KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Evo još jednom dok čekam Nu2, iako je ovo stvarno potrebno objašnjavati samo onima čiji je IQ manji od broja cipela:

OBVEZNA PONUDA ZA PREUZIMANJE
Članak 9.

(1) Fizička ili pravna osoba obvezna je objaviti ponudu za preuzimanje kad neposredno ili posredno, samostalno ili djelujući zajednički, stekne dionice s pravom glasa ciljnog društva, tako da, zajedno s dionicama koje je već stekla, prijeđe prag od 25% dionica s pravom glasa ciljnog društva (kontrolni prag).
(2) Nakon što je prešla kontrolni prag i objavila ponudu za preuzimanje, fizička ili pravna osoba obvezna je objaviti ponudu za preuzimanje kada, samostalno ili djelujući zajednički, neposrednim ili posrednim stjecanjem dionica s pravom glasa ciljnog društva poveća postotak prava glasa za više od 10% (dodatni prag).

(4) Obvezu objavljivanja ponude za preuzimanje, u slučaju daljnjeg stjecanja dionica s pravom glasa ciljnog društva, nema fizička ili pravna osoba koja:
1. je ponudu za preuzimanje objavila sukladno odredbi stavka 2. ovoga članka,
2. nakon ponude za preuzimanje, objavljene sukladno odredbi stavka 1. i/ili 2. ovoga članka, drži najmanje 75% prava glasa

Dakle, s onima najkraće koncentracije, ostavljene su samo najbitnije najbitnije stavke.

Prijevod na hrvatski:

Kupac KSST-a bit će obvezan dati javnu ponudu na minimalno 7000 kn po dionici.
Ako nakon toga dođe na 86%, ne mora više davati javnu ponudu.

Jadan Jakša uz ovakvu omladinu….

kolaga, pametnima je sve jasno od početka, ide javna ponuda po cijeni po kojoj država proda svoj paket (7000 kn ili više)…a glupima neće pomoći niti da im to ponovite još 100 puta. pozdrav

sve što pišem moje je mišljenje i ne može se shvatiti kao investicijski savjet ili preporuka za kupnju i prodaju dionica...

@voley

Tebe i mene bi čekale ove dionice po 4000 [lol] .

Imas na prodaji po 4000kn sutra ujutro, pa te čekaju, samo nemoj da čekaš predugo.

Srdačan pozdrav

I eto, zakenjana još jedna tema na forumu!? [cry]

Nemam ignoriranih, želim sve znati! :-)


Luka Rajić: Veliki poslovni povratak

…usto, još 500 milijuna uložit će u druge poslove u Hrvatskoj i regiji te će tako u nove aranžmane ukupno utrošiti oko 800 milijuna kuna…

http://www.jutarnji.hr/luka-rajic–veliki-poslovni-povratak/932747/

mnogi kalkuliraju da će KSST preuzeti zbog kasnije gradnje i prenamjene zemljišta,ali prava lova leži upravo u ovim ogromnim poljoprivrednim kompleksima kakvih nema nadaleko i na široko i koji mogu hraniti cijelu HR i još izvoziti [thumbsup]

sve što pišem moje je mišljenje, i ne može se shvatiti kao investicijski savjet ili preporuka za kupnju i prodaju dionica!

Kolega za ove stvari na 99 godina tj prodaja stanova su bile napolju naj bolje poslovne ideje,naravno išao sam na kurseve napolju za ovakve stvari,po meni jedan vid interesa države koja dolazi do novaca a uistinu zadržava imovinu,,,,za ostale stvari vam neču iznjeti jer sam skupo platio kurs,,,ali ako če vam pomoč u vašem poslovanju objasnit ču vam na privat ,,,ili si pogledajte na googlu možda uspijete nešta saznat,,,,ali sve više dobivam uvjerenje da ne prodam ovu atraktivnu dionicu ,,,,i nevidim šta bi za nju kupio u ovo vrijeme 500% plusa nekima je dobar razlog za razmišljanje ja sam to ostvario samo na dokupu.A i za najgori slučaj vidiču sa jadranskim osiguranjem dali postoji osiguranje za dionice protiv npr.cunamija,jel se nalazi tik uz more a i uz Split 2. razlog je što mi pradidovi potječu iz te regije njima je to oduzeto a sad bi volio vidit da i meni to neko proba uzet,,,,,, [wink]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode

kolega milusic, poanta je da se kupnjom po ovim cjenama ne može izgubiti jer čak i da se proda u 3. pokušaju za npr. pola početne cijene (dakle 3500 kn što je smiješno nisko), onda se u javnoj ponudi primjenjuje viša cijena tj. tromjesečni burzovni prosjek koji je iznad 4000 kn.znači riziko gubitka je praktički 0, a velika je mogučnost zarade od +80% [thumbsup]

sve što pišem moje je mišljenje, i ne može se shvatiti kao investicijski savjet ili preporuka za kupnju i prodaju dionica!


mnogi kalkuliraju da će KSST preuzeti zbog kasnije gradnje i prenamjene zemljišta,ali prava lova leži upravo u ovim ogromnim poljoprivrednim kompleksima kakvih nema nadaleko i na široko i koji mogu hraniti cijelu HR i još izvoziti [thumbsup]

Uvijek mi je fascinantno kada se vidi potencijal u proizvodnji povrća, a ne vidi se u logističkom centru ili zračnoj luci… Ili kad netko vidi da se mora zadržati osnovna djelatnost, a ne vidi ništa drugo.

A rijetko tko se sjeti da se dio zemljišta može prodati zračnoj luci, na drugom dijelu se može uzgajati povrće treći se može prodati zainteresiranima za poslovnu zonu ili slično, četvrti se može iskoristiti za izgradnju distribucijskog centra zbog položaja prometnica…

I uz sve to, ostat će dovoljno mjesta da se uzgaja trava za generičke lijekove. 😉

Da kolega ,evo požalio mi se jedan broker da ima problema sa Hemaroidima (profesionalna bolest brokera)i u mojoj šetnji regijom slučajno mi je zapalo za oko neka mast ,,,čovijek prodaje samostalno i male proizvodnje ,,,proizvod je bio 10 put jeftiniji i iz zezancije kupim kolegi 1.uzorak na kraju priče on ponudi ljek svoim kolegama i evo naruđbe od 50 komada ,,još tajim i pokidam naljepnice od koga sam kupio ,a ljek je več na analizi u Eu naravno treba ga zaštitit i patentirat.Evo kodnas polako niču sve više staklenika jer je proizvodnja sigurnija a i veči je broj berbi,pogotovo u ovo klimatsko nevrijeme,za tržište se ne bojim jel je blizu večeg grada,što doprinosi i o svijesti o ekologiji znači koristit proizvode iz regija a ne iz Kine ovaj projekt je zaživio u razvijenim zemljama Eu,znači i kod nas bi malo kasnije trebao zaživit,,,,,i onda nečemo imat problema kao sa onim Kupujte Hrvatsko,,,,,,, [wink]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode

Uopće ne kontam ove negativne komentare, posebno ovih novih korisnika? Evo, ja vas lijepo molim da mi "konkretno" objasnite zašto KSST ne vrijedi 7000 kn po dionici?

Nemam ignoriranih, želim sve znati! :-)



mnogi kalkuliraju da će KSST preuzeti zbog kasnije gradnje i prenamjene zemljišta,ali prava lova leži upravo u ovim ogromnim poljoprivrednim kompleksima kakvih nema nadaleko i na široko i koji mogu hraniti cijelu HR i još izvoziti [thumbsup]

Uvijek mi je fascinantno kada se vidi potencijal u proizvodnji povrća, a ne vidi se u logističkom centru ili zračnoj luci… Ili kad netko vidi da se mora zadržati osnovna djelatnost, a ne vidi ništa drugo.

A rijetko tko se sjeti da se dio zemljišta može prodati zračnoj luci, na drugom dijelu se može uzgajati povrće treći se može prodati zainteresiranima za poslovnu zonu ili slično, četvrti se može iskoristiti za izgradnju distribucijskog centra zbog položaja prometnica…

I uz sve to, ostat će dovoljno mjesta da se uzgaja trava za generičke lijekove. 😉
[/quote]

Kolega Lebowski, sve si rekao ovim postom, slažem se do najmanjeg detalja. Pa zar ZL nije već iskazala interes za dio zemljišta, zar Luka Rajić nije već iskazao interes za… zar nije izostao demanti Akrokora, zar natječaj koji je raspisan u potpunosti ne omogućava sve navedeno o postu kolege Lebowskog. Zar vam nije jasno zašto nema negativnih reakcija sindikata?
Kolega Lebowski, ovim postom ne samo da ste sve napisali, već ste sve i nacrtali. Naravno za one koji žele čitati i vidjeti. Ustvari, jasno je to svima, ali svatko od nas ima svoj način rada na tržištu kapitala.

Čestitam Lebowski.


Uopće ne kontam ove negativne komentare, posebno ovih novih korisnika? Evo, ja vas lijepo molim da mi "konkretno" objasnite zašto KSST ne vrijedi 7000 kn po dionici?

Vec je lebowski objasnio za sto su zainteresirani i gosp. Rajic sa Ralu logistikom i Todoric sa Agrofructusom.

A mozda bi se ljudima cinilo da vrijedi bar 770 kuna da je broj dionica cca. 1 130 000!

Ovako 7000 kuna, ma daj!

New Report

Close