KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Hehehe, nikako probit ovaj skriveni na 2400 kn! Danima skuplja! [smiley]

Nemam ignoriranih, želim sve znati! :-)


Hehehe, nikako probit ovaj skriveni na 2400 kn! Danima skuplja! [smiley]

Ja sam te pokušavao prodati. Sutra i idući tjedan ću to lijepo vratiti . Počinje rat za posljednje Kaštelance… Jbg, to mi je bio jedini način da provjerim šta i koliko znaš. Očito je da znaš sve, baš kao i prvi put .. Al i ja sada znam isto to sve što i ti znaš… Znam i tko si i znam da ti znaš da te znam, i oboje znamo koliko bi danas još kupio da sam nastavio prosipati … Sumnjam da će nakon ovoga više itko prodavati na ovoj razini, osim ako se ovaj moj post ne cenzurira, pa predlažem na obostranu korist da ga skinemo i ciao …

Pozdrav lepi
[wink]

Kressho

Slobodna Dalmacija – stranica 24., papirnato izdanje – priča iz KSST.

a šta piše pametno?

hate red


Slobodna Dalmacija – stranica 24., papirnato izdanje – priča iz KSST.

Na str. 24 nema ništa o KSST!

Nemam ignoriranih, želim sve znati! :-)



Slobodna Dalmacija – stranica 24., papirnato izdanje – priča iz KSST.

Na str. 24 nema ništa o KSST!
[/quote]

Zavisi za koje podrucje je izdanje, pokusaj str. 25 [smiley]

Da ti budem iskren, ne interesira me uopće. Znam sve što mi treba! LP

Nemam ignoriranih, želim sve znati! :-)

Vaš link

ne znam zašto mi ne kopira cijeli link ali copy/paste sve pa ćete lako naći


Vaš link

ne znam zašto mi ne kopira cijeli link ali copy/paste sve pa ćete lako naći


Hm, da! Bitno je da država odugovlači koliko može i da opet sa radnicima i sindikatima dogovori nastavak proizvodnje u staklenicima, a posebno i zadržavanje svih radnika!!! Vjerujem, da sa aktualizacijom ovog problema, gdje je očito da KSST u nikojem slučaju nije u stanju osigurati redovne plaće, bez da proda komad zemljišta, država neće inzistirati na nastavku proizvodnje na tom izrazito atraktivnom položaju, već će tražiti druga rješenja za radnike! No, prvo nam slijedi jedan drugi korak, a potom nastavak privatizacije!

Nemam ignoriranih, želim sve znati! :-)

Odavno ovdje nisam dao neki komentar, pa evo malo, da mi možete podijeliti poneku jednicu, pa čak i malo napasti, odavno niste!

Što se tiče KSST i drugog kruga, sigurno je da će se ići u njega na način da uspije, a ne da bude blamaža kao prvi put. Dakle, realna procjena koja mora biti napravljena zbog novog zakona o upravljanju državnom imovinom, će biti itekako potkrijepljena činjanicama i to je prva stvar koju treba napraviti, a potom krenuti u objavu. Po mom mišljenju, manja cijena bi privukla više zainteresiranih, koji bi na taj način sami tražili potencijalnu vrijednosti u eventualnoj prenamjeni zemljišta, kao i u eventualnoj mogućoj promjeni djelatnosti!?
Sa obzirom da je prvi natječaj objavljen po cijeni od 7.000 kn, a bez nekih konkretnih činjenica, pri tom mislim prvenstveno na promjenu GUP-a, smatram da Audio mora odrediti cijenu sukladno trenutnom zatečenom stanju i papirnatim dokazima. To znači da, iako sumnjam u tu mogućnost, po trenutnom scenariju, cijena dionice KSST u drugom natječaju, u nikojem slučaju neće biti ispod 2.865,99 kn. (To je moj izračun baziran na papirima koje posjedujem, bez ikakve prenamjene). Nadalje, prenamjena Resnika koja bi trebala biti donesena u jesen po obećanju i planu Grada Kaštela, bi trebala povaćati vrijednost za razliku procjene poljoprivrednog i građevinskog zemljišta u iznosu od cca. 2.345,00 kn po dionici, što bi u konačnici dalo neku ukupnu početnu vrijednost od cca. 5.210,00 kn. Dakle, ako i odbijemo ukupne dugove, a trebalo bi, minimalna ostvarena vrijednost početne cijene bi trebala biti oko 4.689,00 kn po dionici.

E sad, ja bi više volio da se drugi natječaj raspiše po ovoj manjoj cijeni od npr. 2.900,00 kn. Zašto? Pa, iz jednostvanog razloga, jer bi na taj način sigurno došlo do nadmetanja kupaca i nabidavanja ponuda, gdje bi potencijali kupci sami procjenili vrijednost prenamjene Resnika i potencijalne vrijednosti ostalih 506.000 m2 zemljišta (Kaštela+Knežine). Naravno, Audiu, kao ni Vladi nebi bilo u interesu pokrenuti drugi krug po takoj maloj cijeni, u odnosu na visoko objavljenu cijenu iz prvog kruga, jer bi bila prevelika razlika, pa bi stvorila dojam maliverzacije zemljištem, no, ovo je činjenica. Također, natječaj u tom slučaju bi se trebao raspisati prije same prenamjene Resnika, što je zbog već spomenutog zakona također teško moguće, jer za njegovu provedbu treba cca. 50-60 dana od današnjeg dana! Tako, da je u konačnici, moja procjena druge početne cijene u slijedećem natječaju, cca. 4.689,00 kn po dionici, a sami drugi krug bi mogao biti objavljen negdje između 15.-25. rujna. Do tada, LP!

Puno lakše je pričati o novcu nego ga stvarati - Voltaire

Izmjene i dopune prostornog plana i uređenja grada Kaštela i generalnog urbanističkog plana grada Kaštela – prijedlog plana za ponovnu javnu raspravu – SAŽETAK ZA JAVNOST (travanj 2011.)

izvor: http://www.kastela.hr/

Srdačan pozdrav

Vidim ovdje se svi lijepo pozdravljamo ali dionica kapa po 2400 kao iz "kabla" … Ali onog probušenoga… Ekipo lako moguće da ove godine više neće biti ponovljen natječaj, a isto tako lako je moguće da ako bude ponovoljen to bude tek negdje u 10., 11.mj., ranije nikako.

15.9. će tek biti određeno koje će društvo upravljati prodajom dionica u posjedu AUDIO-a. Natječaj za brokersko društvo je završio 15.7., dodajmo na to još 60 dana Zakonskog roka žalbe te vrijeme odabira i to je 15.9.

Sumnjam da će odmah drugi dan izbaciti natječaj.

E da, i Odluka Vlade će morati opet ići zar ne .. ?

Dakle naj, naj ranije tamo negdje sredina 10.mj. ako budemo imali sreće.
Cijenu u natječaju sumnjam da itko može ovdje znati jer to još uvijek nije na "preogovaračkom stolu" kabineta Vlade, a šta će njih ovaj put puknuti – ko to zna …

Moje osobno mišljenje je da će cijena ostati istovjetna prvom natječaju minus 15 do 25 %.

Evo od mene jedan – Gadan Pozdrav svim KSST-ovcima !

Zašto gadan ?

ZAto što će biti jako gadno ovih mjeseci na ZSE

[wink]

Kressho

New Report

Close