KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Procjenite vrijedi li ili ne kad pogledate po kojim cijenama se trenutno sve vodi u knjigama!?

1) RESNIK – 213.407 m2

a) 75.770 m2 građevinsko
b) 137.637 m2 poljoprivredno (u prenamjeni)

Ukupno vrijednost u bilanci = 723,00 kn/m2

2) KNEŽINE – 257.858 m2

a) 257.858 m2 poljoprivredno

Ukupno vrijednost u bilanci = 119,20 kn/m2

3) KAŠTELA – 158.275 m2

a) 56.334 m2 građevinsko
b) 101.941 m2 poljoprovredno

Ukupno vrijednost u bilanci = 312,00 kn/m2

4) BRNIK – 49.417 m2

a) 44.669 m2 građevinsko
b) 2.577 m2 poljoprivredno
c) 2.171 m2 zeleni pojas

Ukupno vrijednost u bilanci = 497,26 kn/m2

5) POLJODISKONT – 4.350 m2

a) 4.350 m2 građevinsko

Ukupno vrijednost u bilanci = 1.100 kn/m2

6) KULDROVAC – 9.516 m2

a) 9.516 m2 građevinsko

Ukupno vrijednost u bilanci 1.090 kn/m2

Sveukupno, trenutna vrijednost u bilanci 693.219 m2 = 449,21 kn/m2 ili 2.741,35 kn po dionici.

Puno lakše je pričati o novcu nego ga stvarati - Voltaire

pa što to pričaš drugima……šuti i potiho se krcaj…..


Vidim da je stres test otkrio puno onih koji aktivno prate ovu dionicu.

Moj predvidanja za 2012:

Resnik – ZLS (prodaja ili koncesija),
Kaštela – IKEA,
Knežine – Staklenici.


Pa, stres test je donekle pobudio zanimanje za nju, a to je bila i namjera stres testa, probuditi malo likvidnost. Bilo bi još bolje, kad bi na prodaji bilo većih količina, ali po nižim cijenama. No, ako zatreba bit će još stres testova, ne brini!

Što se tiče ovoga što si naveo, opet ponavljam, KSST nije državno poljoprivredno zemljište, već d.d. u kojem je država većinski vlasnik. Dakle, koncesija na zemljištu u vlasništvu ksst nije moguća! Razlika je ogromna, za onoga koji razumije kako funkcionira d.d., a kako državno vlasništvo. Za onoga koji ne razumije, ne mogu mu pomoći!


pa što to pričaš drugima……šuti i potiho se krcaj…..

Nikome nisam rekao da se krca, samo sam stavio trenutnu vrijednost zemljišta iz knjiga KSST!

Puno lakše je pričati o novcu nego ga stvarati - Voltaire

dobro dobro što se odmah ljutiš……dok si brojio nekretnine izgledao si ko plavi kad je brojio ingrine poslove do 2025.g pa je sad ingrica na 2% onoga što su mirovinci plaćali……

@spiderman

"Gledam i čudim se!? Opet se ponavlja onaj stari sindrom tržišta, neće nitko po ovim cijenama, a poslije će htjeti svi po duplo ili troduplo većim!? Nikako da skužim, zašto se investitori tako ponašaju?"

"Zato i kažem, nikako ne razumijem na koji način ljudi zarađuju na burzi? "

pa ako ovo doista ne razumijes spidy onda mi je zao ali se bojim da ti moram reci da ne znam sta trazis na burzi.

naime za zaraditi na burzi recept je vrlo jednostavan, i evo voljan sam ga podijelti sa svima javno.

treba samo, ni manje od toga, ni vise od toga…….. kupiti neku dionicu po jednoj cijeni….a onda je prodati po vecoj cijeni….bez obzira o kojoj apsolutnoj cijeni dionice je trenutno rijec.

postao sam vec prije koliko je sentiment trzista krucijalan u ovom poslu.

dionicu ces platiti 10.000 kuna ako mislis da ce u slijedecem razdoblju rasti.

isto tako neces je platiti ni 1.000 ako smatras da ce u slijedecem razdoblju padati.

tutto qua – rekli bi talijani. vrlo jednostavno 🙂

molio bi da me sad odmah ne popljuvate na prethodni post, naravno malo sam banalizirao za potrebe ove konkretne dionice KSST.
(kao sto vidim da ste me vec poljuvali dok sam ja ovo pisao hehehe 🙂

postoje i drugi razlozi za kupnju neke dionice. npr to ja zovem dividendaska taktika..
ako neka firma ima godisnju dobit recimo 15 posto vrijednosti i daje to u dividendi svake god, onda me bas briga koliko je njena trenutna cijena.
moze bit veca, moze bit manja, moze rast, moze padat, briga me….samo ti meni svake god daj mojih 15 posto na moja ulozena sredstva i ja zadovoljan.

i kao treci razlog zbog kojeg kupujemo a mislim da je to i glavni kamen spoticanja ovdje na KSST, bi bila tkzv "realna" cijena dionice.
kolika je realna cijena neke firme tj dionice mozda najbolje pokazuje primjer ATPL.
vrijednost firme ATPL trenutno po ovoj cijeni dionice je cca 1300000 komada*330 kuna=430 milijuna kuna, odnosno cca 58 milijuna eura.
SAMO KESA u blagajni ATPL trenutno ima vise od toga. a SVAKI novi panamax vrijedi skoro toliko.
a ATPL ima 10-ak panamaksa!
a ipak na ovoj cijeni od 330 kuna nitko ne kupuje! eto toliko o "realnoj" cijeni dionice.

Hahahah, svašta! [lol]

Puno lakše je pričati o novcu nego ga stvarati - Voltaire



HITNE MJERE KOJE NE MOGU ČEKATI
Zadaća nove vlade: Pročitajte prvih 30 odluka koje će nam promijeniti život

15. Državno poljoprivredno zemljište neće se privatizirati nego će se davati u koncesije

http://www.jutarnji.hr/prvih-30-odluka-koje-ce-nam-promijeniti-zivot/995615/

Da, samo što ovo nije državno poljoprivredno zemljište zz!!!

Ovo je dioničarsko društvo, koje u svom vlasništvu ima dio poljoprivrednog zemljišta, a dio građevinskog zemljišta. Nema nikakve veze sa navedenim! Jedino moguće rješenje za KSST je privatizacija, kao i za sve tvrtke u većinskom vlasništvu države.
[/quote]

par zar KSST nisu privatizirane… mislim… budući da su d.d. ….?


Hahahah, svašta! [lol]

[lol]
jest… baš svašta su novine… baš ne tako davno pisale… :
U Udruzi ih drže odgovornima zbog ustrajanja na nezakonitoj prodaji imovine RH iako su otpočetka znali da je zemljište državno, a ne “Kaštelanskih staklenika”. Lažno su tvrdili da je zemljište građevinsko, a danas traže njegovu prenamjenu iz poljoprivrednog u građevinsko.
http://www.slobodnadalmacija.hr/Split-%C5%BEupanija/tabid/76/articleType/ArticleView/articleId/133995/Default.aspx

dajte se manipulatori maknite sa kupnje da padne ovo ispod 900kn

Think twice befor investing , dont rush in any stock , dont be greedy


par zar KSST nisu privatizirane… mislim… budući da su d.d. ….?

Ti si sigurno neki plejbojev alijas, nema druge!?


[lol]
jest… baš svašta su novine… baš ne tako davno pisale… :

U Udruzi ih drže odgovornima zbog ustrajanja na nezakonitoj prodaji imovine RH iako su otpočetka znali da je zemljište državno, a ne “Kaštelanskih staklenika”. Lažno su tvrdili da je zemljište građevinsko, a danas traže njegovu prenamjenu iz poljoprivrednog u građevinsko.

Iz novina, također ne tako davno!

"Udruga je na dan održavanja skupštine primila obavijest Županijskog državnog odvjetništva u Splitu, u kojemu navode da su zakonite sve radnje oko procjene zemljišta u temeljni kapital Kaštelanskih staklenika izvršene 2000. godine!"

"DORH upozorava udrugu na mogućnost progona zbog neutemeljene prijave kaznenog djela!"

zz [wink]

Puno lakše je pričati o novcu nego ga stvarati - Voltaire

@Smart
ako je država… a država smo… Ti, ja, mi, vi, oni tj. svi građani RH…. večinski vlasnik KSTT… čije vlasništvo… je xy m2 poljoprivrednog zemljišta KSST…?

New Report

Close