KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Todorić da će dati 7000 kn po dionici za KSST , ne budite smiješni, kad je taj Imočanin ikome išta pošteno platio.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.

Da evo nakon Japanske na pomolu vam je svima Libiska kriza i evo nakon čitanja foruma iskustva iako sam neke uvjeravao sa večernjim listom gdje je na naslovnoj strani pisalo 4000kuna če biti dionica ine ,i moji naj pouzdaniji investitori mi nisu vjerovali i prodali inu za 3000KN,,,,,E sad mi se obračaju i vjeruju mi a ja sam ljut jer sam bar 100kn po dionici mogao donirat,a ostali 900 podjelit,a stvarno im nisam puno tražio to je 25%caa 250kn po dionici.Ali za kaštelanske staklenike sve više razmišljam da ih uopče ne prodam ni po 7000kn,jer novaca se ima ,a i nebi sve trebali prodat,treba ostavit nešta i budučim naraštajima svi smo mi u krivu jel rasprodajemo naše dobro zemlju vodu more i ostalo,evo baš sam vidio kako to stranci rade prodaju vam stan na moru na 99godina i opet sve ostaje u rukama države i naroda ova naša vlast zbog neznanja zavičenas u crno i napravit večinu tuđim robovima,šta če reči onda branitelji kad im strani investitor kaže ja sam to kupio,,,,,Zato sam da se na vlast dovedu sposobni ljudi sa znanjem i iskustvom a lopove i neprijatelje Rh sve u remetinac izapljena imovine. [wink]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode


Da evo nakon Japanske na pomolu vam je svima Libiska kriza i evo nakon čitanja foruma iskustva iako sam neke uvjeravao sa večernjim listom gdje je na naslovnoj strani pisalo 4000kuna če biti dionica ine ,i moji naj pouzdaniji investitori mi nisu vjerovali i prodali inu za 3000KN,,,,,E sad mi se obračaju i vjeruju mi a ja sam ljut jer sam bar 100kn po dionici mogao donirat,a ostali 900 podjelit,a stvarno im nisam puno tražio to je 25%caa 250kn po dionici.Ali za kaštelanske staklenike sve više razmišljam da ih uopče ne prodam ni po 7000kn,jer novaca se ima ,a i nebi sve trebali prodat,treba ostavit nešta i budučim naraštajima svi smo mi u krivu jel rasprodajemo naše dobro zemlju vodu more i ostalo,evo baš sam vidio kako to stranci rade prodaju vam stan na moru na 99godina i opet sve ostaje u rukama države i naroda ova naša vlast zbog neznanja zavičenas u crno i napravit večinu tuđim robovima,šta če reči onda branitelji kad im strani investitor kaže ja sam to kupio,,,,,Zato sam da se na vlast dovedu sposobni ljudi sa znanjem i iskustvom a lopove i neprijatelje Rh sve u remetinac izapljena imovine. [wink]

..hm…interesantno razmisljanje…..citam Vas post i dosel sam na jednu ideju……buduci da vidim da Vi vidite da kastelanski stvarno vrede i da se dvoumite da li ih uopste prodati ja Vam predlazem da dionice ksst prodate nekom na 99 godina i onda su opet Vase
pofuk



Izvinite ako sam izazvao pomutnju,ali to mi nije bila namjera. Hvala svima na objasnjenjima jos jednom. Izvinite jer stariji sam čovjek.


Ne morate se ispričavati, forum i služi za takve stvari.. No možda bi vam bilo bolje da pitanje pošaljete Hanfi ili nekom od "starijih" forumaša privatno jer se ovdje svašta piše pa su neki sad zbunjeni

Smisao Zakona o preuzimanju je da ako se pojavi novi večinski vlasnik tj netko tko stekne kontrolni paket 25%+1 i više dionica mora od ostalih dioničara otkupiti dionice po nekoj "fer" cijeni. To je po Zakonu cijena po kojoj je iste stekao (u ovom slučaju na natječaju) ili po prosječnoj cijeni na burzi ako je ista veća.

Dakle ako se netko javi na natječaj morati će objaviti ponudu po cijeni po kojoj bude kupio dionice (to je u ovom natječaju najmanje 7000 kuna)
[/quote]
Moš mislit da će potencijalni kupac samo za otkup izkeširat 200.000.000 KN… pa neće KSST kupit neki humanitarac – već mudar kapitalac… a kapitalac, kapital ne stjeće rasipanjem love – skupom, već jeftinom kupnjom/ulaganjem…




Izvinite ako sam izazvao pomutnju,ali to mi nije bila namjera. Hvala svima na objasnjenjima jos jednom. Izvinite jer stariji sam čovjek.


Ne morate se ispričavati, forum i služi za takve stvari.. No možda bi vam bilo bolje da pitanje pošaljete Hanfi ili nekom od "starijih" forumaša privatno jer se ovdje svašta piše pa su neki sad zbunjeni

Smisao Zakona o preuzimanju je da ako se pojavi novi večinski vlasnik tj netko tko stekne kontrolni paket 25%+1 i više dionica mora od ostalih dioničara otkupiti dionice po nekoj "fer" cijeni. To je po Zakonu cijena po kojoj je iste stekao (u ovom slučaju na natječaju) ili po prosječnoj cijeni na burzi ako je ista veća.

Dakle ako se netko javi na natječaj morati će objaviti ponudu po cijeni po kojoj bude kupio dionice (to je u ovom natječaju najmanje 7000 kuna)
[/quote]
Moš mislit da će potencijalni kupac samo za otkup izkeširat 200.000.000 KN… pa neće KSST kupit neki humanitarac – već mudar kapitalac… a kapitalac, kapital ne stjeće rasipanjem love – skupom, već jeftinom kupnjom/ulaganjem…
[/quote]

Napredak je napravljen jer priznaješ da će ipak netko kupiti Kaštelanske staklenike. Do sada si tvrdio suprotno,ali napredak je vidljiv. Kapitalcu kako ga ti nazivaš nije u interesu rasipanje love, ali mu je u interesu da što prije preuzme kompletno vlasništvo nad firmom, kako ga mali dioničari ne bi tužakali zbog obaveza prema njima. Jeftine love nema u današnje vrijeme osim ako nisi kapitalac, a zna se da se ne ide u kupnju bez brutalnog kapitala. 200 000 000 kn je kap u moru naspram onoga što će mu se godinama vračati.



Pitao bi kolege koji razumiju trgovačko pravo

Obvezna ponuda za preuzimanje

Stavio sam u slici pitanje, pa da li može netko odgovoriti na njega od iskusnijih forumaša ili pravnika.

Puno bi mi pomoglo u razrješavanju dileme i nemam namjeru nikoga odvlačiti ili navlačiti na ovu dionicu.

Mali dioničar sam iz okolice Zaprešića

Imamo

Broj dionica za prodaju: 85.915
Postotak od vrijednosti temeljnog kapitala: 75,634 %

Kupac je dužan objaviti ponudu za preuzimanje.
[/quote]
http://www.zakon.hr/z/360/Zakon-o-preuzimanju-dioni%C4%8Dkih-dru%C5%A1tava

Razluči "dužan" (obvezujuća) i "dobrovoljna "
Tu ti je cijeli zakon……sve ti piše. Ako i tada ima nejasnoća, pročitaj Barbića.

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.




Pitao bi kolege koji razumiju trgovačko pravo

Obvezna ponuda za preuzimanje

Stavio sam u slici pitanje, pa da li može netko odgovoriti na njega od iskusnijih forumaša ili pravnika.

Puno bi mi pomoglo u razrješavanju dileme i nemam namjeru nikoga odvlačiti ili navlačiti na ovu dionicu.

Mali dioničar sam iz okolice Zaprešića

Imamo

Broj dionica za prodaju: 85.915
Postotak od vrijednosti temeljnog kapitala: 75,634 %

Kupac je dužan objaviti ponudu za preuzimanje.
[/quote]
http://www.zakon.hr/z/360/Zakon-o-preuzimanju-dioni%C4%8Dkih-dru%C5%A1tava

Razluči "dužan" (obvezujuća) i "dobrovoljna "
Tu ti je cijeli zakon……sve ti piše. Ako i tada ima nejasnoća, pročitaj Barbića.
[/quote]

Uz mali sitan dodatak u svezi rupa roka tzv. dužnih objava:
http://www.hanfa.hr/index.php?ID=0&AKCIJA=neobjavljene_ponude_za_preuzimanja&LANG=HR


Moš mislit da će potencijalni kupac samo za otkup izkeširat 200.000.000 KN… pa neće KSST kupit neki humanitarac – već mudar kapitalac… a kapitalac, kapital ne stjeće rasipanjem love – skupom, već jeftinom kupnjom/ulaganjem…

Ajmo probat sljedeću analogiju: Moš si mislit kak bi rado pijanac koji autom pogodi pješaka išao u zatvor.

Pa naravno da ne bi, zbog toga su potrebni zakoni.

Na ovom topicu kao da je hrpa Marsovaca na maturalnom putovanju u Zemlju. Treći kamenčić od Sunca. Nitko ovdje ne kuži što je to zakon, a što država i čemu sve to skupa služi.

Imate primjere Belja (Agrokor), Atlasa (adriatica.net) i Lure (Lactalis). Svugdje se preuzimalo više od 75%, svugdje nakon toga uslijedila je javna ponuda.

Vjerojatno će se idućeg tjedna iskopat odnekud zahtjev Esula da se Kaštele pripoje Italiji, pa će se i od toga stvarati problemi. 😀



Moš mislit da će potencijalni kupac samo za otkup izkeširat 200.000.000 KN… pa neće KSST kupit neki humanitarac – već mudar kapitalac… a kapitalac, kapital ne stjeće rasipanjem love – skupom, već jeftinom kupnjom/ulaganjem…

Ajmo probat sljedeću analogiju: Moš si mislit kak bi rado pijanac koji autom pogodi pješaka išao u zatvor.

Pa naravno da ne bi, zbog toga su potrebni zakoni.

Na ovom topicu kao da je hrpa Marsovaca na maturalnom putovanju u Zemlju. Treći kamenčić od Sunca. Nitko ovdje ne kuži što je to zakon, a što država i čemu sve to skupa služi.

Imate primjere Belja (Agrokor), Atlasa (adriatica.net) i Lure (Lactalis). Svugdje se preuzimalo više od 75%, svugdje nakon toga uslijedila je javna ponuda.

Vjerojatno će se idućeg tjedna iskopat odnekud zahtjev Esula da se Kaštele pripoje Italiji, pa će se i od toga stvarati problemi. 😀

[/quote]
Ajmo pokušat ponovo uvidit moguću varijantu u svezi otkupa:
http://www.hanfa.hr/index…a_preuzimanja&LANG=HR




Izvinite ako sam izazvao pomutnju,ali to mi nije bila namjera. Hvala svima na objasnjenjima jos jednom. Izvinite jer stariji sam čovjek.


Ne morate se ispričavati, forum i služi za takve stvari.. No možda bi vam bilo bolje da pitanje pošaljete Hanfi ili nekom od "starijih" forumaša privatno jer se ovdje svašta piše pa su neki sad zbunjeni

Smisao Zakona o preuzimanju je da ako se pojavi novi večinski vlasnik tj netko tko stekne kontrolni paket 25%+1 i više dionica mora od ostalih dioničara otkupiti dionice po nekoj "fer" cijeni. To je po Zakonu cijena po kojoj je iste stekao (u ovom slučaju na natječaju) ili po prosječnoj cijeni na burzi ako je ista veća.

Dakle ako se netko javi na natječaj morati će objaviti ponudu po cijeni po kojoj bude kupio dionice (to je u ovom natječaju najmanje 7000 kuna)
[/quote]
Moš mislit da će potencijalni kupac samo za otkup izkeširat 200.000.000 KN… pa neće KSST kupit neki humanitarac – već mudar kapitalac… a kapitalac, kapital ne stjeće rasipanjem love – skupom, već jeftinom kupnjom/ulaganjem…
[/quote]
Interesantno razmišljanje osobe koja je najavila kupnju dionice KAD i AKO izađe natječaj.
Vidi čuda, natječaj je objavljen.
Kupio?
[lol]


Todorić da će dati 7000 kn po dionici za KSST , ne budite smiješni, kad je taj Imočanin ikome išta pošteno platio.

Drž’se ti ingre, možda tamo budeš bolje sreće.
[bye]



Moš mislit da će potencijalni kupac samo za otkup izkeširat 200.000.000 KN… pa neće KSST kupit neki humanitarac – već mudar kapitalac… a kapitalac, kapital ne stjeće rasipanjem love – skupom, već jeftinom kupnjom/ulaganjem…

Ajmo probat sljedeću analogiju: Moš si mislit kak bi rado pijanac koji autom pogodi pješaka išao u zatvor.

Pa naravno da ne bi, zbog toga su potrebni zakoni.

Na ovom topicu kao da je hrpa Marsovaca na maturalnom putovanju u Zemlju. Treći kamenčić od Sunca. Nitko ovdje ne kuži što je to zakon, a što država i čemu sve to skupa služi.

Imate primjere Belja (Agrokor), Atlasa (adriatica.net) i Lure (Lactalis). Svugdje se preuzimalo više od 75%, svugdje nakon toga uslijedila je javna ponuda.

Vjerojatno će se idućeg tjedna iskopat odnekud zahtjev Esula da se Kaštele pripoje Italiji, pa će se i od toga stvarati problemi. 😀

[/quote]
Kolega, zašto se ljutiš? Da li je netko napisao da ponude neće biti? U praksi je uvijek ponude bilo, pa vas to ne bi trebalo brinuti (neće biti obvezujuća, jer je prag od 75% pređen, ali će biti kao i u svim slučajevima koje si naveo)
Ako si još i "siguran" da postoji kupac za ovih 75,6% dionica, možeš rasterećeno i mirno spavati.
Sretno i svako dobro želim imateljima KSST.

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.


Ako i tada ima nejasnoća, pročitaj Barbića.

Ja bih vas zamolio da osobno nazovete Barbića, jer vam čitanje ne ide baš najbolje.

New Report

Close