KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



@Smart

ako je država… a država smo… Ti, ja, mi, vi, oni tj. svi građani RH…. večinski vlasnik KSTT… čije vlasništvo… je xy m2 poljoprivrednog zemljišta KSST…?

Vlasništvo dioničara KSST-a! Ti kao građanin RH nemaš pravo glasa, niti čega drugog u KSST ako nisi dioničar, a vrlo jednostavno se vidi da nisi!

Puno lakše je pričati o novcu nego ga stvarati - Voltaire




@Smart

ako je država… a država smo… Ti, ja, mi, vi, oni tj. svi građani RH…. večinski vlasnik KSTT… čije vlasništvo… je xy m2 poljoprivrednog zemljišta KSST…?

Vlasništvo dioničara KSST-a! Ti kao građanin RH nemaš pravo glasa, niti čega drugog u KSST ako nisi dioničar, a vrlo jednostavno se vidi da nisi!
[/quote]

Mislio sam da si ipak malo više pomodaniji… upućeniji u Ustav, Zakone i podzakonske akte RH… sada se vrlo jednostavno vidi da ipak možda nisi…. ponavljam pitanje…tko je večinski vlasnik KSST…?

@smart
nije to nacin razgovora na ipak nekom minimalnom nivou.
niti u nekoj neobaveznoj komunikaciji a kamoli u biznisu.
naime vidim u tvojim postovima da poprilicno kuzis igru ovdje.
ali u isto vrijeme da si poprilicno subjektivan i unosis previse emocija tu.
pogotovo na ovom izdanj gdje tvoji postovi jaaaako ocijkaju sa drukanjem.
nema mjesta emocijama u poslu.
samo razum, hladna glava i logicno rasudjivanje i strpljivost.
inace ces donijeti lose odluke i izgorijeti.
preporucam se, a?

OBJAVA: 09.12.2011
Država kao vlasnik ne daje jasne ciljeve
"Ulazak Hrvatske u EU te liberalizacija tržišta bit će bolna za sva poduzeća u većinskom državnom vlasništvu koja još nisu restrukturirala poslovanje i još uvijek uživaju neke povlastice i zaštitu države…"
http://www.vecernji.hr/biznis/drzava-kao-vlasnik-ne-daje-jasne-ciljeve-clanak-354697


OBJAVA: 09.12.2011
Država kao vlasnik ne daje jasne ciljeve
"Ulazak Hrvatske u EU te liberalizacija tržišta bit će bolna za sva poduzeća u većinskom državnom vlasništvu koja još nisu restrukturirala poslovanje i još uvijek uživaju neke povlastice i zaštitu države…"
http://www.vecernji.hr/biznis/drzava-kao-vlasnik-ne-daje-jasne-ciljeve-clanak-354697

Odličan članak zz, ali za tebe nažalost kontra produktivan!

…Stoga nova vladajuća garnitura što prije treba definirati koje tvrtke država želi zadržati u svom vlasništvu, a koje privatizirati…

—> Ovo je već definirano, KSST žele prodati/privatizirati!

…Dobar koncesionar može iskoristiti potencijal Zračne luke Zagreb, čije tržište može postati čitav svijet, te može dovesti i svoje partnere u ostalim djelatnostima vezanim uza zračni promet. Vjerujem da će nova Vlada prepoznati taj trend – rekao je Peović…

—> Ima neke poveznice sa ZL Kaštela, kao i sa kompletnim zemljištem staklenika koje okružuje ZL, zar ne!? [wink]

Puno lakše je pričati o novcu nego ga stvarati - Voltaire

@Smart
što je za mene produktivno, isplativo itd… zasigurno ja smartno za sebe… najbolje znam… a vezano za tvoju K/P produktivnost na KSST… istu si do sada itekako dobrano pokazao, prikazao, iskazao… biti trenutno u plusu od cca 100%, a ne iskoristiti bivšu priliku, pa biti u plusu od cca 600%… doista treba biti smart…. no, naravno tzv. po tebi… kriv je Čobanković jelda… [lol]



@Smart

što je za mene produktivno, isplativo itd… zasigurno ja smartno za sebe… najbolje znam… a vezano za tvoju K/P produktivnost na KSST… istu si do sada itekako dobrano pokazao, prikazao, iskazao… biti trenutno u plusu od cca 100%, a ne iskoristiti bivšu priliku, pa biti u plusu od cca 600%… doista treba biti smart…. no, naravno tzv. po tebi… kriv je Čobanković jelda… [lol]

Ne znam čemu veselje zz, pa ja sam skoro sve moje dionice ksst prodao između 4.160 i 2.600 kn! Kupio sam, tj. vratio opet sada (nisam gotov), ali retoriku mog pisanja nisam mijenjao nikad! Ne drukam za pad kako bi kupio jeftinije! Pa, zar misliš da sam ja pao sa grane i da me takvi kao ti mogu nadmudriti na burzi, hahah! Dobro obrati pozornost na špekulaciju za koju ste me prozivali, u 4 mjeseca sam samo jednom kupio ksst, a više kako bi zaustavio pad, ne kako bi špekulirao. CCC, zz! [wink]

E sad, zašto sam prodavao samo do 2.600 kn, a ne ispod!? Pa, uvijek sam govorio i pisao ovdje da se po 2.500 kn isplati kupiti KSST i da vrijedi više od te cijene. Ovaj pad što se dogodio na ovu razinu je nevjerovatan jack pot i zaista nisam mislio da će nas netko počastiti sa tako velikim discountom!? Hvala!

Puno lakše je pričati o novcu nego ga stvarati - Voltaire

Eh da!

ULAGANJA Kretanja na tržištu kapitala u 2012. godini

Očekuje nas novi val privatizacije i stranoga kapitala

http://www.vjesnik.hr/Article.aspx?ID=CFF40123-C42C-4FAD-B5BA-F50067DF677B

Nemam ignoriranih, želim sve znati! :-)

neki ljudi jednostavno nista ne kuze… [shocked]
ali ovdje ce biti ko se zadnji smije,najsladje se smije [cool]
[bye]




@Smart

što je za mene produktivno, isplativo itd… zasigurno ja smartno za sebe… najbolje znam… a vezano za tvoju K/P produktivnost na KSST… istu si do sada itekako dobrano pokazao, prikazao, iskazao… biti trenutno u plusu od cca 100%, a ne iskoristiti bivšu priliku, pa biti u plusu od cca 600%… doista treba biti smart…. no, naravno tzv. po tebi… kriv je Čobanković jelda… [lol]

Ne znam čemu veselje zz, pa ja sam skoro sve moje dionice ksst prodao između 4.160 i 2.600 kn! Kupio sam, tj. vratio opet sada (nisam gotov), ali retoriku mog pisanja nisam mijenjao nikad! Ne drukam za pad kako bi kupio jeftinije! Pa, zar misliš da sam ja pao sa grane i da me takvi kao ti mogu nadmudriti na burzi, hahah! Dobro obrati pozornost na špekulaciju za koju ste me prozivali, u 4 mjeseca sam samo jednom kupio ksst, a više kako bi zaustavio pad, ne kako bi špekulirao. CCC, zz! [wink]

E sad, zašto sam prodavao samo do 2.600 kn, a ne ispod!? Pa, uvijek sam govorio i pisao ovdje da se po 2.500 kn isplati kupiti KSST i da vrijedi više od te cijene. Ovaj pad što se dogodio na ovu razinu je nevjerovatan jack pot i zaista nisam mislio da će nas netko počastiti sa tako velikim discountom!? Hvala!
[/quote]

Smarte, smarte… misliš li doista da si mudar…? pročitaj si dobrano još jednom… što si gore napisao/naveo/priložio… te isto usporedi sa svim tvojim postovima od početka 2011….


Procjenite vrijedi li ili ne kad pogledate po kojim cijenama se trenutno sve vodi u knjigama!?

1) RESNIK – 213.407 m2

a) 75.770 m2 građevinsko
b) 137.637 m2 poljoprivredno (u prenamjeni)

Ukupno vrijednost u bilanci = 723,00 kn/m2

2) KNEŽINE – 257.858 m2

a) 257.858 m2 poljoprivredno

Ukupno vrijednost u bilanci = 119,20 kn/m2

3) KAŠTELA – 158.275 m2

a) 56.334 m2 građevinsko
b) 101.941 m2 poljoprovredno

Ukupno vrijednost u bilanci = 312,00 kn/m2

4) BRNIK – 49.417 m2

a) 44.669 m2 građevinsko
b) 2.577 m2 poljoprivredno
c) 2.171 m2 zeleni pojas

Ukupno vrijednost u bilanci = 497,26 kn/m2

5) POLJODISKONT – 4.350 m2

a) 4.350 m2 građevinsko

Ukupno vrijednost u bilanci = 1.100 kn/m2

6) KULDROVAC – 9.516 m2

a) 9.516 m2 građevinsko

Ukupno vrijednost u bilanci 1.090 kn/m2

Sveukupno, trenutna vrijednost u bilanci 693.219 m2 = 449,21 kn/m2 ili 2.741,35 kn po dionici.


Što znači da Resnik, Kaštela, Knežine i Brnik vrijede najmanje duplo više od cijene iskazane u bilanci. Približno realnu vrijednost imaju samo ove dvije manje parcele, a i to je za Dalmaciju jako jako prenisko!!! Ljudi moji, trenutna cijana na burzi daje vrijednost zemljišta KSST od 196 kn/m2 ili 26 eura/m2!!!

Nemam ignoriranih, želim sve znati! :-)

KSST i eventualni porez na kapitalnu dobit

zadnja cijena 1.200
prosjećna godišnja cijena 3.1xx
vaša ulazna cijena ?

Koja će biti važeća kao početna za obraćun,ne možemo znati.Državi odgovara zadnja,onima koji su ulazili visoko da bude individualna tj za svakoga prosjećni ulaz.
I zato vi koji ste ušli visoko nebi smjeli prodavati,vi koji ste ušli nisko nebi trebali prodavati jer
će možda biti godišnji prosjek tj 3.100′ kn pa biste ostvarili gotovo 400 kn poreznog odbitka.
Tko bi ovo ipak mogao prodavati.Pa netko tko mora za kruh.
Za vas koji ste unutra ćeka je najbolja varijanta,a kupnja za strpljive koji vjeruju u rasplet sa
heyendom.
Nemam dionice KSST.

Želim vam da med i mlijeko poteču u potocima!

New Report

Close