KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ne znam, ali na staklenicima se zaista možemo uvjeriti da ljudska glupost nema granica!

Nemam ignoriranih, želim sve znati! :-)


lebowski, kad si već toliko rezigniran nakon što si pobjegao iz ove dionice, odgovori mi na jednostavno pitanje:
Tko je najveći lažac u ovoj priči:
1) sudski vještak koji je procijenio dionicu po 7000 kn
2) uprava i no koji su utvrdili da je knjigovodstvena vrijednost 2500 kn
3) mi koji smo je konzervativno procijenili na najmanje 3800 kn
4) katastrofičari koji tvrde da ne vrijedi više od 1000 kn

S obzirom da si dobro prostudirao materiju očekujem iskren odgovor.

Kamenac, uz dužno poštovanje, kloni se izraza poput "rezigniran", "pobjegao" i slično.

Cijena od 7.000 kn drži vodu, čak je i prava prilika, ako se prodaje građevinsko zemljište. Ali ne prodaje se, nit će se izmjeniti zakon koji će omogućiti prenamjenu pogona Kaštela koji ima 180.000 kvadrata. Uzmi tristo eura po kvadratu, dobiješ cifru od 54 milijuna eura, skoro 400 milijuna kuna. Zato je članak 50 iznimno bitan.

Ako ćemo Staklenike promatrati kroz državno vlasništvo, oni ne vrijede ni tisuću kuna. Svake godine oni vrijede 200 kuna manje od neke neke x cifre koja može biti knjigovodstven od 2.500, može biti konzervativno*građevinska od 3.800 kuna, a može biti i sudsko-vještački procijenjena na 7.000 kuna. Dokle god nema natječaja, potpuno svejedno.

Možda Vlada ima neki genijalni plan za prodaju Staklenika, možda je prvi krug natječaja trebao poslužiti da sindikati skuže kako su zatražili nerealno visoku cijenu, možda nekom napokon proradi pamet, ali meni je tu previše možda da bih mogao mirno spavati.

Kad je Plejboj predviđa sve najbolje o ishodu prodaje KS i da sigurno postoji kupac a pad dionice je komentira da se radi o rušenju cijene kako bi se mnogi ustrtali i prodali dionice u bescijenje (branio je poziciju) i na kraju se sve raspalo a sad piše sve najgore i da nema kupca te da će dionica na 1900 kn. Temeljem toga sad imam čudan osjećaj da stvarno postoji kupac i da će uskoro dionica napravit vrtoglavi uzlet pa bi bilo najpametnije dokupit kad on predviđa pad na 1900.
Način na koji on piše treba suprotno tumačit.
Sorry Plejboj, srdačan pozdrav.

Opet griješiš lebowski!!!

Dakle, Resnik ide u prenamjenu na način da cca. 30.000 m2 ide u turističku M8 zonu, a 120.000 m2 u IS zonu. Oko 60.000 m2 je već prenamjenjeno!

Što se tiče pogona Kaštela, taj dio ide u doradu GUP-a, a ići će u prenamjenu, dio u IS zonu, a dio za poslovnu namjenu! Potvrđeno je, a hoće li to biti sada ili za godinu dana, kupcu je nebitno!

Nadalje, knjigovodstvena cijena KSST nije 2500 kn, to je nominalna vrijednost!!!

Još dalje, napravljen je okvirni izračun isplativosti poljoprivredne djelatnosti i došlo se do zaključka, kako bi staklenički potencijal u potpunosti u maloprodaji "nekome" donio godišnju zaradu od min. 40 miliona kuna!

Nema smisla pisati dalje, a kupovati ima, pa stoga…

Nemam ignoriranih, želim sve znati! :-)


Opet griješiš lebowski!!!

Dakle, Resnik ide u prenamjenu na način da cca. 30.000 m2 ide u turističku M8 zonu, a 120.000 m2 u IS zonu. Oko 60.000 m2 je već prenamjenjeno!

Što se tiče pogona Kaštela, taj dio ide u doradu GUP-a, a ići će u prenamjenu, dio u IS zonu, a dio za poslovnu namjenu! Potvrđeno je, a hoće li to biti sada ili za godinu dana, kupcu je nebitno!

Nadalje, knjigovodstvena cijena KSST nije 2500 kn, to je nominalna vrijednost!!!

Još dalje, napravljen je okvirni izračun isplativosti poljoprivredne djelatnosti i došlo se do zaključka, kako bi staklenički potencijal u potpunosti u maloprodaji "nekome" donio godišnju zaradu od min. 40 miliona kuna!

Nema smisla pisati dalje, a kupovati ima, pa stoga…


Dragi moji brokerčići i njihova bratijo pišete hvalospjeve još od kada je cijena bila 5000 kuna a cijena svaki dan pada i po svemu sudeći padaće još a vi pišite hvalospjeve jedini koji je ispravno rezonirao bio je golub a svaki dan je sve manje on kojih brokerčići mogu navući pisanjem jer ti su već odavno pogubili šta su imali i sada mogu samo gledati trgovanje.


Što se tiče pogona Kaštela, taj dio ide u doradu GUP-a, a ići će u prenamjenu, dio u IS zonu, a dio za poslovnu namjenu! Potvrđeno je, a hoće li to biti sada ili za godinu dana, kupcu je nebitno!

Hoće, kad se promijene zakoni. Ako kupac ima toliko love da može avansno platiti a potom čekati jedno pet godina, nema frke. Ja na to ne bih pristao, ali ja ionako nemam toliko love. Pozvao sam te objasniš članak 50, pozivam te ponovno.

Nadalje, knjigovodstvena cijena KSST nije 2500 kn, to je nominalna vrijednost!!!

Knjigovodstvena je 2.591 kunu, tako da ne moramo picajzlirati.

Još dalje, napravljen je okvirni izračun isplativosti poljoprivredne djelatnosti i došlo se do zaključka, kako bi staklenički potencijal u potpunosti u maloprodaji "nekome" donio godišnju zaradu od min. 40 miliona kuna!

Nema smisla pisati dalje, a kupovati ima, pa stoga…


Učini jednu lijepu stvar svim dioničarima pa dostavi izračun Benzonu, jer prema poslovnom izvješću lani je ostvaren gubitak od 30 milijuna kuna.

Dobro ti je napisao kamenac! Pobjegao si i promijenio priču, dok si prije pisao hvalospjeve! Ne kužim ljude koji se mijenjaju kako vjetar puše, nešto kao političari. Prije ti je sve vrijedilo dok je dionica bila 4000 kn, a sada ništa ne vrijedi kad je dionica 2500 kn. Eto, to ne kontam!? Nije ovo nikakav nagovor na kupnju ili prodaju, čisto se držim moje priče od samog početka! GUP će uskoro, kao i drugi krug natječaja, a ti samo gledaj!!!

Nemam ignoriranih, želim sve znati! :-)

lebowski, isto pitanje kao i golubu:
ok, izašao si.
i šta te onda boli kako je nama koji smo ostali?

hate red


koliko je samo jak utjecaj ovog foruma na neke ulagače pa to je nezamislivo. Svi prodajte u bescjenje samo zbog nekontroliranog straha i krive ulagačke (jednodnevne) strategije.
hvala Vam

imam KSST i ne dam ga nikom

Eto ti odgovor Spajderu na ono gore .. Nisam na nikakvim drogama, ne bulazni čovječe već sprdavam ekipu koja puši ove neargumntirane gluposti od Lebowskog i dila čak i ispod nominale … Zabo sam još dva komada danas, a iskreno žao mi je što mi je utekao ovaj biser svih bisera koji je prodao po 2300 kn … Pa tolka cijena je bila još dok se ništa nije službeno znalo, kada je samo poslovni objavio da će cijena u natječaju biti 7000 ali još nije bilo ni odluke vlade.
Normalno da se sprdam kad tako nešto vidim na ekranu i još mi promakne zbog kupanja, zašto ne bi ?

Očito da paničarima ovdje koji bježe ČINJENICE I PRAVI ARGUMENTI ništa ne znače, lakše ih je poplašiti jednim "Ide to dolje, do pon smo na 1000" nego im uliti povjerenje da čekaju kao i svi mi normalni ovdje.

Ranije nego sam se išao zaje…ti sam lijepo tu interpretirao Izmjenu Zakona po hitnom postupku sa jučerašnje Sjednice Vlade prema kojem će se dijelovi civilnih aerodroma moći koristiti za potrebe vojnog zračnog prometa.

Ako vam to – uz amfibije koje već pristaju u Kaštelima – nije dovoljan nagovještaj onda ste tek hrpica slijepih ovčica koja ne zaslužuje bolje nego sprdavanje…

Nama koji upotrebljavamo svoj mozak jasno je kao bijeli dan da se tu vrti igra oko aerodroma i da će BUDUĆI KONCESIONAR AERODROMA otkupiti ZEMLJU KSST PO NAJPOVOLJNIJIM UVJETIMA

UŠTEDA 50 MILIONA EURA NA PRENAMJENI je jedan od takvih uvjeta.

IZMJENA ZAKONA O ZRAČNOM PROMETU je drugi.

PRENAMJENA DIJELA ZEMLJIŠTA je treći.

ZADRŽAVANJE DJELATNOSTI 5 do 10 PUTA KRAĆE (samo jednu godinu) NEGO INAČE je četvrti…

Jel treba dalje ili vam je polako jasno tko dirigira ovu privatizaciju ?

Ili možda i dalje ne shvaćate da je to kupac a ne neki Berket, Popijač i slični..

AUDIO će ovdje odsvirati točno kako Kupac bude skladao.

A KUPAC KSST JE BUDUĆI VLASNIK AERODROMA , I TAJ INSIDE JE VEĆ JAVNA TAJNA PO UREDIMA MINGORP-a , a možda i šire

Kressho


lebowski, isto pitanje kao i golubu:
ok, izašao si.
i šta te onda boli kako je nama koji smo ostali?

Nije ovo ekskluzivni forum pa da se ima pravo javljat samo onaj tko da časnu forumašku riječ da ima te i te dionice. Usto, to što sam vani, ako sam vani jer ja to nisam javno rekao, ne znači da sutra ne mogu bit nutra.


Kad je Plejboj predviđa sve najbolje o ishodu prodaje KS i da sigurno postoji kupac a pad dionice je komentira da se radi o rušenju cijene kako bi se mnogi ustrtali i prodali dionice u bescijenje (branio je poziciju) i na kraju se sve raspalo a sad piše sve najgore i da nema kupca te da će dionica na 1900 kn. Temeljem toga sad imam čudan osjećaj da stvarno postoji kupac i da će uskoro dionica napravit vrtoglavi uzlet pa bi bilo najpametnije dokupit kad on predviđa pad na 1900.
Način na koji on piše treba suprotno tumačit.
Sorry Plejboj, srdačan pozdrav.

Nije bed, ali nisi u pravu, jedini put kad sam ja pisao suprotno svojem mišljenju bilo je kad sam se tek učlanio na forum i pazario KSST po 700, 900 i 1000 kn.
Pogledaj moje postove iz prvog mjeseca pa ćeš pokapirati.
Poslije sam pisao kako sam dobivao informacije, a imao sam čak i informaciju da neće biti prodaje kompanije u prvom krugu ali nju nisam smio plasirati ovdje, niti igdje drugdje, niti sam želio jer uvijek se moglo desiti da se Kupac – koji već odavno postoji i Vlada RH nešto dogovore mimo Zakona.
I onda da se to desilo bi ja bio kriv onima koji su prodali na 4000 umjesto po 7000 koliko će na kraju biti cijena.
Iskreno, i sam sam prodao manje od pola svoje količine , i to samo da odigram DDJH i već na 50 sam ga krcao van i kupovao ovdje nazad dionice u padu i još uvijek ih kupujem.

Kressho

lebowski, ja sam napustio neke dionice nedavno (dlkv, knzm, atgr…), a neke davno (ina, ht, dioki…).
možda ću se jednom vratit, a možda i neću.
ali sigurno se sad neću pojavljivat na tim temama i ljudima solit pamet kako je vrijednost njihovog ulaganja zapravo zaqrac. naknadna pamet.
priznaj, bilo bi to jako nisko od mene.
i iritirajuće za članove tog topica.

hate red

New Report

Close