KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ovdje onim P/B*P/S se isto dobiju ne loši rezultati šta ne?jel zna netko ispod koliko je to dobro?
doduše Dioki ima najbolji umnožak,pa mi to malo kvari koncepciju [undecid]

KAD NEMA BOOKA, NEMA NI DRUKA!

S obzirom da su se ovdje protezale priče o cijeni dionice od cca 5.500,00 kn pa sve do 7.000,00 kn koliko je bila početna cijena AUDIO-a na zadnjem natječaju za privatizaciju, malo sam ovih dana razmišljao koliko je sve to realno. Iz tog razloga sam malo pogledao koliko je je IKEA plaćala zemljište u Rugvici pokraj Zagreba za izgradnju svojeg trgovačkog centra. IKEA je zemljište bez ikakve infrastrukture od 400.000 m2, od čega je 250.000 m2 poljoprivedno platila 26.000.000,00 eur, ili 65,00 eur po m2, tj. 195.000.000,00 kn sveukupno.
Kada bi se ovakva niska cijena uzela za cca 700.000 m2 građevinskog i poljoprivednog zemljišta u posjedu KSST-a sveukupna cijena bi bila cca 341.250.000,00kn, tj. cijena po dionici bi izosila cca 3.000,00 kn.
Uz to u vlasništvu KSST-a imamo i sveukupno 238.000 m2 staklenika (ako sam dobro izvukao podatak), Ako uzmemo cijenu od cca 60,00 eur po m2 staklenika (jer cijene staklenika iznose i do 120,00 eur po m2) to iznosi cca 950,00 kn po dionici. Dakle sveukupno minimalno cca 3.950,00 kn po dionici, uz ovakvu diskontiranu cijenu zemljišta, jer pogledajte na kakvoj lokaciji je Rugvica, a na kakvoj KSST.
Ponavljam htio sam samo procjeniti koliko bi mogla iznositi minimalna cijena, ako se uzmu u obzir sve ostale činjenice koje mi se sada ne daju ovdje navoditi, cijena od cca 5.500,00 kn uopće nije nerealna, IMHO.
Ovo nije nagovor ni na kupnju, ni na prodaju [smiley]

Hah, a ja sam ipak dobro prodala znaci, po 1500 onaj dan prije nego je odletila .. sad opet leti ali u suprotnom smjeru .. ako sutra Ingra nastavi prema dolje ovo bi moglo gore ili ?

Mislim, tak sam pročitala na onom drugom forumu, da je netko danas prodavao KSST zbog Ingre … Djizzz, a ja sam mislila da sam ja početnica.. mislim dečki tek da vam se pohvalim – sa 6 KSST i jos par tis kn sam kupila 3xxx Ingre i prodala danas. Sutra si mislim opet kupiti 6 KSST, i ostaje mi jos .. Računajte sami momci
Vaša Vivijen [kiss] [wink]

Vaš link

Vaš link

utorak, 28.veljače 2012

Kaštelanski staklenici:

Radnici planiraju štrajk i prosvjede u Zagrebu (FOTO)
Zbog neisplate zaostalih plaća radnici Kaštelanskih staklenika u utorak su prosvjedovali u krugu svoje firme, a pripremaju se i na odlazak u Zagreb gdje planiraju prosvjedovati pred Agencijom za upravljanje državnom imovinom. Na sastanku koji je polovinom mjeseca održan u Zagrebu, između predstavnika sindikata i Uprave Kaštelanskih staklenika s ravnateljem AUDIO-a, dogovoreno da će se do prošlog petka, 24. veljače, radnicima isplatiti dvije i pol plaće, a da će im ostatak biti isplaćen do 15. ožujka.

– Ta je odluka 16. veljače stopirana dok se ne odrede kriteriji za isplatu plaća radnicima u firmama koje su u većinskom vlasništvu države. To je razočaralo i mene i radnike. Vratio sam se s tog sastanka s dogovorom koji je zadovoljavao radnike, a onda je sve propalo.

Jučer su radnici spontano obustavili rad, nisu radili danas, a neće ni sutra. Danas sam dobio informaciju da će biti isplaćene tri plaće, ali radnici ne žele nastaviti s radom dok ne dobiju novac ili barem pisanu garanciju da će novac zaista biti uplaćen na dogovoreni datum. Predsjednik Uprave je naše zaključke poslao ravnatelju AUDIO-a, ali još nije dobio nikakav odgovor – kazao je Ivica Blažević, sindikalni povjerenik u Kaštelanskim staklenicima.

Cilj je obaviti restrukturiranje firme i pripremiti natječaj za privatizaciju. Ako bude potrebno, radnici će na prosvjede i u Zagreb, a sutra planiraju provesti referendum za organiziranje štrajka.

INES BRAJE

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].


Vaš link

Proizvode hranu, a gladuju. Ovo jos nisam vidio.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


utorak, 28.veljače 2012

Kaštelanski staklenici:

Radnici planiraju štrajk i prosvjede u Zagrebu (FOTO)
Zbog neisplate zaostalih plaća radnici Kaštelanskih staklenika u utorak su prosvjedovali u krugu svoje firme, a pripremaju se i na odlazak u Zagreb gdje planiraju prosvjedovati pred Agencijom za upravljanje državnom imovinom. Na sastanku koji je polovinom mjeseca održan u Zagrebu, između predstavnika sindikata i Uprave Kaštelanskih staklenika s ravnateljem AUDIO-a, dogovoreno da će se do prošlog petka, 24. veljače, radnicima isplatiti dvije i pol plaće, a da će im ostatak biti isplaćen do 15. ožujka.

– Ta je odluka 16. veljače stopirana dok se ne odrede kriteriji za isplatu plaća radnicima u firmama koje su u većinskom vlasništvu države. To je razočaralo i mene i radnike. Vratio sam se s tog sastanka s dogovorom koji je zadovoljavao radnike, a onda je sve propalo.

Jučer su radnici spontano obustavili rad, nisu radili danas, a neće ni sutra. Danas sam dobio informaciju da će biti isplaćene tri plaće, ali radnici ne žele nastaviti s radom dok ne dobiju novac ili barem pisanu garanciju da će novac zaista biti uplaćen na dogovoreni datum. Predsjednik Uprave je naše zaključke poslao ravnatelju AUDIO-a, ali još nije dobio nikakav odgovor – kazao je Ivica Blažević, sindikalni povjerenik u Kaštelanskim staklenicima.

Cilj je obaviti restrukturiranje firme i pripremiti natječaj za privatizaciju. Ako bude potrebno, radnici će na prosvjede i u Zagreb, a sutra planiraju provesti referendum za organiziranje štrajka.

INES BRAJE

Prosto je nevjerojatno koliko neki članovi foruma ovdje kod nas vješto manipuliraju informacije i nagadjanja iz medija ..

Milslim "Korisniče" Oetker da je ova vijest ipak lošija nego nam ju želite prikazati .. mislim , dajte ljudi, radnici spremaju štrajk jer firma nema ni za plaće a vi onda podebljate nagadjanje nekog novinara o privatizaciji koje je možda netko i zamolio da se doda u članak… nemam riječi,pa svi znamo da se ovdje planira privatizacija već godinama, po čemu je to nova vijest.. Bolje nam napišite molim Vas onda kada i po kojoj cijeni kad Ste nam tako stručno ovo citirali . Hvala [kiss]

http://www.2shared.com/photo/owuhFYON/KSST.html

He who overcomes others is strong, but he who overcomes himself is mighty.

http://slobodnadalmacija.hr/Split-%C5%BEupanija/tabid/76/articleType/ArticleView/articleId/165768/Default.aspx

»Na sastanku u AUDIO-u uspjeli smo dogovoriti dugoročno rješenje – Kaštelanski staklenici idu u restrukturiranje. Doznajem da je Uprava već pripremila svu potrebnu dokumentaciju kako bi se raspisao natječaj za privatizaciju. Čeka se samo procjena sudskog vještaka o vrijednosti tvrtke i njezinih nekretnina. Nakon zelenog svjetla Upravnog vijeća, više nema nikakvih zapreka da Kaštelanski staklenici prekinu višegodišnju agoniju«, poručuje Blažević.
Vaš link

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

Brate koja rupa do 2000, možda smo sutra tamo, hvata se zalet.

New Report

Close