KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ulaganje u ovo zlato je ok ali dati ga na čuvanje lopovima nije mudro.. Možda sam malo pretjerao sa ovim lopovi ali i zlato je ovdje metafora.. Svaka čast Smartu, to je način na koji se dioničari trebaju brinuti za svoju imovinu. Da se to češće događa bilo bi nam svima bolje i to ne samo na tržištu kapitala. Dioničari moraju kontrolirati upravu i paziti na svoju imovinu. Nije važno ako i imaju samo mali postotak vlasništva ali to je privatna imovina i imaju pravo znati sve što se s njom zbiva. Uprava je tu samo da upravlja imovinom dioničara i to moraju shvatiti, a državne institucije bi morale one koji tom imovinom ne gospodare kako treba i namjerno ili nenamjerno je otuđuju ili uništavaju tretirati kao metaforu s početka teksta.. Nisam mislio na zlato 🙂

Jedini smisao trgovačkog društva je stvaranje nove vrijednosti i dobiti njegovim vlasnicima. KSST je godinama sve samo ne to (i mnoge druge firme) i vrijeme je da se o promijeni. Ukoliko država ovdje kao većinski vlasnik ima neke druge interese neka pretvori KSST u socijalnu ustanovu ili javno poduzeće!! Zašto bi KSST čuvao zemlju za ZL, nek se zaduže pa otkupe sve što im treba. A proizvodnju se može zadržati samo ako je isplativa, nikako drugaćije. Nedopustivo je da se na teret privatnog vlasništva koje se pomalo čerupa održava neka socijala.

Hvala drazenni, upravo to. No, nije mi jasno da na skupštinu društva dođem samo ja i još jedan veći dioničar, a svi znaju tražiti svoja prava koja ničim nisu zaslužili!!! Potom jedini ja postavljam pitanja upravi i revizoru, tražim da nam se razjasne neke stvari, a Audio i predjsjednik NO se čude svemu!? To mi nije toliko ni čudno, nemaju oni blage veze sa mozgom! Na kraju me u ponedjeljak predsjednik NO zvao doma na telefon i molio da mu pomognem "shvatiti" neke stvari, kao i kako sam došao do njih. Mislim, čovjek mi se učinio ok, ali to je trebala biti njegova domaća zadaća prije nego je zasjeo u fotelju, a ne poslije! Nema problema, ja ću im pomoći u svemu za dobrobit svih nas, ali se čudim njihovoj površnosti!?

Radnici ne hebu 2% firmu, većina ih je stalno na bolovanju, a kad je najveći posao u staklenicim, svi bježe doma raditi privatno, hebeš ovo, nije moje kažu!? KSST koristi samo 15% kapaciteta, ubija ih ogromna količina neiskorištenig zemljišta, a ZL misli da je sve to njihov dućan. E, pa nije, nego moje! Zato nedam i neću dati da se tako bahato odnose prema mojoj imovini. Neka se u svojoj kući tako ponašaju, ovdje neće, pa koliko god me to koštalo!

Još samo nešto o sindikatima, šljam najobičniji!

Puno lakše je pričati o novcu nego ga stvarati - Voltaire

Ja se ne brinem za svoje dionice KSST, jer imam Smarta koji je ovdje najveća faca.
Jedini se trudi.

Smart svaka ti čast!

Smarte

Što je, je Svaka čast!
A za informacije hvala i držim fige za to!! [pray]

Vidite kako sve polako sjeda na svoje mjesto, evo i Audio je počeo davati izvještaje sa sjednica UV. Nijedan pritisak nije bezkoristan, ako ima čvrsto uporište!

23.11.2011.
Priopćenje 16.sjednice Upravnog vijeća
http://www.audio.hr/priopcenje-16sjednice-upravnog-vijeca.aspx

Puno lakše je pričati o novcu nego ga stvarati - Voltaire

pump and dump

Think twice befor investing , dont rush in any stock , dont be greedy


Smarte

Što je, je Svaka čast!
A za informacije hvala i držim fige za to!! [pray]

možda neki koji su zbog njega sada na -70% i izvuku koju kunu nazad????

pisanje na forumu nije savjet za ulaganje, niti za kupoprodaju dionica ili drugih financ.-instrumenata!

rade6,
nije Smart kriv što ljudi ne rade svoj posao (vlada,AUDIO,lokalna samouprava). Nije Smart naručio procjenu ksst-a, te istu slavodobitno obznanio svom puku. Nije Smart natjerao ZLS da napiše pismo namjere za kupnju dijela zemljišta na Resniku. Nije Smart radio GUP Kaštela, onako kako odgovara dioničarima ksst. Nije Smart zaslužan, zato što ksst raspolažu sa tako lijepim komadom zemlje uz more.Smarta osobno ne poznam, pa ako griješim za sve gore navedeno, onda Smart jači si od vlade i države, preporuči mi još koju ovakvu priliku.

Hajde nek je i ovo pocelo:
http://www.novilist.hr/Vijesti/Crna-kronika/Uhiceni-bivsi-sefovi-Kamenskog-Antun-Crlenjak-i-Davor-Vlajcevic


…Još samo nešto o sindikatima, šljam najobičniji!

24.11.
…Iako se u početku činilo da američki poduzetnik ima potporu sindikata u Dalmacijavinu, kako je proces njegovih pregovora s Audijem napredovao, tako su rasle tenzije s čelnikom sindikalista Lukicom Bucatom. Na kraju se dogodila apsurdna situacija; radnici su stali na stranu budućeg vlasnika, a sindikalist je optužen da preko tvrtke ESOP, koja je također dala obvezujuću ponudu za otkup dionica Dalmacijavina, radi zapravo za sadašnju Upravu koja je pokušala „minirati“ Berkowitza…

http://www.business.hr/kompanije/berkowitzu-drzava-otpisuje-900-milijuna-kuna-duga-dalmacijavina

Puno lakše je pričati o novcu nego ga stvarati - Voltaire

Što se tiče Dalmacijavina, još mi uvijek nije jasno kako se tako lako prešlo preko toga da smo oprostili gotovo milijardu kuna duga državi! Sve pod okriljem spašavanja dvjesto radnih mjesta. Hej, to je tisuću miliona! Više nego cijelo zemljište Kaštelanskih staklenika. Nevjerojatno. Koliko će samo poreznim obveznicima trebati da to ponovno skupe. Jao, jao.

altay,
Nema šta oni sada nebi napravili, samo da dobiju izbore!

Nemam ignoriranih, želim sve znati! :-)

New Report

Close