KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




zemljište KSST zasigurno po meni i večine ovdjepuno vrijedi i nikada nisam naveo da ne!
No, s obzirom na situaciju u samim KSST, na TK … ZSE i dalje… trenutni je diskont (po mom osobnom sudu…) na KSST još uvijek premali…

Kako to misliš, zemljište puno vrijedi, ali je trenutni diskont premali!? Ne razumijem!?

Stručna procjena je pokazala da to zemljište vrijedi 7.000 kn po dionici, cijena na burzi je 1.500 kn, što znači da je diskont na procjenu vrijednosti skoro 80%!? Po mom mišljenju, spletom okolnosti je cijena daleko ispod svih normalnih vrijednosti, a da ima uvijek onih koji ne znaju cijeniti ono što imaju, tu se slažem. Da nema njih, cijena nikad nebi bila tu gdje je!
[/quote]
To govori kako je procjena kvalitetno napravljena. Sigurno je masno plaćena ta procjena čim je takva cijena.
[/quote]
procjena je konzervativno radjena a za sadasnje vrijeme je ok,jos ce se za koju godinu nakon krize i ako udjemo u uniju govorit kako je budzasto prodano..nego,upravljanje je koma.a drzava nije nuzno los upravitelj -AKO postavi dobrog direktora.to dokazuje primjer banaka prije nego su ih prodali pocetkom stoljeca,osobito PBZ -tada je bila proglasavana naj bankom na ovim prostorima a bila je jos u drzavnom vlasnistvu i to naspram jedne zabe koja je bila u vlasnistvu stranaca …

http://narodne-novine.nn.hr/oglasi/default.aspx%5B/url%5D
Kaošto se iz oglasa u NN. br.115 vidi, sutra je krajnji rok za izbor najpovoljnijeg ponuditelja vezano uz prodaju zemlje. Poznavajući ustaljenu praksu opet neće biti nikakvog očitovanja ili nas možda iznenade. Datum izbora se približava i obzirom na pasivnost uključenih u privatizaciju ksst-a,očito je da su si zabili auto-gol. Možda im je namjera da pokapajući privredu Splita i okolice, pokopaju i svoj HDZ.

Ljudi moji , prošlo je vrijeme diskontnih cijena odredjenih dionica, kao što vidimo, a medju njima su i KSST i HRDH..
Naime, i ova sada cijena od 1750 je još uvijek iznimno povoljna, a kako se vrijeme GUP-a bude približavalo tako će nestajati i te sitne količine s ASK.a, ili se povlačiti iznad 2100, a potom 2500 kn.
Ovaj nalog od 30 kom za istiskivanje paničara i budala ne računam, to nema smisla računati.
Okolnosti na burzi mijenjaju se svakog dana, a najmanje tjedno, a na KSST je od 1.11. počelo vrijeme anticipacije:
VRIJEME ANTICIPACIJE na špekulantskim dionicama u pravilu traje jedan mjesec, a ovdje se očekuje rasplet oko GUP-a za koji je prema riječima čelnih ljudi Kaštelanskih Staklenika d.d. – 1.12. posljednji zakonski rok da se upišu promjene prostornog plana.

Dakle, sumnjam da će itko ovdje više biti toliko naivan i poplašen da prodaje ove dionice po polovini nominale i trećini BOOK-a 20ak trgovinskih dana prije nego li se očekuje dodatak vrijednosti od preko 1100 kn po dionici u novoj vrijednosti [wink]

A vi kako hoćete. Al eto neki dan sam vam napisao da je kolo naglo okrenulo nazad prema gore opet, kada sam saznao da je i Erste novi upravitelj dijela imovine fonda, a sada vam pišem da anticipacija GUP-a lako može cijenu podići više nego i sam GUP.

Tako da – oprez pri kupnjama neposredno pred GUP, ali još veći oprez pri prodaji – ispod 2400 kn [thumbsup]

Kressho

Hm, dakle ZL Split je Kaštelanskim staklenicima 07.09.2011. dostavila pismo namjere za kupnju ovog zemljišta koje je bilo oglašeno na prodaju. Kako smo mi i pisali ovdje, u objašnjenju direktora prema ZSE stoji da su već sada usklađene izmjene i dopune postojećeg GUP-a i PUP-a za to zemljište!

To ponovo demantira novinare, koji su najmanje dva-tri puta pisali kako se radi o poljoprivrednom zemljištu za koje treba donijeti izmjene GUP-a! Strašno je kako nitko ne odgovora za te laži, koje oni konstantno iznose javnosti i investitorima! [angry]

Nemam ignoriranih, želim sve znati! :-)


Hm, dakle ZL Split je Kaštelanskim staklenicima 07.09.2011. dostavila pismo namjere za kupnju ovog zemljišta koje je bilo oglašeno na prodaju. Kako smo mi i pisali ovdje, u objašnjenju direktora prema ZSE stoji da su već sada usklađene izmjene i dopune postojećeg GUP-a i PUP-a za to zemljište!

To ponovo demantira novinare, koji su najmanje dva-tri puta pisali kako se radi o poljoprivrednom zemljištu za koje treba donijeti izmjene GUP-a! Strašno je kako nitko ne odgovora za te laži, koje oni konstantno iznose javnosti i investitorima! [angry]

Prokleti novinari, rade razliku između izraza usklađene izmjene i donesene izmjene GUP-a, mučka đubrad! Ako su izmjene donesene, može link na tu odluku?

opet se neko igra gore po asku na 18xx,postavi kolicinu jer kakti prodaje a kad se mali istrese ,fino je dokupio i mice se s aska.kako neki ljudi nikad ne nauce… [yawn]

bah…filozofirate beez veze.

Ja Vam lijepo prodam 30ak komada po 1800, i stavim se s 40 na 1500, – eto Vam potpore !

Da se ne cijenkam, stavit ću se na 1600, ako bi Vam to bilo ljepše ?

na Vama je samo da me pokupite na 1800 .

O -Keee?

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?


bah…filozofirate beez veze.

Ja Vam lijepo prodam 30ak komada po 1800, i stavim se s 40 na 1500, – eto Vam potpore !

Da se ne cijenkam, stavit ću se na 1600, ako bi Vam to bilo ljepše ?

na Vama je samo da me pokupite na 1800 .

O -Keee?


trenutacno se to na ovoj dionici ne radi tako kolega.zbog opce psihoze i nervoze ,tko bi stavio takvu kolicinu na bid ,na njega bi se vjerojatno poceo istresat neki nervoznjak.zato se sad treba drzat nisko na bidu s manjim kolicinama-iako neki su nervozni da dokupe po ovim cijenama pa licitiraju i pomalo dizu bid.nego,treba pustat da se nadju veci ,koji se nece burekdjijat nego ce grickat s aska pomalo i time ga uplasit i podic dokle vec misle.jer kad se veci nalozi stave na bid,za sada-iako to prije nije bilo tako-nazalost jos uvijek provociraju ask da se prosipa.a opet,ko ce znat,mozda im je to bas strategija,da kupuju znatnije kolicine po nekoj srednjoj cijeni tipa 1600 dok svi ostali mislimo,jao zeznuli su se ,opet se prosuula prodaja po bidu… [huh]


Prokleti novinari, rade razliku između izraza usklađene izmjene i donesene izmjene GUP-a, mučka đubrad! Ako su izmjene donesene, može link na tu odluku?

…Gradsko vijeće Grada Kaštela na 7. sjednici održanoj 20. travnja 2006.g. donijelo je odluku o donošenju Generalnog urbanističkog plana Kaštela

str. 14, Članak 24.

Površine infrastrukturnih sustava, IS

* Zračna luka IS1

…Iznimno, u dijelu zone Zračne luke (IS1) južno od ceste dr. F.Tuđmana, omogućava se zadržavanje postojećih građevina u funkciji intezivne stakleničke proizvodnje kao i njihovo održavanje i rekonstrukcija u postojećim gabaritima!

http://www.kastela.hr/images/stories/gup/ka_gup_odredbe_kp8.pdf

Ako treba još nešto, samo pitaj, kod mene ima sve! [wink]

Evo kako to izgleda leb!

Puno lakše je pričati o novcu nego ga stvarati - Voltaire


Ako treba još nešto, samo pitaj, kod mene ima sve! [wink]

Ma nagledao sam se ja prostornih planova Kaštela, nije da nisam. To zemljište koje ide u prodaju bilo je IS1, ima i u revizorskom izvješću. Ja sam mislio na više puta najavljivane izmjene GUPa koje tek trebaju uslijediti.


Ma nagledao sam se ja prostornih planova Kaštela, nije da nisam. To zemljište koje ide u prodaju bilo je IS1, ima i u revizorskom izvješću. Ja sam mislio na više puta najavljivane izmjene GUPa koje tek trebaju uslijediti.

Ima puno toga što slijedi u narednom periodu, evo najnovije!

petak 04. studeni
Što se mijenja u Županijskom planu

Na 32. sjednici Gradskog vijeća Grada Kaštela, koja će se održati u četvrtak, 10. studenog 2011. godine, u 17 sati, u Gradskoj vijećnici, na dnevnom će redu biti 10 točaka, među kojima informacija o izmjenama i dopunama Županijskog prostornog plana…

Iz izmjena i dopuna prostornog plana Splitsko-dalmatinske županije, str. 5

– turističke zone u Resniku i Divuljama prikazati kao površine za razvoj i uređenje naselja
– na lokaciji Adriavinil uz luku nautičkog turizma planirati pristanište za kruzere…

http://www.dalmacija.hr/Portals/0/docs/Skupstina/21,.%20sjednica%20ZS/02.%20Izvje%C5%A1%C4%87e%20-%20Izmjena%20prostornog%20plana.pdf

Puno lakše je pričati o novcu nego ga stvarati - Voltaire



Ako treba još nešto, samo pitaj, kod mene ima sve! [wink]

Ma nagledao sam se ja prostornih planova Kaštela, nije da nisam. To zemljište koje ide u prodaju bilo je IS1, ima i u revizorskom izvješću. Ja sam mislio na više puta najavljivane izmjene GUPa koje tek trebaju uslijediti.
[/quote]
Eto vidiš leb, a pazi šta kaže ZL Split jutros u Slobodnoj Dalmaciji. Kažu, ne želimo kupiti zemljište dok se ne promijeni GUP. Ajde sad ti skuži, u planovima Grada, kao i u revizorskom izvješću je jasno da je to već IS i IS1 zona.
Hm, dali je ovo pritisak na na državne institucije da konačno vrate poslane dokumente, jer je Grad sve poslao na odobravanje u rujnu!? Budimo iskreni, zaista te izmjene preeeeeeeeeduuuuugo traju, najavljene su u ožujku 2010.g.

Leb, tvoj komentar!?

Puno lakše je pričati o novcu nego ga stvarati - Voltaire

New Report

Close