KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Koja utrka za dionicama KSST na 792 kn a =? [wink]

Kressho

Plajboj zadnjih 10 postova na ksst su tvoji. Vidim da si 100% in i da si u debelom minusu. Čim te to ovoliko brine. Audio će otpustiti još 300 komada sigurno, a onda ako nastavi sa otpuštanjem kud koji mili moji. Jer pad cijene više nitko neće moći zaustaviti.
Što mislite što će se desiti nakon prodaje zemljišta zračnoj luci? Imam filing da će se nastaviti grickati kapital tvrtke dok se sve ne isiše.

Meni audio do sada niš’ nije dao, pa sam morao kupiti jednu po 827,88…nakon toga sam taman htio uzeti i onaj paket od 45 komada…kuckam nalog, i dok ja tako kuckam slova i brojke, on pobježe. Mislim se, neki mnogo inteligentan lik kad misli da se s 45 komada može raja zaplašiti i natjerati da prodaje za sitne pare.

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

ja isto kupio sam 30 i ovih 45 mi odose

ja nisam kupio i neću. koliko je ono odnos dug/kapital. baš će vama dozvoliti da zaradite na špekulaciji.plačite.

pa samo neka djele ja cu sve kupiti do 800kn , jos bolje a netrebam prodati iducih 10 godina ni jednu,


Plajboj zadnjih 10 postova na ksst su tvoji. Vidim da si 100% in i da si u debelom minusu. Čim te to ovoliko brine. Audio će otpustiti još 300 komada sigurno, a onda ako nastavi sa otpuštanjem kud koji mili moji. Jer pad cijene više nitko neće moći zaustaviti.
Što mislite što će se desiti nakon prodaje zemljišta zračnoj luci? Imam filing da će se nastaviti grickati kapital tvrtke dok se sve ne isiše.

Kanabis u pravu si, u minusu sam, ne debelom, ali ne manjem od 126 000 kn u ovom trenutku, ako zbrojim dionice svoje majke i sestre, a svi troje smo prevareni Odlukom tadašnje Vlade Republike Hrvatske sa sjednice Vlade 17.2.2011. , s kojom se ova Vlada prešutno složila jer istu nije poništila u zakonskom roku od 12 mjeseci nakon donošenja iste Odluke, a prema kojoj ove dionice vrijede POČETNO 7000kn.

Pametnome dovoljno, ali evo da objasnim svim dioničarima usput – SVATKO TKO JE bio dioničar u trenutku donošenja ove Odluke ima zakonski legitimnu mogućnost tražiti naknadu štete na Sudu i to zbog sasvim očite manipulacije od strane tadašnje Vlade zbog koje su dioničari bili navedeni na krivu investicijsku odluku. Ovo uključuje i sve ljude koji su kupovali tijekom tog natječaja dok Vlada nije potrudila se objaviti da kupca nemaju iako regulator tržišta HANFA nije poduzeo ništa već su dozvolili da se dionice trguju i po 5000 kn.
Dakle, sve što ovoj Vladi ostaje – da bi izbjegla da ovaj slučaj završi u javnosti i na Sudovima a onda ce se dokazati još mnoge nelegitimne stvari, je da objave novi natječaj, transparentan i ne ispod nominale. I mislim da će ići na to, ovisno koliko dioničara podnese tužbu.

Ti se slobodno sprdaj koliko hoćeš ali ne znaš ljude koji su ovdje prevareni, ne poznaješ ni mene, ni druge očito pa ne možeš niti znati koliko smo spremni daleko ići da naplatimo učinjenu nam štetu.

Mojoj majci i meni ovo je života ušteđevina. To znači da sam spreman ići do kraja. Kontaktirao sam EUROJUST (slobodno googlaj) i spremni su pomoći, a kontaktirat ću i još neke EU institucije.

Molim te nemoj više pisati gluposti kako ce to što AUDIO dijeli dionice potopiti iste , ili da će nakon prodaje zemlje biti nastavljeno uništavanje tvrtke, jer ovo više nije HDZ Vlada već SDP a sama kompanija je ove godine stvorila GUPom preko 150 000 000 kn nove vrijednosti , i sumnjam da će SDP raspolagati manirom lošeg gospodara sa preostalih 150 000 m2 gradjevinskog IS zemljišta koliko ostaje na RESNIKU, i još 400 000m2 druge zemlje i staklenika koliko će ostati.
A dugovi ce biti nula kuna Kanabis, to si zaboravio i isto tako napiši onda i da će ostati oko 30 000 000 kn u blagajni ako doista prodaju zemlju aerodromu za cca 45 do 50 miliona, jer ce se porezni dug i kamate od 49 miliona poravnati sa predavanjem 60 000 m2 Knežina Ministarstvu FInancija.

Hvala na objavi

Kressho


ja nisam kupio i neću. koliko je ono odnos dug/kapital. baš će vama dozvoliti da zaradite na špekulaciji.plačite.

Dug je 71 000 000 kn prema bilanci, iako je dio tog duga u zastari Autolik.

Kapital je oko 280 000 000 kn, i još imaš i Revalorizacijske rezerve od 112 000 000 kn.

Odnos je 1 : 5 kao što vidiš, na štetu duga. Dakle, ne znam o čemu pričaš. Ili imaš neke druge informacije ?

Ako imaš bilo bi fer i moralno da sada izneseš kad već ovako pišeš, jer cijena nije 5000 kn, pa ni 3000 kn da trebaš "brinuti" za dobrobit sadašnjih kupaca, vec je ona 760 kn do 800 kn i iznosi manje od 20 % prave vrijednosti kompanije.

POgledaj si imovinu , ima je oko 3500 kn po dionici. Duga ima oko 620 kn po dionici.

A imovina nije još revalorizirana za zadnji GUP, dakle dodaj još barem 1440 kn po dionici, jer 144 000m2 zemlje je sada više gradjevinske, pa vrijedi shodno tome i barem 1000kn više nego ranije.

Sveukupna vrijednost nije manja od 4000 kn po dionici, a cijena na burzi je 750 kn.

To je kolko ono od 4000 kn ? 20 % ? Manje još ?

Da, još manje.

AKo te strah kupovati nemoj, ali nemoj širiti laži da bi iscijedio nekog branitelja jer kad cijena ode nazad a znam pouzdano da će ići – onda ću ljute branitelje koji zavedeni ovim ovdje lupetanjem možda još prodaju ovako nisko uputiti na ljude koji sad ovdje pišu laži da je dug blizu kapitala a NIJE – VEĆ JE NA 25 % KAPITALA I MANJE , i da kompanija bez te zemlje ne vrijedi više a AKO DODJE DO TOGA SVI DUGOVI IDU NA NULU , i VRIJEDNOST ĆE JOJ OSJETNO PORASTI , posebno jer se očekuje privatizacija nakon toga

Da, ljut sam jer sam nasjeo na manipulaciju prošle Vlade iza koje još ne znam šta je stajalo ali cu saznati, ali isto tako pišem iskreno , istinito kada pišem općenito o stanju kompanije i neću dozvoljavati da se ovaj forum pretvori u skladište dezinformacija sa namjerom da se ruši dalje cijena

Branitelji ne prodaju, tko god ne vjeruje neka si lijepo uzme CD u skdd i uvjeri osobno

A da je netko kupio danas opet preko 50 komada jer očito mi nismo (ja + 8) je, i to se skidalo sa prodaje opet kad nas se više pojavilo na kupnji.

Prema tome nešto se sprema, Autoliče, šta točno ne znam ,ali stečaj na temelju 2.5 miliona kn kratkoročne obveze koju Društvo trenutno nemože podmiriti sigurno ne.

Kako uopće znaš da dionice nisu samo "pospremljene" na imena-skladišta a ne podijeljene braniteljima ?

[proud]

Kressho

Plajboj nemam se što naslađivati. Bio sam u lrh, bio sam u belju. U ksst sam ušao, no pobjegao sam vidjevši da audio rasprodaje. Minus mi je stvarno zanemariv. I od mog ulaska i izlaska dionica je pala 50%. Dakle ogroman pad za svakog dioničara, a ima ljudi koji su ulazili i po daleko većim cijenama. Ne mogu ni pretpostavljati kako je onima koji su plaćali 3000,4000kn. Mislim da je to bačen novac u vjetar. Dali će te vi kroz pravni sustav uspjeti naplatiti svoja potraživanja, ne znam. Dražen se na lrh zaista potrudio i mislim da on ima najčistiju situaciju. Belje je i sada po meni čista kocka 50-50. A kod ksst se bojim da nemate osnova za tužbu. Firma je procjenjena i javni natječaj je objavljen. Nažalost kao i u brojim drugim natječajima nitko se nije javio. Eto uzmi Bon Repos kod HTPK-a. Hrpa natječaja je bila i dalje nitko nije zainteresiran. Osim ludih engleza koji su krive brojke vidjeli, pa su mislili da to ide po 3 milijuna kuna. Po meni bi bilo jako dobro očistiti tvrtku od dugova i smanjiti broj zaposlenika ili srediti proizvodnju. Da tvrtka više ne stvara gubitke. Pa onda možete čekati kupca i nadati se nečem. Ovako dok se tu ne zna tko pije, a tko plaća. A tvrtka cijelo vrijeme gomila gubitke nije baš svejedno imati takvu dionicu. Trgovanje ovom dionicom je trebalo biti obustavljeno još kad je cijena skočila sa 900 na 1500kn. No regulator ju je pustio da ode do 5000kn. Pitam se zašto nije tako pustio i Inu. Vjerojatno zato što su imali prste u svemu ili im se živo hebe.


Plajboj nemam se što naslađivati. Bio sam u lrh, bio sam u belju. U ksst sam ušao, no pobjegao sam vidjevši da audio rasprodaje. I od mog ulaska i izlaska dionica je pala 50%. Dakle ogroman pad za svakog dioničara, a ima ljudi koji su ulazili i po daleko većim cijenama. Ne mogu ni pretpostavljati kako je onima koji su plaćali 3000,4000kn. Mislim da je to bačen novac u vjetar. Dali će te vi kroz pravni sustav uspjeti naplatiti svoja potraživanja, ne znam. Dražen se na lrh zaista potrudio i mislim da on ima najčistiju situaciju. Belje je i sada po meni čista kocka 50-50. A kod ksst se bojim da nemate osnova za tužbu. Firma je procjenjena i javni natječaj je objavljen. Trgovanje ovom dionicom je trebalo biti obustavljeno još kad je cijena skočila sa 900 na 1500kn. No regulator ju je pustio da ode do 5000kn. Pitam se zašto nije tako pustio i Inu. Vjerojatno zato što su imali prste u svemu ili im se živo hebe.

Eto, ovo je već pošteno rezoniranje.
U pravu si, LRH je najčistija situacija, ali fora je kod LRH što je potrebno nekoliko stotina miliona kn da se namiri nastala šteta dioničarima, a ovdje na KSST je šteta ipak oko 100 puta manja i Vlada ju može podmiriti jednostavno onim što znaju najbolje – podjelom dodatnih dionica na račune oštećenih osoba.
Meni je svejedno, ja sam svoja prava i mogućnosti itekako dobro istražio i provjerio vec sa dva odvjetnička Društva, i kažem ti – precjenjivanjem kompanije u prvom natječaju koje će postati evidentno i dokazivo ako objave natječaj manji od barem 3500 kn po dionici , učinjena je direktna šteta malim dioničarima, tim više što je regulator propustio reagirati.

Kressho

Hbg Kanabis ,ako meni odvjetnik – čiji broj možeš dobiti ako se odlučiš na to – kaže da će uzeti slučaj za 15 % naknade , bez naplate tarifa, dakle besplatno u startu znači da ima nekog mesa.

Kažem, tužba je zadnja instanca.
Vidjet ćemo kako će se Vlada kao legitimni nasljednik prethodne Vlade te većinski vlasnik ovdje postaviti, ako se nastavi s lobiranjem pogodovanja aerodromu na štetu naše imovine ako ništa drugo Kanabis imat ćeš primjer ovdje kako se mali dioničari kad se dobro organiziraju mogu djelovati i naplatiti štetu koja im je počinjena. Ja nisam špekulant, i za dionice koje sada kupujem neću tražiti naknadu, ali za dionice kupljene tada doći ću do ovrhe, u to sam spreman na okladu sa bilo kojim članom foruma u 1000 eura ako imate petlje.
Nisam ni prvi ni zadnji koji ce tužiti Vladu i dobiti spor i naplatiti se za možda dvije, 4 ili 5 godina s debelim kamatama.
Bitno je podnijeti tužbu na vrijeme i dočekati ulazak u EU, onda će sve ići mnogo lakše, jer EUROJUST onda ima nadležnost nad ovakvim slučajevima.
A tamo radi moja prijateljica koja upravo sada lobira svojim šefovima da pošalju dopis Vladi RH da su stavili ovaj slučaj pod promatranje. I mislim da će uspjeti.
Ti Kanabis mene ne poznaješ i ne znaš koliko sam spreman napraviti kad nanjušim prevaru, ali evo reći cu ti – Poznajem Pravni sustav u RH, sve njegove rupe i mogucnosti, te Zakone bolje od velike većine odvjetnika. Svojem sam jednom odvjetniku čak sastavljao tužbe.
Pored toga, stavljam svoj sav posao i umjetnost na pauzu od danas za ovaj slučaj i uložit ću energiju vrijednu barem 50ak prosječnih dioničara.
Pomoći ću i svim drugim dioničarima da shvate kako je nastala "Odgodjena porezna obveza", negitimnim postupcima, zbog kojih su čak mijenjali revizora da se isto može učiniti, isto upravo prijavljujem i komori, ta obveza je izdvojena namjerno iz rezervi da bi se kompanija dodatno opteretila, i što je najvažnije – TA OBVEZA JE U ZASTARI.
Na sve ovo, vrhunski se služim engleskim jezikom, studirao sam na Rochesteru , koji je povezan sa mnogim uglednim institucijama kao što su NASA, i druge (googlaj), jako puno ljudi , uglednika i stranih političara obaviještavam o ovom slučaju.
Istovremeno tražim i kupca za kompletnu kompaniju, a interesa na ovoj cijeni ce biti.

Sveukupno, može se jako puno učiniti ako čovjek ima volje i da si truda. Ljudi koje zastupam samo iz Zagreba (druge regije nisam još kontaktirao), a koji su imali dionice u vrijeme Odluke Vlade da KSST vrijedi NAJMANJE 7000 kn, nemaju toliko vremena ali svi ce dati suglasnost na osporavanje "montiranog duga" u dugoročnim obvezama, a koji niti jedan porezni ured nema zaveden nigdje u svojim spisima. Dakle isti postoji samo u knjigama i "glavama" Uprave, kojoj ovim putem toplo savjetujem da ga vrate tamo gdje mu je mjesto – u rezerve i njima pokriju dobit, jer će slučaj ići u javnost, a nije mala stvar kompaniji s kojom upravljaš montirati 30 000 000 kn duga koji kao gubitaš mjesto može naći prema MRSP samo u zaržanoj dobiti.
Njihova je velika greška što do sada nisu prodali tu zemlju, jer je taj dug bio naplativ do 31.12.2011.
Naime nastao je u 2006. ili ranije, zastara je 5 godina, računajući od kraja godine u kojoj je nastao, dakle najkasnije od 1.1.2007. , pa zbrojimo cijenjeni kolege –

DA LI JE DO SADA ILI NIJE PROŠLO 5 GODINA OD KRAJA GODINE 2006. ?

Da li je dakle dug Društva Kaštelanski STaklenici koji se vodi kao odgodjena porezna obveza u bilanci u zastari ili nije sa danom 31.12.2011. ?

Eto, tako će izgledati to na Sudu kad budem rešetao neiskusne odvjetnike Vlade za ovakve slučajeve koji se znaju samo vezicama služiti.
Dokaz da su nesposobni je slučaj onog čovjeka u Splitu Albanskog podrijetla, kojeg su bespravno otjerali u stečaj pa mu grad Split sad mora platiti od tadašnjh 4.5 miliona kuna čak 100 000 000 kn.

Čim udjemo u EU, moju će tužbu nastaviti ponajbolji odvjetnički tim za naknadu materijalne štete u Londonu, i sasvi

Kressho

Samoj jedno Plajboj. Ništa ne možeš znati dok ne vidiš cjelokupnu dokumentaciju. Tko zna što su oni sve potpisivali. A kad već ovako javno govoriš trebaš znati i da se dio dokumentacije uvijek može krivotvoriti. Pogotovo ako se radi o prošloj ili ovoj godini. Sa druge strane vidim da su novi dioničari sada po tebi u neravnopravnom položaju. Kažeš da će stari moći tužiti, a novi ne. Dakle još jedna stvar zašto treba biti oprezan kod kupovine ksst. Uostalom na Franku se desila 10 puta gora stvar, pa nitko neće odgovarati.

New Report

Close