KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ipak je izgleda bilo burno:
http://www.kastela.org/content/view/14052/2/

Moram priznati i mene je iznenadilo da je kompletan Resnik prenamjenjen. Sada se slazu kockice. To je top lokacija uz more koja komercijalno vrijedi barem 300 E/m2. Tko je ikada trazio takav teren u prvom redu do mora zna da sam i malo rekao.
Mislim takoder da ce pogon Kastela, koji granici uz aerodrom sa sjeverne strane, kupiti Zracna luka Split radi buduceg prosirenja piste. U medijima vec iskazala interes i neformalno ponudila nesto iznad 1000 kn/m2 iako nije precizirala koje konkretno zemljiste. U Slobodnoj su nedavno najavili da se planiraju uskoro prosriti za promet od 2 mil. putnika godisnje. Lako moguce da to odradi nastupajuci u privatizaciji zajedno s investitorom kojeg zanima izgradnja na Resniku.
Kako ce se u Resniku ocigledno zatvoriti staklenici, logicno je da se suvremeni hidroponski sustav preseli u Knezine i nastavi s proizvodnjom. Svugdje u svijetu ovakvi pogoni posluju pozitivno pa ce tako i ovdje biti slucaj, posebno jer im zemlja nije u zakupu i imaju mediteransku klimu. Mislim da je jedino to zemljiste koje ce mozda zanimati Todorica.

Ako prode GUP 10. 05., a hoce jer je ocito da su rukovodeci to odlucili, onaj tko kupi Kastelanske staklenike za 7000 kn po dionici dobro ce profitirati. Sjecam se gradonacelnikovih izjava koje su nekada zvucale bitno drugacije od ovih sadasnjih sto mi je pokazatelj da je odluka donesena.


… onaj tko kupi Kastelanske staklenike za 7000 kn po dionici dobro ce profitirati.

ta je prenamjena već uračunata u cijenu od 7000 kn, tako da je to upitno da će time extra zaraditi,kao i hoće li uopće biti zainteresiranih

moje pisanje nije poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje



… onaj tko kupi Kastelanske staklenike za 7000 kn po dionici dobro ce profitirati.

ta je prenamjena već uračunata u cijenu od 7000 kn, tako da je to upitno da će time extra zaraditi,kao i hoće li uopće biti zainteresiranih
[/quote]

Dvije sitnice se razlikuju koje niste racunali: prenamjenjen je (bit ce) kompletan Resnik i dozvolit ce se gradnja u zasticenom obalnom pojasu.

Jos jednu stvar ne zaboravite, mi ovdje raspravljamo o 7000+ podrucju, a trenutna cijena je 4000.



… onaj tko kupi Kastelanske staklenike za 7000 kn po dionici dobro ce profitirati.

ta je prenamjena već uračunata u cijenu od 7000 kn, tako da je to upitno da će time extra zaraditi,kao i hoće li uopće biti zainteresiranih
[/quote]

Nije to uračunato u cijenu od 7000kn. Ova cijena od 7000kn je tek početna cijena vidjet ćemo na kraju koliko sve to vrijedi onome tko će pobjediti na natječaju. [smiley]

...planinu će pomaknuti samo onaj koji je počeo s micanjem kamenčića...(kineska)

Mene bi zanimalo zašto jučer i danas nitko nije komentirao izvješća za 1Q 2011?

Za razliku od trenutne fantastične cijene od 4.000 kn (i buduće zarade od 75% pri rastu do očekivanih 7.000), pogled na izvješće daje "ponešto" drukčiju sliku:
http://www.zse.hr/userdocsimages/financ/KSST-fin2011-1Q-NotREV-N-HR.pdf
http://www.zse.hr/userdocsimages/financ/KSST-fin2011-1Q-NotREV-N-HR.xls

Naime, KSST su se prijavili za model C kreditiranje (podsjetnik: aktualni kandidat za to na ZSE je i BD62), a obveze prema gradu Kaštelima prebijaju ustupanjem nekretnina – str. 8.
U tijeku je restrukturiranje prema JP Vodovodu i kanalizaciji, koji – bajdvej – drži 1,75% dionica KSST.
Suradnja s Agrofructusom nastavlja se i dalje ("glavni komitent").

No, pređimo na brojke iz izvješća:
Neto gubitak prvog tromjesečja povećan je s 5,3 milje na 8,5 milja kuna.
Kratkotrajna imovina: 5,6 mil
Dugoročne obveze: 33,8 mil
Kratkoročne obveze: 54,6 mil.

S obzirom na novi, prošireni obrazac izvješća, zanimljivo je vidjeti da najveći dio dugoročnih obveza čini "odgođena porezna obveza": 30,5 mil., dok pod kratkoročnim obvezama stavka " Obveze za poreze, doprinose i slična davanja" iznosi 36,5 mil.
Dakle, sveukupno od cca 89,5 mil obveza, porezni dugovi (tj. dugovanje državi) iznosi cca 67 mil.

Doista me zanima rasplet ove priče s natječajem, jer je cijela priča iznimno zanimljiva – od 600 kn do skoro 5000 u par mjeseci, a dugovi se samo gomilaju u bilanci…


Mene bi zanimalo zašto jučer i danas nitko nije komentirao izvješća za 1Q 2011?

Za razliku od trenutne fantastične cijene od 4.000 kn (i buduće zarade od 75% pri rastu do očekivanih 7.000), pogled na izvješće daje "ponešto" drukčiju sliku:
http://www.zse.hr/userdocsimages/financ/KSST-fin2011-1Q-NotREV-N-HR.pdf
http://www.zse.hr/userdocsimages/financ/KSST-fin2011-1Q-NotREV-N-HR.xls

Naime, KSST su se prijavili za model C kreditiranje (podsjetnik: aktualni kandidat za to na ZSE je i BD62), a obveze prema gradu Kaštelima prebijaju ustupanjem nekretnina – str. 8.
U tijeku je restrukturiranje prema JP Vodovodu i kanalizaciji, koji – bajdvej – drži 1,75% dionica KSST.
Suradnja s Agrofructusom nastavlja se i dalje ("glavni komitent").

No, pređimo na brojke iz izvješća:
Neto gubitak prvog tromjesečja povećan je s 5,3 milje na 8,5 milja kuna.
Kratkotrajna imovina: 5,6 mil
Dugoročne obveze: 33,8 mil
Kratkoročne obveze: 54,6 mil.

S obzirom na novi, prošireni obrazac izvješća, zanimljivo je vidjeti da najveći dio dugoročnih obveza čini "odgođena porezna obveza": 30,5 mil., dok pod kratkoročnim obvezama stavka " Obveze za poreze, doprinose i slična davanja" iznosi 36,5 mil.
Dakle, sveukupno od cca 89,5 mil obveza, porezni dugovi (tj. dugovanje državi) iznosi cca 67 mil.

Doista me zanima rasplet ove priče s natječajem, jer je cijela priča iznimno zanimljiva – od 600 kn do skoro 5000 u par mjeseci, a dugovi se samo gomilaju u bilanci…

Da se gubitak ne gomila zar bi se ovo prodavalo? Da posluju pozitivno i zarađuju miljune zar bi se prodavalo? Uvjek nanovo sam šokirana neznanjem pojedinih ljudi na forumu.
Država je odlučila prodati upravo iz razloga što se gomilaju dugovi a vi se šefe čudom čudite!? Kako ćete zaraditi novce na burzi? [embarass] . Ovaj forum čita masa ljudi i oni formiraju svoje mišljenje o pojedinim forumašima na osnovu postova koje pišete. Ovo što ste vi šefe napisali je blamaža. [embarass]

...planinu će pomaknuti samo onaj koji je počeo s micanjem kamenčića...(kineska)

I INA je lani imala 123 mil. gubitka, a ovaj kvartal 1 miliardu dobiti. Mislite da se toliko promijenila situacija na tržištu?

Ovaj forum čita masa ljudi i oni formiraju svoje mišljenje o pojedinim forumašima na osnovu postova koje pišete. Ovo što ste vi šefe napisali je blamaža. [embarass]

Haha. Ako vi mislite da je blamaža to što sam nabrojao egzaktne činjenice (brojke i slova) koje se spominju u izvješću, onda to samo više govori o vama i vašem "pristupu" dioničarstvu nego o meni. [smiley]

Blamaža bi bila kad bih se spustio na razinu postova koji navlače u ovom ili onom smjeru, što ovdje možemo čitati mjesecima unatrag, ali to od mene nećete vidjeti. [wink]

kao da poslovanje ima veze sa cijenom
kao da fin.izvješće ima veze s cijenom

e moj šefe…


Ovaj forum čita masa ljudi i oni formiraju svoje mišljenje o pojedinim forumašima na osnovu postova koje pišete. Ovo što ste vi šefe napisali je blamaža. [embarass]

Haha. Ako vi mislite da je blamaža to što sam nabrojao egzaktne činjenice (brojke i slova) koje se spominju u izvješću, onda to samo više govori o vama i vašem "pristupu" dioničarstvu nego o meni. [smiley]

Blamaža bi bila kad bih se spustio na razinu postova koji navlače u ovom ili onom smjeru, što ovdje možemo čitati mjesecima unatrag, ali to od mene nećete vidjeti. [wink]
[/quote]

Ali gospon šefsale vi se fokusirate na poslovanje a ova firma se upravo zbog toga prodaje jer loše posluje. Ova firma,ako bi poslovala pozitivno onda se nebi prodavala. Znači mi smo svi sretni jer oni loše posluju. Kužite?? Nedao bog da posluju pozitivno. A vi od jada što niste kupili sad plašite vrane i mašete lošim izvješćem [shocked].
Na lkpc je jako bitno da posluju pozitivno,na kodt je bitna dobit ali ovdje na ksst je JAKO bitno da posluju s gubitkom. Da nije tako netko bi kasnije mogao reči "prodali su firmu koja je odlično poslovala". A ovako će reči "spasili su što se spasiti dalo"
[thumbsup]

...planinu će pomaknuti samo onaj koji je počeo s micanjem kamenčića...(kineska)


Ovaj forum čita masa ljudi i oni formiraju svoje mišljenje o pojedinim forumašima na osnovu postova koje pišete. Ovo što ste vi šefe napisali je blamaža. [embarass]

Haha. Ako vi mislite da je blamaža to što sam nabrojao egzaktne činjenice (brojke i slova) koje se spominju u izvješću, onda to samo više govori o vama i vašem "pristupu" dioničarstvu nego o meni. [smiley]

Blamaža bi bila kad bih se spustio na razinu postova koji navlače u ovom ili onom smjeru, što ovdje možemo čitati mjesecima unatrag, ali to od mene nećete vidjeti. [wink]
[/quote]

Slažem se sa shefsale… naime trenutne egzatne činjenice govore da je NAV 2590 KN, a država min. traži 7000 KN… dakle, ako zemljišta doista navodno vrijedni kolko netko tvrdi i traži, pa valjde bi svaki razuman kupac, prije kupnje tražio da se to i financijski evidentira tj. izvrši ispravak dugotrajne imovine… U suprotnome sve BINGO pretpostavke = su kupnja mačka u vreči… Postavite su u ulogu kupca/kupaca… biste li Vi kupili nešto, a da za to nemate službenu i pismenu i neovisnu potvrdu da nešto službeno dosita ne vrijedi min. xy nečega?
P.S. nema KSST – iako jedan dan (18.02) ih imao te radi ondašnjeg poz. sentimenta uspio na KSST zaraditi 16% na povečoj kup/prod. količini…
Možda uđem ponovo – ako zavlada + sentiment, al za zbog gornjeg navedenog sada ne… No, iapk sretno svim imaocima KSST [thumbsup]

Što se mene tiče ja sam se ponovo nakrcao i mogli bi sad malo ozbilnije up. Istina krcao sam jeftinije nek sam pretpostavio al ne žalim se [rolleyes]. Malo me muči činjenica da neznam dal spadam u one ozbilnije dioničare (po količini dionica) ili one neozbilne. Mislim s obzirom na zakon omerte [lol] koji je još uvjek na snazi.
Moram priznati da sam ipak malo iznenađen kojim tempom ovi dolje sređuju situaciju [thumbsup].

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

New Report

Close