KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Znalac3 Cestar je prolazan, kao i ti. Samo bajbukana s pogledom na Marjan ostaje na istom mjestu. Srdačan pozdrav

Bravo spidere za ovaj zadnji post!
Vidite da se moze realno pisati, a ja vam necu reci da sta sad pisete kad ste prodali?

A ima i dalje: racun ksst je blokiran duze od zakonskog roka?!
Prijeti li ksst stecaj, a narocito dolaskom nove vlasti koja ce sve lijepo po zakonu??

Cinjenica je da se sve odigralo "za njih", dva natjecaja su propala i stiska se obruc!

Smart, ova tvoja teorija ne drži vodu zbog događaja koji slijede. GUP če se izglasati ovaj ili najkasnije slijedeći mjesec. Postavlja se pitanje zašto bi HDZ odradio gotovo sve (donosio zakone, napravio kvalitetnu procjenu za prvi krug…) da bi sve zapelo na GUP-u? Mislim da je g.Rajić dobio "mig" od lokalnih močnika (mutni tipovi), da tu nije poželjan, te tipove sam već ranije spominjao. Nakon toga je cijela privatizacija nastavljena pomalo kaotično. HDZ-u bi prodaja ksst-a od 7000 Kn po dionici donijela minimalno 5% glasova na izborima, zar mislite da oni to ne bi iskoristili? Problem je lokalna graditeljska mafija i ako nju ne raskrinkamo ostat ćemo bez novaca.




a) Cestar – kolateral zemlja:
Vaš link

Sve ovo Zračna luka vrlo dobro zna!


Pazi ovo, uh i ja se nekad malo pogubim ovdje!?

Dakle, na jednoj čestici Kaštelanskih staklenika od 10.007 m2 sa staklenikom se upisao Cestar u iznosu od 294.984,10 eura, što iznosi 29,48 eura/m2!

Na drugoj potpuno istoj u vlasništvu Zračne luke je upisan HBOR, ali u iznosu od 4.870.511,92 eura, što iznosi 486,71 eura/m2!

Znači, zemljište od Kaštelanskih staklenika vrijedi 29,48 eura/m2, dok zemljište iste veličine i namjene odmah do ovoga u vlasništvu Zračne luke vrijedi 486,71 eura/m2! [pray]
[/quote]
ovo treba u medije i kao pitanja na izbornim suceljavanjima-jel mora da ima jos posla za raskrinkavanje korupcije.to je ono sto sm pisao:kako ksst ne moze dobiti povoljan kredit kratkorocno uz normalnu procjenu zemljista a ZL moze-bilo od HBOR ili od HPB a svi su u drzavnom vlasnistvu? nego moraju ic kod cestara opo 10 %.to je drzavi -vlasniku u interesu?

i priupitati ih za poslovni plan za 2012 i procjenu rizika za nerealizaciju istog kao i objasnjenje gubitaka od 2007



…dok zemljište iste veličine i namjene odmah do ovoga u vlasništvu Zračne luke vrijedi 486,71 eura/m2! [pray]

Valjda će svima sada biti jasnije odakle procjena 7.000 kn po dionici i koliko zaista vrijede Kaštelanski staklenici! Igre za malu djecu i ostale čarolije Zračne luke oko KSST stavite sa strane!
[/quote]
ha niosta ,onda cemo im po tih 486 Eura prodati zemljiste 😉 idemo na skupstinu predloziti to[thumbsup]


Naravno da nije cijena bila u pitanju, ovo je samo igra i predstava za javnost. U veljači 2011.g., kad se već znalo da je pokrenut postupak privatizacije, iz ZL Split su Benzonu odmah poslali pismo namjere za kupnju predmetnog zemljišta, ali tada su istakli i cijenu od 50 miliona kuna! Vidio sam to na skupštini!!!
Poslije toga je Benzon kumio po tadašnjem HFP da mu dopusti prodaju te parcele, a Duvnjak mu nije dao! Tek sada, kad su "slučajno" malo otegli privatizaciju, KSST su kao doveli u situaciju da moraju to prodati i restrukturirati staklenike za daljnu prodaju. Oni nisu izmjenili GUP u ožujku po obećanju, jer bi netko kupio KSST u prvom natječaju, a poslije tražio od Zračne luke realnu cijenu za zemljište i to se državi nebi isplatilo. Extra!

ma drzava je u svim subjektima glavna-treba podignut glas i podviknut na drzavu da rijesi stvar u svom dvoristu jer inace radi protiv sebe a za cestare,strane bamke i ostale privatne parazite .u medije sa svim! [angry]


A ima i dalje: racun ksst je blokiran duze od zakonskog roka?!
Prijeti li ksst stecaj, a narocito dolaskom nove vlasti koja ce sve lijepo po zakonu??

Račun nije blokiran, a tko bi to mogao predložiti stečaj?

1) Radnici?
– Nikome bolje nego njima, nitko ništa ne radi, a godinama dobivaju plaću za to i njima staklenici nisu dužni ništa!

2) Agrofructs?
– Upisan na zemljište višestruko vrijednije od pozajmice!

3) Cestar?
– Upisan na zemljište višestruko vrijednije od pozajmice!

4) Država?
– Aha, kako da ne, to bi bio presedan!

Dakle, ovdje nema nikakvih mogućnosti za stečaj, o čemu ti pričaš!? Pa, nekoliko puta je spomenuto od svih strana, da je ukupna zaduženost niti 20% kapitala, a nakon restrukturiranja bi mogla pasti ispod 10%. Znaš neku tvrtku u HR sa tim pokazateljima zaduženosti? Ja ne, ali da treba nešto hitno napraviti, treba!

EDIT: 3 sekunde poslije sam dobio jedinicu, nema šta netko se silno trudi! [tongue]

Puno lakše je pričati o novcu nego ga stvarati - Voltaire



A ima i dalje: racun ksst je blokiran duze od zakonskog roka?!
Prijeti li ksst stecaj, a narocito dolaskom nove vlasti koja ce sve lijepo po zakonu??

Račun nije blokiran, a tko bi to mogao predložiti stečaj?

1) Radnici?
– Nikome bolje nego njima, nitko ništa ne radi, a godinama dobivaju plaću za to i njima staklenici nisu dužni ništa!

2) Agrofructs?
– Upisan na zemljište višestruko vrijednije od pozajmice!

3) Cestar?
– Upisan na zemljište višestruko vrijednije od pozajmice!

4) Država?
– Aha, kako da ne, to bi bio presedan!

Dakle, ovdje nema nikakvih mogućnosti za stečaj, o čemu ti pričaš!? Pa, nekoliko puta je spomenuto od svih strana, da je ukupna zaduženost niti 20% kapitala, a nakon restrukturiranja bi mogla pasti ispod 10%. Znaš neku tvrtku u HR sa tim pokazateljima zaduženosti? Ja ne, ali da treba nešto hitno napraviti, treba!

EDIT: 3 sekunde poslije sam dobio jedinicu, nema šta netko se silno trudi! [tongue]
[/quote]
5) Dioničari


Pa, nekoliko puta je spomenuto od svih strana, da je ukupna zaduženost niti 20% kapitala, a nakon restrukturiranja bi mogla pasti ispod 10%. Znaš neku tvrtku u HR sa tim pokazateljima zaduženosti? Ja ne, ali da treba nešto hitno napraviti, treba!

Prema podatcima iz 3Q2011 izvješća (MojeDionice), stavka Ukupni dug (kratkoročni+dugoročni)/kapital za sve dionice do uključujući KSST:

1. LCDS-R-A 3,18%
2. JNAF-R-A 5,48%
3. ZTNJ-R-A 6,90%
4. LRH-R-A 11,43%
5. HT-R-A 12,55%
6. SLDM-R-A 13,19%
7. ADRS-P-A 16,36%
8. ADRS-R-A 16,36%
9. LKPC-R-A 17,51%
10. ERNT-R-A 17,55%
11. RIZO-R-A 19,05%
12. PLAG-R-A 19,95%
13. BLKL-R-A 20,35%
14. TUHO-R-A 21,49%
15. ACI-R-A 23,30%
16. ATLN-R-A 25,96%
17. HMAM-R-A 28,54%
18. INDG-R-A 28,59%
19. ZVZD-R-A 30,05%
20. LKRI-R-A 30,98%
21. ARNT-R-A 33,29%
22. KSST-R-A 33,99%

shefe,
Prije nego su nedavno ubacili porezni dug, koji su zaboravljali godinama stavljati u bilancu, zaduženost na kapital je bila oko 15% i to skoro sve kratkoročni dug! Sada je zbog tih "zaboravljenih" 30 miliona naravno porasla. No, ostavimo to za procjeniti nakon prenamjene i izmjena GUP-a. Da ne govorim, nakon prodaje dijela Resnika. Dug na kapital će biti ispod 10%.

Naravno, sve je to potpuno nebitno, jer je poslovanje 0 i kad bi ovako nastavili, sve bi brzo opet nabili na tih 30%. Žalosno, ako računaš da tadašnji Jadro (sad KSST), nije mogao proizvesti dovoljno povrća, koliko je tržište trebalo!!! Hitna transparenta prodaja, sve drugo je agonija!

Puno lakše je pričati o novcu nego ga stvarati - Voltaire

sta znaci ovo 2H na nalozima na kupnji i prodaji?(investor)

svakoga dana u svakom pogledu...

Čudi me što nisi nastavio niz, jer lista je zaista predugačka. Usotalom prodao si svoj kom, pa ne pilaj bespotrebno u kasne noćne sate. Srdačan pozdrav

Nisam nastavio niz, jer je Smart rekao da ne zna za firmu s nižim pokazateljima zaduženosti od KSST, pa sam naveo podatke o svim takvim firmama prema zadnjim izvješćima.
Izvješća mogu biti lažirana ili ne, umanjivana ili uvećavana (vidi kao primjer najnovije DIOK izvješće s nabujalom revalorizacijskom rezervom – ne ulazim u istinitost podataka!), ali su jedini egzaktni pokazatelj poslovanja koje dioničari-neinsajderi imaju na raspolaganju.

Uostalom, kolega, ne znam zašto tako nervozno reagirate i što vas smeta ispravljanje netočnog navoda (čak ni vašeg)? Valjda ste dovoljno uvjereni u svoje ulaganje da vas egzaktni podatci (nikakva naklapanja ili subjektivna mišljenja) ne mogu smesti u tome?!? [smiley]

Smart: Da, valjda će i tu biti revalorizacije zemljišta (kao na DIOK) pa će se omjer dug/kapital popraviti, ali čak i da se smanji na 10%, još uvijek postoje barem 3 tvrtke koje taj omjer imaju manji od 10. Samo toliko.

New Report

Close