KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Srijeda, 10 Oľujak 2010

RADOVI NAPREDUJU PREDVIĐENOM DINAMIKOM
Kaštelanska zračna luka dobit će 35.000 kvadrata moderne stajanke ispod koje će se nalaziti servisne radionice, skladišta te prostorije za osoblje

Potreba za sigurnijim i kvalitetnijim opsluživanjem zrakoplova, većom površinom za njihovo parkiranje, sve većim brojem letova koje u sezoni bilježe u Resniku te zbog međunarodnih propisa po kojima se zrakoplovi moraju parkirati na sigurnu udaljenost od uzletno-sletne staze, rezultirala je projektom kojim će Zračna luka u Kaštelima dobiti dodatnih 35 tisuća kvadrata moderne stajanke.

Sjeverni dio stajanke, površine 22.555 metara četvornih gradi se na nasipu, dok se južni dio od 12.250 kvadrata gradi na armiranobetonskoj konstrukciji. Ispod same stajanke nalazit će se prostori potrebni za funkcioniranje jedne zračne luke poput prostorija za osoblje, servisnih radionica, spremišta, skladišta i slični sadržaji.
Veoma brzo nakon početka radova već su vidljivi obrisi budućih projektiranih sadržaja, a ako radovi budi tekli kao do sada te u skladu s planovima, cijeli posao trebao bi biti završen do početka sezone 2011. godine.

Tvrtka Zagorje Tehnobeton ovaj posao, vrijedan 68 milijuna kuna, dobila je zbog najpovoljnije ponude na natječaju između sedam pravovaljanih ponuda. Inače, radnici ove varaždinske tvrtke radili su i na uređenju hotela „Lav“, a tvrtka je bila i glavni izvođač radova na velebnom zdanju splitskog rodilišta.
____________________
Pogledajte tko je prošli tjedan prodao 17.000 komada dionica HRDH-R-A…Za dobiveni novac mogu kupiti skoro 300 komada dionica KSST-R-A…


[wink]

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

Da, preduvjet je zadržavanje osnovne djelatnosti, a u natječaju je također napisano:

• dostavljanje Poslovnog plana Društva za narednih 5 (pet) godina, uključivo s investicijskim planom za narednih 5 (pet) godina

Ono što nije definirano je zanimljivo:
Nije definirano na kojem pogonu se vrše ulaganja (poticaji od države, predpristupnih fondova kojima Kaštelanski Staklenici trenutno u državnom vlasništvu ne mogu pristupiti) zadržava osnovna djelatnost!

Btw, složit ćete se kolega Lebowski da potencijalni kupac ne namjerava uzgajati povrće na građevinskom zemljištu. [wink]

Zašto bi bio samo jedan kupac ?



Za one koji misle da Unilife nije potencijalni kupac trebalo bi istaknuti da je suvlasnik Unilife-a gosp. Slavko Bošnjak, također suvlasnik hotela Le Meridien Lav.

Kolega, ja bih istaknuo da je prvi preduvjet natječaja zadržavanje osnovne djelatnosti Kaštelanskih staklenika.

[/quote]

da, ali………. na koliko ono godina?

ma kakav cash-r-a, 100% in

[/quote]

da, na čak godinu dana! 😉
[/quote]

Taman dovoljno za ishodovanje dozvola …

Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa Mjesto
1. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 93.594 82,39 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
2. DRŽAVNA AGENCIJA ZA OSIG. ŠTEDNIH ULOGA I SANACIJU 4.051 3,57 Zast. račun ZAGREB, HRVATSKA
3. HZMO 3.235 2,85 Zast. račun ZAGREB, HRVATSKA
4. VODOVOD I KANALIZACIJA D.O.O.SPLIT 1.992 1,75 Osnovni račun SPLIT, HRVATSKA
5. URLIĆ MARIO 325 0,29 Osnovni račun DUBROVNIK, HRVATSKA
6. ŠANTIĆ IVE 312 0,27 Osnovni račun RIJEKA, HRVATSKA
7. PERIĆ IVAN 218 0,19 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
8. MITROVIĆ MILIVOJ 200 0,18 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
9. Grupa računa na kojima je uknjižena ista količina vr. papira 183 0,16 –
Ukupno: 91,65

Malo za promjenu Peric dokupio.


Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa Mjesto
1. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 93.594 82,39 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
2. DRŽAVNA AGENCIJA ZA OSIG. ŠTEDNIH ULOGA I SANACIJU 4.051 3,57 Zast. račun ZAGREB, HRVATSKA
3. HZMO 3.235 2,85 Zast. račun ZAGREB, HRVATSKA
4. VODOVOD I KANALIZACIJA D.O.O.SPLIT 1.992 1,75 Osnovni račun SPLIT, HRVATSKA
5. URLIĆ MARIO 325 0,29 Osnovni račun DUBROVNIK, HRVATSKA
6. ŠANTIĆ IVE 312 0,27 Osnovni račun RIJEKA, HRVATSKA
7. PERIĆ IVAN 218 0,19 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
8. MITROVIĆ MILIVOJ 200 0,18 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
9. Grupa računa na kojima je uknjižena ista količina vr. papira 183 0,16 –
Ukupno: 91,65

Malo za promjenu Peric dokupio.


Znači top 10 malo zatrejda i to je to. Nitko ne rasprodaje, pogotovo ovi pod brojem 9. Niti jedan nije prodao jednu jedinu dionicu. Kad bi oni prodali onda bih se počeo pitati ali ovo je ziher čini mi se sve više.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

Pitam se, pitam, ima li kakve veze sa staklenicima ovaj nagli odlazak gospodina Josipovića u Ameriku, Obami na noge?…ja se samo pitam, odgovor i nije baš tako nužan, odgovor će ionako stići do kraja mjeseca. Ono što je lijepo ne treba požurivati. Lijepo ma kad došlo uvijek nas razveseli [lol]

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].


Pitam se, pitam, ima li kakve veze sa staklenicima ovaj nagli odlazak gospodina Josipovića u Ameriku, Obami na noge?…ja se samo pitam, odgovor i nije baš tako nužan, odgovor će ionako stići do kraja mjeseca. Ono što je lijepo ne treba požurivati. Lijepo ma kad došlo uvijek nas razveseli [lol]

Na kojim si ti kemikalijama, ovdje je jedino bitno da ima još 7 radnih dana, netko se od ponedjeljka igra sa par komada, gurajući prema svojoj čeki na 3700. Nervoza će pomalo učiniti svoje, znam po sebi, čekam da me pokupi na građevini, a bojim se da ne pobjegne.

Meni samo nije jasno, kome se isplati prodavati po 3700 kn u ovim zadnjim danima natječaja??? Pa, da i ne bude kupca u prvom krugu, cijena će se u natječaju maximalno korigirati na 5500 kn, a ispod toga se KSST nikad neće prodati! No, ja i dalje tipujem na to da će biti kupaca sada! Dakle, prodajom na ovim razinama se gubi ogroman novac!? Ne vjerujem da se više šorta, preveliki je rizik!?

Nemam ignoriranih, želim sve znati! :-)


Meni samo nije jasno, kome se isplati prodavati po 3700 kn u ovim zadnjim danima natječaja??? Pa, da i ne bude kupca u prvom krugu, cijena će se u natječaju maximalno korigirati na 5500 kn, a ispod toga se KSST nikad neće prodati! No, ja i dalje tipujem na to da će biti kupaca sada! Dakle, prodajom na ovim razinama se gubi ogroman novac!? Ne vjerujem da se više šorta, preveliki je rizik!?

Nije isplativo prodati ni na 4200, male trgovine će biti do petka, od ponedjeljka ne vjerujem da će itko napustiti zauzetu poziciju, a tko je misli zauzeti napravit će to do prekosutra.

Ma dobro, nisam mislio baš fiksno na cijenu 3700, nego općenito na ovom nivou!?

Nemam ignoriranih, želim sve znati! :-)

New Report

Close