KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Plejboj! Stvarno si nestabilan

Matrix najbolja opcija samo u crtićima. To stvarno nije ničiji interes, pa ni nas građana. Realnost je prodati dio zemljišta i pokriti dugove. A nakon toga pokušati naći kupca i prodati ostatak. A lošija varijanta bi bila nastaviti gomilati dugove i dočekati još veće probleme i stečaj. Kod nas je sve moguće

Najveći je problem u tome što je Audio kadrovski potpuno devastiran. Oni rijetki koji su vrijedili pobjegli su glavom bez obzira, a oni koji su ostali eventualno znaju samostalno skuhat kavu iz automata.

Sad kad sam nedavno bio na skupštini firme u kojoj je država većinski vlasnik, osoba koja je predstavljala Audio usred rasprave koja je od iznimnog značaja za tvrtku, u jednom je trenutku zatražila riječ.

I umjesto da upravi ili no-u postavi pitanje vezano uz tvrtku, ona je ničim izazvana išla smirivati (konstruktivnu) napetost između predsjednika skupštine i jednog znatiželjnog dioničara koji je nizao pitanja. Smirivati napetost na način da otprilike kaže kako nisu sad ta pitanja toliko bitna da se baš moraju raspravljati na skupštini jer će skupština dugo trajati.

Drugim riječima – draga gospodo, meni je radno vrijeme do 15.00 i planirala sam ga provesti uz kanapee i vino, a ne u dosadnim pričama o nekakvom poslovanju u koje se žnjurca ne kužim.

Nakon skupštine s istom tom osobom razmijenio sam par riječi koje su potvrdile da ona o toj firmi pojma nema. Laprdala je nešto kako su banke užasne i da trebaju više ulagati u hrvatske tvrtke i takve općenite fraze.

Što se tiče KSST-a, uprava firme još je prije dvije godine napravila program restrukturiranja (koji je jadan i svodi se na prodaju zemlje radi podmirenja dugova bez ikakvih napora, a kamoli rješenja da se u daljnjem radu postigne pozitivno poslovanje) no i taj jadni program restrukturiranja u Audiju skuplja prašinu čitavo vrijeme, uključujući i posljednjih pet mjeseci otkako radnici ne primaju plaće i posljednjih mjesec i pol otkako je račun blokiran.

Tu je, IMHO, osnovni problem. Čak ako i postoji dobra volja vlasnika da se to stanje riješi na ovaj ili onaj način, to nema tko provesti.



Očito je Vladi u interesu stečaj

državi koja ima 75% vlasništva je u interesu da joj firma propadne? i to firma koju je sama država procijenila da vrijedi 7000 kn po dionici, a sad je na 800 kn na burzi
ja ne znam na čemu si ti, ali postovi su ti sve gluplji
[/quote]

Nazalost to sto vam kaze kolega Plejboj nije daleko od istine….ajde mozda joj nije u interesu ali da ce malo sta poduzet da se spasi u to mozete biti sigurni. Takodjer cu se osvrnut na slucaj Transadrije jer i tamo je drzava bila vecinski vlasnik, i jos uvijek je, i tamo je dionica vrijedila i 12 000 kuna, imovina bila "neprocijenjiva" ..posao siguran i unosan…isplacivala se dividenda od 200 kn…a danas je tvrtka u stecaju i to ne zbog krize vec zbog odluka uprave i blagoslova hfp, tj drzave. Tako da kolega Beero najveca greska koju mozete napravit je pouzdat se u nekoga iz "drzave"…nazalost ali jos uvijek je tako.

Pozdrav

svi smo mi Crobex


Sad kad sam nedavno bio na skupštini firme u kojoj je država većinski vlasnik, osoba koja je predstavljala Audio usred rasprave koja je od iznimnog značaja za tvrtku, u jednom je trenutku zatražila riječ.

I umjesto da upravi ili no-u postavi pitanje vezano uz tvrtku, ona je ničim izazvana išla smirivati (konstruktivnu) napetost između predsjednika skupštine i jednog znatiželjnog dioničara koji je nizao pitanja. Smirivati napetost na način da otprilike kaže kako nisu sad ta pitanja toliko bitna da se baš moraju raspravljati na skupštini jer će skupština dugo trajati.

Ovo je da ne povjerujes. Ali ocito hrvatska realnost.

I ne, ne treba nista privatizirati. Treba nam ovakav vecinski vlasnik gdje god je moguce.
[rolleyes]

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Izgleda da je stigla nova pošiljka od AUDIA do kuda sada idemo sa ovom pošiljkom valjda do 500 ili možda još i niže [kiss]

ZMAJKI - LANICA = HRPA GLUPOSTIJU

@galija
Nitko sretniji od kolege proroka jer je sve njegovo ispod 800kn…. [lol]



@galija

Nitko sretniji od kolege proroka jer je sve njegovo ispod 800kn…. [lol]

Ne ispod 800, on je rekao da je njegovo sve do 800 pa mu izgleda pobjeglo malo niže [proud]

ZMAJKI - LANICA = HRPA GLUPOSTIJU




@galija

Nitko sretniji od kolege proroka jer je sve njegovo ispod 800kn…. [lol]

Ne ispod 800, on je rekao da je njegovo sve do 800 pa mu izgleda pobjeglo malo niže [proud]
[/quote]
eto se i plejboj uključio
sad brani cijenu na 750
[lol]

Crni oblaci su se nadvili nad ovom dionicom, ako se brzo ne aktiviraju protugradne rakete tuča će sve sravniti sa zemljom.

ZMAJKI - LANICA = HRPA GLUPOSTIJU

šalu na stranu, kad već audio dijeli šakom i kapom, koji vrag se kupci skroz ne povuku
pa nek budale prodaju za džabe

@james1

Zašto kupovati jeftino kada se može skupo platiti ti isti bi to prodali i po 100 kuna.

ZMAJKI - LANICA = HRPA GLUPOSTIJU

New Report

Close