KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Škvadro i dalje ne kuzite da smo Smart i ja u kompi i čitavo vrijeme se igramo sa vama ?

Evo aj ja ću biti iskren pa vam lijepo priznati , pola mi se prašta. Ovako – članak u Slobodnoj je već povučen i NIJE IZAŠAO U Tiskanom IZDANJU , ŠTO ZNAČI DA JE BIO NARUČEN – DA SE SRUŠI CIJENA I DOBIJU VEĆE KOLIČINE JER SE USKORO OČEKUJE ODLUKA VLADE NA IDUĆOJ SJEDNICI O PRODAJI OVE KOMPANIJE I NJEZINOJ CIJENI

Nemojte me drzati za riječ ali mi očekujemo 5500 kn.

No moze biti i da stave 3600, 3750, ispod toga teško da će ići.

Svi malo upućeniji to znaju , da je takav protokol jer se prodaje kompanija vrijednija od 100 miliona kuna i da po Zakonu mora ići još i Odluka vlade nakon što se sastane Povjerentsvo i pregleda sve ponude.

Kupac vam je pred vratima, ali šta kad ste takvi paničari pa vas tišćemo van jer jbg, ovo je rijedak zicer na ZSE još

Pozdrav !

Kressho




Koliko si investitora doveo u zabludu svojim drukanjem.

Ne radim u HFP niti u Audio, nisam Petar Čobanković, niti Marija Brnić! Dakle, nijednog!
[/quote]
Mislim da jesi. Najavljivao si cijenu od 7000 kn za dionicu i još objašnjavao da je to ustvari jako jeftino.
[/quote]
Nisam ja najavljivao cijenu 7000 kn, već Vlada RH i HFP!!! Upozorio sam čak na razini od preko 4.000 kn da je određeni rizik, ali na razini od 2.000 kn sam uvijek govorio da je isplativo kupiti. Isto to tvrdim i sada!
Ne znam uopće zašto se ja ovdje tebi pravdam, jer, onaj tko je kupovao kad sam ja "navlačio" na 600 kn je pobjednik godine na burzi, kao vjerovatno i ja. Naravno, nije mi to nikakva satisfakcija, jer mi je žao ljudi koji trenutno gube i koji su kupovali na većim razinama.
No, moram priznati, ovakvu nesposobnost Vlade zaista nisam očekivao ovdje, jer da jesam sve bi odavno prodao! Ja tvrdim da se kupac može pronaći bez problema, ali Audio to ne zna i točka! Lijepo je jednom lebowski napisao, "zamisli npr. direktora Munchenskog aerodroma kad dobije mail od nekog malog dioničara, koji mu piše da se prodaje 700.000 m2 zemljišta oko ZL Split, a da ga iz Vlade RH, Audia ili ministarstava gospodarstva HR nije uopće zazvao i rekao da je raspisan natječaj!!!” Već ga još žele provesti u tajnosti!????? Strašno! No, nitko kod nas za ništa nikad nije odgovarao, pa neće ni sada. Jedino što ćeš ih koštati za ovakvo ponašanje su izbori, ali kao da će ovi novi biti bolji!?

Puno lakše je pričati o novcu nego ga stvarati - Voltaire

uvijek sam zelio jeftino kupovati nekretnine i skupo prodavati,samo do sada nije bilo prilike [cool]





Koliko si investitora doveo u zabludu svojim drukanjem.

Ne radim u HFP niti u Audio, nisam Petar Čobanković, niti Marija Brnić! Dakle, nijednog!
[/quote]
Mislim da jesi. Najavljivao si cijenu od 7000 kn za dionicu i još objašnjavao da je to ustvari jako jeftino.
[/quote]
Nisam ja najavljivao cijenu 7000 kn, već Vlada RH i HFP!!! Upozorio sam čak na razini od preko 4.000 kn da je određeni rizik, ali na razini od 2.000 kn sam uvijek govorio da je isplativo kupiti. Isto to tvrdim i sada!
Ne znam uopće zašto se ja ovdje tebi pravdam, jer, onaj tko je kupovao kad sam ja "navlačio" na 600 kn je pobjednik godine na burzi, kao vjerovatno i ja. Naravno, nije mi to nikakva satisfakcija, jer mi je žao ljudi koji trenutno gube i koji su kupovali na većim razinama.
No, moram priznati, ovakvu nesposobnost Vlade zaista nisam očekivao ovdje, jer da jesam sve bi odavno prodao! Ja tvrdim da se kupac može pronaći bez problema, ali Audio to ne zna i točka! Lijepo je jednom lebowski napisao, "zamisli npr. direktora Munchenskog aerodroma kad dobije mail od nekog malog dioničara, koji mu piše da se prodaje 700.000 m2 zemljišta oko ZL Split, a da ga iz Vlade RH, Audia ili ministarstava gospodarstva HR nije uopće zazvao i rekao da je raspisan natječaj!!!Već ga još žele provesti u tajnosti!????? " Strašno! No, nitko kod nas za ništa nikad nije odgovarao, pa neće ni sada. Jedino što ćeš ih koštati za ovakvo ponašanje su izbori, ali kao da će ovi novi biti bolji!?
[/quote]
Ajde sad još i objasni kako si drukao za TNSA da je super po 10000 kn!

Kako ne bi bili bolji, pa vidis kako se Egoista sepuri da ce donesti strane investicije, dakle 1 kuna za staklenike sljedece godine, pa vi kukuricite ovdje poslije toga koliko hocete ^_^. Zna se kakvi su bili u vrijeme svoje vladavine, sad ce biti 100x gori jer ipak treba zaraditi za sve ovo kukurikanje ovih godina nabrzaka dok narod napokon ne podivlja i skine im svima glave.

Rusitelj vlade ^_^.

Tebi je skupa škola 5 komada po 4500 kn ??

Ahahhahaahahahahaha, pa neki ovdje su utukli i po par sto hiljada kn na temelju savjeta Smarta i Spajdera, trebali bi oni sada otići u AUDIO i radi vas paničara raspisati sami novi natječaj [wink]

Ljudi moji ako već ulazite u ovakve dionice prvo se dobro raspitajte o protokolima pa onda meljite gluparije ovdje i pratite postove ekipe koja vam valja skuplje i tišće vas van kada dodju do svjeze love , kao danas

Eto, ja sam vam danas uzeo 5 komada sa prosjekom 2000 kn, posljednji komad po 1915

I kupovat ću i dalje u padu do 1500 kn, ispod toga nema šanse da padne.

Zašto kupujem iako pada ?

Zato što znam da nema količina, jer većina je u čvrstim rukama, i da ću prije ili poslije dobiti barem 3750 kn po dionici za ovaj trash.

Osim toga znam da Odluka Vlade o prodaji moze izletjeti svaki tjedan, očekivali smo ju na jučerašnoj sjednici ali ništa, a činjenica da se ovdje muči o protokolu prodaje kompanija iznad 100 000 000 kn mi govori mnogo i tome šta se očekuje

KAda izadje ta odluka a s njome i cijena – mora tako biti po Zakonu , nazovite slobodno AUDIO pa pitajte, opet će KSST biti bomba broj jedan i to je taj katapult koji čekamo, a ne 2500 , 2800 i slično

4 i ciao, tako se to radi. A dotle skupljaš i šutiš. Evo ja vam svjedočim iz prve ruke – iako se na ekranu čini drukčije nije lako kupiti KSST danas, uopće nije. Svaki sekund te netko pretekne s nalogom, a rekao bi da je pola ovih naloga po 1 komad skriveno sa još barem 9 , 10 komada u dopuni

Barem je moj takav [wink]

Kressho

članak je itekako izašao…

Slobodna Dalmacija
SPLIT ŽUPANIJA
16.09.2011.

Radnici posrnule kaštelanske tvrtke danas dobiVaju plaću za travanj

Referendum u ‘Staklenicima’ – štrajk ili rad bez četiri plaće?

Ivica Blažević, regionalni povjerenik Sindikata poljoprivrede za Dalmaciju, s radnicima ‘Kaštelanskih staklenika’ / Duje Klarić / CROPIX
Nakon četiri mjeseca, zaposlenici “Kaštelanskih staklenika” danas (petak) bi trebali dobiti plaću i to onu za travanj 2011., jednu od pet koliko im poduzeće duguje za ovu godinu.

Prema riječima direktora Ive Benzona, koji će na toj dužnosti ostati do 23. ovoga mjeseca, plaća će biti isplaćena iz kratkoročne pozajmice Agencije za upravljanje državnom imovinom (AUDIO), kao i još jedna koja bi na tekućim računima radnika trebala biti u prvom dijelu listopada. Zadnja primanja radnika “Staklenika” bila su u svibnju kad im je isplaćena plaća za ožujak 2011. godine.

Pozajmica je rezultat ovotjednog sastanka s ravnateljem AUDIO-a Tomislavom Bobanom u Zagrebu, kojemu su uz direktora Benzona prisustvovali i sindikalni predstavnici “Staklenika” predvođeni Ivicom Blaževićem, regionalnim povjerenikom PPDIV-a za Dalmaciju.

Dogovorena odgoda podmirenja poreznog duga
S Poreznom upravom je dogovorena odgoda podmirenja nagomilanoga poreznog duga za deset mjeseci čime je odblokiran žiro-račun poduzeća. S osnova poreza “Staklenici”, naime, duguju 25,4 milijuna kuna glavnice, čemu još treba dodati i kamatu.

Ivo Benzon
U očekivanju daljnjih isplata izostalih plaća, zaposlenici kaštelanskog poduzeća u državnom vlasništvu, koji su sve ove mjesece radili bez prekida i održavali proizvodnju, iako nisu dobili ni kunu ni za prijevoz na posao i s posla, danas će se ponovno izjašnjavati o tome jesu li za organiziranje štrajka ili bilo koje druge industrijske akcije (prosvjeda i slično).

Referendum o štrajku i ovaj put organizira sindikat jer je, prema riječima glavne sindikalne povjerenice Ljiljane Milanović, kod prvog izjašnjavanja bio kratak rok pa se svi nisu stigli izjasniti. Ako se radnici opredijele za štrajk, bit će to jedna od mogućnosti za reagiranje sindikata u slučaju da izostanu najavljene isplate plaća, što se uostalom tijekom ljeta već događalo.

Traži se kredit HPB-a
I dok se sindikat priprema za eventualne akcije, uprava i dalje nastoji ishoditi kredit kod Hrvatske poštanske banke.

Unatoč očekivanjima i najavama o brzom rješenju, sredstva još nisu dobivena, a u međuvremenu je, prema neslužbenim informacijama, propao dogovor s “Agrofructusom”, kojemu je namijenjeno 80 posto proizvodnje “Staklenika”, o zajedničkom kreditnom aranžmanu s HPB-om u iznosu od pet milijuna kuna. “Staklenici” tako nastavljaju pregovore o kreditu bez jamstva koje se očekivalo od “Agrofructusa”.

jadranka matić

Nitko ne želi ‘Staklenike’?
Prema neslužbenim informacijama, na raspisani javni poziv za iskazivanje interesa za kupnju dionica “Kaštelanskih staklenika” nije stigla ni jedna prijava. Unatoč našim nastojanjima, do pisanja ovog teksta iz AUDIO-a nismo dobili službenu potvrdu ove informacije.

U svakom slučaju riječ je o još jednom neuspjehu zna li se da nije uspjela prodaja većinskog dijela “Kaštelanskih staklenika” iz svibnja ove godine. Tada je odlukom Vlade RH na prodaju bio ponuđen paket od 75,63 posto dionica po cijeni dionice od 7000 kuna, tako da je početna ukupna cijena iznosila 601,4 milijuna kuna.

e sad,ko je citao tiskano izdanje slobodne pa da moze komentirati one insinuacije?ajmo trk do kioska [shocked] [lol]

Ljudi samo bez panike. J-bga bilo bi bolje da ima ponuda. Kod svakog slijedećeg javnog poziva ili natječaja situacija sa Staklenicima će biti jasnija i uređenija. Kada će se prodati, za godinu, dvije bumo videli. Mislim da je onima koji imaju ulaze s većim prosjecima glupo prodavati i ulaziti u veliki minus. Bez panike ovo će sigurno opet gore barem do razina koje su bile ovih dana. Zemljište je stvarno vrijedno i zato se isplati malo pričekati. Pozdrav svima i hrabro bez svađa među forumašima ko je kriv ili koga treba slušati ili ne.

Danas sam kupio 23 dionice po 2013 Kuna i mislio da sam napravio posao.

OK kupio sam na virtualnoj burzi poslovnog.hr i sada ste mi uništili prosjek zarade.

Zato bi vas molio ako možete opet dignuti cijenu iznad 2000 Kuna da mi ne kvarite prosjek [sealed]

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

PO 1900 SAMO NOTORNI PANIČARI I TOTALNE NEZNALICE PRODAJU. ZAŠTO VAM TO PIŠEM ?

VRLO JEDNOSTAVNO – ZAVRŠIO SAM SVOJU DANAŠNJU KUPNJU NA OVOJ DIONICI – +5 KOM, I SADA VAM OTKRIVAM MALE TAJNE KUHINJE VELIKIH MAJSTORA

AKO NAZOVETE AUDIO LIJEPO ĆE VAM TAMO SVE OBJASNITI. PITAJTE IH SAMO DA LI TREBA ODLUKA VLADE I REĆI ĆE VAM – DA.

E, ONDA IH LIJEPO PITAJTE ZAŠTO I REĆI ĆE VAM ZATO ŠTO SE PRODAJE PAKET SKUPLJI OD 100-150 MILIONA

E A AKO AUDIO PRODAJE 70% KSST-A VREDNIJEG OD 150 000 000 , TO ZNAČI DA JE SVIH 100 % DIONICA VREDNIJE OD 225 000 000 KN, DAKLE NJIHOVA SADAŠNJA MINIMALNA CIJENA KOJU ĆE TRAZITI JE IZNAD OVE KOJU VI SADA ZA SVOJE DIONICE TRAZITE NA BURZI, JEDNOM KADA IZADJE ODLUKA VLADE O PRODAJI

KONAČNO – KADA KAZU DA JE POTREBNA ODLUKA VLADE JER SE PRODAJE PAKET IZNAD 100 – 150 MILIONA TO ZNAČI SAMO TO DA JE DAKLE CCA 2000 KN PO DIONICI NAJMANJA MOGUĆA CIJENA ALI NE I KONKRETNA

IZNAD 150 MILIONA JE I 200, I 300 I 500 MILIONA. TAJ PODATAK VAM U AUDIO AGENCIJI NEĆE OTKRITI ALI DOVOLJNO VAM JE DA ZNATE I OVO

DAKLE – 2000 JE KAO ŠTO SAM REKAO ODLIČNA PODLOGA OVDJE. RIZIK NULA – MOGUCA ZARADA I DO 100 , 150 % A BAREM 60 %

BACITE CEMENT MOMCI [wink]

Kressho

Joj playboy, daj citaj malo bolje, ja sam uso ko muha bez glave ovdje, zato sto se nisam pripremio za ovakve spekulacije ovdje, a ovi kaj su izgubili stotine tisuca kuna a vec su imali iskustva s takvim ulaganjima ovdje, njih mi je bas zao sto to nisu naucili pa su ponovili svoju gresku. Ja nemam puno za ulaganje, meni su tih 5 dionica petina portfelja, nisam ja bogat kao neki ovdje, tek pocetnik s nesto ustedjevine. Al sta ste svi navalili na Smarta, ja ga ne krivim za nista, uostalom ko ga je pratio od pocetka taj je debelo zaradio, moja odluka je bila da stavim pare unutra, to sto sam u gubitku je samo moja greska, a ne necija druga. Drukat na rast, drukat na pad i na temelju pojedinac ulagat, nije greska drukera vec pojedinca koji ulaze.

Rusitelj vlade ^_^.

New Report

Close