KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@spiderman
pa zar Vodovod Split ne zna da ovo ide uskoro na 7.000 Kn ili su možda dobili info od HFP da ovo ide ipak po nominali od 2.500 kn u 3. krugu…??


Ma, ja sebi postavljam samo jedno pitanje!? Ne znam jeli moguće da Vodovod Split rješava svoje dionice iz portfelja? To bi mi bilo donekle logično, jer godinama čekaju na naplatu, a sa druge strane i glupo jer se ne radi o nekom malom investitoru!
Naime, oni su za svoje potraživanje u izosu od cca. 5,2 mil. kuna dobili 1992 kom. KSST, a što znači po cijeni od 2.500 kn. Ako uzmete u obzir da je to bilo prije, čini mi se 10 godina, na to dodamo neku normalnu godišnju kamatu od 5% godišnje, ispada da je 4.000 kn cijena koja njih zadovoljava i po kojoj su naplatili svoje potraživanje u potpunosti!
Eto, naglas razmišljam, vidjet ćemo u petak, jesu li oni ti koji su jučer prosipali, a danas nastavili!?

?
Za nas bi to bila dobra vijest!
Puno bolja nego da se radi o insajderima koji se iskrcavaju sa razih skrbničkih znajući da nema kupca u prvom krugu.

jel ikea još zaintersirana za kupnju zemljišta u rejonu južna rvacka
meni su tako rekli neki ljudi iz ikee da bi oni utukli par sto miljuna u rvate jer vide da je njima bitnije da si uredjuju stancice od cca 30 kvadrata nego da se najednu hrane?

Postanite Eu-robovi

VIdjet ćemo da li će proći prvi krug po 7000 kn/dionica, ali kupnja sad na 4000 kn nosi vrlo mali rizik jer ako u 1. krugu ne bude nikoga pa cijenu smanje -20%, opet ostaje na visokih 5600 kn. Ako i u drugom ne bude nikoga pa cijenu opet smanje -20%, to je opet sasvim solidnih cca 4500 kn, a niže od toga sumnjam da će država dati. Onda će ih radije uvaliti po toj cijeni Podravci.
To su ukratko moja razmišljanja, pa jučer i danas lagano kupujem KSST.

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Ako netko to kupi i plati skoro miljardu kunu treba mu najmanje još toliko da to dovede u red da bi možda davalo kakvu takvu dobit, po meni prevelika investicija.

RBA FOND IZGUBLJEN U VREMENU I PROSTORU BIJEŽITI IZ OVOGA FONDA IZABERITE AZ FOND ZA VAŠU BOLJU BUDUĆNOST I SIGURNU MIROVINU


VIdjet ćemo da li će proći prvi krug po 7000 kn/dionica, ali kupnja sad na 4000 kn nosi vrlo mali rizik jer ako u 1. krugu ne bude nikoga pa cijenu smanje -20%, opet ostaje na visokih 5600 kn. Ako i u drugom ne bude nikoga pa cijenu opet smanje -20%, to je opet sasvim solidnih cca 4500 kn, a niže od toga sumnjam da će država dati. Onda će ih radije uvaliti po toj cijeni Podravci.
To su ukratko moja razmišljanja, pa jučer i danas lagano kupujem KSST.

tocno tako i ja razmišljam [thumbsup],samo ne dokupljujem jer nemam slobodnog keša
ovo je zadnja od mene


Ma, ja sebi postavljam samo jedno pitanje!? Ne znam jeli moguće da Vodovod Split rješava svoje dionice iz portfelja? To bi mi bilo donekle logično, jer godinama čekaju na naplatu, a sa druge strane i glupo jer se ne radi o nekom malom investitoru!

Komunalne tvrtke u "društvenom" vlasništvu financijske poteze "teške" nekoliko milijuna kuna ne povlače bez odobrenja Skupštine. Antikorupcija, brate.


Ako netko to kupi i plati skoro miljardu kunu treba mu najmanje još toliko da to dovede u red da bi možda davalo kakvu takvu dobit, po meni prevelika investicija.

600 miliona kuna nije isto sto i milijarda pametnjakovicu [wink]

A ova dodatna milijarda za uredjivanje … [lol] [lol] [lol]

Ovčice su vidim još na šišanju ovdje.

VLADA POSTAVLJA SVOJE LJUDE U NADOZRNI ODBOR – POGLEDAJ SI MOJ RANIJI POST OVDJE PA CES MOZDA SHVATITI U KOJEM SMJERU PLOVI OVAJ BROD [thumbsup]

Kressho

priča prva:
bez obzira na prenamjenu zemljišta u građevinsko i zaiteresiranost ulagača na natječaj po cijeni od 7.000,00 kn se nitko neće javit, jer nitko u ovom trenutku nema tolike novce, čak je i cijena od 5.500,00 kn preskupa, prva prava ponuda je na 3.000,00 kn i to je OK. taj info ima Vodovod i počinje s laganom rasprodajom svog portfelja.
potvrda je da niko neće ni ADPL po cijeni ispod burzovne,iako je odlična firma jer niko nema tolike novce…

priča druga: neki azijski investicijski fondovi za ulaganje u nekretnine, preko nekih domaćih investicijskih fondova odlučili su kupit KSST jer to smatraju dobrim ulaganjem, godinu dana će održavat firmu, radnicima isplatit otpremnine, proizvodnju proglasit neodrživom, pripremit sve potrebno za turističko stambenu poslovnu izgradnju, pričat o investiciji i novim radnim mjestima…
ali i neki investitori iz Austrije koji su već obavili neka ispitivanja oko mjesta Marina kod Trogira u kupnji KSST vide svoju šansu za izgradnju velikog turističkog kompleksa, izgradnju marine, izgradnju golf terena…cijena i od 10.000,00 kn je prihvatljiva…

priča treća:…………..
priča četvrta:………..

pa dokle ljudi, šta je od ovog istina, pa dokle ljudi…

Život je isto tako kako i plovit na jidra. Možeš vazest koji gol vitar hoćeš i poć di ti je gol drogo

Vodovod ima informaciju, možeš mislit! Ajde, lijepo sam vam napisao razmišljanje, nemojte sad od toga razvijati 10. točaka dnevnog reda i izmišljati razne scenarije zavjere ili svemiraca, šta ja znam!

Dakle, treba vidjeti u petak dali se radi o njima? Ako da, onda to njima vjerojatno prodaje Splitska banka, a znate kakvi su brokeri u bankama! Hebe se njima za male i oni prosipaju to do mile volje ako imaju target do kojega smiju ići! Oni čak uživaju u tome, hebiga, kao oni imaju moć rušenja najinteresantnije dionice!

P.S. Moram priznati, malo sam se posavjetovao sa "jednim" našim članom i ovo je pretežno njegovo mišljene! Hvala!

Nemam ignoriranih, želim sve znati! :-)

A kad vam je to napisao jedan korisnik onda ste se rugali s njim. koji frajeri. lovite se za slamke.
al kad netko povuče vodu…….

Ma koji vas vodovod spopa.

Tridesetak dioničara ima preko 80 dionica, uključujući ovu grupu od 183 koja ukupno ima malo više od 2000 dionica. Male špekulante je uhvatila panika, naki su fino zaradili neki nisu i to je to. Kupce razumjem, zašto bi kupovali skuplje kada mogu jeftinije.

Međutim, između 5-6 tisuća dionica drže radnici. Dobar pokazatelj je da oni ne prodaju (tko hoće provjeriti mora kupiti knjigu dioničara). Dakle svi vi koji trejdate ovih dana imajte na umu da se ovdje cijelo vrijeme vrti malo više od tisuću dionica (također se može provjeriti). Kada se izvrte na jednoj cijeni mijenja se odnos snaga i logično, cijena se pomiče. Zbog malog broja slobodnih dionica i sveg ovog događanja ti skokovi su relativno veliki.

S obzirom da su se gotovo sve slobodne dionice protrgovale između 4-5 tisuća nitko od trenutnih trgovaca nema tu količinu da to spusti na 3 tisuće osim da se pojavi neka značajna negativna vijest i da vlasnici počnu prodavati prihvaćajući gubitak.

Ja po prirodi nisam trejder i u ovom slučaju čekam natječaj, ali mi je moram priznati interesantno pratiti trgovinu. Ipak se ovakvi slučajevi rijetko događaju na našoj maloj burzi.

New Report

Close