KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


što će se graditi ovisi o prostornim planovima. bitno je da ono što je već upisano kao građevinsko, ostaje građevinsko.
nije ova cijena od 7000 kn po dionici lupnuta napamet, imali su vještake koji su to procijenili, moguće da čak vrijedi i više od procjene, ali država nikad ne traži maksimum.
pitanje je samo ima li netko u HR para za to (7000 kn po dionici) platit?

npr. mogu se tamo napraviti veliki trgovački centri….pogoni… fabrike i drugo za što je blizina aerodroma idealna


Ja obično čim izađem iz aviona tražim trgovači centar pogotovo na moru, a kad budem prozvodio automobile, onda ću ih avionima prevoziti krajnjem kupcu.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

http://www.poslovni.hr/vijesti/agrokor-nismo-dogovorili-preuzimanje-mercatora-173111.aspx

IZGLEDA DA IPAK PARA IDE NA PIVČUGU I ZEMLJU UZ MORE [wink]

(Posted by Plejboj’s personal Assistant Laura, for any further info send qst. on private)

Kressho

Mislim da je ovdje se došlo do vrha put prema dole biti će puno brži jer dovoljno je da par njih proda po bidu i eto panike takvih razlika da ne povjeruješ.


Oprostite što upadam, ali što će tamo raditi postojeći djelatnici koji se trebaju zadržati.
a) ići na prekvalifikaciju za zidare, vodoinstalatere, električare i sl.?
b) uzgajat papriku, rajčicu, krastavce na balkonima zgrada?

Doista mi nije jasno…

c) Dobiti otpremninu od tisuću eura po godini staža? Pročitajte još jednom odluku Vlade o prodaji staklenika, a potom ovo:
http://www.ppdiv.hr/vijesti/index.php?vijest=208



Ekipa par stvari se još čeka, pa da se neki ne iznenade (pa da dionica potone bez razloga), a i da se ne druka bez razloga kad su neke stvari čiste:

1. Izvještaj sa skupštine (ako ga bude)
2. Kvartalno/godišnje izvješće (čudno mi je da ZSE nije poslao opomenu što ga još nema, vidim da su drugima slali)
3. Objava natječaja
4. 1. Rok natječaja (30,60 ili 90 dana) – vjerovatno što dulji da bi se pogodovalo poznatom kupcu u 2. krugu.
5. Rok za prodaju one zemlje što se čekalo da se dogovore ZL i KSST i da grad odobri- dali će biti prije ili poslije privatizacije.
6. 2. rok natječaja (vjerovatno kraći)
7. Javljanje kupca
8. Ponuda otkupa ostatka dionica
9. Početak poslovanja dvije zasebne cjeline (Resnik i Knežine)

Ako ima netko još koju info slobodno neka je udijeli, manje stresa i drukanja svima :):)


pa zar ovo sto ste naveli pod rednim brojem 5. nije vec rijeseno i zemlja prodana ZL???
[/quote]
ima li netko odgovor na ovo pitanje?

svakoga dana u svakom pogledu...


Ekipa par stvari se još čeka, pa da se neki ne iznenade (pa da dionica potone bez razloga), a i da se ne druka bez razloga kad su neke stvari čiste:

1. Izvještaj sa skupštine (ako ga bude)
2. Kvartalno/godišnje izvješće (čudno mi je da ZSE nije poslao opomenu što ga još nema, vidim da su drugima slali)
3. Objava natječaja
4. 1. Rok natječaja (30,60 ili 90 dana) – vjerovatno što dulji da bi se pogodovalo poznatom kupcu u 2. krugu.
5. Rok za prodaju one zemlje što se čekalo da se dogovore ZL i KSST i da grad odobri- dali će biti prije ili poslije privatizacije.
6. 2. rok natječaja (vjerovatno kraći)
7. Javljanje kupca
8. Ponuda otkupa ostatka dionica
9. Početak poslovanja dvije zasebne cjeline (Resnik i Knežine)

Ako ima netko još koju info slobodno neka je udijeli, manje stresa i drukanja svima :):)

sintagma, dali ti sebe slušaš kad ovo pišeš? Odakle ti podatak da će biti drugi krug? Pa zar država nije već jednom poništila natječaj po 5.500 kn? ?? Može li se iz toga zaključiti da imaju kupca koji će platiti 7000kn /po dionci ? Šta misliš?. Zašto bi država radila prenamjenu zemljišta prije prodaje, reci nam da znamo?. I što je sa izvještajem od prošle godine, to se vidim ne spominje?

Nažalost, neznam redoslijed gornjih zbivanja, pa evo, godišnje izvješće:
http://www.hanfa.hr/izdavatelji/HR/godisnje_izvjesce/3285/2011-02-25-4825.pdf

Ne budi nula od čovjeka. Budi sedam nula!

Ponzi piramida je došla do vrha.
Vaš link

Zanima me otkuda ti info da se u prvom 1 krugu neće javiti kupac?


Ekipa par stvari se još čeka, pa da se neki ne iznenade (pa da dionica potone bez razloga), a i da se ne druka bez razloga kad su neke stvari čiste:

3. Objava natječaja
4. 1. Rok natječaja (30,60 ili 90 dana) – vjerovatno što dulji da bi se pogodovalo poznatom kupcu u 2. krugu.
5. Rok za prodaju one zemlje što se čekalo da se dogovore ZL i KSST i da grad odobri- dali će biti prije ili poslije privatizacije.
6. 2. rok natječaja (vjerovatno kraći)

Ako ima netko još koju info slobodno neka je udijeli, manje stresa i drukanja svima :):)

Vidim svi nesto "Plejboj ovo, Plejboj ono .." kao "Plejki druker .." i slicne gluposti, a ja usred RUČKA u RIBLJEM RESTORANU moram trčati vama u potporu ..

Sintagma što zaj…vaš ljude, kakvo pogodovanje kupcu u drugom krugu, pa da je ikada trebalo biti drugog kruga ne bi Vlada ponistavala natječaj na 5500 kn sa zaključkom da je 7000 minimum.

Jedini način na koji se kupcu pogoduje je taj što za tu razliku od 1500 kn po dionici dobiva sredjenu zemlju , spremnu za SVE NAMJENE.

Dakle Vlada mu za razliku obavlja taj važan zadatak tako da sve u predizbornoj godini bude po propisu, a ne da poslije zli jezici pričaju "VIDI GA, KUPIO JE KAŠTELANSKE PO 100 EURA M2 I ZATIM SREDIO ZEMLJU PA MU SADA VRIJEDI 300" …

Odma čovjek lijepo plati 200 i ciao. Čist račun, duga ljubav.

A inače, ovako "zapakirati" fiktivnu činjenicu da će biti drugog kruga izmedju redova pa kao "glupi će skužiti i istrčati se po ASK-u"… PA SINTAGMA BRATE, MA MOŽEŠ TI I BOLJE OD TOGA…

Ajde dat cemo ti i ja kompic svaki po 5000 kn kolko ovakva "maškarada" može vrijediti
[wink]

Kressho



Oprostite što upadam, ali što će tamo raditi postojeći djelatnici koji se trebaju zadržati.
a) ići na prekvalifikaciju za zidare, vodoinstalatere, električare i sl.?
b) uzgajat papriku, rajčicu, krastavce na balkonima zgrada?

Doista mi nije jasno…

c) Dobiti otpremninu od tisuću eura po godini staža? Pročitajte još jednom odluku Vlade o prodaji staklenika, a potom ovo:
http://www.ppdiv.hr/vijesti/index.php?vijest=208
[/quote]
Kaže ovako:
Tako će u natječaju biti obvezni uvjeti koje trebaju ispuniti ponuditelji: zadržavanje osnovne djelatnosti društva, preuzimanje obveze zadržavanja zatečenog broja zaposlenih u roku od jedne godine od dana sklapanja Ugovora o prodaji i prijenosu dionica ili preuzimanje obveze provođenja programa zbrinjavanja eventualnog viška radnika sukladno važećem kolektivnom ugovoru (otpremnina od 1.000,00 € neto po godini staža), preuzimanje u potpunosti postojećeg Kolektivnog ugovora Društva u razdoblju u kojem je na snazi, odnosno do potpisa novog.

Nadalje, Sindikat PPDIV-a od potencijalnih kupaca traži da ponude poslovni plan Društva za idućih 5 godina, uključujući i petogodišnji investicijski plan.

Najbitnije u ovom svemi je zasržavanje osnovne djelatnosti društva: To je proizvodnja paprike, a sve je već navodno proglašeno građevinskom zonom.
Sindikat traži i poslovni plan za idućih 5 godina: on se osnosi na što osim proizvodnje paprike, pokreće se i proizvodnja oraha, a sve to na građevinskoj zoni?! Meni to još uvijek nije jasno, al neću se više javljati na ovoj temi da se ne misli da drukam

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima


Zanima me otkuda ti info da se u prvom 1 krugu neće javiti kupac?

Očito kolega pretpostavlja da, budući će HFP pokušat proadt KSST u paketu (poljoprivredno zemljište i građevinsko) No, za paket, očito Luka prvi nebu zainteresiran, jer se još lani jasno izjasnio da ga zanima samo poljoprivreda, pa će stoga HFP možda biti prisiljen podijelit KSST u dvije cjeline te iste zasebno prodavati – zato je kolega pod svojom točkom 6. i naveo navedeni pretpostavni 2. krug:
http://www.poslovni.hr/vijesti/hrvatske-tvrtke-sklopile-unosne-poslove-na-sajmu-idex-2011-173115.aspx

New Report

Close