KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kad ima volje ima i načina kako, a čini se da ovdje "volje" ima na pretek. Zaključno sa 10. svibnjom je rok za podnošenje pritužbi a ni jedna pritužba nije osvanula u medijskom prostoru (barem značajnijem). Rok za ponudu na Ksst je 16. svibnja do 14 h a nitko još javno ne progovara na ovu temu. Di su članci, komentari,..
Svi šute ko ku… i kupuju dok se paničari rješavaju sitnih količina. Kako to da nikom u medijskoj zajednici nije važan podatak da se prodaje nešto po 601.405.000,00 kuna? Zašto su sindikati ušutili ? Produljenje natječaja mi se ne čini realnim jer je likvidnost preniska za bilo kakva odlaganja države. Uostalom nije slučajnost takva kvalitetna vremenska organizacija prijedloga GUP-a i javnog poziva 🙂
ako sam u krivu svakako javite na vrijeme 🙂


Kad ima volje ima i načina kako, a čini se da ovdje "volje" ima na pretek. Zaključno sa 10. svibnjom je rok za podnošenje pritužbi a ni jedna pritužba nije osvanula u medijskom prostoru (barem značajnijem). Rok za ponudu na Ksst je 16. svibnja do 14 h a nitko još javno ne progovara na ovu temu. Di su članci, komentari,..
Svi šute ko ku… i kupuju dok se paničari rješavaju sitnih količina. Kako to da nikom u medijskoj zajednici nije važan podatak da se prodaje nešto po 601.405.000,00 kuna? Zašto su sindikati ušutili ? Produljenje natječaja mi se ne čini realnim jer je likvidnost preniska za bilo kakva odlaganja države. Uostalom nije slučajnost takva kvalitetna vremenska organizacija prijedloga GUP-a i javnog poziva 🙂
ako sam u krivu svakako javite na vrijeme 🙂

Vremenska organizacija kažeš, pa to je trebalo biti završeno do kraja 3.mjeseca, a ostavili su mogućnost odgode. Vjerujem da ćemo sredinom ljeta još ovdje trgovati u valovima.

Evo mali podsjetnik na ono što je izjavio potpredsjednik Vlade Petar Čobanković u objašnjenju objave javnog poziva za prodaju Staklenika:

Ovdje se vidi da je ovdje situacija značajno drugačija da ovdje ide idemo sa početnom cijenom značajno većom od nominale jer se radi da su Kaštelanski staklenici vlasnici vrlo vrijednoga zemljišta na kojem se nalaze staklenici radi se o nekih 18 hektara vrijednog zemljišta na izuzetno atraktivnim lokacijama s jedne strane ali na zemljište koje se vodi kao poljoprivredno zemljište i za obavljanje poljoprivredne djelatnosti ali ipak se radi o značajnoj vrijednosti zemljišta i zbog toga vjerujemo JER SU SE JAVILI ZAINTERESIRANI PONUĐAČI KOJI SU ZAINTERESIRANI ZA KUPOVINU PRIVATIZACIJU I DALJNJE INVESTIRANJE U KAŠTELANSKE STAKLENIKE što opet sa stajališta rekao bih gospodarskog oporavka je značajno jer vjerujem da će kroz to stvoriti pretpostavke dodatnog upošljavanja, povećanja proizvodnje, a slobodan sam kazati i proizvodnje deficitarnih proizvoda na hrvatskom tržištu i da će dio tih proizvoda koji se budu proizvodili u Kaštelanskim staklenicima ne samo završavati na domaćem tržištu nego će završavati i na vanjskim tržištima i bit će u funkciji popravka vanjskotrgovinske bilance u dijelu poljoprivredno-prehrambenih proizvoda i evo sretan sam što smo konačno stvorili pretpostavke da možemo raspisati natječaj za ove dvije tvrtke (druga tvrtka je Dalmacijavino)

Ako ne vjerujete:

http://www.vlada.hr/hr/naslovnica/sjednice_i_odluke_vlade_rh/2011/109_sjednica_vlade_republike_hrvatske/audiozapis_109_sjednice_vrh

Preskočite sve do 60.18 minute…

mislim da je glavni problem bio uskladiti sve strane koje u ovom "dealu" trebaju zaraditi (što novce, što političke bodove), a onog trenutka kad su se uskladili tada je i bilo moguće izbaciti predložene izmjene GUP-a i poziv za ponude od HFP-a. Jest da je sve to malo naizgled nabacano ali veliki igrači su to posložili kako njima paše.
Možda stvarno prvi put neuspije ali tada će se ponovno svu političku elitu, direktore i gospodarstvenike povlačiti po medijima kao nesposobne a to čak i njima više ne odgovara. Izbori pred vratima, itd…


Koliko je meni jasno nema šanse da se promjene GUP-a odrade na vrijeme, trebali su to odraditi do kraja ožujka, a on je tek u javnoj raspravi. Doći će i do produljenja natječaja za 60 dana.

Koji su to igrači koji rade na promjeni GUPA ?

Zasto ne bi uspjelo. Danas nitko nije imao većih pritužbi:

http://www.kastela.hr/dogadanja/javna-rasprava-2

Gdje je nestao g. Pensa.

Sa GUP-om ili bez, na 5000 smo veoma brzo, prije kraja iduceg tjedna. Razlog je veoma jednostavan – netko ima info o kupcu ovdje, i skida sve sto izlazi van na prodaju. Skidat ce jos dan, dva po 4000, probat urusit jos jednom na 3800, a onda na 4200, pa 4500 i tako redom.

Lista dionicara je svima dostupna, lako je zakljuciti da oni koji citavo vrijeme nisu mijenjali poziciju niti nece, dakle kupcima jedino mogu raditi konkurenciju svojim "debljanjem", a vrijeme istjece.

Vjerujte mi, da nitko nema info o kupcu, već bi mnogi nestali iz TOP 10, a da ne pricamo o tome da se pojavilo novo ime. K tome, Šantić koji je dobio svoje pakete za zemlju nije apsolutno nista prodavao.

A realno, da stvar nije toliki ociti zicer tesko da bi ja dobio 1 % za ovaj post, koliko očekujem, a sama cijena bi nastavila dalje padati sve do 2000.

Cim se tako naglo okrenulo gore opet unatoc panici jasno je da je netko citavo vrijeme u jednoj ruci imao misa za zadavanje naloga, a u drugoj listu dionicara, i mjerio tko je izisao i koga bi se jos moglo istisnuti …

A kad jednog Plejboja nemoš zaplašiti , gdje ćeš onda radnike il jače dioničare koji su ovdje vec dvije godine, nema šanse. Sad je dakle samo još kupcima i budalama panika.

Na ASK-u panici više nema ni mjesta, ni potrebe. STRPLJENI – spašeni [wink]

Kressho


Sa GUP-om ili bez, na 5000 smo veoma brzo, prije kraja iduceg tjedna. Razlog je veoma jednostavan – netko ima info o kupcu ovdje, i skida sve sto izlazi van na prodaju. Skidat ce jos dan, dva po 4000, probat urusit jos jednom na 3800, a onda na 4200, pa 4500 i tako redom.

Lista dionicara je svima dostupna, lako je zakljuciti da oni koji citavo vrijeme nisu mijenjali poziciju niti nece, dakle kupcima jedino mogu raditi konkurenciju svojim "debljanjem", a vrijeme istjece.

Vjerujte mi, da nitko nema info o kupcu, već bi mnogi nestali iz TOP 10, a da ne pricamo o tome da se pojavilo novo ime. K tome, Šantić koji je dobio svoje pakete za zemlju nije apsolutno nista prodavao.

A realno, da stvar nije toliki ociti zicer tesko da bi ja dobio 1 % za ovaj post, koliko očekujem, a sama cijena bi nastavila dalje padati sve do 2000.

Cim se tako naglo okrenulo gore opet unatoc panici jasno je da je netko citavo vrijeme u jednoj ruci imao misa za zadavanje naloga, a u drugoj listu dionicara, i mjerio tko je izisao i koga bi se jos moglo istisnuti …

A kad jednog Plejboja nemoš zaplašiti , gdje ćeš onda radnike il jače dioničare koji su ovdje vec dvije godine, nema šanse. Sad je dakle samo još kupcima i budalama panika.

Na ASK-u panici više nema ni mjesta, ni potrebe. STRPLJENI – spašeni [wink]

Ajd budi muško… tko je konačni kupac?

Pa ne znam, nisam ja taj "netko" , ocito je to netko drugi. Na listi dionicara sigurno je, mozda i vise njih, tko je debljao pozicije ovih dva tjedna sigurno zna mnogo vise nego ja. Ja samo znam ono sto je ocito a to je da netko nesto zna ovdje. I zato cekam kraj natjecaja. Jednostavno, previse je ljudi ovdje previse sigurno u sebe, a to nije svojstveno ni boksačima a kamoli burzovnim špekulantima koji mijenjaju svoja misljenja kako vjetric puhne.
Dakle, ocito je od pocetka da je ovdje bilo informacija, a tko kome, kako i zasto, nije moja stvar nit mislim u to previse petljati.
Iz istog razloga tesko da ce se ista pojaviti u medijima prije kraja posljednjeg dana. Cim nema ni spekulacija to jasno upucuje na medijsku sutnju, odnosno da ex HFP u ovom slucaju svoj posao uzima veoma ozbiljno. A zasto bi sad najednom bili ozbiljni da nemaju vec dogovoren deal ?

4600 sutra, bez panike, sa panikom – 4360

Kressho


Ajd budi muško… tko je konačni kupac?

ma nema on blage veze, lupeta po običaju…. koga on sve već nije imenovao kao "sigurne" kupce, već smo se navikli [lol]

moji postovi nisu investicijski savjeti niti poziv na kupnju ili prodaju dionica!!


koja katastrofa, počeli su iskrcaji insajdera, a cijena tone i tone!
do 1900 kn je samo 5 komada na kupnji !!! [shocked]

Besramni drukeru kako ti ide posao ?



Sa GUP-om ili bez, na 5000 smo veoma brzo, prije kraja iduceg tjedna. Razlog je veoma jednostavan – netko ima info o kupcu ovdje, i skida sve sto izlazi van na prodaju. Skidat ce jos dan, dva po 4000, probat urusit jos jednom na 3800, a onda na 4200, pa 4500 i tako redom.

Lista dionicara je svima dostupna, lako je zakljuciti da oni koji citavo vrijeme nisu mijenjali poziciju niti nece, dakle kupcima jedino mogu raditi konkurenciju svojim "debljanjem", a vrijeme istjece.

Vjerujte mi, da nitko nema info o kupcu, već bi mnogi nestali iz TOP 10, a da ne pricamo o tome da se pojavilo novo ime. K tome, Šantić koji je dobio svoje pakete za zemlju nije apsolutno nista prodavao.

A realno, da stvar nije toliki ociti zicer tesko da bi ja dobio 1 % za ovaj post, koliko očekujem, a sama cijena bi nastavila dalje padati sve do 2000.

Cim se tako naglo okrenulo gore opet unatoc panici jasno je da je netko citavo vrijeme u jednoj ruci imao misa za zadavanje naloga, a u drugoj listu dionicara, i mjerio tko je izisao i koga bi se jos moglo istisnuti …

A kad jednog Plejboja nemoš zaplašiti , gdje ćeš onda radnike il jače dioničare koji su ovdje vec dvije godine, nema šanse. Sad je dakle samo još kupcima i budalama panika.

Na ASK-u panici više nema ni mjesta, ni potrebe. STRPLJENI – spašeni [wink]

Ajd budi muško… tko je konačni kupac?
[/quote]

Podne je prošlo… kupac je?

New Report

Close