KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Investitori iz SAD-a
U Hrvatskoj bi gradili Las Vegas i zaposlili 5.000 ljudi

Nije vezano uz temu ali već dugo pričam da jedino jedan Las Vega i jedan Amsterdam na našoj obali mogu spasiti naš turizam [smiley]
[/quote]

Naravno, samo neka krenu sa investicijama u turizam (već jednom).

Srdačan pozdrav


Investitori iz SAD-a
U Hrvatskoj bi gradili Las Vegas i zaposlili 5.000 ljudi

Skupina američkih investitora iz Nevade najavila je u ponedjeljak u Zagrebu da će u Hrvatskoj izgraditi mali Las Vegas. Vrijednost investicije iznosi 1,5 milijardi dolara, a u hrvatskoj inačici grada zabave i kiča planiraju zaposliti više od 5.000 ljudi.

U Hrvatskoj su pregledali lokacije u okolici Dubrovnika, Zadra te više lokacija u Istri.

"U konkurenciji Soluna, koji nam je besplatno nudio 100 hektara zemljišta, Ohridskog jezera, Budve i Albanije, Hrvatska je odabrana upravo radi blizine Europe, razvijenog turizma te prekrasne obale", kazao je Zoran Savičić, poduzetnik rođen u Banjoj Luci koji već godinama živi u Las Vegasu. Savičić je rekao da su danas razgovarali i s predsjednikom Ivom Josipovićem, od kojega su, kaže, dobili potporu za projekt.

Površina hrvatskog Las Vegasa trebala bi iznositi između 60 i 100 hektara.

"Dozvole planiramo dobiti do kraja ove godine, a projekt bismo dovršili prije ulaska Hrvatske u EU", najavio je Savičić.

Osim njega, u posjetu Hrvatskoj su došli i Michael Jenkins, glavni promotor Las Vegasa u svijetu, i Jean Nikolich, članica nadzornih odbora četiri velika američka hedge fonda. Za utorak su najavili susret s potpredsjednikom Vlade za investicije Ivanom Domagojem Miloševićem.
http://danas.net.hr/novac/page/2011/04/18/0649006.html?pos=n0

sumnjam da će KSST ući u uži izbor za HR Las vegas, ali indikativno je da sve više stranaca dolazi u našu zemlju i traži/kupuje velike komplekse zemljišta, kakvih je ostalo vrlo malo…a jedan takav ogroman kompleks su baš KSST

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za investiranje

Na vijestima rekli : ISTRA !

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

Pusti vijesti, nećeš tamo saznati prije vremena tajne dogovore Vlade i kupaca KSST, jer onda oni ne bi bili tajni, vec bi citava zemlja o njima brujala…

Indikativan je promet bio danas, koji je mnogo jaci nego ranijih dana, a sama cijena nije dalje padala..
To laičkim riječnikom uličnog mešetara poput mene može značiti samo jedno – sutra se nastavlja trend, a trend je prema gore opet .

Koliko ce rasti ne znam, ocekujem barem 5 do 6 % uz malo manji promet nego danas.

Aj vidjet cemo tko je bio u pravu [wink]

Nemojte se zacuditi ako do kraja tjedna probije sitnih 4000, jer to ce samo znaciti da netko opet ima provjerene informacije prije drugih, sto nije nimalo rijetka pojava u HR [cool]

Kressho

Trend je prema dolje koliko vidim


sutra se nastavlja trend, a trend je prema gore opet .

Što pod tim " prema gore opet" podrazumjevaš?
"Up", ili, "prema lošijem opet "?

Mislim da sadašnji pad cijene jedini razlog ima u nervozi malih koji su se nakrcali s KSST na 4000-5000 kn i sad više ne mogu gledati minus nego prodaju na dnu i odlaze zauvijek odavde jer nemaju živaca sačekati kraj natječaja. To je prilično glupo: natječaj je raspisan po 7000 kn po dionici, pa čak i da se nitko ne javi sada, u drugom krugu vrlo izvjesno da će ga prodati bar po 5000 kn po dionici, pa ova prodaja po 3300 kn stvarno nema nikakve logike.
Nadalje, vidimo da dolazi sve više stranaca koji traže zadnje velike komplekse zemljišta blizu obale, a ovdje je dio urbaniziran, a za dio je u tijeku urbanizacija, blizu je mora i ZL, a sve je to kvalitetna zemlja kakve u Dalmaciji nema puno, pogotovo u komadu.
No, svatko neka radi po svome, ja npr. sad dokupljujem….

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

od kad sam ja ovo kupil to ide samo dole… i tak bu dok se eventualno ne javi koji kupac… a kaj bu bu, očekujem najgore nadam se najboljem


Pusti vijesti, nećeš tamo saznati prije vremena tajne dogovore Vlade i kupaca ……

Rugao si se na lkpc kad vidi bumeranga na ksst … al dobro sve će to doći na svoje (zemlja je ipak zemlja a luka je ipak luka [tongue] …vrijedno i jedno i drugo

Radnički paket 13 kom. Tu nema izlaganja, oni samo pitaju po kojoj cijeni mogu prodati dionice, njih spread ili zadnja cijena ne interesira uopće! Daj što daš, stara isprobana trgovina!

Nemam ignoriranih, želim sve znati! :-)


Radnički paket 13 kom. Tu nema izlaganja, oni samo pitaju po kojoj cijeni mogu prodati dionice, njih spread ili zadnja cijena ne interesira uopće! Daj što daš, stara isprobana trgovina!

Uvijek su dobrodošli.

Srdačan pozdrav [smiley]

bilo bi lijepo da cijena danas završi barem na 3700….

New Report

Close