KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



@Smart

pitam vas o mišljenju slijedećeg:
…fascinantno je da se određeni pojedinci ili možebitna udružena ekipa – ovdje, nimalo ne boji/e Ustava, zakona te svih vazećih podzakonsko općenormativnih akata… važećih u RH… jer Bog, a ne mi njemu… nam je dao osobni izbor djelovanja u dobru i zlu… te sijanja i žetve ploda našeg rada… po osnovi individualnog pozitivnog djelovanja ili manipulacija bilo koje vrste…

Nešto bi ipak konkretnije napisao u vezi ovoga prije nego što pođem na kupanje, ipak momci, vani je 30, a more je 27, pa…

Dakle, koliko moje pisanje utječe ili je utjecalo na forumaše dovoljno govori slijedeća tvrdnja. Vrlo je lako provjeriti, samo treba prelistati početne stranice ove teme na forumu!!! Dok sam tokom 2010.g. pisao o staklenicima, post za postom, procjene, vijesti, članci i ne znam šta ja sve nisam stavljao na forum da malo pokrenem trgovinu i ukažem na podcjenjenost, NITKO NIJE HTIO KUPITI KSST!!! Da, NITKO NIJE HTIO KUPITI KSST na osnovi mog pisanja, a KSST je tada bio 600-700 kn. Zašto nije ne znam, ali znam da sam 90% tih dionica samo ja kupovao!

No, kad je HFP objavio da ide u prodaju KSST po 7.000 kn i kad je gosp.Čobanković javno na sjednici Vlade rekao da su mu se javili zainteresirani, te kad je gđa. Marija Brnić sa poslovnog dnevnika napisala članak, kako se za staklenike otimaju Todorić i Rajić, te da je u igri i Podravka, počela je mahnita pomama za dionicama KSST!!!
Tko je poslije toga i šta napisao ovdje na forumu ili rekao negdje, zaista je nebitno, sve je to bio proizvod ovog gore napisanog i izjavljenog od nadležnih osoba!

Za kraj, nemam pojma koji ste se klinac uhvatili mene ko pjani plota, ali vam poručujem da me boli ona stvar o čemu i šta vi mislite o meni! Pišite šta god hoćete i dalje, pozdravite mi Čobankovića i ekipu iz Audia. A, možete nadležne uvijek uputiti na mene, ja se dobrovoljno javljam na razgovor ako oni misle da me imaju zbog čega ispitivati. No, nemojte dok ne zahladi, jer odoh na kupanje malo uživati u životu, zdravlju i obitelji, što mi je dragi Bog dao!

Puno lakše je pričati o novcu nego ga stvarati - Voltaire

@smart
No, kad je HFP objavio da ide u prodaju KSST po 7.000 kn i kad je gosp.Čobanković javno na sjednici Vlade rekao da su mu se javili zainteresirani, te kad je gđa. Marija Brnić sa poslovnog dnevnika napisala članak, kako se za staklenike otimaju Todorić i Rajić, te da je u igri i Podravka, počela je mahnita pomama za dionicama KSST!!!
-kad je to otprilike bilo s tzv. otimanjem i sto se desilo poslije s njima i zainteresiranima ,jeli bilo nekih izjava cobankovica?



Hehehe, nikako probit ovaj skriveni na 2400 kn! Danima skuplja! [smiley]

Ja sam te pokušavao prodati. Sutra i idući tjedan ću to lijepo vratiti . Počinje rat za posljednje Kaštelance… Jbg, to mi je bio jedini način da provjerim šta i koliko znaš. Očito je da znaš sve, baš kao i prvi put .. Al i ja sada znam isto to sve što i ti znaš… Znam i tko si i znam da ti znaš da te znam, i oboje znamo koliko bi danas još kupio da sam nastavio prosipati … Sumnjam da će nakon ovoga više itko prodavati na ovoj razini, osim ako se ovaj moj post ne cenzurira, pa predlažem na obostranu korist da ga skinemo i ciao …

Pozdrav lepi
[wink]
[/quote]
da podsjetim vlasnike ksst kakve se sve tu igre igraju a za sto se kad uleti koriste i novinski clanci i padovi na stranim burzama..vidimo se na 2800 [bye]


Odavno ovdje nisam dao neki komentar, pa evo malo, da mi možete podijeliti poneku jednicu, pa čak i malo napasti, odavno niste!

Što se tiče KSST i drugog kruga, sigurno je da će se ići u njega na način da uspije, a ne da bude blamaža kao prvi put. Dakle, realna procjena koja mora biti napravljena zbog novog zakona o upravljanju državnom imovinom, će biti itekako potkrijepljena činjanicama i to je prva stvar koju treba napraviti, a potom krenuti u objavu. Po mom mišljenju, manja cijena bi privukla više zainteresiranih, koji bi na taj način sami tražili potencijalnu vrijednosti u eventualnoj prenamjeni zemljišta, kao i u eventualnoj mogućoj promjeni djelatnosti!?
Sa obzirom da je prvi natječaj objavljen po cijeni od 7.000 kn, a bez nekih konkretnih činjenica, pri tom mislim prvenstveno na promjenu GUP-a, smatram da Audio mora odrediti cijenu sukladno trenutnom zatečenom stanju i papirnatim dokazima. To znači da, iako sumnjam u tu mogućnost, po trenutnom scenariju, cijena dionice KSST u drugom natječaju, u nikojem slučaju neće biti ispod 2.865,99 kn. (To je moj izračun baziran na papirima koje posjedujem, bez ikakve prenamjene). Nadalje, prenamjena Resnika koja bi trebala biti donesena u jesen po obećanju i planu Grada Kaštela, bi trebala povaćati vrijednost za razliku procjene poljoprivrednog i građevinskog zemljišta u iznosu od cca. 2.345,00 kn po dionici, što bi u konačnici dalo neku ukupnu početnu vrijednost od cca. 5.210,00 kn. Dakle, ako i odbijemo ukupne dugove, a trebalo bi, minimalna ostvarena vrijednost početne cijene bi trebala biti oko 4.689,00 kn po dionici.

E sad, ja bi više volio da se drugi natječaj raspiše po ovoj manjoj cijeni od npr. 2.900,00 kn. Zašto? Pa, iz jednostvanog razloga, jer bi na taj način sigurno došlo do nadmetanja kupaca i nabidavanja ponuda, gdje bi potencijali kupci sami procjenili vrijednost prenamjene Resnika i potencijalne vrijednosti ostalih 506.000 m2 zemljišta (Kaštela+Knežine). Naravno, Audiu, kao ni Vladi nebi bilo u interesu pokrenuti drugi krug po takoj maloj cijeni, u odnosu na visoko objavljenu cijenu iz prvog kruga, jer bi bila prevelika razlika, pa bi stvorila dojam maliverzacije zemljištem, no, ovo je činjenica. Također, natječaj u tom slučaju bi se trebao raspisati prije same prenamjene Resnika, što je zbog već spomenutog zakona također teško moguće, jer za njegovu provedbu treba cca. 50-60 dana od današnjeg dana! Tako, da je u konačnici, moja procjena druge početne cijene u slijedećem natječaju, cca. 4.689,00 kn po dionici, a sami drugi krug bi mogao biti objavljen negdje između 15.-25. rujna. Do tada, LP!


i ? jos tako razmisljas? [cool]

Da!

Puno lakše je pričati o novcu nego ga stvarati - Voltaire


Bravo Spiderman za ovaj post i puno njih prije jer jedini argumentirano pišeš uz par ljudi ovdje na forumu.
Posjedujem određeni broj dionica KSST-a i iako sam ih kupio po višoj cijeni(3700) ni najmanje ne sumnjam u pozitivan ishod i prodaju po fer vrijednosti.

[thumbsup]


[thumbsup]

evo ispod foruma stoji napisano.
Mjesec velikodušnih procijena
tijekom akcije staro za novo, procijenjenu vrijednost starog uvećavamo za 7500kn.
ovo bi se moglo primjenit i na ksst,, ja zadovoljan ako uvećaju i za 2500kn



Trebali smo svi izaći lijepo po 4000 u prvom krugu i ciao, čak i po 4 i po … pa očito je bilo da su cijenu 7000 nabili bili samo da sačuvaju KSST od prodaje jer su znali da ga nitko ziv nece ici kupovati za tolke pare, dok oni lijepo ne izmjene zakon tako da si njihov jatac moze sam odraditi GUP.
I tako ce i biti na kraju sto je najzalosnije, likčina će iskeširati neku siću , ala 1500 kn po dionici , mozda 2000, ovi ce se hvaliti kako su prodali 700 000 polljoprivredne zemlje po 300 000 000 kn kada ubrojimo sve dionice i dugovanja, i ispada da su doista dobili brutalnu cifru po tome, jbg oglasnik je prepun poljoprivredne zemlje za 50 eura kvadrat, a 450 chuna je čak 60 eura m2, to je top za takvu vrstu zemlljista makar bila na samome Stradunu !

Samo nastavi plejboj, vrati cijenu ispod 2000 kn i imaš večeru!
[/quote]

Smart eto – cijena je ispod 2000, ovo smo se prepucavali na 2700. Dakle – sad imaš priliku pokazati jesi li čovjek od riječi ili ne – čekam večeru [wink] .. po mogućnosti riblju , zubatac i neka zelenjava u Orsanu ako još postoji će biti čist ok [wink]

Kressho

Mene doista zanima od kuda novinaru Slobodne ona neprovjerena i neslužbena info. da nije stigla niti jedna prijava?

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

Uopće ne želim komentirati dežurne katastrofičare na ovoj temi! Ono što je bitno, a KONKRETNO JE, iz Grada Kaštela je prijedlog PP-a i GUP-a poslan nadležnim javnim tijelima na suglasnost!!! To je činjenica, a sve ostalo su rekla/kazala priče! Provjerite slobodno, ja nisam novinar žutog Hrvatskog tiska!

Nemam ignoriranih, želim sve znati! :-)

spajdi, konačno da netko objavi i neku konkretnu vijest na ovom topicu. [thumbsup]
već tjednima se vrte stari filmovi, repriza do reprize.
ne znam kako im više ne dosadi…
meni je samo žao što više nemam prebijene za dokup [cry]

hate red

ZEMLJIŠTE

1. Resnik, 213.000 m2 x 300 eura/m2 = 63.900.000 eura (prenamjena u tijeku, u cijenu uključena ifrastruktura)
2. Kaštela, 198.000 m2 x 40 eura/m2 = 7.920.000 eura (diskutabilno jer se 100.000 m2 može prenamjeniti)
3. Brnik, 38.000 m2 x 300 eura/m2 = 11.400.000 eura
4. Knežine, 260.000 m2 x 30 eura/m2 = 7.800.000 eura
———————————————————————————————–
Ukupno zemljište: 91.020.000 eura (prosjek cca.125 eura/m2)
———————————————————————————————–

GRAĐEVINSKI OBJEKTI

1. Upravna zgrada x 4, 721 m2 x 800 eura = 576.800 eura (lokac. i građ. dozvola)
2. Restoran x 2, 746 m2 x 800 eura = 596.800 eura (lokac. i građ. dozvola)
3. Staklenici Resnik, 118.000 m2 x 30 eura = 3.540.000 eura (lokac. i građ. dozvola)
4. Staklenici Knežine, 116.880 m2 x 30 eura = 3.506.400 eura (lokac. i građ. dozvola)
5. Građ.objekti ostalo, 2.952 m2 x 800 eura = 2.361.600 eura (lokac. i građ. dozvola)

—————————————————————————————————-
Ukupno građevinski objekti sa dozvolama = 13.020.800 eura
—————————————————————————————————–

POSTROJENJA

1. Resnik, hidroponski uzgoj = 1.400.000 eura
2. Knežine, kompletno postrojenje = 2.300.000 eura
—————————————————————————————————–
Ukupno postrojenja = 3.700.000 eura
—————————————————————————————————–

SVEUKUPNO PROCJENA: (zemljište, građ.objekti, postrojenja) = 107.740.800 eura

Procjena po dionici = 948,48 eura ili 7.018,76 kn

Ako mislite da su cijenu od 7.000 kn za prvi krug izmislili, evo pa računajte! Svaka procjena ispod ovoga je krađa i manipulacija! Znam, opet će se javiti ovi "mozgovi" na forumu, koji u stvari nemaju veze sa mozgom, ali eto! Samo naprijed, ovo je konkretno i javno, pa da vidimo Vas i Audio, tj. brokersku kuću koja im bude radila procjenu!? Samo naprijed prodavači, da vam nešto drugo na ZSE ne pobjegne!
i to je jos procjena za vrijeme krize,sto bi tek bilo da izadjemo iz krize ili kad udjemo u EU… [shocked]

New Report

Close