KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kolega nebojtese ja sam za izvanredne situacije ,,,bumo videli u petak [wink]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode

Odmah da kazem da ovu dionicu nemam.Sta se tice top 10 i dali ce ko prodati il nece je stvar procijene koje nitko sigurno nezna sta ce biti .Prvo ako se netko javi na natjecaj trebalo bi znati koji mu je cilj a mi to sigurno neznamo moze se nagadjat svasta.Drugo prenamjena zemljista vjerovatno će bit,a to koliko ce se zemljista prenamjenit direktno diktira cijenu ove dionice a mi to bar mislim neznamo.Bez prenamjene ovo ne vrijedi ni kunu ako triba sanirat gubitke staklenika i zadrzavanje njihovih radnika.Sve u svemu ovo je velika enigma di se moze puno zaradit il se vec zaradilo a i puno vise izgubit.


Evo, malo sam se poigrao javno dostupnim podacima kako bih samom sebi razjasnio što se tu uopće prenamjenjuje i koliko toga se prenamjenjuje:

– na lokaciji Resnik iz poljoprivrednog u poslovno (građevinsko) zemljište prenamjenjuje se devet hektara (90.388 m2) zemljišta koje se knjigovodstveno vodi po 514,16 kn po kvadratu

– u pogonu Kaštela prenamjenjuje se 101.941 m2 poljoprivrednog u poslovno. U knjigama se vodi po 180 kn po kvadratu

Sve skupa, dakle, 19 hektara (190.000 m2) prenamjenjuje se iz poljoprivrednog u građevinsko zemljište.

Što se tiče zračne luke Split, kao "zona funkcije zračne luke" definirana je čestica od 39.952 m2 pogona Resnik (knjigovodstvena 1.101,76 kn po m2) te Zona zračna luka IS1 pogona Kaštela od 56.334 m2 (knjigovodstvena 550,88 kn).

Što se tiče Knežina, jedinog pogona u kojemu je planiran nastavak plasteničke proizvodnje, ta je parcela velika 26,6 ha. Dio staklenika je iznajmljen. 14,1 ha vodi se pod "ostalo zemljište" procijenjeno na 148,52 kn/m2.

Izvor ?


Izvor ?

Poslovna izvješća Uprave Kaštelanskih staklenika i očitavanje Uprave Kaštelanskih staklenika na upit burze. Sve transparentno, javno i dostupno nakon dva-tri klika. Samo što "lokaciju" klikanja ne želim spominjati javno jer, razumljivo, uvijek volim zadržati malu prednost nad konkurencijom. 😀

DA PONOVIMO GRADIVO ZA SUTRA :
[wink]

Tko su zapravo svi ti ljudi koji su 18.2. doista izašli i koliko su uopće dionica imali ?

EVO JA ĆU VAM REĆI – TO SU SVE SITNI IGRAČI DO 35 DIONICA KOJI I FORMIRAJU OVAJ NIZAK TEČAJ SVOJIM ISTRČAVANJEM NOVOPRIDOŠLOJ KUPNJI; A KOJE DA NIJE ZICER NE BI NI BILO NA 4000.

KONAČNO – DANAS iza 20.00 sati ćete vidjeti da NITI JEDAN od TOP 10 igrača nije izašao na 4900 kuna, 18.2. kada je prošlo 720 komada.

Iz istog ovog razloga svi koji su danas prodavali sutra će se pljesnuti po čelu jer vjerujte mi – nigdje u svijetu nećete naići na slučaj špekulativne dionice u kojoj prvih 15ak najvećih dioničara nemaju niti jednu informaciju relevantnu za slučaj u kojem sudjeluju sa velikim iznosima (izuzmimo HFP, dodajmo 11. – 20. koji takodjer nisu izlazili, ja i nekoliko ljudi koje poznajem smo medju njima).

Nećete naići na takav slučaj – jer on jednostavno ne može postojati.

Postavimo si zato pitanje – ako oni nisu htjeli prodati po 4900 kn zašto vi koji slabo znate materiju prodajete po 4000 ?

Evo, nadam se da sam nekima pomogao pri teškoj odluci, žao mi je što nisam ranije stigao ovo napisati ali eto , imam i druge dionice o kojima moram brinuti.

Oni koji su ovo izdržali danas bez informacija – SVAKA VAM ČAST, jer to su pravi jaki igrači , a ne insajderi koji ne moraju ni gledati ekran.

Sutra teško da će itko više prodavati . ALi eto , kažem – ako mi ne vjerujete – čekajte 20.00 sati i pogledajte skdd.hr – to ce vam biti stanje za 18.2.

Dakle – da je itko prodavao taj dan biti ce danas vidljivo pa makar da je odmah drugi dan kupovao.

NAJVEĆA CIJENA DOSADA, NAJVEĆI PROMET IKADA – NITI JEDAN IZLAZ NAJJAČIH IGRAČA:

Mislim da sam ovime rekao sve.

Novajlije – drukeri pada – puno vas pozdravljam, napravili ste nam odlican posao jucer i danas

Kressho

MARKETIĆ MIROSLAV ispao iz top10

doduše on je u top 10 ušao 01.02. i sada je izašao

ma kakav cash-r-a, 100% in


MARKETIĆ MIROSLAV ispao iz top10

doduše on je u top 10 ušao 01.02. i sada je izašao


izašao je on prije 15 dana


MARKETIĆ MIROSLAV ispao iz top10

doduše on je u top 10 ušao 01.02. i sada je izašao

Ispao iz TOP 10 ali jos uvijek je u igri. Imaš loš info frende [wink]
Čovjek se samo povukao ispod crte zbog stvari koje su se ovdje pisale a sigurno je i sam uvidio da nema smisla biti u TOP 10 kada je efikasnije povuci se fiktivno i "skupljati" iza zavjesa.
Realno, sada možda ima i više dionica nego ranije, no na koji način ostavljam vama na maštu.
To ionako nije naša stvar već njegova
[cool]

Kressho


nadam se da ipak neće.
s obzirom da sam od danas vaš, a tek sam počeo kupovat,
navijam za gadafija, nasdaq i drhtave ručice.
ne da mi se lupat po asku.

a gle, puno nas planira kupnju na 4000 kn, ali teško da će se moći uloviti više od ukupno 20-30 komada. oni koji su kupovali špekulativno na 3000-4000 kn s današnjom danom su izašli, dionice su sad u puno čvršćim rukama, a vidim da nas je iz dana u dan sve više koji bismo se još nakrcali na 4000 kn što ne čudi jer ako dođe makar jedna ponuda za kupnju po 7000 kn, ide javna ponuda za sve ostale dionice po toj cijeni. ako bude 2 ili više ponuđača, cijena bi mogla još gore (preko 8000 kn po dionici).
netko je danas logično obrazložio zašto je kupnja po 4000 kn gotovo bez rizika i ja se apsolutno slažem s njime. naravno, i dokupljujem. danas sam kupovao na 38xx-4000 kn, ako bude sreće i sutra ću, ako ne spreman sam kupovati sve do 4500 kn bez razmišljanja

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje


Evo, malo sam se poigrao javno dostupnim podacima kako bih samom sebi razjasnio što se tu uopće prenamjenjuje i koliko toga se prenamjenjuje:

– na lokaciji Resnik iz poljoprivrednog u poslovno (građevinsko) zemljište prenamjenjuje se devet hektara (90.388 m2) zemljišta koje se knjigovodstveno vodi po 514,16 kn po kvadratu

– u pogonu Kaštela prenamjenjuje se 101.941 m2 poljoprivrednog u poslovno. U knjigama se vodi po 180 kn po kvadratu

Sve skupa, dakle, 19 hektara (190.000 m2) prenamjenjuje se iz poljoprivrednog u građevinsko zemljište.

Što se tiče zračne luke Split, kao "zona funkcije zračne luke" definirana je čestica od 39.952 m2 pogona Resnik (knjigovodstvena 1.101,76 kn po m2) te Zona zračna luka IS1 pogona Kaštela od 56.334 m2 (knjigovodstvena 550,88 kn).

Što se tiče Knežina, jedinog pogona u kojemu je planiran nastavak plasteničke proizvodnje, ta je parcela velika 26,6 ha. Dio staklenika je iznajmljen. 14,1 ha vodi se pod "ostalo zemljište" procijenjeno na 148,52 kn/m2.

A ZAŠTO NE SPOMENEŠ I TO DA JE U VRIJEME OVE PROCJENE KVADRAT STANA U DUBROVNIKU U UVALI LAPAD – NOVOGRADNJA BIO 550 EURA (40 m2, terasa, pogled na more..), A DANAS JE 3000.

PREMA TOME – POMNOŽI OVE CIFRE SA BAREM 5 FRENDE, NE RACUNAJUCI PRENAMJENU KOJA JE NEMINOVNA NAKON KUPNJE FIRME OD STRANE BUDUCEG VLASNIKA A KOJA JE ITEKAKO UKLJUCENA U CIJENU JER JE SLUČAJNO RH BAŠ OVE GODINE IZMIJENILA ZAKON KOJI JE TO RANIJE ONEMOGUĆAVAO

Sve u svemu – Lebowski sjedi , minus dva!

Kressho



MARKETIĆ MIROSLAV ispao iz top10

doduše on je u top 10 ušao 01.02. i sada je izašao

Ispao iz TOP 10 ali jos uvijek je u igri. Imaš loš info frende [wink]
Čovjek se samo povukao ispod crte zbog stvari koje su se ovdje pisale a sigurno je i sam uvidio da nema smisla biti u TOP 10 kada je efikasnije povuci se fiktivno i "skupljati" iza zavjesa.
Realno, sada možda ima i više dionica nego ranije, no na koji način ostavljam vama na maštu.
To ionako nije naša stvar već njegova
[cool]
[/quote]

ma nema frke, i mislio sam da se mota ispod crte

ma kakav cash-r-a, 100% in



nadam se da ipak neće.
s obzirom da sam od danas vaš, a tek sam počeo kupovat,
navijam za gadafija, nasdaq i drhtave ručice.
ne da mi se lupat po asku.

a gle, puno nas planira kupnju na 4000 kn, ali teško da će se moći uloviti više od ukupno 20-30 komada. oni koji su kupovali špekulativno na 3000-4000 kn s današnjom danom su izašli, dionice su sad u puno čvršćim rukama, a vidim da nas je iz dana u dan sve više koji bismo se još nakrcali na 4000 kn što ne čudi jer ako dođe makar jedna ponuda za kupnju po 7000 kn, ide javna ponuda za sve ostale dionice po toj cijeni. ako bude 2 ili više ponuđača, cijena bi mogla još gore (preko 8000 kn po dionici).
netko je danas logično obrazložio zašto je kupnja po 4000 kn gotovo bez rizika i ja se apsolutno slažem s njime. naravno, i dokupljujem. danas sam kupovao na 38xx-4000 kn, ako bude sreće i sutra ću, ako ne spreman sam kupovati sve do 4500 kn bez razmišljanja
[/quote]

Promišljena odluka [wink]

Dionice su zaista u iznimno čvrstim rukama sada. Osim ovoga što se preslaguje od frenda do frenda ne bi li se tako rušila cijena – popularni "FRIZBI" – KADA VIDIMO VELIKE NALOGE NA KUPNJU IZNAD REALNE UPUCUJE NA FRIZBI ZA RAST, KADA VIDIMO VELIKE NALOGE NA PRODAJU ISPOD REALNE I LAKO OSTVARIVE CIJENE UPUCUJE NA FRIZBI ZA PAD – teško da će više ijedna dionica izaći iz Čvrstih ruku ispod 5000 kn.
Dakle , a prema činjenicama da nitko od vecih malih dionicara nije prodavao u petak 18.2. po 4900 kn, a neki su još podebljali pozicije jučer i danas – možemo zaključiti da ako sutra prodje 200 dionica ispod 4000 kn ili oko 4000 kn to će u stvarnosti biti jedva 40 dionica 5 puta preprodanih kroz popularni frizbi.

Zašto bi netko igrao ovu igru na KSST ?

Vrlo jednostavno – da izbije i 30ak komada pravih dionica od par manjih nesigurnih igrača na 4000 ili ispod tim načinom – zaradjuje dodatnih 90 000 kn naviše. Nije za baciti zar ne ?

Ali sutra bi se moglo desiti da starosjedioci pokažu lekciju igračima "Frizbija" i jednostavno im – POKUPE NJIHOV FRIZBI ZA SIĆU [wink]

Kressho

New Report

Close