KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Uopće ne kontam ove negativne komentare, posebno ovih novih korisnika? Evo, ja vas lijepo molim da mi "konkretno" objasnite zašto KSST ne vrijedi 7000 kn po dionici?

ne vrijedi samo zbog mizernog free floata. mislim, trenutno.
da je u optjecaju 30-ak posto dionica, već bi se neki fondaši lijepo pozicionirali u ovome.
ovako, sve je prepušteno nama malima, odnosno krdu bez glave i repa, gomili neobrazovanih investitora koji ne znaju ništa drugo nego pljuvati ili besramno hvaliti.
nema ovdje razuma više, ovaj je topic postao prava životinjska farma s krdom koje tutnji malo gore pa malo dolje. i onda to svoje kretanje u jednom ili drugom smjeru ima potrebu svaki dan opravdavati baš ovdje, na ovom forumu.
takva rasprava više nema nikakvog smisla.

hate red


Uopće ne kontam ove negativne komentare, posebno ovih novih korisnika? Evo, ja vas lijepo molim da mi "konkretno" objasnite zašto KSST ne vrijedi 7000 kn po dionici?

Zato što posluju sa gubitkom.
Proizvoditi rajčicu a plaćati dionicu 7000 kuna [lol]
I da prenamjene dio kome će to prodati.
Koliko je neprodatih stanova u RH.
Pogledajte koliko hotela HFP prodaje pa ne mogu naći kupca niti za jedan.
Prodati to nekome za poslovni objekt, nema šanse svaki grad ima poduzetničke zone gdje se nudi voda struja i sve ostalo i još te oslobode plaćanja komunalne naknade za narednih 10 godina.
Pa tko je lud kupovati skupo zemljište kad ti ga netko nudi besplatno i još te potiče.
Kupiti tako skupo zemljište a da posluješ pozitivno.
Jedino ako će tu biti lansirna rampa za putovanja u svemir.

Koliko ono reče na Dnevniku HRT da je plaćen kadrat zemljišta u Luci Ploče, 2000 kuna?

Točno 1950 kn/m2.

Cios zemljište platio 8 mil. kn , a HŽ otkuljuje za 125 mil. kn.

Pa tko je lud ovdje.

64ooo metara = 125 mil.kn


Točno 1950 kn/m2.
Cios zemljište platio 8 mil. kn , a HŽ otkuljuje za 125 mil. kn.
Pa tko je lud ovdje.

Onaj tko misli da KSST ne vrijedi 1030 kn/m2!!! Ako je i moguće da je zbog prebijanja nekih starih dugova cijena veća od realne, vidjeli ste da grad prodaje slično zemljište za 650 kn/m2. Mislim, usporedba sa zemljištem u Kaštelima, nema nikakve osnove!


@kamenac

potpuno si u pravu!

Nemam ignoriranih, želim sve znati! :-)



Uopće ne kontam ove negativne komentare, posebno ovih novih korisnika? Evo, ja vas lijepo molim da mi "konkretno" objasnite zašto KSST ne vrijedi 7000 kn po dionici?

ne vrijedi samo zbog mizernog free floata. mislim, trenutno.
da je u optjecaju 30-ak posto dionica, već bi se neki fondaši lijepo pozicionirali u ovome.
ovako, sve je prepušteno nama malima, odnosno krdu bez glave i repa, gomili neobrazovanih investitora koji ne znaju ništa drugo nego pljuvati ili besramno hvaliti.
nema ovdje razuma više, ovaj je topic postao prava životinjska farma s krdom koje tutnji malo gore pa malo dolje. i onda to svoje kretanje u jednom ili drugom smjeru ima potrebu svaki dan opravdavati baš ovdje, na ovom forumu.
takva rasprava više nema nikakvog smisla.

[/quote]
Slažem se, kolega. Pa pokušajmo to promijeniti. Zašto promijeniti?
– zato sto zelim da ovo bude OK mjesto za razmjenu ideja i pristupa
– zato sto ne zelim da ekipa pise bezveze i lupa gluposti
– zato sto ne zelim da se manje educirani ljudi navlace kao ‘ guske u magli ‘
– zato sto zelim da raspravljamo argumentima i znanjem, a ne bacanjem blata ili pijeska u oci
– ….

svatko normalan moze nastaviti niz … na nama je da ovaj forum (i svaki drugi) napravimo dobrim mjestom. Poslovni je stavio infrastrukturu, a mi trebamo postaviti standarde. Nadam se da cemo izabrati visoke, jer ovakvo glupo pisanje ne vodi nicemu. i ovo malo dobrih ljudi ce pobjeci glavom bez obzira ili jednostavno vise nece napisati iti jedan suvisli komentar.

Eto, zato. Mozda je naivno, ali cu uvijek radje pokusati nesto promijeniti nego samo jamrati sa strane. Radi takvog pristupa i imamo suzanu kao ‘ premijerku ‘, ivu u zatvoru, lopove na vlasti i jos stosta drugog …

Ovo je citat kolege newusera, sa jednog drugog topica, probajte to primijeniti i ovdje, a ne bez argumenata drukati za up or down.

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

@ alabama:
ideja ti je plemenita, ali ja izgubim volju kad se moram probijat kroz šumu nesuvislih postova ovdje. prelistam nekoliko stranica, čitam i onda sam na sebe poludim…
ako je netko kupio ovu dionicu, trebao bi znati zašto je kupio.
ako je pak u međuvremenu prodao, opet zna zašto je to učinio.
a ako nema i ne želi kupiti, ima svoje argumente za to.
ja sam, priznajem, malo zakasnio u ovaj vlakić pa mi je prosjek ulaza zasad oko 3900 (u međuvremenu sam malo i trejdao i zaradio za ćevape), ali casha još imam i molim boga da tečaj padne ispod 3900. ja znam zašto sam ovo kupio i na onu stvar mi idu svi ovi površni i diletantski dušebrižnici koji me nastoje uvjeriti da ću popušiti.
daj, brate, pošten argument, reci zašto se investitoru ovo ne isplati kupiti po 7000, 6000 ili 5000, ali pruži mi brojke, usporedbe iz okruženja, argumente, prijašnje slične privatizacije, usporedi imovinu…
kosa mi se na glavi diže kad čitam da je ovo smeće od dionice samo zato jer autor posta misli tako.

hate red


@ alabama:
ideja ti je plemenita, ali ja izgubim volju kad se moram probijat kroz šumu nesuvislih postova ovdje. prelistam nekoliko stranica, čitam i onda sam na sebe poludim…
ako je netko kupio ovu dionicu, trebao bi znati zašto je kupio.
ako je pak u međuvremenu prodao, opet zna zašto je to učinio.
a ako nema i ne želi kupiti, ima svoje argumente za to.
ja sam, priznajem, malo zakasnio u ovaj vlakić pa mi je prosjek ulaza zasad oko 3900 (u međuvremenu sam malo i trejdao i zaradio za ćevape), ali casha još imam i molim boga da tečaj padne ispod 3900. ja znam zašto sam ovo kupio i na onu stvar mi idu svi ovi površni i diletantski dušebrižnici koji me nastoje uvjeriti da ću popušiti.
daj, brate, pošten argument, reci zašto se investitoru ovo ne isplati kupiti po 7000, 6000 ili 5000, ali pruži mi brojke, usporedbe iz okruženja, argumente, prijašnje slične privatizacije, usporedi imovinu…
kosa mi se na glavi diže kad čitam da je ovo smeće od dionice samo zato jer autor posta misli tako.


Pa, zašto te to ljuti? 2007. svi smo zarađivali, danas samo rijetki. Ako i izgubiš, izgubio si svoj (a ne njihov) novac. Ako KSST ode na 7000 i ti dobro zaradiš, ja ti od srca čestitam. Nisam nikome jalan, dugo se bavim dionicana, dovoljno sam zaradio, pa neka zarade i drugi. A "dudica" će uvijek biti…..sa neargumentiranim drukovima. Ali mi smo tu već dosta godina, pa mi tvoj post i postovi kolega "sa stažom" puno više znače.

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

…ne znam dali ste primjetili,ali svi koji pljuju ovu dionicu imaju dudice i novi su clanovi foruma(osim ben10)
e sad,zamislite da se netko isao ulogirati na forum samo da nama objasni kako nasa dionica ne valja…ima li to smisla?
ili kao ben10 koji je korisnik foruma duze vrijeme,nema niti jednu dionicu,a pise samo na ovoj temi "objasnjavajuci" nam kako dionica ne valja…ima li vam ovo smisla?
…ne obazirite se na takve,to su samo pokusaji druka radi jeftinijeg dokupa…

svakoga dana u svakom pogledu...


kolega milusic, poanta je da se kupnjom po ovim cjenama ne može izgubiti jer čak i da se proda u 3. pokušaju za npr. pola početne cijene (dakle 3500 kn što je smiješno nisko), onda se u javnoj ponudi primjenjuje viša cijena tj. tromjesečni burzovni prosjek koji je iznad 4000 kn.znači riziko gubitka je praktički 0, a velika je mogučnost zarade od +80% [thumbsup]

Milsim da ste jedan među rijetkim koji je dao neki razuman i logičan odgovor "svima"…
Uz samo sitno moje dodatno mišljenje da" večina ovdje nije radi buduće" prodaje "po osnovi javne ponude", već radi prodaje po što većoj mogućoj cijeni prije ponude… i zato se ovdje svaki dan i igra, igra mačka i miša… I svi – oni in i oni out znaju da postoji mogućnost 2. kruga… zato će se po meni i cijena vrtit oko +/- 4.000 max. +/- 4500 kn narednih cca 40-50 dana… (ako ne bude plaćenih vijesti za veći + ili – ) a tek pred kraj isteka roka natječaja cijena će se max isforsirat gore (pitanje je samo koja će ekipa biti jača)… dakle za kupnju/prodaju, kruha i igara… po meni ima još vremena na pretek… Dokaz vam je gore u zaglavlju ove stranice – iskazan pod "promjene"….
Kako god da bilo ili ne bilo – neka svi – svaki na svoj način- na KSST zarade…


I eto, zakenjana još jedna tema na forumu!? [cry]

Evo, popravljena.
Sretno svima [thumbsup]

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

New Report

Close