KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



I eto, zakenjana još jedna tema na forumu!? [cry]

Evo, popravljena.
Sretno svima [thumbsup]
[/quote]
Možete li nam iznjeti Vaše argumente u vezi ove dionice.

Pročitao sam desetke postova zadnjih dana i pokušat ću dati mali rezime:

1. javna ponuda mora biti i to po najvišoj cijeni stjecanja tj. ako bude prodaja po 7000 kn, ide ta cijena, a ako bi cijena na natječaju bila niža od 4000 kn (što ne vjerujem) , ide cijena iz prosjeka od zadnja 3 mjeseca znači opet oko 4000 kn.
2. cijena od 4000 kn je praktički kupnja bez rizika jer je to neki minimum po kojem će se prodati KSST,a maksmimum je od 7000 kn, pa prema gore
3. očekivane oscilacije cijene idućih mjesec-dva dana su 3800-4500 kn
4. kupnja po 4000 kn je relativno sigurna tj. ima mali kratkoročni rizik pada od max. 10% tijekom roka natječaja, ali zato ima mogučnost rasta od ove cjene za +80% ili čak više, a zasigurno će cijena rasti kako se bude približavao kraj natječaja.

Naravno, svatko sam za sebe odluči da li i u kojoj fazi kupiti i kada prodati [smiley]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!


@ alabama:
ideja ti je plemenita, ali ja izgubim volju kad se moram probijat kroz šumu nesuvislih postova ovdje. prelistam nekoliko stranica, čitam i onda sam na sebe poludim…
ako je netko kupio ovu dionicu, trebao bi znati zašto je kupio.
ako je pak u međuvremenu prodao, opet zna zašto je to učinio.
a ako nema i ne želi kupiti, ima svoje argumente za to.
ja sam, priznajem, malo zakasnio u ovaj vlakić pa mi je prosjek ulaza zasad oko 3900 (u međuvremenu sam malo i trejdao i zaradio za ćevape), ali casha još imam i molim boga da tečaj padne ispod 3900. ja znam zašto sam ovo kupio i na onu stvar mi idu svi ovi površni i diletantski dušebrižnici koji me nastoje uvjeriti da ću popušiti.
daj, brate, pošten argument, reci zašto se investitoru ovo ne isplati kupiti po 7000, 6000 ili 5000, ali pruži mi brojke, usporedbe iz okruženja, argumente, prijašnje slične privatizacije, usporedi imovinu…
kosa mi se na glavi diže kad čitam da je ovo smeće od dionice samo zato jer autor posta misli tako.


Za razliku od vas ja sam sve argumentirao zašto ne rijedi ni 2000 kuna.
Vi ste kupili i sada napadate sve oko sebe.
Argumentirajte zašto vrijedi 2000 kuna.



@ alabama:
ideja ti je plemenita, ali ja izgubim volju kad se moram probijat kroz šumu nesuvislih postova ovdje. prelistam nekoliko stranica, čitam i onda sam na sebe poludim…
ako je netko kupio ovu dionicu, trebao bi znati zašto je kupio.
ako je pak u međuvremenu prodao, opet zna zašto je to učinio.
a ako nema i ne želi kupiti, ima svoje argumente za to.
ja sam, priznajem, malo zakasnio u ovaj vlakić pa mi je prosjek ulaza zasad oko 3900 (u međuvremenu sam malo i trejdao i zaradio za ćevape), ali casha još imam i molim boga da tečaj padne ispod 3900. ja znam zašto sam ovo kupio i na onu stvar mi idu svi ovi površni i diletantski dušebrižnici koji me nastoje uvjeriti da ću popušiti.
daj, brate, pošten argument, reci zašto se investitoru ovo ne isplati kupiti po 7000, 6000 ili 5000, ali pruži mi brojke, usporedbe iz okruženja, argumente, prijašnje slične privatizacije, usporedi imovinu…
kosa mi se na glavi diže kad čitam da je ovo smeće od dionice samo zato jer autor posta misli tako.


Za razliku od vas ja sam sve argumentirao zašto ne rijedi ni 2000 kuna.
Vi ste kupili i sada napadate sve oko sebe.
Argumentirajte zašto vrijedi 2000 kuna.
[/quote]

Zato što po mojim računima i podacima kvadrat zemlje po cijeni od 2000 kn vrijedi oko 45 eura/m2.
A 45eura/m2 je mala cijena čak i za Prugovo uz cestu a kamoli Kaštela uz more.

Korisnik ima dionice Kaštelanski staklenika i živo ga se hebe imaju li ostali korisnici poput Ben10 i ostalih dionice ili ne.



@ alabama:
ideja ti je plemenita, ali ja izgubim volju kad se moram probijat kroz šumu nesuvislih postova ovdje. prelistam nekoliko stranica, čitam i onda sam na sebe poludim…
ako je netko kupio ovu dionicu, trebao bi znati zašto je kupio.
ako je pak u međuvremenu prodao, opet zna zašto je to učinio.
a ako nema i ne želi kupiti, ima svoje argumente za to.
ja sam, priznajem, malo zakasnio u ovaj vlakić pa mi je prosjek ulaza zasad oko 3900 (u međuvremenu sam malo i trejdao i zaradio za ćevape), ali casha još imam i molim boga da tečaj padne ispod 3900. ja znam zašto sam ovo kupio i na onu stvar mi idu svi ovi površni i diletantski dušebrižnici koji me nastoje uvjeriti da ću popušiti.
daj, brate, pošten argument, reci zašto se investitoru ovo ne isplati kupiti po 7000, 6000 ili 5000, ali pruži mi brojke, usporedbe iz okruženja, argumente, prijašnje slične privatizacije, usporedi imovinu…
kosa mi se na glavi diže kad čitam da je ovo smeće od dionice samo zato jer autor posta misli tako.


Za razliku od vas ja sam sve argumentirao zašto ne rijedi ni 2000 kuna.
Vi ste kupili i sada napadate sve oko sebe.
Argumentirajte zašto vrijedi 2000 kuna.
[/quote]
a ti to zoveš argomentima?

Za razliku od vas ja sam sve argumentirao zašto ne rijedi ni 2000 kuna.
Vi ste kupili i sada napadate sve oko sebe.
Argumentirajte zašto vrijedi 2000 kuna.


Vlada je procijenila da to vrijedi 7000 kn. Zašto bi to uradila ako ne vjeruje da to može prodati po toj cijeni?

Nije vlada nego vještak.
Uostalom, previše pozornosti dajete tom bententiliniću.

Za razliku od vas ja sam sve argumentirao zašto ne rijedi ni 2000 kuna.
Vi ste kupili i sada napadate sve oko sebe.
Argumentirajte zašto vrijedi 2000 kuna.

Dionica vrijedi onoliko za koliko se može prodati. Trenutno se može prodati po 4000 bez problema, ali se po 2000 ne može kupiti. Amen.

realno, nitko normalan sad kad je raspisan natječaj za privatizaciju KSST po 7000 kn neće prodavati KSST po 4000 kn, gismund je lijepo obrazložio…. a da se uvijek nađe neki paničar s 1-3 komada pa lupi po bidu, to je očekivano

sve što pišem moje je mišljenje te se ne može se shvatiti kao investicijski savjet ili preporuka za kupnju i prodaju dionica!


realno, nitko normalan sad kad je raspisan natječaj za privatizaciju KSST po 7000 kn neće prodavati KSST po 4000 kn, gismund je lijepo obrazložio…. a da se uvijek nađe neki paničar s 1-3 komada pa lupi po bidu, to je očekivano

kolega,
nije ovo panicar,ovo je umjetno rusenje cijene i pokusaj izazivanja panike radi jeftinijeg dokupa…vec videno sto puta(ne samo na ovoj dionici)

svakoga dana u svakom pogledu...

Kaštela: Uredite zapuštene parcele ili će to učiniti Grad na vaš račun
Autor I. Brajević (DalmacijaNEWS)
Ponedjeljak, 21 Ožujak 2011

Grad Kaštela počeo je s ozbiljnim pripremama za turističku sezonu, a ako se ostvare planovi gradske uprave Kaštel Štafilić mogao bi postati vrlo zanimljiva turistička destinacija. Neke promjene bi trebale biti vidljive već ove turističke sezone. Izmjene i dopune GUP-a grada Kaštela uključuju i veliku turističku zonu na području Resnika koja bi se prenamijenila u mješovitu zonu. U dogovoru sa Zračnom lukom dio zemljišta Kaštelanskih staklenika na Pogonu Resnik dobit će javnu namjenu za potrebe plaže.
– Malo koji grad se može pohvaliti s plažom i šetnicom u svom središtu, kakvu bi trebala imati Kaštela na području Štafilića – kazao je gradonačelnik Berket.

Zadužio je Vlastiti pogon, komunalne redare i zaposlene u komunalnim službama da, u dogovoru s turističkim radnicima, učine sve što je prioritetno već za ovu sezonu. Za utorak je dogovoren ponovni obilazak terena kako bi se definitivno utvrdili prioriteti. Najvažnije je riješiti problem fekalija koje ulaze u oborinske kanale i završavaju na plažama.

Štafilić bi ovu turističku sezonu trebao dočekati ušminkan. Problem sa zapuštenim privatnim površinama riješit će se novom komunalnom odlukom koja će vlasnike prisiliti da urede svoje parcele ili će to učiniti Grad o njihovom trošku. Osim organiziranja parkirališta i razmještanja kontejnera najavljeno je i uređenje šetnice, čiji bi sjeverni rub bio zasađen stablima, a i Njiva sv. Petra će imati javnu namjenu.
http://www.kastela.org/content/view/13802/2/

Nemam ignoriranih, želim sve znati! :-)

Polako, vrijeme je na našoj strani.
Dani prolaze, termin se bliži, morat će i skupljači dignuti tempo.

New Report

Close