KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ČINJENICA – Vlada je već donijela odluku o privatizaciji Kaštelanskih Staklenika, ne mora ju donijeti opet iznova da bi se objavio novi natječaj ili produžio postojeći. Jednostavno će jedan dan osvanuti i onda će nastati opći metež ovdje i na burzi i to je to, isto kao što je već i bilo uostalom

Kressho


Ja uopće ne branim cijenu, već kupujem, a cijena mi odgovara u rasponu ili prosjeku od 2500 kn! Kupujem na toj razini jer sam uvjeren da vrijedi daleko više!

Spajderman-u, sve super, slažem se ja sa tobom da KSST vrijede više od 2500 da se SADA prodaju, ali iskreno, sumnjičav sam u namjere da se KSST pošteno prodaju !

Ono što mene brine u KSST priči je ugovor sa tvrtkom iz Dugog sela, koja vidi, vidi, kreditira KSST, a ista ta firma (krovna) je dužna dobavljačima (neda mi se sada tražiti podatke) oko 2 milijarde kuna!

A znamo da taj isti tko daje kredit ima osiguranje u zemlji KSST-a, a ja sam sumnjičav u poslovni uspjeh KSST-a da će uspjeti vratiti te kredite s obzirom na gubitke koje iskazuju godinama!
Pričekajmo izvješće pa ćemo vidjeti…
A ako KSST ne vrate kredite, ode vrijedna zemlja KSST-a!


Pa, jedan sam od rijetkih koji je kupovao po 600-700 kn, zar ne!?

Istina, kupovao si po 600-700 kuna, ali koliko se ja sjećam tog perioda, kupovina na toj razini je bila moguća radi maherskog držanja cijene niskom, strpljenja, igrica spuštanja cijene sa par komada…

Ok, u tom periodu nije bilo ovolike priče oko KSST, tko je kupovao nije imao pravu konkurenciju ni u novcu ni u pameti, a ni software! podršku biti najbrži prst u 13:00 (ako zatreba zaštititi svoje dionice izložene na asku)…

Mišljenja sam da privatizacija KSST ne ide tako brzo i da ćemo u narednom periodu gledati izlaske iz KSST nestrpljivih kojima je dosta novca zarobljeno u KSST (pa nije jučer za ništa 50 komada prodano), + dioničara koji KSST imaju i po 15 godina (nisu radnici!), a nisu strpljivi kao skupljači KSST-a u vrijeme trgovine u 13:00 među kojima si, kao što kažeš, i ti bio!

Zbog toga se Spiderman-u pitam čemu nestrpljenje!?

Po meni jedini pozitivan pomak vezano uz KSST može biti raskid ugovora KSST-a i firme iz Dugog sela!
Dok se to ne desi, vrlo, vrlo sam sumnjičav!

To je samo moje mišljenje!

Mateo,

Kao prvo, nikakva zemlja u vlasništvu KSST nije koleteral za vraćanje duga, da ne kažem poslovnog ugovora!!! Sve je čisto i 1/1 zbog privatizacije, a kako KSST uopće nema dugoročnih kredita, tako nema ni hipoteke na zemljištu. Svi kratkoročni krediti ili dugovi su većinom prema državnim intitucijama, a ako i jesu nešto dužni tvrtki iz Dugog sela, moguće da se radi o nekoj manjoj pozajmici u iznosu od cca. 2-3 mil. kuna.
Kad već kažeš čemu nestrpljenje? Pa, vrlo je jednostavno! Naime, tvrtka je realno procjenjena na 7.000 kn po dionici i to nije tajna, zašto je potom nebi kupovao po 2300 ili 2500 kn, svejedno!? Također, ovdje sam se izjasnio da sam prodavao veći dio KSST oko 4.000 kn i kupovao Ingru između 12-13 kn, koju sam prodao u prosjeku na 17,50 kn. Sve se može provjeriti na temi ako mislite da izmišljam. Sada se sa tim kešom ponovo vraćam u KSST na ovoj razini i ne vidim tu nekog problema. Natječaj ide sigurno, a u Audiu je doslovno sve spremno, pogledajte ono što sam vam jučer napisao i provjerite o čemu se radi, pa ćete i tu vidjeti da ne izmišljam. Kad će ga objaviti, ostaje za vidjeti, ali ne želim kupovati KSST, kad se već počne pisati u novinama o drugom krugu!

Nemam ignoriranih, želim sve znati! :-)

Treba biti strpljiv. Treba dati vremena direktoru Benzonu da potpiše još koji ugovor s hipotekom na zemljište. Poznato je da Benzon radi gubitke koliko vrijede nasadi i plaće u godinu dana. Kako je to moguće? Treba bit strpljiv. Što više vrijeme odmiče to će više mrtvaca stati u ormar. Pa kad se nađe kupac i privatizira bit će zabave po novinama.


Također, ovdje sam se izjasnio da sam prodavao veći dio KSST oko 4.000 kn i kupovao Ingru između 12-13 kn, koju sam prodao u prosjeku na 17,50 kn. Sve se može provjeriti na temi ako mislite da izmišljam.

Kolega Spiderman, nigdje nisam naveo da izmišljate!
Pratim temu, ali da sam negdje vidio tvoje pisanje o izlasku na 4000 kn, to nigdje nisam imao prilike pročitat. Vidio sam, osim INGR-e, tvoje pisanje o jednom brokeru koji se pojavio na dan u top 10 i tvoj komentar kako nema veze sa investiranjem kada je izlazio na 4000 kn. Al, sve to nije bitno!
Besmisleno je sada tražiti postove.


Kao prvo, nikakva zemlja u vlasništvu KSST nije koleteral za vraćanje duga, da ne kažem poslovnog ugovora!!! Sve je čisto i 1/1 zbog privatizacije, a kako KSST uopće nema dugoročnih kredita, tako nema ni hipoteke na zemljištu.

Listanje po zemljišnim knjigama kaže malo drugačije!

Vaš link

Vaš link

Ovaj drugi link sa HPB me ne brine toliko!

Pozdrav!

Istina pinokio, ali očito je da je Benzon bio nečiji namještenik koji je namjerne gubitke plaćao zemljištem, a prebijanjem po bagatelnoj cijeni od 30 eura/m2. Šta misliš kako su Vodovod, Grad Kaštela i Grad Split došli do izrazito vrijednog zemljišta i nekretnina koje bilo u vlasništvu KSST? Tako je raspičio cca. 300.000 m2 zbog svoje nesposobnosti, ali u Kaštelima slovi zbog toga kao Robin Hood. No, svemu dođe kraj, pa i tom bezobraznom rasipanju državne i naše, dioničarske imovine.

Mateo, radi se samo o jednom stakleniku!!!

Nemam ignoriranih, želim sve znati! :-)

Marvelovac, kad bu ovo na 7 hiljki ?

free flow information

Vrlo jednostavo. Nije plaćao račune, proizvodio gubitke, ostao bez keša i dao zemljiše po bagateli. Mislim da je dao Gradu Splitu zemlju na Pazdigradu za 20€. Iđu dani…


Mateo,
Natječaj ide sigurno, a u Audiu je doslovno sve spremno, pogledajte ono što sam vam jučer napisao i provjerite o čemu se radi, pa ćete i tu vidjeti da ne izmišljam. Kad će ga objaviti, ostaje za vidjeti, ali ne želim kupovati KSST, kad se već počne pisati u novinama o drugom krugu!

slažem se sa svim napisanim.
samo bih volio znati kad je država do sada davala javnu ponudu dva puta u godini dana za istu firmu.ja osobno ne znam nijedan slučaj.pošto natječaj ide sigurno niti ja ne želim kupovati kad krene objava, ali ne želim kupovati niti sad, jer čini mi se da će toga biti još niže.

Btw. Mateomax, hvala na konkretnim postovima. Napokon netko, da možeš normalno prodiskutirati o KSST. Pazi, što se tiče HPB-a i druge zabilježbe, znaš vjerovatno da Agrofructus unaprijed financira KSST za proizvodnju, a oni mu to vraćaju u povrću. Eto, toliko. Ako imaš još nešto, slobodno daj, svaka čast!

Pa, ok klisko, svatko ima svoj target ulaza! Sve 5.

Nemam ignoriranih, želim sve znati! :-)

Ovo je pušiona, ide opet dolje ako Spiderman pod hitno ne postavi još jaču branu .. SPIDERMAN Je NAŠ SPASITELJ!!

Kressho

kupnja je sve jača na ovim razinama…
valjalo bi joj se pridružit [cool]

hate red

New Report

Close