KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@Cerclage
Evo copy/paste ću Vam dio govora koji je ministar Čobanković održao pred prvi natječaj u Vladi-zbog toga smo mi svi uložili novac ovdje.Iz ovoga se vidi da je kupac zaista tu,dobro zna što kupuje i dobro zna šta će učiniti.E sad,obzirom da ovi nisu prenamjenili još zemljište,vjerovatno se samo to čeka,a sada ga nevezano uz KSST moraju prenamjeniti zbog projekta IDRA.Nakon toga očekujem izravnu pogodbu za prodaju staklenika i to po prvotnoj cijeni.Ako se varam OK,a ako sam pogodio -eto mi brodica za slijedeće ljetovanje [pray],a obzirom da sam već kupio pentu,ne smiju me zeznuti [angry] .Evo Vam tekst, pa prosudite sami:
Svoj „optimizam“ o prodaji Staklenika, potpredsjednik Vlade i ministar poljoprivrede Čobanković iznio je na 109. sjednici Vlade, a na audio zapisu zabilježena je ministrova izjava:

– … jer su se javili zainteresirani ponuđači, koji su zainteresirani za kupovinu, privatizaciju i daljnje investiranje u Kaštelanskim staklenicima, što opet sa stajališta gospodarskog oporavka je značajno, jer vjerujem da će se kroz to stvoriti pretpostavka dodatnog upošljavanja, povećanja proizvodnje, a slobodan sam i kazati i proizvodnje deficitarnih proizvoda na hrvatskom tržištu i da će dio tih proizvoda koji budu proizvedeni u Kaštelanskim staklenicima, ne samo završavati na domaćem tržištu, nego će završavati i na vanjskim tržištima i bit će u funkciji popravka i vanjsko tgovinske bilance u dijelu prehrambenih proizvoda. Eto, sretan sam što smo napokon uspjeli stvoriti uvjete za raspisivanje natječaja…
Pozdrav Vam iz SB!

Moji postovi nisu poziv na kupnju,prodaju ili bavljenje dionicama.

Nema potrebe više stavljati riječi i izjave ministra Čobankovića. Mogu potvrditi da je cijeli slučaj oko staklenika podignut na vrlo visoku državnu razinu, a uskoro (10 do max.15 dana), ćemo vidjeti konkretne poteze iz vrha Vlade RH u vezi istoga!

P.S. Napominjem, još nemamo pojma radi li se o istinitoj ili lažnoj informaciji o iskazivanju interesa?

Nemam ignoriranih, želim sve znati! :-)

Pozdrav i Vama kolega Walter. Dosta ubjedljivo.Ili je lagao Čobanković ili laže direktor.
Želim Vam sreću ovdje zaista i da do ljeta brodite [kiss].

...nikad ne budi siguran što nisi spreman učiniti....

Sad kada malo bolje pročitam to što sam postao-pa nije valjda da će tamo posaditi lješnjake [wink]?

Moji postovi nisu poziv na kupnju,prodaju ili bavljenje dionicama.



@Cerclage

Evo copy/paste ću Vam dio govora koji je ministar Čobanković održao pred prvi natječaj u Vladi-zbog toga smo mi svi uložili novac ovdje.Iz ovoga se vidi da je kupac zaista tu,dobro zna što kupuje i dobro zna šta će učiniti.E sad,obzirom da ovi nisu prenamjenili još zemljište,vjerovatno se samo to čeka,a sada ga nevezano uz KSST moraju prenamjeniti zbog projekta IDRA.Nakon toga očekujem izravnu pogodbu za prodaju staklenika i to po prvotnoj cijeni.Ako se varam OK,a ako sam pogodio -eto mi brodica za slijedeće ljetovanje [pray],a obzirom da sam već kupio pentu,ne smiju me zeznuti [angry] .Evo Vam tekst, pa prosudite sami:
Svoj „optimizam“ o prodaji Staklenika, potpredsjednik Vlade i ministar poljoprivrede Čobanković iznio je na 109. sjednici Vlade, a na audio zapisu zabilježena je ministrova izjava:

– … jer su se javili zainteresirani ponuđači, koji su zainteresirani za kupovinu, privatizaciju i daljnje investiranje u Kaštelanskim staklenicima, što opet sa stajališta gospodarskog oporavka je značajno, jer vjerujem da će se kroz to stvoriti pretpostavka dodatnog upošljavanja, povećanja proizvodnje, a slobodan sam i kazati i proizvodnje deficitarnih proizvoda na hrvatskom tržištu i da će dio tih proizvoda koji budu proizvedeni u Kaštelanskim staklenicima, ne samo završavati na domaćem tržištu, nego će završavati i na vanjskim tržištima i bit će u funkciji popravka i vanjsko tgovinske bilance u dijelu prehrambenih proizvoda. Eto, sretan sam što smo napokon uspjeli stvoriti uvjete za raspisivanje natječaja…
Pozdrav Vam iz SB!


razuman investitor ce htjeti cistu situaciju i pricekat ce da drzava sve rijesi a ne da se on poslje mora gombati s birokracijom oko prenamjene i gradjevinskih dozvola…


Spiderman,nisam ti ja ceca i već jednom prestani lagati
Pozajmica je rezultat ovotjednog sastanka s ravnateljem AUDIO-a Tomislavom Bobanom u Zagrebu, kojemu su uz direktora Benzona prisustvovali i sindikalni predstavnici “Staklenika” predvođeni Ivicom Blaževićem, regionalnim povjerenikom PPDIV-a za Dalmaciju.

Ceca,
Benzon je bio u srpnju i kolovozu u Zagrebu, dogovarao prodaju zemljišta ZL Split kako bi sve to spiskao na plaće i dugove po običaju, sukladno njegovoj "poslovnoj strategiji" za razvoj staklenika. U Audiu su mu odbili taj prijedlog, a predpostavljam zašto. Tada je potegnuto pitanje pozajmice, a očito su sada izmolili za plaće, jer su im i u HPB-u odbili kredit. Postavi opet pitanje zašto, a nije teško skužiti odgovor!
Po meni, sve što se radilo negativno u staklenicima je zaustavljeno i to je vrlo pozitivno za razvoj situacije za trenutni postupak privatizacije!

1) Odbijena prodaja 48.000 m2 za 50 miliona kuna
2) HPB odbio dati kratkoročni kredit za plaće
3) Agrofructus odustao od garancije za istoimeni kredit
4) Smjenjen dugogodišnji direktor Ivo Benzon

Rezultat svega toga što se dogodilo u zadnjih mjedec dana = Poruka radnicima i sindikatima da se ovako više ne može po nikakvom modelu!!! 200 zaposlenih od kojih je 50-100 stalno na bolovanju, a od ostalih efektivno radi 30%. Kaštelanski staklenici su potpuno neiskorišteni jer od ukupno 720.000 m2, niti 20% zemljišta se ne koristi za proizvodnju. 70% kapaciteta je bilo u najmu zadnjih godina, ne trebam govoriti po kakvim cijenama i kako se plaćalo, sami pretpostavite!

Ovdje je očito i vidi se iz aviona da se olakšava pregovaračka pozicija za kupca, što je potpuno normalno, jer uvjeti iz prvog natječaja nisu bili normalni.

1) Kakvo preuzimanje zaposlenih? 70% ih je višak!
2) Kakvo uvjetovanje nastavka proizvodnje? Koje proizvodnje?
3) Investicija je prevelika da bi se tu sadile pome i kukumari, budimo realni! Dakle, po starim uvjetima bi kupac trebao keširati 100 mil. eura kako bi tu sadio povrće od kojeg bi ostvarivao godišnji prihod od 2 mil. eura. Povrat investicije nikad, a možda ni tad!

Opet kažem, olakšava se pregovaračka pozicija za kupca, a neradnicima (čast izuzecima koji su zaslužili otpremninu i penziju), se poručuje da nema ovdje više kruha bez motike! U protivnom će KSST završiti kao svaka druga tvrtka u državnom vlasništvu, a radnici nikad neće doći do svojih plaća! Take it, or leave it! Vidjet ćemo uskoro jesam li u pravu!?

P.S. Prestanite sa ovim 100-tkama, nisam na to navikao ovdje, pravo mi je neugodno! [embarass]

Nemam ignoriranih, želim sve znati! :-)

ovo je trenutna kupnja na KSST! ide li to nazad na početnih 700 kn???? [huh]


ovo je trenutna kupnja na KSST! ide li to nazad na početnih 700 kn???? [huh]

Čvsta linija obrane postavljena na 50,57 kn sa 50 komada.
Tko to želi probiti morat će pripremiti 2500 kn, a možda i više [thumbsup] [thumbsup]

PEYO vizionar slijepac, kolekcionar minusa


ovo je trenutna kupnja na KSST! ide li to nazad na početnih 700 kn???? [huh]

Na 700 teško, iako je početna cijena bila 250 a ne 700 … ali na 1000 kn bi moglo brzo ako ovako nastavimo i ne stignu neke svijeze vijesti , po mogućnosti da ne uključuju nove gubitke.

Jedno je sigurno – do kraja tjedna smo na 1550 kn 99 %, još ova dva naloga zaostala očito od neke ekipe koja još spava na 1700 i slijedeća potpora 1550 i to tanka

Kressho


ovo je trenutna kupnja na KSST! ide li to nazad na početnih 700 kn???? [huh]

ako imaš dovoljno materijala za prodaju, onda ide . [lol]

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

jedina šansaza spas bio je ovaj drugi natječaj, ali ako je i on propao, onda cijeli projekt de u ladicu na bar godinu dana…..
izgleda da će nedavni kupci ovdje uskoro zbrajati minuse od po -1000 kn po dionici…a oni koji su kupovali na 4000 kn mogli bi imati i -3000 kn po dionici

[u][b]oštećeni ulagači trebali bi, uz savjetovanje s pravnicima, tužiti radi naknade štete i gubitaka forumske drukere i navlakače koji plasiraju neistine na forumu![/b][/u]

hm,ako je jedna djakovstina pred stecajem isla po 100 i vise posto up i tako radila krugove mjesecima ,koliko vise ce kkst nastaviti raditi krugove-GORE,pogotovo s obzirom na sasvim drugu situaciju-potencijal cijene na 7000 kn…ali dobro ,nekima ce to biti jasno tek kad ponovo odleti cijena gore [shocked]

New Report

Close