KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


korisniče golubv,
pa i nisam ti ja neki dotur kad tebe ne mogu izliječiti [wink]

Počni od sebe pa ako vidimo pozitivne pomake sami ćemo dojuriti u tvoju ordinaciju [smiley]. Za sad si na slabom glasu [undecid]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

Vi čete oba dva završiti na duplerici plejboja ko lječeni AA…

Uživajte!

Think twice befor investing , dont rush in any stock , dont be greedy

Umjesto proljetno-ljetnih povrtnih kultura, u “Kaštelanskim staklenicima” ovih dana ponovno buja nezadovoljstvo radnika koji mjesecima ne primaju plaću ni troškove za prijevoz, zbog čega je povjerenstvo sindikalne podružnice PPDIV-a sazvalo početkom tjedna skup na kojemu je bio i direktor poduzeća Jadran Penga.

Prema riječima sindikalne povjerenice Ljiljane Milanović, povjerenstvo traži isplatu triju plaća i naknadu za troškove prijevoza za veljaču i ožujak ove godine.

Radnicima koji nemaju organizirani prijevoz na posao i s posla ti troškovi nisu isplaćeni od kolovoza prošle godine, a zadnja redovita plaća koju su primili bila je pola iznosa za rujan 2011. godine. U ožujku su im isplaćene tri minimalne plaće, a kad će biti sljedeća isplata, nije im znao reći ni direktor Penga.

Traže smjenu Marka Duvančića, čelnika NO-a

Povjerenstvo je zatražilo smjenu predsjednika Nadzornog odbora “Staklenika” Marka Duvančića jer se, kaže povjerenica Milanović, nije odazivao pozivima povjerenstva za sastanak, te općenito zbog stanja u poduzeću. Sindikat, zanimljivo, nije tražio smjenu direktora Penge, za kojega imaju razumijevanje budući da je nakon dolaska na direktorsku funkciju zatekao lošu situaciju.

S obzirom na sveprisutno nezadovoljstvo zaposlenika, koji unatoč tomu rade pa je obavljena sadnja manjih količina paprika, rajčica i krastavaca, povjerenstvo je odlučilo ponovno, po tko zna koji put, raspisati referendum kako bi se radnici izjasnili jesu li za organiziranje štrajka. Referendum će se, najavljuje povjerenica Milanović, održati tijekom idućih sedam dana. Odlučeno je nadalje da se novom tužbom reagira na neisplatu preostalih potraživanja, koja nisu obuhvaćena već podnesenim tužbama.

Spas u prodaji zemljišta Zračnoj luci Split

Sindikat je upoznat i s razgovorima što se vode sa Zračnom lukom Split o prodaji zemljišta u Resniku, u kojima još nije postignut dogovor o cijeni po kojoj bi se kupoprodaja obavila.

Krajem prošloga tjedna je, kako neslužbeno doznajemo, u Zračnoj luci Split održan sastanak kojemu su prisustvovali pomoćnik ministra pomorstva prometa i veza Dan Simonić, zamjenik ravnatelja AUDIO-a Mirko Volarević, direktor Zračne luke Lukša Novak i direktor “Staklenika” Penga.

Među ostalim, bilo je riječi i o kupoprodaji zemljišta u Resniku, u čemu “Staklenici” vide spas za poduzeće, ali konkretni zaključci nisu doneseni. Direktor Penga nije želio komentirati nova događanja u poduzeću, kao ni razgovore s predstavnicima Zračne luke dok se ne dogovore konkretna rješenja.

Spuštanje cijene zemljišta sa 150 na 110 eura po kvadratu

Premda u ovome trenutku nitko službeno ne želi govoriti, naši izvori govore da je Zračna luka angažirala sudskog vještaka koji je procijenio da zemljište “Staklenika” u Resniku, namijenjeno infrastrukturi Zračne luke, vrijedi 110 eura po kvadratu, što je za 40 eura manje u odnosu na procjenu vještaka kojeg su angažirali iz kaštelanske tvrtke. ”Staklenici” navodno nisu spremni prihvatiti nižu cijenu.

Preneseno iz SD

Dražene ima mjesta i za tebe u špitalu……siguran sam da bi ti doktor osigurao poseban tretman…pošto se redovno javljaš kad te nitko ne zove ti bi mogao glumiti veliki drveni sat na kraju hodnika [smiley]

ps: šala mala

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

E tako se piše na forumu malo šale nikome ne škodi… [thumbsup]

Hodam po selu i nosim gitaru…cijelo selo misli stigo Elvis Presley!

Uživajte!

Think twice befor investing , dont rush in any stock , dont be greedy



korisniče golubv,
pa i nisam ti ja neki dotur kad tebe ne mogu izliječiti [wink]

Počni od sebe pa ako vidimo pozitivne pomake sami ćemo dojuriti u tvoju ordinaciju [smiley]. Za sad si na slabom glasu [undecid]
[/quote]
——————————–

bolje vrabac u ruci nego golub na grani [wink]

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

vidim da poltroni praška za pecivo revno odrađuju glancanje zvijezde, kužimo se drO… [tongue],

al neće vam to pomoći da ljetna zajebancija odradi svoje po cijenu dionice [wink]

Renato izgubio živce i izletio vanka, nema više famozne osmice. A mogao je još malo pričekati pa kud puklo. Obično se preokret desi kad već izgubiš nadu….

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

a zato imamo novog taubeka u top10 [thumbsup]

…A Golub nam uletio u top10…[thumbsup]
Sad jel to dobro il ne za dionicu, vrijeme ce pokazati.

Meni odgovara i privatizacija i stečaj. Ali stečaja 100% neće biti jer je imovina firme 10 puta veča od obveza. Poslovati s blokiranim računom ne mogu….znači prodaja. Očekujem barem nominalnu vrijednost dionice, svaka kuna više od toga meni super…a vama? [proud]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

Malo pregrupiranje…
Golube, stečaj nikom nebi mogo odgovarat jer tek tad bi bio zarobljen a i pitanje bi bilo veliko sto bi i koliko ostalo kome, zato nadajmo se svi da ga neče biti! Najzadovoljniji stečajem bi bila ZL jer u tom slučaju najbolje prolaze, a sad koliki je interes države da na teret manjih dobivaju veči neznamo, al sigurno je jedno da nakon i što prodaju zemlju i drugu daju u zamjenu za dugovanja, ostaje gomila radnika bez polovice zemlje koji nastavljaju proizvodit nove gubitke..
Štrajk je siguran krajem tjedna kažu sami radnici, I kakva je budučnost firme???

Možda sam pretjero u svom obratu iz umjerenog optimiste u teškog pesimistu, ali kad su mi neki ljudi otvorili oči sve ukazuje na to!!
Ponovo govorim ja bih bio najsretniji da sam u krivu!!!

New Report

Close