KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Al ovo o stečaju i kako ste se svi prepali mi je presmiješno .. Pa najgori slučaj je da sprovedu svoj plan i predaju zemlju Ministarstvu financija na ime poreznog duga i kamata, i prodaju aerodromu ispod cijene još jedan komad.
U tom slučaju Book Value pada sa cca 4500 kn na 3200kn.
Naime – obveze ce tada biti NULA, i ostat ce oko 30 000 000 kn u blagajni za troškove budućih razdoblja i poslovanje.
Prema tome , nece biti apsolutno nikakvog razloga da se smanjuje kapital ili izdaju nove dionice, jer ce se gubici – ako ce se htjeti moci prebijati sa revalorizacijskim rezervama.
Naime – ostaje još onih 144 000 m2 zemlje koja je prošla GUP a nije revalorizirana

Ako pogledate njihov slavni naum vidjet ćete da ta zemlja nije uključena u predavanje aerodromu ovom prilikom niti Ministarstvu

Novi Book Value ce i dalje biti preko 3000 kn jer ostaje cca 200 000 m2 gradjevinske zemlje, i cca 370 000 poljoprivredne a obveza više neće biti .

Ja ne znam koji plašljivci sad prodaju ali meni je cijena povoljna i odlučio sam dalje dokupljivati. Ako i država prodaje i dalje mi je povoljno.
Prema Zakonima RH i Ustavu nema govora ni o stečaju niti o smanjenju nominale, jer dug je debelo ispod 50 % kapitala, a trebao bi biti barem na visini kapitala ili veci

A o odnosu Dug – imovina da ne pričam.

Po 760 kn po dionici ispada da imaju svega 80 000 m2 zemljišta, bez duga. A imaju 690 000 m2 trenutno, 570 000m2 kad riješe sav dug prema svojem planu koji je po meni nepovoljan za imovinu tvrtke.

Kad izadje natječaj ekipa bit će "prošo voz" [wink], a lijepo su vam odgovorili iz AUDIO-a da će Društvo ići u privatizaciju čim se završi ta primopredaja zemlje. Očito je da Država mijenja NO ZL-a da to sve ubrzaju, i da ovi plate fer cijenu.

JA ne znam čega se vi bojite, pa ako svedu dugovanja na nulu kakav stečaj bi onda tu mogao ići ?

Al ajde, samo naprijed, prodajite i dalje. Činjenica je da samo forumaši ovdje trguju, branitelji i AUDIO nit prodaju nit kupuju. AUDIO dijeli, imaju legitimno pravo, svima su lijepo odgovorili da ide zamjena zemlje za dug, prodaja aerodromu i zatim natječaj.

Poslije kada budete kukali kad se cijena odbije 300 % i više, koga ćete tužiti jer ste prodali po 750 kn ?

AUDIO za dijeljenje dionica ?

Neće ići

Kressho

E da, po Zakonima ova Vlada je preuzela sve obveze prošle Vlade koje proizlaze iz njezinih Odluka. To je kao kad preuzimate kompaniju.
A prošla Vlada je donijela Odluku o tome da KSST vrijedi MINIMALNO 7000 kn po dionici, jer je bilo naznačeno da je to početna cijena.

Na temelju toga, a s obzirom da se u ovih 12 mjeseci koliki je bio službeni rok za pobijanje Odluka Vlade , nisu odlučili poništiti istu odluku su odgovorni svim dioničarima koji nisu zbog njihovog natječaja prodali dionica po 4800 kn dok se moglo.

I to se lako može dokazati na Sudu. Ne može Vlada RH jedan dan tvrditi da nešto vrijedi minimalno 7000 kn a drugi dan to isto prodavati ili otpuštati po 700 kn.

Odnosno može, ali će nastalu štetu u evidentnoj razlici MORATI podmiriti.

Ljudi koji tamo rade možda to ne kapiraju, ali rok za podizanje tužbe je 3 godine od kada je donesena ta famozna Odluka a do tada smo vec u EU i za ovakav slučaj će se odvjetnici trgati.

Ja sam osobno bio kod dva, obojica bi uzela slučaj i rečeno mi je da ima temelja za tužbu.

Tužili su i drugi ljudi u ovoj državi Vladu RH i mnogi su dobili sporove. Jedan od uvjeta ulaska u EU je potpuna nezavisnost pravosudnog aparata. Dakle, nije da će Vlada moći lobirati kod sudaca u ovakvom slučaju a osobno ako do toga dodje ću iskoristiti svoje pravo da sudjenje otvorim za javnost i medije pa neka cijela Europa gleda sramotu pravne države Hrvatske ako budu kojim slučajem čak i u EU uspjeli dobiti ovakav slučaj .

Ja vam garantiram da nema šanse, nitko o ovome nije razmišljao u tome je stvar, pa su zaboravili poništiti tu Odluku. A sad je malo kasno za to prema Zakonima i Ustavu.

Imali su 12 mjeseci. Nisam želio ranije pisati o ovome da im ne dam ovako vrijednu informaciju, a sad su mogu lijepo slikati

Tako da ljudi, ja ću svojih 4800 kn naplatiti ovdje, na ovaj ili onaj način, ako ne izadje natječaja po minimalno knjigovodstvenoj vrijednosti, transparentan i na bar jednom stranom jeziku.

U kontaktu sam s ljudima u EUROJUST, najvišem pravosudnom tijelu u EU i imat ćemo veliku pomoć s njihove strane ako dodje do neizbježnoga.

Kressho

VAŽNO ZA SADAŠNJE PRODAVATELJE S OBZIROM DA PRODAJU 10 PUTA JEFTINIJE OD VLADINE PROCJENE:

Vlada RH nije donijela samo Odluku da ova dionica vrijedi 7000 kn ili više, već i Odluku da se prodaje 75,01 % kompanije. Tako da ako podijele više od 300 dionica koliko još imaju prije padanja na ispod tih 75,01 % , mali dioničari mogu podnijeti tužbu zbog ozbiljne povrede prava i obveza koje je ova Vlada naslijedila od prethodne.
Ako niste primijetili neke su Odluke Vlade poništavane na sjednicama. Ova nije

Zašto nije ne znam , ili imaju u planu novi natječaj opet na visokoj cijeni pa nije bilo potrebe ili su im pravnici toliki nesposobnjakovići da o ovome nisu razmišljali

KAKO GOD BILO, DAME I GOSPODO SABORNICI I RASPOLAGATELJI DRŽAVNOM IMOVINOM – ROK VAM JE PROŠAO.

Odluka je na snazi – KSST vrijedi 7000 kn ili više.

Tko kaže ?

VLADA REPUBLIKE HRVATSKE

Kressho

http://www.vlada.hr/hr/naslovnica/sjednice_i_odluke_vlade_rh/2011/109_sjednica_vlade_republike_hrvatske/2_b_dn_reda/(view_online)/1#document-preview

Kressho


VAŽNO ZA SADAŠNJE PRODAVATELJE S OBZIROM DA PRODAJU 10 PUTA JEFTINIJE OD VLADINE PROCJENE:

Vlada RH nije donijela samo Odluku da ova dionica vrijedi 7000 kn ili više, već i Odluku da se prodaje 75,01 % kompanije. Tako da ako podijele više od 300 dionica koliko još imaju prije padanja na ispod tih 75,01 % , mali dioničari mogu podnijeti tužbu zbog ozbiljne povrede prava i obveza koje je ova Vlada naslijedila od prethodne.
Ako niste primijetili neke su Odluke Vlade poništavane na sjednicama. Ova nije

Zašto nije ne znam , ili imaju u planu novi natječaj opet na visokoj cijeni pa nije bilo potrebe ili su im pravnici toliki nesposobnjakovići da o ovome nisu razmišljali

KAKO GOD BILO, DAME I GOSPODO SABORNICI I RASPOLAGATELJI DRŽAVNOM IMOVINOM – ROK VAM JE PROŠAO.

Odluka je na snazi – KSST vrijedi 7000 kn ili više.

Tko kaže ?

VLADA REPUBLIKE HRVATSKE


lol….Naivnost ili dobrota?
Djelujes mi kao samaritanac koji stalno nekom pomaže
ima uzvišenu misiju dokazivanja pravde zbog koje se «isplati trpjeti»….sve ok…al si izabrao pogresnu zemlju!

Lp

Pardon, izgleda da su nudili 75,634 % kompanije
Dakle, vec su se doveli u poziciju da su morali poništiti ovu Odluku prije podjele dionica.

Vidjet cemo večeras da li su išli dalje sa podjelom, ako padnu ispod 75,01% počinit će veliku, veliku pogrešku u pravnom smislu, a to će ih koštati barem 7 000 000 kn + kamate, jer će barem 20ak dioničara za sada ići na tužbu
Normalno, svi ste pozvani da se pridružite, ali osobno ne odobravam kupovanje dionica sada da bi se tužilo. Tužit će moći ljudi koji su imali dionice u vrijeme donošenja ove Odluke Vlade RH, kojom su bili izmanipulirani da kompanija vrijedi 250 % svoje nominale, i više i da ne prodaju svoje dionice putem burze.

Ovo nije teško dokazati i vjerujem da ljudi koji rade u Vladi toga jesu svjesni, no problem je što će taj trošak snositi porezni obveznici a ne zaposlenici Vlade koji se nisu sjetili donijeti Odluku o poništenju ove Odluke

Na temelju
č
lanka 7. stavka 4. Zakona o privatizaciji (NN 21/96, 71/97, 16/98 i 73/00) i
č
lanka 58. stavka 1. Zakona o upravljanju državnom imovinom (NN 145/10) VladaRepublike Hrvatske je na sjednici održanoj _________________ 2011. godine donijela
O D L U K Uo raspisivanju javnog poziva za prikupljanje ponuda za kupnju dionicadruštva KAŠTELANSKI STAKLENICI d.d. Kaštel Štafili
ć
I.
Zadužuje se Hrvatski fond za privatizaciju da raspiše javni poziv za prikupljanjeponuda za kupnju 85.915 dionica društva KAŠTELANSKI STAKLENICI d.d. Kaštel Štafili
ć
(u daljnjem tekstu: Društvo), pojedina
č
ne nominalne vrijednosti 2.500,00 kuna, ukupnenominalne vrijednosti 214.787.500,00

kuna, što
č
ini 75,634% temeljnog kapitala Društvapo po
č
etnoj cijeni od 601.405.000,00 kuna

Kressho

8 kom po 763 kn netom nakon što kupnja skida prodaju po 775 ?

Evidentno je da ovdje ima posla i za HANFU- Netko namjerno ruši cijenu.

Ljudi uozbiljite se, doista nećete poslije imati nikakve opcije ako ovako jeftino prodate svoje dionice.
AUDIO će uvijek moći reći da su svim dioničarima odgovorili uredno na uredno napisane dopise, da ide privatizacija i priče ala "Sjebali me špekulanti i brokeri pa sam prodao" vam neće držati vodu na Sudu ako će do istoga morati doći zbog preprodaje zemlje i kompanije ispod fer, tržišne vrijednosti.

Oni ce vam lijepo odgovoriti da je njihovo legitimno pravo bilo da podijele dionice, da su oni koji su ih dobili obaviješteni da one vrijede mnogo, mnogo više, te da im je nominala 2500 kn i da će ići natječaja nakon provedbe programa restrukturiranja, i doista vjerujte mi, poznajem jako dobro sudsku praksu – nećete imati temelja niti za žalbu a kamoli za tužbu ako vas špekulanti ovaj tjedan izbiju iz čizmica.

NO u ZL-u mijenjaju sasvim sigurno zbog ovoga, situacija bi se mogla okrenuti preko noći, jako ćete plakati ako se cijena vrati na 2000 kn i preko na burzi a vi prodali po 760kn

Meni je žao ali doista pišem ovdje u najboljoj namjeri da svi shvate šta se dešava i da sagledaju stvari bez panike, jer nema potrebe za panikom.

A vidim po načinu na koji se prodaje da je ili panika ili namjerno rušenje cijene popraćeno panikom.

Vjerojatno oboje.

AUDIO ni VLADA RH NE MOGU BITI ODGOVORNI ZA PONAŠANJE ŠPEKULANATA.

Možda isto mogu iskoristiti na ovaj ili onaj način u nekim procesima poput velikih privatizacija i slično, ali direktno ne samo indirektno.

I zato ponavljam – svi koji prodaju na ovom dvostrukom dnu od 760 kn a koje su uzrokovali pohlepni špekulanti i strah, poslije više neće imati kome uložiti žalbu kad se vrijednost kompanije pokaže u pravom svijetlu.

Odluka Vlade je bila početna vrijednost – 7000 kn po dionici i ona je još uvijek na snazi jer nikada nije poništena.

Ne treba čak ni nova Odluka, mogu sutra objaviti natječaja kao za Agroduhan, ali vjerojatno je lobi ZLa iznimno jak i žele preuzeti što više zemlje za što manje para od ove jadne kompanije, iscrpljene gubicima i potpunim nemarom bivše Uprave.

Tko očekuje promjene preko noći je po meni lud čovjek, ali upravo takvi ludi i paničari sada rasprodaju.

Ja osobno ne kupujem ali mnogo ljudi kupuje sada na moju inicijativu i spremni su na rizik za slučaj ekonomskog kriminala, a kako medju njima ljudi i iz MUP-a svakako će reagirati za slučaj da do toga dodje.

Mi vjerujemo da do istoga neće doći jer ovo nije "ničija privatna prčija" ! [wink]

Kressho



VAŽNO ZA SADAŠNJE PRODAVATELJE S OBZIROM DA PRODAJU 10 PUTA JEFTINIJE OD VLADINE PROCJENE:

Vlada RH nije donijela samo Odluku da ova dionica vrijedi 7000 kn ili više, već i Odluku da se prodaje 75,01 % kompanije. Tako da ako podijele više od 300 dionica koliko još imaju prije padanja na ispod tih 75,01 % , mali dioničari mogu podnijeti tužbu zbog ozbiljne povrede prava i obveza koje je ova Vlada naslijedila od prethodne.
Ako niste primijetili neke su Odluke Vlade poništavane na sjednicama. Ova nije

Zašto nije ne znam , ili imaju u planu novi natječaj opet na visokoj cijeni pa nije bilo potrebe ili su im pravnici toliki nesposobnjakovići da o ovome nisu razmišljali

KAKO GOD BILO, DAME I GOSPODO SABORNICI I RASPOLAGATELJI DRŽAVNOM IMOVINOM – ROK VAM JE PROŠAO.

Odluka je na snazi – KSST vrijedi 7000 kn ili više.

Tko kaže ?

VLADA REPUBLIKE HRVATSKE


lol….Naivnost ili dobrota?
Djelujes mi kao samaritanac koji stalno nekom pomaže
ima uzvišenu misiju dokazivanja pravde zbog koje se «isplati trpjeti»….sve ok…al si izabrao pogresnu zemlju!

Lp
[/quote]

Kala ako nemaš dionice ne smetaj ljudima na ovom forumu. Neki su ovdje pogubili zbog manipulirajućeg natječaja i po 300 000 kn i više , a neki od njih su i pripadnici malo ozbiljnijih skupina.

Moje je mišljenje da ova kompanija nema APSOLUTNO NIKAKVIH UVJETA za stečaj i zbog toga nisam za prodaju na ovako smiješno niskoj cijeni ,koja je na manje od 0.25 % Book-a, pred samu privatizaciju

A Book je 3000 kn bez GUPirane zemlje, ako oduzmemo onaj porezni dug koji nije predmet ove krizne situacije, naveden u dugoročnim obvezama, jer isti nema zaveden NITI JEDNA POREZNA UPRAVA U HRVATSKOJ

SLOBODNO NAZOVITE MIN . FINANCIJA PA PITAJTE ŠTA ZNAČI TA ODGODJENA POREZNA OBVEZA

Ona je uostalom već u zastari ako ćemo pratiti slova zakona i to će se dokazati uskoro, pa makar morao dokazivati putem Medjunarodnog suda

Ekipo tako da što se mene tiče, mene ovakve provokacije zločeste da sam Dobri Samaritanac i slično ne diraju, ja sam na 1900 kn kad je bio GUP pisao ljepo da je vrijeme za shortanje, sad je cijena skoro 3 puta manja tako iako ne mogu predvidjeti kapacitet špekulanata i moć rušenja cijene, smatram da je presmiješno nisko za prodaju jer ova kompanija i dalje ima 400 % više imovine nego joj je dugovanje, a čak 700 % više imovine od stvarnog dugovanja – 50ak miliona kn naspram 350 000 000 kn imovine, NeGUPIRANO

Kressho

Ništa, ako doista mislite da je ovo skupa cijena i rizična ja danas kupujem po 760 kn još 20 komada , vec sam uzeo 10ak, i možete me slobodno "Oženiti"… Snosit ću sav rizik od ove cijene prema mogućoj nuli

Na vama je dragi moji dioničari. Svima sam lijepo objasnio pravne posljedice moguceg ekonomskog kriminala ovdje i prava koja proizlaze za račun dioničara , po meni je ova cijena odlična jer je stečajna a stečaja nema niti će ga biti

Slobodno me oženite. U biti prodao sam preko 100 000 kn dionica drugih i kupovat ću sveukupno 150 komada na ovim cijenama

Eto, pozdrav svima osim šoekulantima koji su srušili cijenu jer da imaju imalo dostojanstva i morala napisali bi ovjde sada koliko kompanija vrijedi a ne bi ovako cijedili ljude

Ja cijedim ali bome i kažem jasno i glasno koliko ovo vrijedi i da NE TREBA PRODAVATI ISPOD 2500 kN

Kressho

gotova rasprodaja………..

SOLIDAN PROMET UZ BLAGI RAST CIJENE DANSAs – Kostolany kaže da je to odlčan znak .. Još par dana ovakvih i očekujem brz povratak preko 900 kn prema 1200 kn

Dakle , sutra bi eventualno još jednom moglo kapnuti novih 8 do 12 kom na dnu koje sam predvidio – 760 kn, i poslije toga ce opet biti kao danas samo ce ici jos deblje prema 850 kn i taj put bez odbijanja.

Osim ako AUDIO opet ne podijeli a imam dojam da se nece usuditi to učiniti [thumbsup]

Kressho

Branitelji uopće ne prodaju , sad idem opeet po listu dioničara i javit ću vam svima na private koliko je u petak prodalo branitelja. Dan ranije niti jedan – NULA, dionica od novih je izašlo van

Samo trejderi prodaju sa liste i Bilić još nešto sitno i slična ekipa, nitko drugi , sve je više manje slično na listi dioničara kao i prije , imamo 500 prinova sa 1 kom do 30 kom čije se stanje ne mijenja

A još im nisu stigla pisma kući o Izvanrednoj skupšiti i pravoj vrijednosti ovih dionica. kad to dobiju sa objašnjenjem i povijesnim cijenama koje budu kad izadje natječaj nema šanse da će više prodavati

Kressho

New Report

Close