KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ljudi moji, doć će opet vrijeme kad će ovdje biti interesantno, a do tada! [bye]

a do tada biti će možebitno povoljnih ili i povoljnijih… grčkih… te inih otoka i sl. poljoprivrednih ili već urbaniziranih m2 … ko u priči….


Pokušat ću ti odgovoriti na neka pitanja.

Dotični forumaš je izjavio da su dugovanja d.d.-a 100 mil kn, što nije točno, te kao takvo biva irelevantno. Vlasništvo 1/1, blizina prometnica (D8 -http://kastelanska-panorama.com/vijesti/kastela/sastanak-celnih-ljudi-kastela-s-predstavnicima-zuc-a-prioritet-su-ulice-put-sv-josipa-i-put-sv-lovre/ ) i razvoj ostale infrastrukture ( blizina zračne luke – http://www.slobodnadalmacija.hr/Biznis/tabid/69/articleType/ArticleView/articleId/111883/Default.aspx) itekako utječu na faktor atraktivnosti samog zemljišta, Pošto je lokacija jedinstvena u svijetu potencijalni kupci mogu na postojećem zemljištu obavljati nekoliko različitih djelatnosti koje su u njihovim vizijama, a ne kose se sa narušavanjem postojećeg krajolika ( tu ne mislim nužno na poljoprivredu). Mogućnosti su bezbrojne, stvar je vizije ulagača.
..

Ajd molim te nemoj više pokušavat odgovarat na pitanja.

Vidim da ni nemaš pojma da postoji dug od 100 milijuna nit znaš čitat financijska izviješća, tako ako je netko ovdje irelevantan u procjeni onda si to ti.

U biti, evo možeš odgovorit samo na ova pitanja:
– kome je to zemljište atraktivno,
– po čemu je lokacija jedinstvena,
– koje su to djelatnosti/mogućnosti/vizije kojima se može potencijalan kupac bavit a da zadovoljava sve uvjete natječaja

Grdno se neko vara ako misli da je lokacija uz ovaj aerodrom atraktivna. Apsolutno ništa nije atraktivno u kombinaciji kupnje velikog poslovnog zemljišta u blizini aerodroma uz istodobno ulaganje u poljoprivredno zemljište na istoj lokaciji! To su isprazne priče ljudi koji nemaju veze sa stvarnosti, iskrivljene prercepcije vrijednosti.

Prostor oko aerodroma je atraktivan ( riječ koju si neki tumače kao skup i profitabilan ) isključivo ukoliko sam aerodrom ima izuzetno velik tranzit putnika i izvrsnu povezanost s brojnim destinacijama, te ukoliko je dotično mjesto gdje je aerodrom lociran centar gospodarskih zbivanja, sjedište bitnih poslovnih subjekata itd. To su naprimjer aerodromi u gradovima tipa Frankfurta, Amsterdama, Pariza, Stockholma.

Zagreb nije ni blizu tome svemu, a kakav tek onda crni Split! Živite u prčiji od par miliona ljudi zvanoj Hrvatska da ni ne znate šta pravi poslovni aerodrom znači, pa kako onda možete tvrdit da znate šta znači zemljište uz aerodrom i pogotovo da je atraktivno? Ma kakvi potrošači će tamo nagrnut i učinit ga atraktivnim?

Ovo zemljište nadalje nije pogodno za stambene četvrti zbog buke ( hotel il dva dolaze u obzir al ništa više od toga šta se tiče turizma ), a moglo bi eventualno bit interesantno za bavljenje nekom industrijom eventualno poljoprivredom ( niski porezi ), al kvaka je šta će dio zemljišta prenamjenit u građevinsko zemljište koje žele prodat u paketu s ovim i tu sve skupa pada u vodu.

Ma cirkus sveopći, boktepita ko tu vodi takvu blentavu politiku i prodaje drugima maglu al garant se ne razumije ni najmanje u sve skupa, jer ovo šta radi sa nekim normalnim kompatibilnim razvojem nema nikakve veze, a pogotovo sa održivim ulaganjima. Država kroz ovu prodaju se želi nabrzaka domoći nekakvih novaca i uz to priskrbit kakva tobože ulaganja…ma utopija je ako misle privuć ikakvog ozbiljnog investitora s takvim planovima.

Žali Bože šta se toliko ljudi na forumu navuklo na jeftine priče pa pohrlilo na dionice. Ozbiljno prvo razmislite u šta točno ulažete, evo neki ni ne znaju da postoji dug ni kakvi su uvjeti natječaja a već raspravljaju o vrijednosti dionice na temelju vrijednosti zemljišta i blagodatima koje to zemljište donosi kupcima, ccc.

never surrender

"… i nije ni čudo da je dionica tu gdje je"

dionica je tu gdje je jer korelira s kretanjem dionica na burzi.ali za razliku od ostalih dionica koje nema sto podici jer ulagaci izlaze a novi ne ulaze,ovdje je do pada doslo jer se nije jos nista konkretiziralo.ali,za razliku od ostalih dionica ovdje se to moze promjeniti preko noci i cijena skociti vise nego duplo.pa cak i ove promjene u natjecaju se mogu jako brzo izvrsiti i dogovoriti s nekim investitorom [smiley]

Imam dva pitanja:
1. Zbog cega dugovi eksponencijalno rastu upravo u vrijeme privatizacije?
2. Zbog cega je agrofructus iznenada otkazao suradnju?

Imam i odgovor:
1. i 2. Zbog stiskanja uza zid.

peromadjer@….kolega šta ti se čini od ovog .. http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrvatska/tabid/66/articleType/ArticleView/articleId/140131/Default.aspx …. lipo,lipo ne more lipše ee…

DAJ PET !!!

Kolega peromadjar pokažite i dokažite da je dug koji spominjete toliki, te da sam ja u krivu, pošto ste više nego očito radili procjenu duga, samo nemojte raditi cost benefit analizu, jer ona je u ovom slučaju subjektivna.

Zemljište je atraktivno svim potencijalnim ulagačima, prije svega aerodromu Resnik koji je ako se ne varam iskazao interes za kupnju jedne čestice radi proširenja postojećih kapaciteta. Ukoliko bi se neke stvari pojasnile na eng. jeziku siguran sam da bi se našla mogućnost suradnje ili pronalažanje ulagača između : Hochtief A.G, Limak Turkey, Airport Munchen, Bouygues France, TAV Airports Holding, East Capital, Tamir Fishman Group, Profimex, Nabarro, Europa Capital, Harbert Management Corporation,Arbah capital, Kingdom holding company, Almutlaq group i Aggad investment company.

To su naravno neke od mogućnosti, što se tiče stranih ulagača, a od domaćih se više puta špekuliralo tko bi i zašto uložio u ovakav projekt.

Lokacija je jedinstvena u svijetu jer takvu česticu tik do mora uz prekrasnu mediteransku klimu nećeš naći gotovo nigdje u svijetu. Veliki gospodarski poticaj trebalo bi dati dovršenje projekta Eko-kaštelanski zaljev kojim bi se konačno trebala riješiti pitanja oborinskih i kanalizacijskih voda na području Kaštelanskog zaljeva.

Vizije potencijalnih ulagača su isključivo njihove vizije koje se ne kose sa narušavanjem postojećih kapaciteta. Sindikat PPDIV-a od potencijalnih kupaca tražio je da ponude poslovni plan društva za idućih 5 godina, uključujući i petogodišnji investicijski plan.Preuzimanje obveze zadržavanja zatečenog broja zaposlenih u roku od jedne godine od dana sklapanja Ugovora o prodaji i prijenosu dionica ili preuzimanje obveze provođenja programa zbrinjavanja eventualnog viška radnika sukladno važećem kolektivnom ugovoru (otpremnina od 1.000,00 € neto po godini staža), preuzimanje u potpunosti postojećeg Kolektivnog ugovora Društva u razdoblju u kojem je na snazi, odnosno do potpisa novog.

Nekoliko izvrsnih ideja i poslovnih prilika na ovom zemljištu moglo bi se realizirati, no kao što sam i naveo one su stvar preferencija ulagača i njihovih vizija. Slažem se da prostor nije namijenjen za tešku industriju, niti zabavne parkove, već nešto sasvim drugo…

Ulaganje je stvar osobnog izbora i mogućnosti koje je stvar pojedinca, a ne grupe ljudi i njihovih fikcija.

Moje pisanje nije nagovor na kupnju ili prodaju ove dionice.

Odlučio sam da neću više pisati na forumu, jer ste od teme napravili kaljužu u kojoj je razina komunikacije dostojna vrijeđanju zdravog razuma ( čast iznimkama).

Srdačan pozdrav kolege, bilo mi je drago biti dio forumske zajednice na poslovnom.hr.

20. rujan 2011.

Čobanković: Puni poticaji već od prve godine članstva u EU

Ministar poljoprivrede, ribarstva i ruralnog razvoja Petar Čobanković izjavio je sinoć da će hrvatski poljoprivredni proizvođači moći računati na stopostotne poticaje u poljoprivredi od prve godine članstva Hrvatske u Europskoj uniji, što će iznositi 380 eura po hektaru, te da je Hrvatska prva zemlja koja je, što se tiče poticaja, dobila tako povoljne uvjete.

PXL "Hrvatski poljoprivrednici moći će računati na kompletnu financijsku omotnicu od 373 milijuna eura, a to je, kada se podijeli s brojem hektara, iznos od 380 eura po hektaru", rekao je Čobanković gostujući u Dnevniku HTV-a. Iz njegova objašnjenja strukture toga iznosa, proizlazi da 45 posto dolazi iz EU, a ostatak će se moći dopuniti iz nacionalnog proračuna. Čobanković je rekao da ćemo, osim 25 posto sredstava koje dobivamo direktno iz 1. stupa (pomoć iz EU u izravnom plaćanju), u prve tri godine imati mogućnost prelokacije 20 posto sredstava iz EU mjera ruralnog razvoja (2. stup) u prvi stup. Ističe da će Hrvatska biti prva zemlja koja će već od prve godine dobiti mogućnost dopune (do punog iznosa) tih sredstava iz nacionalnog proračuna. Pritom je napomenuo da su zemlje koje su 2004. bile pristupnice, maksimalno dolazile do 70 posto "financijske omotnice".

Zaslužnom za povoljnije uvjete za Hrvatsku smatra dosadašnju hrvatsku politiku poticaja, "zahvaljujući kojoj se u pregovorima moglo osigurati ovako dobre poticaje za naše proizvođače". Upitan zašto Republika Hrvatska u evidenciji EU-a ima upisano samo milijun hektara poljopriovrednih površina, unatoč tomu što neki stručnjaci upozoravaju da su naše startne površine čak tri milijuna hektara, ministar je odgovorio da na temelju evidencije i snimanja "naše površine koje se koriste iznose oko milijun i 93 tisuće hektara".

Govoreći o zahtjevu Kukuruku koalicije da bi poticaje trebalo davati na temelju proizvedenog, a ne na temelju površine koju seljak posjeduje, Čobanković ističe da Hrvatska mora slijediti zajedničku poljoprivrednu politiku EU koja govori o poticajima po gospodarstvu. "Ne može Hrvatska imati poseban sustav poticaja jer sredstva za poticaje dolaze iz EU", zaključio je Čobanković. Upitan pak hoće li se ulaskom u EU izmijeniti dosadašnja negativna vanjskotrgovinska razmjena prehrambenih proizvoda, ministar ističe da ni sada ne stojimo toliko loše. "Uvozimo hrane za 2 milijarde i 200 milijuna dolara, a izvozimo za milijardu i 400 milijuna, ali kada se tomu doda izvoz hrane u turizmu, imamo oko 500 milijuna suficita", kaže Čobanković.

Vezano uz prodaju poljoprivrednog zemljišta strancima, ministar tvrdi da i tu jako dobro stojimo, da smo dobili 7 godina prijelaznog razdoblja, tijekom kojih stranci neće moći kupovati zemljište, s mogućnošću produljenja za još 3 godine, ovisno o uvjetima.

(Hina/pd)

ZZtop,
šta si se navalio na staklenike k’o dijete na sisu. Po pisanju bi se reklo da dionicu KSST-R-A ne posjeduješ, a o njoj pišeš k’o veliki, pa ti si za guinnessa.

nedavno su se "maheri" hvalili svojim povoljnim kupnjama KSST na 2400-2700 kn, sad imaju cca -500 kn po svakoj toj dionici…..
no ono što je najgore, ako je točno da je opet propao natječaj, ovdje se sljedećih godinu dana neće događati ništa jer sad u 2. natječaju samo se trebala iskazati načelna zainteresiranost pa ako nitko nije niti načelno zainteresiran, onda je jasno da je ovo teška pušiona!
[bye]

pisanje na forumu nije savjet za ulaganje, niti za kupoprodaju dionica ili drugih financ.-instrumenata!


kratko pitanje:… kad je objavljeno zadnje revidirano-konsolidirano izvješće KSSt… [rolleyes]

S čime bi se ti konsolidirao pametnjakoviću, pa nije ti to korporacija jbt il holding [lol] [lol]
Moš jedino pitat da ga konsolidiraju sa svom onom zemljom koju su prebacili po sitnim d.o.o.-ima i private imenima na ime dugovanja koja su stvorena u mjeri koja prelazi sve granice razuma [wink]

Nego ekipo, kako mi se drzite ?

Do prije par dana ste se sprdavali kako drukam pad da bih pazario ovdje ispod 2000 s parama od Duhana ..
Hmm, izgleda da ću pazariti i jeftinije od toga. Danas vam nudim 1850 TOP , uzmi il ostavi [thumbsup]

Kressho


Kolega peromadjar pokažite i dokažite da je dug koji spominjete toliki, te da sam ja u krivu, pošto ste više nego očito radili procjenu duga, samo nemojte raditi cost benefit analizu, jer ona je u ovom slučaju subjektivna.

Zemljište je atraktivno svim potencijalnim ulagačima, prije svega aerodromu Resnik koji je ako se ne varam iskazao interes za kupnju jedne čestice radi proširenja postojećih kapaciteta. Ukoliko bi se neke stvari pojasnile na eng. jeziku siguran sam da bi se našla mogućnost suradnje ili pronalažanje ulagača između : Hochtief A.G, Limak Turkey, Airport Munchen, Bouygues France, TAV Airports Holding, East Capital, Tamir Fishman Group, Profimex, Nabarro, Europa Capital, Harbert Management Corporation,Arbah capital, Kingdom holding company, Almutlaq group i Aggad investment company.

To su naravno neke od mogućnosti, što se tiče stranih ulagača, a od domaćih se više puta špekuliralo tko bi i zašto uložio u ovakav projekt.

Lokacija je jedinstvena u svijetu jer takvu česticu tik do mora uz prekrasnu mediteransku klimu nećeš naći gotovo nigdje u svijetu. Veliki gospodarski poticaj trebalo bi dati dovršenje projekta Eko-kaštelanski zaljev kojim bi se konačno trebala riješiti pitanja oborinskih i kanalizacijskih voda na području Kaštelanskog zaljeva.

Vizije potencijalnih ulagača su isključivo njihove vizije koje se ne kose sa narušavanjem postojećih kapaciteta. Sindikat PPDIV-a od potencijalnih kupaca tražio je da ponude poslovni plan društva za idućih 5 godina, uključujući i petogodišnji investicijski plan.Preuzimanje obveze zadržavanja zatečenog broja zaposlenih u roku od jedne godine od dana sklapanja Ugovora o prodaji i prijenosu dionica ili preuzimanje obveze provođenja programa zbrinjavanja eventualnog viška radnika sukladno važećem kolektivnom ugovoru (otpremnina od 1.000,00 € neto po godini staža), preuzimanje u potpunosti postojećeg Kolektivnog ugovora Društva u razdoblju u kojem je na snazi, odnosno do potpisa novog.

Nekoliko izvrsnih ideja i poslovnih prilika na ovom zemljištu moglo bi se realizirati, no kao što sam i naveo one su stvar preferencija ulagača i njihovih vizija. Slažem se da prostor nije namijenjen za tešku industriju, niti zabavne parkove, već nešto sasvim drugo…

Ulaganje je stvar osobnog izbora i mogućnosti koje je stvar pojedinca, a ne grupe ljudi i njihovih fikcija.

Moje pisanje nije nagovor na kupnju ili prodaju ove dionice.

Odlučio sam da neću više pisati na forumu, jer ste od teme napravili kaljužu u kojoj je razina komunikacije dostojna vrijeđanju zdravog razuma ( čast iznimkama).

Srdačan pozdrav kolege, bilo mi je drago biti dio forumske zajednice na poslovnom.hr.


sto uopce reagiras na njega,vidis da provocira i torbari i da ga ne zanima argument,takve treba na ignore

Rade Six, men se čini po datumu učlanjenja da si ti ovdje jedini koji je pazario po cijenama koje navodiš, ispod toga sigurno nisi.

Eto, sad imaš priliku kao i ostali ovdje predati meni svoje dionice KSST po 1850, što nije loša cijena ako uzmemo da je šansa za skorašnji pad na 1600 veća od 50 %

Kressho

New Report

Close