KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Meni uopće nije problem dali će biti obaveza ili neće. Mene brine što će se dogoditi sa dionicom ako se nitko ne javi na natječaj…





Izvinite ako sam izazvao pomutnju,ali to mi nije bila namjera. Hvala svima na objasnjenjima jos jednom. Izvinite jer stariji sam čovjek.


Ne morate se ispričavati, forum i služi za takve stvari.. No možda bi vam bilo bolje da pitanje pošaljete Hanfi ili nekom od "starijih" forumaša privatno jer se ovdje svašta piše pa su neki sad zbunjeni

Smisao Zakona o preuzimanju je da ako se pojavi novi večinski vlasnik tj netko tko stekne kontrolni paket 25%+1 i više dionica mora od ostalih dioničara otkupiti dionice po nekoj "fer" cijeni. To je po Zakonu cijena po kojoj je iste stekao (u ovom slučaju na natječaju) ili po prosječnoj cijeni na burzi ako je ista veća.

Dakle ako se netko javi na natječaj morati će objaviti ponudu po cijeni po kojoj bude kupio dionice (to je u ovom natječaju najmanje 7000 kuna)
[/quote]
Moš mislit da će potencijalni kupac samo za otkup izkeširat 200.000.000 KN… pa neće KSST kupit neki humanitarac – već mudar kapitalac… a kapitalac, kapital ne stjeće rasipanjem love – skupom, već jeftinom kupnjom/ulaganjem…
[/quote]
Interesantno razmišljanje osobe koja je najavila kupnju dionice KAD i AKO izađe natječaj.
Vidi čuda, natječaj je objavljen.
Kupio?
[lol]
Isti dan kupio i prodao uz sitan meni nebitan gubitak , jer se nije desio očekivani rast – dapače pad.. dakle?!
btw: objava 1. natječaja zasigurno ne znači da će isti "iz prve" biti i realiziran – posebice kada prodaje HFP… postavite se Vi u ulogu kupca… što biste učinili? platiti odmah iz prve? 100% jelda… ako da, imam ja što-šta zanimljivog za vam ponudit… zainteresiran?



EVo i natječaja:

http://www.hfp.hr/default.asp?id=806

I D E M O !

[/quote]

kamo?



Pisao sam kad sam kupovao dionice KSST-R-A pa smatram da je red i pošteno da vam kažem da sam prodao SVE svoje dionice KSST-R-A. Zašto? Evo objasnit ću Vam.

Da Jiri Menzel snima filmove o ulagačima, na tebi bi se temeljio glavni lik. Dakle, ti kupiš dionicu, a tek onda se raspituješ o najbitnijim stvarima oko te dionice, u ovom slučaju o javnoj ponudi. Da ironija bude još veća, čak i dostupne materijale ne znaš protumačiti kako treba, pa onda prodaješ dionicu u još većem neznanju od onoga kojega si imao prije nego što si je kupio.

Svaka čast, majstore!

Što bi rekao jedan Menzelov lik: Lako je vozit kamion naprijed, ali treba ga znat vozit unazad.
[/quote]



Moš mislit da će potencijalni kupac samo za otkup izkeširat 200.000.000 KN… pa neće KSST kupit neki humanitarac – već mudar kapitalac… a kapitalac, kapital ne stjeće rasipanjem love – skupom, već jeftinom kupnjom/ulaganjem…

Ajmo probat sljedeću analogiju: Moš si mislit kak bi rado pijanac koji autom pogodi pješaka išao u zatvor.

Pa naravno da ne bi, zbog toga su potrebni zakoni.

Na ovom topicu kao da je hrpa Marsovaca na maturalnom putovanju u Zemlju. Treći kamenčić od Sunca. Nitko ovdje ne kuži što je to zakon, a što država i čemu sve to skupa služi.

Imate primjere Belja (Agrokor), Atlasa (adriatica.net) i Lure (Lactalis). Svugdje se preuzimalo više od 75%, svugdje nakon toga uslijedila je javna ponuda.

Vjerojatno će se idućeg tjedna iskopat odnekud zahtjev Esula da se Kaštele pripoje Italiji, pa će se i od toga stvarati problemi. 😀

[/quote]

S kim se ovaj svađa?? Ko je rekao da ponude neće biti ako bude prodano na natječaju??? Ponavlja ko papiga…ponuda će biti…ponuda će biti… Pa naravno da će ponuda biti ali …..

A meni je s lovom od prodaje dionica ksst sasvim ok. Napisao sam kad sam kupio pa sam onda napisao i da sam prodao. Nit sam pisao da sam pametan kad sam kupovao nit sam sad pisao da sam pametan jer sam prodao. Nit sam bilo kome na forumu ikad napisao da je glup. Meni je super biti glup s lovom na računu. Kako je vama sa dionicama KSST nebi znao ali sudeći po nervozi i bezobraznim postovima….gadno. [tongue]

Ingra kažete?? [undecid]. Ću da Vas poslušam ….malo…[smiley]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

Evo još jednom dok čekam Nu2, iako je ovo stvarno potrebno objašnjavati samo onima čiji je IQ manji od broja cipela:

OBVEZNA PONUDA ZA PREUZIMANJE
Članak 9.

(1) Fizička ili pravna osoba obvezna je objaviti ponudu za preuzimanje kad neposredno ili posredno, samostalno ili djelujući zajednički, stekne dionice s pravom glasa ciljnog društva, tako da, zajedno s dionicama koje je već stekla, prijeđe prag od 25% dionica s pravom glasa ciljnog društva (kontrolni prag).
(2) Nakon što je prešla kontrolni prag i objavila ponudu za preuzimanje, fizička ili pravna osoba obvezna je objaviti ponudu za preuzimanje kada, samostalno ili djelujući zajednički, neposrednim ili posrednim stjecanjem dionica s pravom glasa ciljnog društva poveća postotak prava glasa za više od 10% (dodatni prag).

(4) Obvezu objavljivanja ponude za preuzimanje, u slučaju daljnjeg stjecanja dionica s pravom glasa ciljnog društva, nema fizička ili pravna osoba koja:
1. je ponudu za preuzimanje objavila sukladno odredbi stavka 2. ovoga članka,
2. nakon ponude za preuzimanje, objavljene sukladno odredbi stavka 1. i/ili 2. ovoga članka, drži najmanje 75% prava glasa

Dakle, s onima najkraće koncentracije, ostavljene su samo najbitnije najbitnije stavke.

Prijevod na hrvatski:

Kupac KSST-a bit će obvezan dati javnu ponudu na minimalno 7000 kn po dionici.
Ako nakon toga dođe na 86%, ne mora više davati javnu ponudu.

Jadan Jakša uz ovakvu omladinu….


Evo još jednom dok čekam Nu2, iako je ovo stvarno potrebno objašnjavati samo onima čiji je IQ manji od broja cipela:

OBVEZNA PONUDA ZA PREUZIMANJE
Članak 9.

(1) Fizička ili pravna osoba obvezna je objaviti ponudu za preuzimanje kad neposredno ili posredno, samostalno ili djelujući zajednički, stekne dionice s pravom glasa ciljnog društva, tako da, zajedno s dionicama koje je već stekla, prijeđe prag od 25% dionica s pravom glasa ciljnog društva (kontrolni prag).
(2) Nakon što je prešla kontrolni prag i objavila ponudu za preuzimanje, fizička ili pravna osoba obvezna je objaviti ponudu za preuzimanje kada, samostalno ili djelujući zajednički, neposrednim ili posrednim stjecanjem dionica s pravom glasa ciljnog društva poveća postotak prava glasa za više od 10% (dodatni prag).

(4) Obvezu objavljivanja ponude za preuzimanje, u slučaju daljnjeg stjecanja dionica s pravom glasa ciljnog društva, nema fizička ili pravna osoba koja:
1. je ponudu za preuzimanje objavila sukladno odredbi stavka 2. ovoga članka,
2. nakon ponude za preuzimanje, objavljene sukladno odredbi stavka 1. i/ili 2. ovoga članka, drži najmanje 75% prava glasa

Dakle, s onima najkraće koncentracije, ostavljene su samo najbitnije najbitnije stavke.

Prijevod na hrvatski:

Kupac KSST-a bit će obvezan dati javnu ponudu na minimalno 7000 kn po dionici.
Ako nakon toga dođe na 86%, ne mora više davati javnu ponudu.

Jadan Jakša uz ovakvu omladinu….

Evo ga opet [huh]. Kolega navedite forumaša koji je napisao da ponude neće biti ako se na natječaju proda. Citirajte post. I čitajte cijeli zakon a posebno članak 16 jer koliko ja priglupi mali ulagač kužim cijena u ponudi je najbitnija. A članak 16 stavak 4 ne komentirate? Objasnite name neukima zakaj to tam tak čudno piše. Jer nikad nije kasno, mogu ja to po 3000 opet kupiti…glup sam po vama dovoljno [embarass]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

Nisam skuzio kako si mislio kupiti po 3000kn?



Ako i tada ima nejasnoća, pročitaj Barbića.

Ja bih vas zamolio da osobno nazovete Barbića, jer vam čitanje ne ide baš najbolje.
[/quote]
Nema potrebe, cijenjeni kolega. Moj IQ je manji od broja vaših cipela, pa priznajem da ste VI u pravu. A pošto sam i polupismen, ne želim ovdje uvrijediti ikoga.
Ali imam bar osnove kulture, pa imateljima dionice uvijek poželim sve najbolje [thumbsup]

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.


Nisam skuzio kako si mislio kupiti po 3000kn?

Neki nisu skužili kako sam se usudio kupiti KSST po 1000 pa im je kasnike sjelo [smiley]. Moji potezi su glupi pa ih je teško skužiti. Čak neznam ni pisati a za zarađivanje na burzi je navodno najvažnija gramatika [undecid]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

Pa nisam nista zlonamjerno mislio, samo me interesiralo na koji način to mislis izvesti. Želim sve dobro i naravno sretno s dokupom.

Luka Rajić: Veliki poslovni povratak

…usto, još 500 milijuna uložit će u druge poslove u Hrvatskoj i regiji te će tako u nove aranžmane ukupno utrošiti oko 800 milijuna kuna…

http://www.jutarnji.hr/luka-rajic–veliki-poslovni-povratak/932747/

@lebowski

Vidim da voliš pametovati.
Lijepo otiđi u banku digni krediti i pokupuj sve dionice.
Pa gdje ima takve zarade.
3000 kuna u dva mjeseca.
Sigurno bi to tebi zapalo da je tako.
Odavno bi ove dionice na 4000 kuna našle kupca.
Ne bi se kupnja navlačila stavljanjem velikog naloga.
Koji kad se istovari po bidu nestane.
Da je to tako ne bi vi bili tako nervozni.
Onaj tko nije siguran u sebe taj je nervozan.
Idući tjedan je zadnji za iskrcaj po cijeni većoj od 3000 kuna.

New Report

Close