 4k+.

Problem Vam je samo da ne znate kada će tko prodavati. Možda Vam golubv čeka upravo 4k. I love this game [lol]

stupili u štrajk i traže smjenu uprave
Radnici “Kaštelanskih staklenika” bez plaće: Neki od nas su završili na psihijatriji, a neki se preselili kod rodbine
Očajni zbog neizvjesne budućnosti, radnici ‘Kaštelanskih staklenika’ odlučili su se na štrajk
Umjesto berbe i sadnje proljetno-ljetnih povrtnih kultura, poslova koji bi u ovom dijelu godine trebali biti u punom zamahu, radnici zaposleni u “Kaštelanskim staklenicima” svoje su nezadovoljstvo, koje buja već duže vrijeme, izrazili štrajkom koji je na snazi od ponedjeljka i trajat će sve dok se ne ispune njihovi zahtjevi.

Revoltirani što radnici mjesecima ne primaju plaću ni troškove za prijevoz, iz Sindikata zaposlenih u poljoprivredi, prehrambenoj, duhanskoj industriji i vodoprivredi Hrvatske traže hitnu smjenu cijelog Nadzornog odbora na čelu s Markom Duvančićem, ali i odlazak Uprave koja, po njihovu mišljenju, ovo poduzeće u vlasništvu Agencije za upravljanje državnom imovinom ne može izvući iz krize.

Teret neimaštine

– Radnicima koji nemaju organizirani prijevoz na posao i s posla, ti troškovi nisu isplaćeni od kolovoza prošle godine, a zadnja redovita plaća koju su primili bila je pola iznosa za rujan 2011. godine. U ožujku su im isplaćene tri minimalne plaće, a kad će biti sljedeća isplata, možemo samo nagađati. Po tko zna koji put tražimo hitan sastanak s predstavnicima nadležnih ministarstava i našim vlasnicima – AUDIO-om, no vidimo da nema koristi. Držimo da se ova tvrtka može spasiti, i to hitnim planom restrukturiranja. Ljudi žive pod teretom neimaštine, nervoza je sve prisutnija, neki završavaju na psihijatriji, sele se kod rodbine kako bi se prehranili – napominje predsjednica štrajkaškog odbora i sindikalna povjerenica Ljiljana Milanović, navodeći kako su radnici za vrijeme štrajka, na temelju dogovora Sindikata i Uprave, dužni obavljati poslove provjetravanja objekata, zalijevanja i prehrane zasađenih kultura, mjera zaštite bilja, branja dospjelih plodova, popravaka eventualno nastalih kvarova na instalacijama od kojih ovisi uzgoj biljaka, šatiranja objekata, održavanja sanitarnih čvorova i odvoza smeća, čuvanja imovine, obavljanja svih administrativnih poslova koji ne trpe odgodu, pa čak i sadnje novih nasada krastavaca na površini od jednog hektara i paprika na pola hektara.

– To je sve – navodi Milanović – neophodno kako bi se rad mogao nastaviti i nakon štrajka. U protivnom poduzeće bi pretrpjelo štetu koja se ne bi mogla nadoknaditi, a odbijanje izvršenja zadanih radova predstavljalo bi povredu Ugovora o radu. Štete se u ovom državnom poduzeću rade već dugi niz godina, smatraju ogorčeni radnici.

– Plaće ne dobivamo, zamislite zadnjih šest godina nisu nam uplaćeni doprinosi. Pa o čemu mi govorimo? Dolaskom novog direktora i Nadzornog odbora mi još više tonemo. Kada će se stanje riješiti? Možda kad potonemo skroz, kada se sve sruši – kaže Tonći Kuzmanić, zaposlenik ove posrnule kaštelanske tvrtke, koja godinama živi na rubu preživljavanja zahvaljujući rasprodaji svoje imovine.

No, kako bi i radnici osigurali svoja prava, sindikalna povjerenica Ljiljana Milanović najavila je kako će se preko odvjetnika pokrenuti postupak tužbe protiv poslodavca.

– Mi moramo osigurati prava radnika i namiriti sva moguća potraživanja koja traže, bilo da je riječ o neisplaćenim plaćama, putnim troškovima, bolovanjima i sl. Pokrenut ćemo blokadu računa na iznos od milijun kuna, a ostalih oko pet milijuna namirit ćemo uknjižbom na nekretnine koje su predmet prodaje. Nema druge – upozorava Milanović.

Hitna privatizacija

Regionalni sindikalni povjerenik PPDIV-a Ivica Blažević drži kako se štrajk neće prekinuti do ostvarenja ciljeva.

– Ovo je krajnji rok za to, kraj ovoga mjeseca. Neka nas hitno privatiziraju jer od ove Uprave i NO-a nema kruha. Čujemo kako su prihodi poduzeće za prošli mjesec iznosili 50 tisuća kuna, a samo za plaće ljudima mjesečno treba 650 tisuća kuna – upozorio je Blažević i odaslao apel predstavnicima ministarstava poljopr

New Report

Close